Ton balığı diyeti

Kategori: Ünlü Diyetler - 4.503Yorum Yazın
Ton balığı diyeti

Ton balığı diyeti için aşağıda örnek bir menü veriyoruz. Ton balığı diyeti ile 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Büyük bir mucize yaşamak için doğru adreste bulunuyorsunuz! Bugün dünyada milyonlarca kişinin kilolarından kurtulmasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler kilo vermek ve incelmek için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, hemen, bir an önce denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo verenlerin tercihi, denenmiş kilo verme önerilerini de okuyor, üzerinde duruyor ve uyguluyor!

Ton balığı sağlık için büyük bir besin kaynağı olduğu gibi kilo vermeyi destekleyen mükemmel bir içeriğe sahiptir. Bu yazıda ton balığı diyeti, balık diyeti örnek menü, balık diyeti listesi örnek menüleri bulabilirsiniz. Ton balığı yiyerek zayıflama mümkün olabilir!

Balık diyeti

Yağlı balıklar da omega-3 yağ asitlerinde daha yüksektir. Bu yağ asitleri vücudunuzun ve beyninizin en iyi şekilde çalışması için çok önemlidir ve birçok hastalık riskinin azaltılmasıyla yakından ilişkilidir.

Omega-3 gereksinimlerinizi karşılamak için haftada en az bir veya iki kez yağlı balık tüketmeniz tavsiye edilir.

Ton balığı, yüksek kaliteli protein, iyot ve çeşitli vitamin ve mineraller de dahil olmak üzere birçok önemli besin maddelerinde yüksektir. Yağlı balık türleri omega-3 yağ asitleri ve D vitamini de yüksektir.

Şişmanlık, bu günlerde insanların çoğunluğu tarafından karşı karşıya kalınan büyük bir sorundur. Hepimiz lezzetli yemekler yemeyi severiz, ama aynı zamanda kilo almamayı da arzularız. Ton balığı, yağ içeriği düşük ve protein ve besin bakımından zengin olduğu için kalorilerimizi dengelerken bize iyi bir tat verir.

Ton balığı sadece metabolizma hızınızı artırır, kilo vermeye yardımcı olur; aynı zamanda vücudunuzu enerjik, aktif ve sağlıklı tutan organlarınızın işlevselliğini artırır. Ton balığı yiyerek zayıflama için örnek menüyü aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

 

 

ton balığı diyeti-balık diyeti-ton balıklı diyet yemekleri-diyette balık ne kadar yenmeli-diyet ton balığı tarifi-ton balıklı diyet listesi-diyet balık yemekleri-diyet balık buğulama-diyet balık nasıl yapılır-diyette balık nasıl yenmeli-balık diyeti listesi-ton balığı yiyerek zayıflama-diyet balık ızgara

Cildinize her dem tazelik diyetiyle gençlik kazandırın

 

ton balığı diyeti-balık diyeti-ton balıklı diyet yemekleri-diyette balık ne kadar yenmeli-diyet ton balığı tarifi-ton balıklı diyet listesi-diyet balık yemekleri-diyet balık buğulama-diyet balık nasıl yapılır-diyette balık nasıl yenmeli-balık diyeti listesi-ton balığı yiyerek zayıflama-diyet balık ızgara

Bu diyet omega 3 ve omega 6 zengini balıklarla hazırlandı

 

ton balığı diyeti-balık diyeti-ton balıklı diyet yemekleri-diyette balık ne kadar yenmeli-diyet ton balığı tarifi-ton balıklı diyet listesi-diyet balık yemekleri-diyet balık buğulama-diyet balık nasıl yapılır-diyette balık nasıl yenmeli-balık diyeti listesi-ton balığı yiyerek zayıflama-diyet balık ızgara

Yumurta, balık, beyaz peynir, domatesi bu diyette tüketebilirsiniz

 

Ton balığı diyeti

Hem taze hem canlı olun! Canlı ve taze görünümlü bir ten rengi için başka yerde bulamayacağınız özel bir diyet veriyoruz. Bu diyetle hem kilo vereceksiniz hem de cildinizde tazeliği, canlılığı artıracaksınız.

Özel güzellik diyetinin temel besinini balık oluşturuyor. Balık sevmeyenler için uygun bir diyet değil. Hem balık sevmeyenler hem de canlı ten rengine sahip olmak isteyenler sitemizde yayınlanan balık içermeyen diğer güzellik diyeti tariflerini takip edebilirler.
Her dem tazelik diyeti ile iki haftada 6 kilo verebiliyorsunuz. Bu diyetin temeli proteindir.

Ton Balığı Diyeti BİRİNCİ HAFTA

BİRİNCİ GÜN ÖRNEK MENÜ
Sabah: Kahvaltı öncesi bir bardak ılık su ile güne başlıyoruz. Kahvaltıda haşlanmış bir adet yumurta ve iki dilim kepekli ekmek yiyebilirsiniz.
Ara öğün: Bir avuç fındık tüketebilirsiniz.
Öğle: Ton balıklı bir yeşil salata öneriyoruz. Salatanın içerisindeki balık miktarı 150 gramı geçmemeli. Salataya ilave yağ konulmamalı.
Ara öğün: Bir elma
Akşam: Buğulama balık soframızı süslüyor. Balık olarak mevsimine göre dilbalığı veya pisi balığı tercih edilmeli. Dil balığı yağsız balıklar arasında en önde geliyor. Eğer buğulamasını sevmiyorsanız dil balığını şiş olarak da tüketebilirsiniz. Şişin arasına mantar eklemenizde sakınca yok. Balığın yanında sebze garnitür yiyebilirsiniz.

İKİNCİ GÜN ÖRNEK MENÜ
Sabah: Kahvaltı öncesi yine bir bardak ılık su ile güne başlıyoruz. Kahvaltıda haşlanmış yumurta adedini ikiye çıkartıyoruz. Kepekli ekmek dilimini teke indiriyoruz.

Ara öğün: Bir avuç kavrulmamış badem tüketebilirsiniz.

Öğle: Tavuk haşlama öğle yemeğini oluşturuyor. Tavuğun yağsız beyaz etlerini tercih ediyoruz. Tavuğun yanına haşlanmış sebze salatası takviye yapılabilir.

Ara öğün: Bir armut

Akşam: Buğulama balık yine soframızı süslüyor. Balık olarak mevsimine göre dil balığı veya pisi balığı tercih edilmeli. Dil balığı yağsız balıklar arasında en önde geliyor. Eğer buğulaması sevmiyorsanız dil balığını şiş olarak da tüketebilirsiniz. Şişin arasına mantar eklemenizde sakınca yok. Balığın yanında sebze garnitür yiyebilirsiniz.

 

Balık diyeti listesi

Balık diyeti listesi üçüncü güne geldik. Buyurun!

ÜÇÜNCÜ GÜN ÖRNEK MENÜ
Sabah: Kahvaltı öncesi yine bir bardak ılık su ile güne başlıyoruz. Kahvaltıda domates, salatalık, dört, beş adet yeşil zeytin iki dilim kepek ekmek, bir dilim yağsız peynir yiyoruz.

Ara öğün: Bir avuç leblebi tüketebilirsiniz.

Öğle: Zeytinyağlı sebze yemeği. Mevsimine göre taze fasulye, ıspanak, bakla olabilir. Ege usulü sebzenin haşlanıp üzerine zeytinyağı gezdirilmesi arzu edilirse domates sos dökülmesi biçiminde hazırlanan sebze yemeğini afiyetle yiyoruz. Öğle yemeğinde ton balıklı diyet yemekleri de yiyebilirsiniz.

Ara öğün: Bir muz

Akşam: Yağsız kuzu eti yahnisi ile midenize ziyafet çekebilirsiniz. Yahninin içerisinde bütün soğan kullanabilirsiniz. Ekmek yemiyoruz.
Her dem tazelik diyetinin diğer günlerinde ilk üç günü tekrarlayarak haftayı tamamlıyoruz. Sıralamayı değiştirebilirsiniz.

 

Ton Balığı Diyeti İKİNCİ HAFTA

ÖRNEK MENÜ

Sabah: Kahvaltı öncesi yine bir bardak ılık su ile güne başlıyoruz. Kahvaltıda haşlanmış yumurta beyazı, dereotu, somon fümeyi domates ile yapılmış omlet biçiminde yiyoruz. Şekersiz çay serbest.

Ara öğün: Bir adet olmak üzere elma, armut, havuç yenilebilir.

Öğle: Meyveli yoğurtla öğleyi geçiriyoruz. Yoğurdun içerisine kivi, ananas, çilek ekleyerek tüketebilirsiniz.

Ara öğün: Patlamış mısır. Yağsız, tuzsuz patlatılmış olmalı.

Akşam: Somon balığı veya tavuk/hindi eti ile yapılmış salata ile akşam yemeğimizi yiyoruz.

 

Diyette balık ne kadar yenmeli?

Ton balıklı diyet listesi veya başka bir balık diyeti yapıyorsanız günde iki öğün 200 gramı geçmemek üzere balık yiyebilirsiniz. Diyet balık yemekleri örneğin diyet balık buğulama mükemmel az kalorili ama yüksek besleyici besinlerdir.

Diyet balık nasıl yapılır merak ediyorsanız diyet yemekleri tariflerinden biri tam size göre olabilir. Diyette balık nasıl yenmeli sorusuna genel olarak buğulama cevabı verilebilir. Eğer çok yağlı değilse bazı balıklar diyette balık nasıl yenmeli sorusu için ızgara yöntemine de uygun olabilir. Diyet balık ızgara yapmak ağzınızda lezzet bombardımanı yaşatabilir.

Diyette balik yenir mi?

diyet balık tarifleri ile müthiş bir kilo verme sürecini başlatabilirsiniz. Örnek menüyü bir hafta boyunca takip ediyoruz. Diyet boyunca günde beş litreden az olmamak kaydıyla su tüketiyoruz. İki haftalık diyet boyunca 6 kilo vermek mümkün.

Her dem tazelik diyeti ile vücudumuzdaki protein ve Omega 3 ile Omega 6 miktarı yükseliyor. Vücudumuz önceki zamanlara göre cildimizi daha iyi besliyor. Cildimize tazelik ve canlılık geliyor. Diyetin birinci bölümü yağsız balıklardan oluşurken ikinci haftada yağlı balıkları tercih ediyoruz. Bu sayede cildin nem bariyerini koruyoruz. Cildimiz daha nemli, daha taze oluyor. Her dem tazelik diyetiyle aldığımız proteinler hücre yenilenmesinin yapı taşını oluşturuyor.

Yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin. Pozitif düşünün. Hayata bir şeyler verin ki hayat da size versin. Kilo vermek kadar, genç kalmak kadar iyi yaşamak da önemli. İnsanlara bir katkıda bulunmak, yardımlaşmak, hayatı verimli olarak kucaklamak pek çok şeyi yerli yerine oturtacaktır. Kilolarınızı da cildinizin canlılığını da. Böylelikle her dem taze kalabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN