Kaçıncı haftada kilo verilir?

Kaçıncı haftada kilo verilir?

Kaçıncı haftada kilo verilir sorusu diyet yapanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Çünkü diyet yapmak istiyorum diyenler sonuçlarını da bir an önce görmek istiyor. Malumunuz çok sabırsız bir milletiz!

Oysa diyette kaçıncı haftada kilo verilir sorusunun karşılığı pek çok faktöre göre değişiyor. Örneğin diyete başladığınızdaki kilonuz, diyet türünüz, beslenme planınız, egzersiz yoğunluğunuz, yaşınız ve metabolizma hızınız ilk sıralarda geliyor.

Bununla birlikte genel olarak, birçok insan planlarına sadık kaldıklarında bir ile iki hafta içinde sonuçları görebilir.

Diyetin ilk haftası kaç kilo verilir? Eğer kolay ödem atabilen bir vücut metabolizmasına sahipseniz ilk haftada iki kiloya kadar verebilirsiniz.

Kaçıncı haftada kilo verilir gibi zayıflatan ve kaç kilo isterseniz kilo verdiren diyet önerilerini on binlerce kişi deneyerek zayıflıyor. Siz de diyet yapmak istiyorum diyorsanız Türkiye’nin en güvenilen diyet platformu hizmetinizdedir.

Kaçıncı haftada kilo verilir?

Diyetin ilk haftası kaç kilo verilir? İlk haftada bir ile iki kilo arasında verilebiliyor. Eğer sıkı bir diyet uygularsanız ilk hafta ödem atmayla birlikte üç kiloya kadar kilo kaybı görülebiliyor.

Diyetin ilk haftası kaç kilo verilir-kaçıncı haftada kilo verilir
Kaçıncı haftada kilo verilir? Photo: Unsplash

Egzersiz veya diyet sonuçlarını ne kadar hızlı göreceğinizi etkileyen birçok farklı faktör vardır. Ne yazık ki, kilo kaybınızın ne kadar sürede gösterileceği konusunda kesin bir cevap yoktur. Kişiye göre de büyük değişkenlik gösteriyor.

Kilo verme hızını neler etkiliyor?

  • Başlangıç kilonuz. Başlangıç ​​vücut büyüklüğünüz daha büyük olduğunda, özellikle programınızın ilk günlerinde daha hızlı bir şekilde daha fazla kilo verebilirsiniz.
  • Diyet türü. Bazı diyetler başlangıçta hızlı kilo verdirmek üzere planlanmıştır.
  • Ödem sökmek. Ödem atmak taşıdığınız vücut yağı miktarı değişmese bile hissetmenize ve daha ince görünmenize yardımcı olur.
  • Tartılma sıklığı. Araştırma genellikle günlük veya haftalık düzenli olarak kilo vermenin kilo kaybı ile ilişkili olduğunu göstermektedir. 2  Haftalık tartım, daha fazla ödüllendirici olabilir, çünkü tek bir gün yerine bir haftalık ilerlemeyi gösterir.

Hızlı kilo verdiren diyet programları

Diyetin ilk haftası kaç kilo verilir? Bazı diyet planları, hızlandırılmış kilo kaybıyla sonuçlanan bir başlangıç ​​aşaması içerecek şekilde tasarlanmıştır. Atkins, South Beach ve diğer birçok popüler program, yiyecek kısıtlamasının daha yoğun olduğu ve daha fazla kilo verdiğinizde bir veya iki hafta boyunca bir atlama başlangıcı içerir .

Diyetin ilk haftası kaç kilo verilir?

Bu ilk aşamada haftada beş kilo veya daha fazla kaybedebilirsiniz. Sonuç olarak, kilo kaybı daha erken fark edilir. Bununla birlikte, bu aşamalar sırasında yaşanan kilo kaybı, genellikle yağ kaybı değil, karbonhidrat kısıtlamasından kaynaklanan su kaybına atfedilebilir.

Diyetin ilk haftası kaç kilo verilir gibi zayıflatan ve istediğiniz kadar kilo verdiren diyet önerilerini on binlerce kişi deneyerek zayıflıyor. Siz de diyet yapmak istiyorum diyorsanız Türkiye’nin en güvenilen diyet platformu hizmetinizdedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN