Karatay diyeti

Kategori: Ünlü Diyetler - 7.718Yorum Yazın
Karatay diyeti

Karatay diyeti nedir? İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay şekere karşı savaş açtı. Bir seminerde konuşan Karatay şekeri en tatlı zehir olarak niteledi. Karatay’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: “Yediğimiz her türlü şeker ve karbonhidratlar vücuda direkt girdiği zaman vücudumuz onu şeker olarak görüyor” diyen Prof. Karatay, şöyle devam etti: “Yediğimiz şeylerin vücudumuz tarafından nasıl görüldüğü önemli. Ağzımıza aldığımız anda vücudumuz onu şeker olarak görüyor ve algılıyor. Şeker, her dokuyu harap ediyor. Bedenimizin en sağlam yeri olan dişi çürüten bir maddedir şeker.”

Karatay obezitenin çığ gibi arttığını belirtti. Karatay Diyeti isimli kitabın da yazarı olan Karatay, beslenme düzenimizin yeniden ele alınması gerektiğini söyledi. Karatay insan vücudunun hareket ve yürüme üzerine kurulu olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Canan Karatay şekere karşı savaş açtı

Prof. Dr. Canan Karatay şekere karşı savaş açtı

Karatay’ın beslenme önerileri ise şunlar: “Her türlü tahıl ve ot şekerdir. Bedenimiz onu şeker olarak algılıyor. Şekere dönüşen şeyler tüketilmediği sürece yağlanma, obezite ve diyabet olmaz. İnsan vücudu yürümek için yapılmıştır. Doğal tereyağı ve zeytinyağının cenneti bizim ülkemiz. Bunları tüketmeliyiz. Doğal balık yağı tüketmeliyiz. Protein olarak yağlı kuzu eti, balık, köy yumurtası, tavuğu, peynir ve yoğurt tüketmeliyiz. Bol su içmeliyiz. Günlük şeker ihtiyacımız bir çay kaşığı kadardır. Her türlü baklagil en sağlıklıdır. Kuru baklagiller tahıl grubunda değildir. Buğday, kan şekerini aniden yükseltir. Beyaz şekerden daha etkilidir. En sağlıklı meyve zeytindir. En sağlıklı meyve suyu zeytin suyudur. Zeytin yağı, ana sütünün aynısıdır.” 05.05.2015


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN