Makarna diyeti ile doyasıya kilo ver!

Kategori: Zayıflama - 5.852Yorum Yazın
Makarna diyeti ile doyasıya kilo ver!

Makarna diyeti ile gerçekten dolarak kilo verebilirsiniz! Siz de bir makarna tutkunu iseniz ve kilo vermek istiyorsanız diğer sizi zora sokacak diyet listelerini bir kenara atabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıda vereceğimiz makarna diyeti listesini uygulamak. Hem karnınız doysun, hem ağzınızın tadı bozulmasın hem de kilo verin. Üçü bir arada!

 

Makarna diyeti nedir?

Unutmayın makarnanın kendisi kilo aldırmaz. Makarnaya eklediğiniz soslar ve yağlar kilo almayı tetikler. Çünkü makarna glisemik indeksi düşük bir gıdadır. Kanda ani şeker artışı yapmaz.

Makarna kilo aldırır mı başlıklı makalemizde de belirttiğimiz gibi Makarna kendiliğinden besleyici bir besindir. Yağ, kolesterol ve sodyum içermez ve düşük glisemik karbonhidratların mükemmel bir kaynağıdır. Düşük glisemik indeksi olan gıdalar vücutta yavaş yavaş parçalanır ve karbonhidratını (glükoz) yavaş yavaş kan dolaşımına salınır. Sonuç olarak, yedikten sonra kendinizi daha uzun tok hissetmenize yardımcı olabilirler.

Makarna yemek kilo alma konusunda masum bir davranıştır. Asıl makarna ile yenilen soslar ve makarnanın yanında tüketilen yağ ve kalori zengini besinler kilo almayı tetikleyebilir.

Makarna diyeti haftada üç kilo verebileceğiniz bir diyet listesidir. Diyette makarna ölçüsü nedir? Diyette makarna ölçüsü aslında sizin yeme potansiyelinizdir. Sossuz kepekli makarnanın bir porsiyonu yaklaşık 300 kcal’dir. Günde bir tabak makarna yemek günlük kalori sınırlamanızı zorlamayacaktır.

 

3 günlük makarna diyeti

Şimdi kafanızda artık makarna diyette yenir mi sorusunu geride bıraktığınızı düşünüyoruz. Artık makarna diyette yenir mi yerine makarna diyeti yorumları daha çok ilginizi çekebilir. Siz de makarna diyeti ile kilo verenler arasına katılmak istiyor musunuz?

 

Makarna diyeti listesi

İşte merakla beklediğiniz hafta üç kilo verebileceğiniz şok makarna diyeti! Aslında şok makarna diyeti gibi tabirleri çok doğru bulmuyoruz. Beslenme düzeninde karbonhidrat ağırlıklı bir geçişten bahsediyoruz.

Sadece makarna diyeti daha açıkçası sadece makarna yiyerek kilo vermek doğru bir beslenme biçimi değildir. Sadece makarna diyeti sağlık açısından riskler taşıyabilir. Bu nedenle doktor önerisi ve kontrolü dışında kesinlikle yapılmamalıdır.

Makarna rejimi yaparken mutlaka sebze ve et ile takviye edilmesinin dengeli beslenme açısından önemi büyüktür. Yalnızca tek çeşit yiyerek makarna rejimi yapmak hem zor hem de sağlıksız bir seçim olabilir.

 

Makarna diyeti listesi (Bir haftalık menü)

PAZARTESİ

Kahvaltı: Yeşil çay, yeşil kahve ve bir yeşil elma yiyebilirsiniz.

Ara öğün: Bir bardak portakal suyu (Şeker ilave etmeyin)

Öğle yemeği: Haşlanmış sebze garnitürü ile yağsız kavrulmuş bir tabak tavuk beyaz et parçaları.

Ara öğün: Bir bardak yağ yakan su içebilirsiniz.

Akşam yemeği: Enginar haşlamış bir porsiyon tüketebilişiniz. Ayrıca damak zevkinize göre hazırlatacağınız tepeleme bir tabak sossuz sebzeli makarnayı yiyebilirsiniz. Makarnayı hazırlarken birkaç damla zeytinyağı kullanmanızda ir sakınca bulunmuyor.

 

SALI

Kahvaltı: Bir adet kaşarlı tost yiyebilirsiniz. Kepek ekmeği tercih edilmelidir. Bir miktar organik reçel yemekte sakınca bulunmuyor.

Ara öğün: Bir bardak portakal suyu (Şeker ilave etmeyin)

Öğle yemeği: Haşlanmış sebze garnitürü ile bir porsiyon balık buğulama.

Ara öğün: Bir bardak yağ yakan su içebilirsiniz.

Akşam yemeği: Haşlanmış sebze ve kepekli makarna ile doyuncaya kadar ziyafet çekebilirsiniz. Akşam saat 19:00’dan sonra yemek yememeye dikkat edin.

 

Makarna diyeti nasıl yapılır?

Makarna diyeti nasıl yapılır gün gün takip edebilirsiniz. Sizin damak zevkinize uygun menüleri yer değiştirme hakkınız saklıdır. Herkese makarna diyeti nasıl yapılır göstermek için sabırla devam etmek gerekiyor. Hemen pes etmeyin!

 

ÇARŞAMBA

Kahvaltı: Mevsim meyveleri ve yeşillik, bir bardak yeşil çay içebilirsiniz.

Ara öğün: Bir bardak elma suyu (Şeker ilave etmeyin)

Öğle yemeği: Taze peynir ve haşlanmış sebze tabağı ile öğünü geçiriyoruz.

Ara öğün: Bir bardak yağ yakan su tariflerinden damak zevkinize uygun olanı içebilirsiniz.

Akşam yemeği: Kuskus makarnasını taze domatesle yapabilirsiniz. Haşlanmış sebzelerden bir tabak yiyebilirsiniz. Haşlanmış sebzelere zeytinyağı ve limon kullanmakta serbestsiniz.

PERŞEMBE

Kahvaltı: Bir adet kaşarlı tost yiyebilirsiniz. Kepek ekmeği tercih edilmelidir. Bir miktar organik reçel yemekte sakınca bulunmuyor.

Ara öğün: Bir bardak nar suyu (Şeker ilave etmeyin)

Öğle yemeği: Haşlanmış sebze tabağı ve bir parça ızgara dana eti yiyebilirsiniz.

Ara öğün: Bir bardak yağ yakan su tariflerinden damak zevkinize uygun olanı içebilirsiniz.

Akşam yemeği: Sebzeli kepekli makarna ve bezelye ile mükemmel bir yemek seni bekliyor.

 

CUMA

Kahvaltı: Bir adet kaşarlı tost yiyebilirsiniz. Kepek ekmeği tercih edilmelidir. Bir bardak bitkisel çay içebilirsiniz.

Ara öğün: Bir bardak üzüm suyu (Şeker ilave etmeyin)

Öğle yemeği: Haşlanmış sebze garnitürü ile bir porsiyon balık buğulama.

Ara öğün: Bir bardak yağ yakan su tariflerinden damak zevkinize uygun olanı içebilirsiniz.

Akşam yemeği: Sebzeli kepekli makarna veya yarma çorbası içebilirsiniz.

 

CUMARTESİ

Kahvaltı: Bir adet kaşarlı tost yiyebilirsiniz. Kepek ekmeği tercih edilmelidir. Bir bardak bitkisel çay içebilirsiniz.

Ara öğün: Bir bardak meyve suyu (Şeker ilave etmeyin)

Öğle yemeği: Haşlanmış sebze garnitürü ile bir porsiyon ızgara tavuk veya kuzu eti yiyebilirsiniz.

Ara öğün: Bir bardak yağ yakan su tariflerinden damak zevkinize uygun olanı içebilirsiniz.

Akşam yemeği: Sebzeli kepekli makarna yanında bir porsiyon yeşil börülce veya brokoli salatası seni bekliyor.

 

PAZAR

Pazar günü diyetin son günü. Yarın üç kilo verdiğinizi gözlerinizle görebilirsiniz. Diyet boyunca günlük sekiz bardak su içmeyi unutmayın.

Pazar günü serbest gününüz. Aşırıya kaçmamak üzere önceki günlerde önerilen menülerden kişiselleştirilmiş bir seçim yapabilirsiniz.

 

Makarna diyeti ile kaç kilo verilir?

Makarna diyeti ile kaç kilo verilir sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü hareket ve su tüketimi ile diyet listesine uyum derecesi kilo vermede en önemli kriterlerdir. Eğer bu kriterler tam olarak yerine getirilmişse makarna diyeti kaç kilo verdirir sorusuna hafta üç kilo cevabını verebiliriz.

Makarna diyeti kaç kilo verdirir sorusu uzun vadeli düşünülürse makarna diyeti ile 6 haftada 13 kilo vermek işten bile değildir.

Makarna diyeti ile zayıflayanlar arasında makarna diyeti ile 6 haftada 13 kilo verenlerin yorumlarına rastlamak olasıdır.

 

Diyet makarna nasıl yapılır?

Diyet makarna nasıl yapılır sorusuna en basit cevap kepekli makarna seçin ve sebze ekleyin olabilir.

Daha fazla kilo vermeyi kolaylaştırmak için % 100 kepekli tahıllı makarna seçin. Tam buğdaylı makarna, beyaz makarna yerine kalorisinde biraz daha düşüktür.

Ayrıca lif başına çok daha yüksek, bardaktan 6 gramdan biraz daha fazlasını veya gündelik değerinin dörtte birini sunuyor; bu da beyaz spagettideki lif miktarının iki katından fazladır. Yüksek lifli bir diyetin ardından – eğer yediğinizde başka değişiklikler yapmasanız bile – önemli miktardaki kilo verebilirsiniz.

İç Hastalıkları Raporlarının Yıllık Raporlarında 2015 yılındaki bir çalışma. Tam buğdaylı makarna, sterlin döktüğünüzde sizi sağlıklı tutmak için önemli besin değeri sunar. Kemik sağlığını ve selenyumu destekleyen önemli bir manganez kaynağı olan mineral bulunuyor.

Makarna diyet yemekleri, diyet makarna salatası tarifleri, diyet makarna tarifi Ayça Kaya gibi tarifler için linki tıklamanız yeterlidir. Birbirinden lezzetli diyet yemekleri listesi arasında Makarna diyet yemekleri, diyet makarna salatası tarifleri, diyet makarna tarifi Ayça Kaya yanı sıra diyet makarna sosu tarifleri de sizi bekliyor.

 

Diyette makarna nasıl yenir?

Kilo vermeyi kolaylaştırmak için diyette makarna nasıl yenir diyorsanız; makarna yemeklerinizi bir sürü sebze ile zenginleştirin. Çoğu sebze kalorisi son derece düşüktür – örneğin büyük bir kabak sadece 55 kaloriye sahiptir ve bir tabak spagetti kabak yaklaşık 40 kaloriye sahiptir – ancak kilo kaybı arttırıcı lif ile birlikte yemeğinize birlikte etki ederler.

Diyette ne kadar makarna yemeli? Eğer kepekli makarnayı seviyorsanız diyette ne kadar makarna yemeli sorusu sizin için sorun teşkil etmez. Günde üç porsiyona kadar tüketebilirsiniz.

Diyette makarna salatası yemek de makarna diyeti bozar mı endişesine yol açmamalıdır. Çünkü makarna diyeti bozar mı sorusu beyaz makarna yemekle, soslu makarna yemekle ilgilidir. Kepekli ve sossuz ya da düşük kalorili sosla makarna yemek diyeti bozmaz.

Makarna salatası diyet çoğu zaman diyet yapanların kurtarıcı oluyor!

 

Diyet makarna tarifi

Diyet yemekleri ile ilgili tariflere buradan ulaşabilirsiniz. Buradan diyet makarna yemek tarifleri, diyet makarna tarifleri resimli olarak ilginizi çekebilir.

Diyet makarna tarifi için daha yüksek kalorili makarnanın bir kısmını daha düşük kalorili sebzelerle değiştirerek, her sunumda da birkaç kalori tasarruf edersiniz.

Bunun nedeni, sebzelerle yapılan makarnanın 1 kâse porsiyonunda, yalnızca 1 kâse gerçek makarna olabilir; bununla birlikte, 1 kâse yüksek kalorili makarnaya sahip bir fincan makarna içeren sebzeler olmadan makarna servis edilir.

Makarna diyet yemeği midir? (makarna diyet yemegi midir) Yukarıda bir haftalık makarna diyet yemeği midir sorusuna cevap olacak listeyi inceleyebilirsiniz.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, sebzeler ile makarnanızın önemli bir bölümünde sadece ciddi kaloriyi kurtarabilirsiniz.

Spagetti olarak pişireceğiniz diyet makarna tarifine spiral kesilmiş kabak, mantar ve biberleri ekleyebilirsiniz. Brokoli ve karnabahar makarna ile karıştırılarak mükemmel bir diyet makarna tarifi olur.

Diyet makarna tarifinde margarin yerine zeytinyağı kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü makarna ve diyet kilo vermede iyi bir ikilidir. Zeytinyağı ile makarna ve diyet ikilisi daha zevkli hale gelebilir.

 

Diyet makarna sosu

Diyet makarna sosu tarifleri arasından seçtiğiniz sos, nispeten sağlıklı, kilo kaybı dostu bir makarna yemeği ile kalorili ve yağlı içerik arasındaki farkı yaratabilir. En sağlıklı makarna için, az miktarda tuzla yapılmış sade domates sosunu kullanın. Bir fincan domates sosunun sadece 59 kalorisi var, bu nedenle makarnanızda sos çok isterseniz diyetinizi bozmayacaksınız.

Kremalı soslarda ise kalori yükleniyor. Örneğin yarım bardak peynir sosunda 240 kalori vardır. Ayrıca kalp hastalığına bağlı olan 10 gram sağlıksız doymuş yağ da dahil olmak üzere 18 gram yağ ile doldurulur.

Diyetinizin düzenli bir bölümünü kremsi veya sevimsiz soslar yapmaktan kaçının ve onları nazik bir muamele gibi hafifçe yiyin.

 

Uzmanlar

Beslenme ve diyet uzmanları da diyet makarna kalori hesapları ve tarifleriyle dikkat çekiyor. Örneğin makarna diyeti Gürkan Kubilay tarafından öneriliyor. Aynı şekilde Ender Saraç makarna diyeti de özellikle kadınlar arasında bir hayli popüler durumda!

makarna diyeti-diyet makarna tarifi-diyette makarna ölçüsü-diyet makarna çeşitleri-diyet makarna nasıl yapılır-makarna diyeti yorumları kadınlar kulübü-makarna diyette yenir mi-diyet makarna kalori-ender saraç makarna diyeti-makarna diyeti kadınlar kulübü-makarna diyeti ile zayıflayanlar-diyet makarna markaları-diyet makarna sosu tarifleri-makarna diyeti bozar mı-diyette ne kadar makarna yemeli-makarna diyeti ile kilo verenler-3 günlük makarna diyeti-diyette makarna nasıl yenir-diyet makarna salatası tarifleri

diyet makarna tarifi

Diyet makarna çeşitleri

Diyet makarna markaları bilinen firmaların ürünleri arasında yer alıyor. Hemen her marka üreticisinin diyet makarna markaları da ürün çeşitliliğinde yer alıyor.

Diyet makarna çeşitleri konusunda özel bir site olarak ‘Makarna Lütfen’ de ilginizi çekebilir.

Makarna diyeti yapanların yorumları

Makarna diyeti yorumları kadınlar kulübü (makarna diyeti kadınlar kulübü) gibi platformlarda konu ediliyor.

Makarna diyeti yapanların yorumları arasında olumlu görüş bildirenlerin sayısının bir hayli fazla olduğu göze çarpıyor.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN