İştah kesen bitkiler, iştah kesen bitki çayları

Kategori: Zayıflama - 15.994Yorum Yazın
İştah kesen bitkiler, iştah kesen bitki çayları

İştah kesen bitkiler, iştah kesen bitki çayları kilo vermek için size büyük destek sağlayacaktır. Diyet yaparken en çok zorlanılan kısmı iştahın aksine artmasıdır. Hani derler ya istemediğin ot burnunun dibinde biter misali yemek istemediğin ne varsa diyette önüne çıkmaya başlar. Oysa ki doğal yardımcılarınız var ve onlar sizin keşfetmenizi bekliyor: İştah kesen bitkiler ve iştah kesen bitki çayları!

Bu yazıda iştah kesen bitkiler İbrahim Saraçoğlu önerileri, iştah kesen bitkiler kadınlar kulübü üyelerinin en çok dile getirdikleri, iştah kesen bitki çayları nelerdir başlıklarını okuyabilirsiniz.

İştah kesen bitkiler

Bazı kaynaklarda İştah kesen bitkiler yerine ekstrelerinin yani bitkisel desteklerin de aynı etkiyi yaptığı dile getiriliyor. Biz en doğal olanın doğadaki haliyle kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Doğada iştah kesen şifalı bitkiler arasında öylesine bir zenginlik var ki gerçekten şaşırtıcı. Bu zenginlik içerisinden kolayca aktarlarda bulabileceğiniz ve diyette çok işinize yarayacak olanlar listeledik.

 

İştah kesen bitkiler nelerdir?

 • Mate yaprağı: Mate, Ilex paraguariensis bitkisi olarak biliniyor. Bu bitkinin yapraklarından çay elde edilebiliyor. Mate yaprakları metabolizmayı hızlandırıp, iştahı azaltır. Bu özellikleriyle kilo vermeyi destekler.
 • Maydanoz idrar ve ödem söktürücü özelliğiyle biliniyor. Maydanozun etkili bir zayıflama silahı da iştah kesici özelliğidir. Maydanoz kürü yaparak iştahınızı azaltabilirsiniz.
 • Isırgan otu. İştah kesen bitkiler nelerdir sorusuna en iyi cevaplardan biri de ısırgan otudur. Isırgan otu ıspanak gibi kavrularak veya pide içi olarak tüketilebilir. Salatalarda yer verilebilir. Isırgan otu kalsiyum, demir, silisyum, potasyum yönünden zengindir. Ayrıca C ve E vitamini kaynağıdır. Doğa senin zayıflaman için elinden geleni yapıyor. Sana ısırgan otu gibi bir mucizeyi sunuyor! Daha ne yapsın!
 • Funda yaprağı. İştah kesen doğal bitkiler (istah kesen dogal bitkiler) arasında funda yaprağı da bulunuyor. Funda yaprağı tek başına kullanılabileceği gibi iştah kesen bitki karışımları içinde de yer verilebilir. Çay olarak tüketilebilir, salatalarda yenilebilir.
 • Ebegümeci! Doğanın, Anadolu’nun büyük bir nimetidir! Ebegümeci iştah kesen yağ yakan bitkiler içinde özel bir yere sahiptir. Müthiş şifa kaynağıdır. Hala keşfetmediyseniz, mutlaka ilgilenin ve sofranıza dahil edin. Ebegümeci otu yağ yakar, metabolizmayı hızlandırır, iştahı azaltır. Öğle yemeğinde ıspanak gibi pişirebilirsiniz, salataya ekleyebilirsiniz, ebegümeci çayı olarak içebilirsiniz.

 

İştah kesen mucize bitki: Xhoba

İştah kesici yağ yakıcı bitkiler üzerine araştırma yapan uzmanlar (istah kesici yag yakici bitkiler) iki önemli keşif yaptılar. İlki, Xhoba, Güney Afrika’nın Kalahari çölünde yetişiyor. Afrikalı avcıların açlık ve susuzluğu bastırmak için kullandıkları iştah kesen mucize bitki, günümüzde bazı ilaç firmaları tarafından tokluk hapı olarak satılıyor.

Laboratuvarda yapılan deneyler, iştahı günde 2,000 kalori azaltabileceğini gösteriyor. Gerçekten mucize gibi bir şey!

Eştah kesen en etkili bitki Xhoba gibi Salacia chinensis olarak bilinen bitki de sayılabilir. Araştırmalara göre Hindistan ve Sri Lanka’ya özgü bir bitki olan Salacia chinensis özü, iştah azalması, tokluk ve kan şekeri yönetimi yararları göstermiştir.

 

İştah kesen bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Bitkisel tedaviler deyince ülkemizde ilk akla gelen isim İbrahim Saraçoğlu oluyor. İştah kesen bitkiler İbrahim Saraçoğlu tarafından ele alınan konular arasında yer alıyor.

Aşağıdaki videoda İştah kesen bitkiler İbrahim Saraçoğlu tarafından anlatılırken iştahı kesmek için neler yapılabilir sorusunun cevapları da veriliyor.

https://youtu.be/GCpHn4Ia6Fs

İştah kesen bitkiler Ahmet Maranki

İştah kesen bitkiler Ahmet Maranki ve iştah kesici bitkiler Ender Saraç gibi uzmanlarca da dile getiriliyor. Aşağıda iştah kesici bitkiler Ender Saraç, İştah kesen bitkiler Ahmet Maranki videolarını izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/l4Xr_yFdH2Q

 

https://youtu.be/bv6C2l-nx3I

 

İştah kesen bitkiler kadınlar kulübü

Kadın ziyaretçilerimizin en çok takip ettikleri platformlardaki yorumlara da önem veriyoruz. Bu doğrultuda iştah kesen bitkiler kadınlar kulübü paylaşımlarında iştah kesici bitkisel ilaçlar ve takviyeler öne çıkıyor. İşte iştah kesen bitkisel ilaçlar, iştahı azaltan bitkiler arasında öne çıkanları listeledik.

 • Elma
 • Tarçın
 • Yeşil çay
 • Rezene
 • Chia tohumu

 

İştah kesen bitki çayları

İştah kesici bitki çayları nelerdir? İştah kesen bitki çayları bitkiler deryasındaki muhteşem zenginlikten süzülerek fincanlarınıza geliyor. Siz de iştah kesen bitki çayları bitkiler zenginliğini aşağıdaki önerilerle doyasıya yaşayabilirsiniz. Üstelik doyasıya iştah kesen bitki çayı sizi gerçekten doyurucu etki gösterecektir.

Çaydaki bazı bitkileri içmek, istenmeyen kilo vermek ve açlığı kontrol etmek için etkili bir yöntemdir. Bitkisel çaylar doğal ve birçok sağlık yararları sunarken, ılımlılık anahtarıdır. Özellikle aç karnına fazla çay tüketmek, baş dönmesi veya ishal gibi olumsuz etkilere sahip olabilir. Bu nedenle, iştahı bastırıcı faaliyetlerde bulunmadan önce bir sağlık uzmanına danışın.

İşte dünyada en çok tercih edilen iştah kesen bitki çayı listesi!

 • Yeşil çay

Yeşil çay vücudu metabolizmaya ve enerji harcamalarına yardımcı olur. İsviçre’deki Cenevre Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, yeşil çay katılımcılara enerji harcamalarında yüzde 4’lük bir artış ve yağ yakmayı hızlandırıcı etki yaşattı. Yeşil çay türevleri olarak oolong çayı,

 

 • Teff tohumlu çay. Bu çay yani Teff çayı tüm dünyada bilinen ve satılan bir ticari ürün. İlgili makalemizde Teff tohumlu çay nedir, Teff tohumlu çay kullanıcı yorumları, Teff tohumlu çay nasıl kullanılır, Teff tohumlu çay faydaları, Teff tohumlu çay zararları nelerdir başlıklarını okuyabilirsiniz.
 • Karahindiba çayı. İştah kesen ve zayıflatan bitki çayları arasında karahindiba çayı pek keşfedilmemiş bir zenginliktir. Tatlılar için istekleri engellemenin yanı sıra, karahindiba metabolizmayı hızlandırmak, böbrekleri temizlemek ve sindirim sorunlarını tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Taze veya ham olan karahindiba kökü çay yapmak için kullanılabilir. Sadece bir fincan su için 2 veya 3 çay kaşığı karahindiba çayı koyun. 10 ila 15 dakika boyunca kaynatın. Her gün üç kez tüketildiğinde en etkilidir.
iştah kesen bitkiler-istah kesen dogal bitkiler-iştah kesen bitki karışımları-iştah kesen bitkiler ahmet maranki-iştah kesen bitkiler ibrahim saraçoğlu-iştah kesen bitkiler kadınlar kulübü-iştah kesen bitkiler nelerdir-iştah kesen en etkili bitki-iştah kesen şifalı bitkiler-iştah kesici bitkiler ender saraç-iştah kesen mucize bitki-iştah kesen yağ yakan bitkiler-istah kesici yag yakici bitkiler-iştah kesen bitkisel ilaçlar-iştah kesen bitki çayları-iştah kesen bitki çayları bitkiler-iştah kesen bitki çayı-iştah kesen bitki çayı tarifi-iştah kesen ve zayıflatan bitki çayları-iştah kesici bitki çayları nelerdir

İştah kesen bitki çayları

İştah kesen bitki çayı tarifi

İştah kesici bitki çayları nelerdir sorusunun açılımlarına devam ediyoruz. Sıra geldi iştah kesen bitki çayı rezeneye!

 • Rezene çayı

Rezene, bağırsak yollarından gelen mukus ve yağları etkili bir şekilde temizlediği için doğal bir iştah kesici olabilir. Bu sadece bir diüretik olarak işlev görmekle kalmaz, aynı zamanda antioksidanlar, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve B ve C vitaminlerini içerir. Rezene çayı yapmak için basit! 4 çay kaşığı rezene tohumu. Üzerine sıcak su! 10-15 dakika demleyin.

 • Meyan kökü. iştah kesen bitki çayı Meyan Çayı. Tatlı kök” olarak bilinen meyankökü, sağlıklı bir kan şekeri seviyesini korur ve tatlı ürünler için istekleri azaltır. Meyan bitkisi Avrupa veya Asya’da bulunabilir ve tipik olarak 3 ila 7 feet boyunda büyür. Kökler kurutularak çay yapmak için soyulabilir.
 • Sibirya Ginseng Çayı. Sibirya ginseng, iştahı bastırır ve iştahı bastırır, böylece kan şekeri seviyelerini stabilize yardımcı olur. Sibirya ginsengini tüketmenin birçok yararı olmasına rağmen, yüksek tansiyon veya anksiyete öyküsü olan insanlar, Sibirya ginseng tüketimini sınırlandırmalı veya iştahlarını bastırmak için diğer doğal alternatifleri bulmalıdır. Bu çay genellikle bitkisel ürün marketlerinde veya bitkisel dükkanlarda, aktarlarda bulunur.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN