Zayıflatan yeşil çay tarifi

Kategori: Beslenme - 3.028Yorum Yazın
Zayıflatan yeşil çay tarifi

Zayıflatan yeşil çay tarifi ile sağlıklı ve hızlı kilo vermek mümkün olabiliyor. Yeşil çay yaprakları genel olarak siyah çay yapmak için kullanılan ve bu nedenle diğerlerinden daha sağlıklı olduğu kabul edilen oksidasyon işleminden geçmez.

Bu makalede; en iyi zayıflatan yeşil çay hangisi, zayıflatan yeşil çay markaları, kızılcık sodalı zayıflatan yeşil çay kürü tarifleri de damak tadınıza uyarak kilo vermenizi destekleyebilir.

En iyi zayıflatan yeşil çay kürü ile kilo verenler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zayıflatan yeşil çay tarifi faydaları nelerdir?

Yeşil çay vücuttaki serbest radikallerle hücreye zarar veren ve bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidanlar ile doludur. Vücudu koruyan ve herhangi bir sağlık tehlikesinden uzak tutan E vitamini, C vitamini ve beta karoten gibi antioksidanlar.

Aynı zamanda, metabolizmayı hızlandıran ve kilo vermeye yardımcı olan kateşinler olarak bilinen aktif bir bileşene sahiptir. En iyi zayıflatan yeşil çay tarifi ve etkileri için satırları takip edin.

Zayıflatan yeşil çay tarifi

Klasik bir zayıflatan yeşil çay tarifi veriyoruz.Yeşil çayın tadını çıkarmak söz konusu olduğunda, demleme incelikleri büyük bir fark yaratabilir. Fazla kaynatma kateşinlere zarar vereceğinden suyu aşırı ısıtmayın. 

En iyi tat ve sonuç için suyu kaynatın ve ardından on dakika dinlendirin. Sonra çay yapraklarının üzerine dökün ve yaprakları çekmeden önce bir dakika demleyin.

Zayıflatan yeşil çay kürü tarifi

En iyi zayıflatan yeşil çay nasıl hazırlanır? Yeşil çay zayıflatır mı?

Yeşil çaydaki kateşinler ve kafein yağla savaşır. Yeşil çay, sıcak, aromalı sularında çok fazla güç barındırır. Doğrudan metabolizmanız üzerinde çalışan, yağ yakan ve enerji seviyelerini yükselten kafein ve EGCG gibi biyoaktif maddeler içerir.

Yeşil çay, yağ hücrelerinden yağın ayrılmasına yardımcı olur. Yeşil çayda bulunan içerikler, norepinefrin hormonunun seviyesini yükseltir.

Bu hormon, yağ hücrelerinin parçalanması ve yararlı olan enerjiye dönüştürülmesi için bir uyarıdır. Güzel değil mi?

en iyi zayıflatan yeşil çay-zayıflatan yeşil çay hangisi-zayıflatan yeşil çay markaları-zayıflatan yeşil çay tarifi-zayıflatan yeşil çay kürü-zayiflatan yeşil çay tarifi
Zayiflatan yeşil çay tarifi

Yeşil çay, egzersiz yaparken daha da sıkı çalışır. Neredeyse her kilo kaybı takviyesinde bir miktar çay bulunur. Çayın, özellikle yeşil çayın, egzersizin etkilerini arttırdığı gösterilmiştir. Su ısıtıcısını giyip ayakkabılarını çıkarmak için başka bir neden daha vardır.

Yeşil çay kalori yakar? Öyle görünmeyebilir, ama vücudumuz her zaman kalori kullanıyor. Otururken, uyurken veya ayakta olsanız da, enerji gerektiren çok şey oluyor.

Ve bu enerji yanan kalorilerden geliyor. Yeşil çay içmek, vücudun kalori yakma kapasitesini % 3-4 oranında arttırır; bu, günde yaklaşık 60-80 kaloriye ulaşır.

Yeşil çay da kalori alımınızı azaltacaktır. Yeşil çay içmek iştahınızı biraz azaltarak daha yavaş ve daha doğal bir şekilde çalışır. Bu, beraberindeki isteklerden sıkıntı çekmeden otomatik olarak daha az yemek yiyeceğiniz anlamına gelir.

Yeşil çay kötü yağları hedef alır. Yeşil çay çalışır, ancak küçük şekillerde ve çok yavaşça. Ancak önemli olan hedeflediği yağdır. Yeşil çay içmenin etkisinin, çoğunlukla tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi ciddi hastalıklara neden olan organlar etrafında oluşan zararlı yağlar üzerinde olduğu bulundu.

Zayıflatan yeşil çay kürü (Kızılcık-maden suyu-yeşilçay)

Kilo vermek için meyve ve sebze yemek açık ara en iyi seçenektir. Yeşil çay ve ferahlatıcı kızılcık kombinasyonu çok iyi bir fikir olabilir.

Zayıflatan yeşil çay kürü malzemeler

Zayıflatan yeşil çay kürü nasıl yapılır?

Bir tencerede suyu ısıtın ve bu kaynamış suya şeker ekleyin. Şeker tamamen eriyene kadar karıştırın. Tamamen soğuduktan sonra çay poşetlerini 2 bardak kaynar suya daldırarak 2 dakika demleyin. Torbaları çıkarın ve tamamen soğutun.

Kızılcık suyunu ekleyin ve çayı buzla dolu dört farklı bardağa bölün. Soğuk maden suyu ile doldurun. Artık servise hazırdır.

En iyi zayıflatan yeşil çay kürü ile kilo verenler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zayıflatan yeşil çay hangisi?

Yeşil çayın birçok çeşidi mevcuttur ancak kilo vermek için aralarında çok fazla fark yoktur. Sade, minimum düzeyde işlenmiş yeşil çaylar en zengin besin içeriğine sahiptir ve bu nedenle kilo verme ve diğer sağlık yararları için en iyisi olarak kabul edilir. 

Yeşil çayın bir başka güzel yanı, sağladığı besin sayısı bakımından neredeyse yok denecek kadar az kaloriye sahip olmasıdır.

Zayıflatan yeşil çay hangisi?

Aşağıda bazı zayıflatan yeşil çay hangisi sorusuna cevap olabilecek zayıflatan yeşil çay markaları yer alıyor.

  • Beta Jasmine Green Tea (Yaseminli Yeşil Çay)
  • Çaykur Organik Zümrüt Yeşil Çay
  • Organik Yeşil Çay Sencha
  • Matcha Çayı 20’li

En iyi zayıflatan yeşil çay kürü ile kilo verenler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zayıflatan yeşil çay kürü ile kilo verenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN