Moringa çayı iç, kilo ver!

Kategori: Zayıflama - 6.870Yorum Yazın
Moringa çayı iç, kilo ver!

Moringa çayı içerek kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? Moringa çayı içtiğinizde vücudunuz daha çok kalori yakarken zengin lifli yapasıyla daha az kalori alırsınız. Çünkü moringa tea içmek tokluk hissi ile daha az kalori almanızı sağlayabilir. Bu yazıda moringa çayı nedir, moringa çayı faydaları, moringa çayı zayıflatırmı, zayıflatıcı moringa çayı tariflerini bulabilirsiniz.

Moringa çayı nedir?

Moringa green tea veya moringa tea olarak da adlandırılan bu çay kilo sorununuzu çözmede en büyük yardımcınız olabilir.

Moringa çayı nerede yetişir? Kenya, Etiyopya ve Himalayalar’da yetişiyor. Moringa ağacının yapraklarından elde edilen bir bitki çayıdır. Bu bitkinin anavatanı Himalayalar olarak kabul edilir. Yapraklar uzun oval yapraklarla koyu yeşil renktedir.

 

Moringa çayı içindekiler

B1, B2, B3 vitamin yönünden zengin olan yapraklar düşük kalorili bir değere (düşük glisemik indeksi olan bir üründe) sahiptir. Moringa yaprakları, günlük önerilen protein ihtiyacının % 42’sine kadar ve kalsiyumun % 125’ine kadarını sağlayabileceğinden çok besleyici niteliktedir.

Metabolizmanın hızlanması, bitkinin diğer bileşenleri, yani B grubunun vitaminleri tarafından gerçekleştirilir. Bu, mükemmel ağırlığa ulaşmanın bir başka adımıdır.

İçeriğindeki oleik ve palmitik asit, glukozinolatlar ve fenol karbonik asitler tarafından yürütülür. Isınma etkisi yaratır, güç verir, iştah azalır ve yağın enerjiye dönüşümü hızlandırılır.

 

Moringa çayı faydaları

Moringa çayı faydaları arasında sağlık ve zayıflamaya etkileri öne çıkıyor. Moringa çayı neye iyi gelir? Başka bir ifadeyle moringa çayı ne işe yarar? İşte Moringa tea ve vücuda sağladığı faydalar.

 • Yaşa bağlı radikallerle başa çıkmaya yardımcı olur.
 • İnsan hücrelerini korumaya, iyileştirmeye ve onarmaya yardımcı olur.
 • Cildi gençleştirir, nemli ve sağlıklı kalmasını sağlar.
 • Vücudun besin maddelerinin doğru miktarını emmesini sağlayan özellikleri içerir.
 • Metabolizmada yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini destekler
 • Bellek kapasitesini artırmaya yardımcı olun
 • Depresyon, anksiyete ve migren gibi durumların yoğunluğunu azaltır
 • Proteinlerin, kolajenin ve elastin’in önemli bir parçasını oluşturur.
 • Moringa’daki beta-karoten içeriği körlükle mücadeleye yardımcı olabilir
 • Vücuttaki şeker seviyelerini dengelemeye yardımcı olur
 • Moringa’daki antibakteriyel özellikler, vücudun arındırılmasında ve detoksifikasyonunda mükemmel sonuçlar verir
 • Kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur

 

Moringa çayı zayıflatırmı?

Moringa tea zayıflatıcı etkisiyle dünyada yoğun biçimde tercih ediliyor. Bu popüler bitkisel içecek kilo vermede destek sağlıyor.

Moringa zayıflatıcı çayın etkisini göstermesi şu özelliklerinden kaynaklanıyor:

 • Metabolizma hızını artıran etken maddelere sahiptir.
 • Zengin lifli yapısıyla tok tutar ve açlık hissini baskılar.
 • Vücuttaki yağı enerjiye dönüştüren reaksiyonları tetikler.
 • Su tutma ve ödem sökücü özelliktedir.
 • Müshil etkisi ile sindirimi hızlandırır ve vücuttaki şişliği azaltır.
 • Moringa yaprakları vücudun protein ihtiyacı için gerekli amino asitleri taşırlar.

 

moringa çayı-moringa çayı faydaları-moringa çayı zayıflatırmı-moringa çayı şikayet-moringa green tea-moringa çayı yorumları-moringa çayı fiyatı-moringa çayı satın al-moringa çayı kadinlar kulubu-moringa çayı nasıl yapılır-moringa çayı nedir-moringa çayı kullanıcı yorumları-moringa çayı aktarlarda bulunur mu-moringa çayı ibrahim saraçoğlu-moringa çayı ne işe yarar-moringa çayı eczane-moringa çayı içindekiler-moringa çayı nereden alınır-moringa çayı kullanımı

Moringa çayı ile kilo ver!

 

Kilo vermek için Moringa çayı nasıl içilir?

Moringa çayı nasıl yapılır? Kurutulmuş yapraklara 2 bardak kaynar su ekleyin ve 2 saat bekletin.

Bu çayın, açlık hissettiğinizde gün boyunca içebilirsiniz. İçtikten 15-20 dakika sonra yemek yiyebilirsiniz.

Moringa’nın kilo kaybına yol açan toz haline getirilmiş yaprakları günde yarım çay kaşığı kadar alınmalı ve günde 1 tatlı kaşığa kadar tekli dozlar kademeli olarak artırılmalıdır.

İzin verilen maksimum doz günde 4 çay kaşığıdır.

İlk birkaç gün boyunca vücudunuzun toksinleri atmaya başladığı için hazımsızlık belirtileri yaşayabilirsiniz. Mümkünse, onunla hiçbir şey yapmayın ve Moringa’yı kullanmaya devam edin.

Moringa’nın ekstraktı, vitaminler, mineraller ve amino asitler içerdiğinden yaklaşık 300 farklı hastalığı tedavi etmeye yardımcı olduğunun kanıtı var. Böylece, portakaldan 7 kat daha fazla C vitamini, sütten 4 kat daha fazla kalsiyum, havuçtan 4 kat daha fazla A vitamini, ıspanaktan 3 kat fazla demir ve yoğurttan 2 kat fazla protein içerir.

Moringa’nın doğum yerlerinden biri olan Afrika’da bu ağaç, yenilebilir yapraklar, tohumlar ve çiçekler için büyülü ve yüksek değerde denir. Ayrıca Moringa içme suyu ile ilgili sorunların olduğu bölgeler için son derece önemli olan suyu arıtabilir.

 

Moringa çayı kullanımı

Moringa çayı nasıl yapılır? Ticari ürünler genellikle poşet çay şeklindedir. Bir bardak sıcak suya bir poşet atın. 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin ve için. Yarım saat sonra yemek yiyebilirsiniz.

Toz veya kapsül tipi kullanımlar için prospektüsleri okumanızı öneririz.

Moringa, vücudun çalışması için ihtiyaç duyduğu 90’dan fazla gerekli besin maddesini bırakır. Ayrıca mineraller ve vitaminlerin büyük bir listesini içerir, ayrıca sağlıklı bir yaşam tarzı korumamız gerekir.

Bunu, zengin lif içeriği ve sağlığı geliştirici bir antioksidan olarak çalışma becerilerinin bilimsel kanıtıyla birleştiren bitkinin bu kadar popüler olduğu açıktır. Aynı nedenlerden ötürü, fakirleşmiş ülkelerde açlıkta yaşayanlara beslenir. Doğu dünyasında, her yıl hasat ve çok amaçlı kullanım kolaylığı ile Moringa, üçüncü dünya ülkeleri için daha sağlıklı bir hayata geçit sağlamaktadır.

Sebzeler sizin eşiniz değilse, Moringa tozu kapsülü veya tableti alarak vücuda kilo vermeyi teşvik etmek için ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sağlayacaktır. Her gün takviyeyi alarak – diğer multivitaminler gibi – her yemekte tonlarca salata hazırlamaya gerek kalmadan tüm avantajları elde edersiniz. Besin desteği, vücudunuzun gereksinim duyduğu neredeyse hiç çaba harcamadan vitamin ve besin maddelerinin sürekli bir şekilde tedarik edilmesini sağlayacaktır.

 

Düşük kalorili içecek

Kilo vermek için, gün içinde yakılan kalorinin tüketilen kaloriden daha fazla olması gerekir. Düşük kalorili diyetler ve yüksek kardiyo egzersizleri hızlı tempolu, sağlıklı kilo kaybı için önerilir.

Yapraklı sebzeler tabii ki en düşük kalorili gıdalardan biridir. Moringa ağacından olanlar gibi yapraklar, kalori alımınızı oldukça düşük tutarken dolgun hissetmenizi sağlar; yüksek kalorili önemsiz yiyecekler için istek duymadan sağlıklı bir diyet sürdürmeyi kolaylaştırır.

 

Moringa çayı satın al (moringa çayı al)

Moringa çayı fiyatı satın alma kararında etkili olabilir. Moringa çayı nereden alınır? Moringa çayı eczane başta olmak üzere aktarlarda ve internette moringa çayı sipariş sitelerinde bulunabiliyor.

Moringa çayı eczanelerde satılıyormu? Büyük eczanelerde satışa sunulan markaları bulunuyor.

Moringa çayı aktarlarda bulunur mu? Evet, pek çok aktarda, orta ve büyük ölçekli aktar ile bitkisel ürün satış mağazalarında bulunuyor.

 

Moringa çayı fiyatı

Sitemize sıklıkla gelen sorular arasında moringa çayı kaç lira, moringa çayı ne kadar, moringa çayı kaç para yer alıyor.

Moringa çayı orijinal ambalajında 30 gr olarak 25 TL fiyatla alıcı buluyor. Moringa çayı fiyatları 25-80 TL aralığında bulunuyor.

 

Moringa çayı zararları

Çay olarak tüketilen moringa yan etkileri bakımından çok az risk içerir. Moringa çayı şikayetleri çok sınırlıdır. Çay olarak Moringa için yan etkiler şunlar olabilir.

 • Midede yanma.
 • Bulantı
 • İshal
 • Moringa çayı emziren anneler ve hamileler tarafından tüketilmemelidir.

 

Moringa ile kilo vermek için diyet uygularken mutlaka fiziksel aktivite ve beslenme düzeninin kalori sınırlamasına dikkat edilmelidir. Yalnızca moringa tea içerek kilo vermek sınırlı etkilerle açıklanabilir.

 

Moringa yaprakları çayı nasıl demlenir?

Moringa ağacının besleyici yaprakları, güçlü antioksidanlarla dolu çaylar yapmak için mükemmel bir bileşen. Moringa yaprakları geleneksel çay yapma sürecinde birkaç dakika sıcak suya batırılabilir.
Yapraklar sıcak suya besin maddeleri ve antioksidanlar bol miktarda salınarak, enerji ve sağlıklı yaşamı teşvik eden yararlı bileşiklerle doludur; ferahlatıcı ve lezzetli bir çay yaratır.
Moringanın çayı , Moringa ağacından taze yapraklar hasat edilerek ve çay suyunuza bırakılacak hayati besin maddelerini korumak için düşük sıcaklıklarda kurutarak yapılır. Kurutulmuş yapraklar daha sonra parçalanır ve ya gevşek halde tutulur ya da çay poşetlerine torbaya konur.

 

Moringa yaprakları çayı tarifi

Farklı bir tarif veriyoruz. bu tarifle moringa yaprakları çayını daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

Bunun için kullanmanız gereken malzemeler şunlardır:

 • Limon kabuğu (Rendelenmiş)
 • Hindistan cevizi sütü
 • Yeşil çay
 • Limon otu

Yukarıdaki malzemeleri damak zevkinize uygun şekilde moringa yaprakları ile karıştırın. Size özel ideal çay karışımını elde edinceye kadar denemeyi bırakmayın!


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN