Kilo vermek için tavsiyeler

Kategori: Öneriler - 1.194Yorum Yazın
Kilo vermek için tavsiyeler

Kilo vermek için tavsiyeler isteyen pek çok okurumuz bulunuyor. Hatta kilo vermek için doktor tavsiyeleri isteyen pek çok başvuru alıyoruz. Bu makalede kilo vermek için tavsiyeler bekleyen ziyaretçilerimizin beklentilerini yerine getireceğiz.

Kilo vermek için tavsiyeler

Kilo vermek kişisel bir karardır. Her bünyenin kilo verme ile ilgili tepkisi de elbette farklı olmaktadır. Bununla beraber tüm dünyada denenmiş kilo verme tavsiyeleri de bulunuyor.

Aşağıda yüz binlerce kişi tarafından denenmiş kilo verme tavsiyeleri arasından sizin için seçtiklerimizi inceleyebilirsiniz.

Kilo vermek için tavsiyeler-Kilo vermek için doktor tavsiyeleri
Kilo vermek için tavsiyeler photo: Unsplash

Kilo vermek için doktor tavsiyeleri

Kilo verme tavsiyeleri için doktor onayı isteyen okurlarımız için Ünlü Doktor Bora Kalkancı’nın önerilerini okumalarını tavsiye ediyoruz.

Sağlıklı besinler, yeterli ve dengeli beslenme, sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, obezite, vücut kitle indeksi (Body Mass Index), sağlıklı atıştırmalıklar gibi konulardaki önerileriyle bilinen Ünlü Doktor Bora Kalkancı yemeklerden sonra 15 dakikalık yürüyüşü yeniden keşfetmeyi ve hayatımıza sokmayı öneriyor.

Ünlü Doktor Bora Kalkancı obezite nasıl önlenir, obezite önleme reçetesi ile de bir hayli ilgi topluyor.

Kilo verme tavsiyeleri

Çok önemli kilo verme tavsiyeleri ile kilo vermekte zorlandığınız durumlarda bile çıkış yolu bulabilirsiniz.

İşte etkili ve hızlı kilo verme tavsiyeleri

  • Yaptığınız egzersizleri değiştirin. Bir süre sonra insan vücudu yaptığınız egzersizlere uyum sağlar. Her 1-1.5 ayda bir, egzersiz programınızı değiştirmelisiniz. Pek çok farklı seçenek var: Pilates için yogayı değiştirin, yeni egzersizler yapın, daha önce yapmadığınız yeni kasları eğitin ve kullandığınız ağırlıkları değiştirin.
  • Lezzetli yiyecekleri tercih edin. Yemek yeme dürtüsüne direnme yeteneği beynin doğru işlevine bağlıdır. Bununla birlikte, eğer kişi uzun süredir lezzetli bir şey yememişse, beyni onlara bir parça çikolata veya bisküvinin, bu yiyeceklerin gerçekten yapabileceğinden çok daha fazla neşe vereceğini söylemeye başlar.
  • Bu nedenle beslenme uzmanları, “yasaklanmış” yiyeceklerden küçük porsiyonlar eklemeyi önermektedir. Zaman zaman rahatlamaya izin verirseniz, bir noktada kontrolü kaybetme ve diyeti kesintiye uğratma şansınız daha düşüktür.
  • Kendinizi uykuya verin. Yeterince uyumazsanız, vücudunuz streslidir. Stres, aç hissetmeye ve metabolizmada değişikliğe yol açar. Bu yüzden ne olursa olsun yeterince uyumaktan emin olun.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN