Oruca hazırlık diyeti

Kategori: Ünlü Diyetler - 11.077Yorum Yazın
Oruca hazırlık diyeti

Oruç diyeti ile Ramazana hazırlanmak ister misiniz? Aşağıda oruç diyeti menüsünü bulabilirsiniz. 7-10 gün boyunca uygulayabileceğiniz oruç diyeti ile vücudunuz Ramazan ayının uhrevi ortamına biyolojik toksinlerden arınmış olarak girebilir. Bu yazıda oruç diyeti yapanlar hangi sağlık faydalarını elde edebilir, oruç diyeti nedir, oruç diyeti nasıl yapılır gibi konuları işliyoruz.

Oruç diyeti nedir?

Oruç tutarken diyet yapılır mı? On bir ayın sultanı Ramazana sayılı günler kaldı. Oruç tutarak geçireceğimiz bu ay için vücudumuzu önceden hazırlayabilirsek çok daha kolay ve ibadet şevkiyle dolu bir şekilde bu mübarek ayı eda edebiliriz.

Nasıl Ramazan ayı içerisinde manevi olarak ruhumuzu maddi olarak vücudumuzu kirlerinden, günahlarından arındırıp yenilenmiş olarak çıkmayı arzuluyorsak Ramazana girmeden önce de hem ruhumuzu hem bedenimizi hazırlamak gerekiyor. Aşağıda oruca hazırlık mahiyetinde bir diyet listesi sunuyoruz. Bu diyet listesiyle mideniz ve bedeniniz oruca hazırlanacak.

Oruç tutarken diyet yapmak zaten kendiliğinden elde edilen bir sonuçken zorlanmadan kolayca orucu tamamlayacaksınız.  Üstelik 5 kiloya kadar zayıflama bonusu da var!

 

Oruç diyeti-aralıklı oruç diyeti- aralıklı oruç diyeti yapanlar- if diyeti yapanlar- oruç tutarken diyet listesi- oruç diyeti ender saraç- oruç diyeti listesi- oruç diyeti yapanlar- aralıklı oruç diyeti listesi- su orucu diyeti listesi- su orucu diyeti yapanlar- oruç diyeti nasıl yapılır- oruç tutarken diyet nasıl yapılır- şeker orucu diyeti listesi- oruç diyeti ile kaç kilo verilir- aralıklı oruç ile zayıflayanlar	- oruç diyeti nedir- aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır- oruç ve diyet- oruç diyeti ile kolayca kilo verin- oruç diyeti su orucu- 3 günlük oruç diyeti- oruc tutarken diyet- oruç tutarken diyet yapılır mı- ramazan oruç diyeti- oruç tutanlara diyet listesi- oruç için diyet listeleri- oruç ayında diyet- oruç tutarken diyet yapmak- oruç diyeti-

On bir ayın sultanı Ramazan vücudumuzun ve ruhumuzun arınmasını sağlıyor

Oruç diyeti nasıl yapılır?

Oruç ve diyet birlikte düşünüldüğünde kilo vermenin ballı kaymaklısı gibi addedilebilir.  Yedi ila on gün arasında uygulayabileceğiniz oruca hazırlık diyetiyle hem toksinlerden arınacak hem de kilo verebileceksiniz. Bu diyette ara öğün bulunmamaktadır. Vücudun uzun süre aç kalmasını destekleyen bir diyet listesidir.

Oruç diyeti ile kolayca kilo verin! 10 gün içerisinde 4-5 kilo verebilirsiniz.

 

Oruç diyeti Ender Saraç

Oruç diyeti Ender Saraç tarafından da öneriliyor. Aşağıdaki videoda Oruç diyeti Ender Saraç tarafından veriliyor. Oruç için diyet listeleri, Ramazan oruç diyeti önerileri için videoda çok yararlı bilgileri takip edebilirsiniz.

 

 

 

aralıklı oruç diyeti- aralıklı oruç diyeti yapanlar- if diyeti yapanlar- oruç tutarken diyet listesi- oruç diyeti ender saraç- oruç diyeti listesi- oruç diyeti yapanlar- aralıklı oruç diyeti listesi- su orucu diyeti listesi- su orucu diyeti yapanlar- oruç diyeti nasıl yapılır- oruç tutarken diyet nasıl yapılır- şeker orucu diyeti listesi- oruç diyeti ile kaç kilo verilir- aralıklı oruç ile zayıflayanlar	- oruç diyeti nedir- aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır- oruç ve diyet- oruç diyeti ile kolayca kilo verin- oruç diyeti su orucu- 3 günlük oruç diyeti- oruc tutarken diyet- oruç tutarken diyet yapılır mı- ramazan oruç diyeti- oruç tutanlara diyet listesi- oruç için diyet listeleri- oruç ayında diyet- oruç tutarken diyet yapmak- oruç diyeti-

Oruca hazırlık diyeti ile orucu çok kolay tutabileceksiniz

 

 

 

Oruç diyeti listesi

 

Yedi ila on gün arasında uygulayabileceğiniz oruca hazırlık diyetiyle hem toksinlerden arınacak hem de kilo verebileceksiniz. Bu diyette ara öğün bulunmamaktadır. Vücudun uzun süre aç kalmasını destekleyen bir diyet listesidir.

 

KAHVALTIDA YENİLEBİLECEKLER

5 tane ekşi yeşil zeytin

2 dilim kepek ekmeği

2 bardak açık çay

Veya

1 kase yulaf ezmesi

Veya

1 elma

2 bardak su

 

ÖĞLEN YENİLEBİLECEKLER

2 adet haşlanmış patates

Veya

1 adet haşlanmış yumurta

Veya

1 kase salata ve 6-7 adet badem

 

AKŞAM YENİLEBİLECEKLER

1 tabak ton balıklı salata

Veya

1 kase tarhana çorbası

Veya

1 tabak haşlanmış tavuk parçaları,

Veya

1 kase brokoli çorbası

Veya

1 tabak yeşil kabak yemeği yoğurtlu

Veya

1 tabak sebzeli makarna salatası

 

YATMADAN ÖNCE YENİLEBİLECEKLER

1 elma

Veya

1 muz

Veya

1 dilim karpuz

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 • Aralıklı oruç diyeti (aralıklı oruç diyeti yapanlar, aralıklı oruç diyeti listesi, aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır, aralıklı oruç ile zayıflayanlar gibi konularda editörlerimiz doyurucu içeriğe sahip bir makale için çalışıyorlar. Sitemizi takip ederek aralıklı oruç diyeti makalesini okuyabilirsiniz.)
 • Oruç diyeti su orucu (Su orucu veya oruç diyeti listesi, 3 günlük oruç diyeti, oruc tutarken diyet, oruç ayında diyet, su orucu diyeti yapanlar, oruç diyeti ile kaç kilo verilir, oruç tutanlara diyet listesi, oruç tutarken diyet nasıl yapılır ile ilgili bilgiler için editörlerimiz doyurucu içeriğe sahip bir makale için çalışıyorlar. Sitemizi takip ederek su orucu makalesini okuyabilirsiniz.)

Ramazan hakkında

Ramazan (Arapça: رمضان, Ramadān ) İslam takviminde dokuzuncu aydır. Bütün ay boyunca, İslami gözlemciler gün doğumundan gün batımına kadar hızla ilerledi. Hız boyunca hiçbir yiyecek veya içecek tüketilmez ve düşünceler saf tutulmalıdır. İslam’ın izleyicileri, oruç tutmanın sabır, tevazu ve maneviyat öğrettiğine inanmaktadır. Yemekler, gündoğumundan önce, suhoor denilen ve gün batımından sonra iftar olarak adlandırılan ve aileyle veya yerel toplulukla birlikte servis edilir.

Dünyadan 10 Ramazan Gıdası

 • Dahi vadey: Baharatlı bir yoğurt sosuyla ıslatılmış mercimek köfte (Hindistan)
 • Haleem: Yavaş pişmiş et, bulgur ekmeği ve mercimek yahni (Orta Doğu, Hindistan, Pakistan ve Orta Asya)
 • Tavuk 65: Tavada marine edilmiş ve kızartılmış baharatlı, ısırık parçaları (Hindistan)
 • Ramazan Kebabi: Kuzu, soğan, yoğurt ve pide ekmeği ile yapılan bir yemek (Türkiye)
 • Ful medammes : Sarımsak ile pişirilmiş ve ekmek üzerine serpilmiş Fava fasulyesi (Kuzey Afrika)
 • Paomo: Ekmek ve koyun çorbası (Çin)
 • Çatapatlar : Sebzeler ve etlerle sarılmış mayasız ekmek (Hindistan ve Pakistan)
 • Fattoush : Sebzelerden ve pide ekmeğinden (Lübnan ve Arap ülkelerinden) oluşan bir salata
 • Konafaf: Pilav hamuru ve peynir ile yapılan bir pasta (Orta Doğu)
 • Kolak: Palmiye şekeri, hindistancevizi sütü ve pandanus yaprağından yapılan meyve tatlısı. Meyve, örneğin jackfruit veya muz veya mung fasulyesi eklenir (Endonezya)

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN