1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım?

Kategori: Zayıflama - 4.941Yorum Yazın
1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım?

1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım diyenler, bu yazı size özel hazırlandı! Yapacağınız basit ama etkili yöntemlerle 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusunun kesin cevabını bulabilirsiniz.

5 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım diyenler gibi kilo verdiren diyet önerileri arasından on binlerce kişi tarafından takip ediliyor. Siz de diyet yapmak fit ve genç kalmak istiyorum diyorsanız Türkiye’nin en güvenilen diyet platformu hizmetinizdedir.

1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım?

Kısa sürede kilo vermek metabolizma üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle kilo verme sürecinin zamana yayılması çok daha doğru bir tercihtir. 1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım veya 10 günde 5 kilo vermek için ne yapmalıyım biçimindeki arayışlar çok sağlıklı olmayabilir!

Genellikle tatil sonrası veya hastalık sonrası alınan fazla kiloların verilmesi için hızlı kilo verme yöntemlerine başvuruluyor.

O nedenle 1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım veya 10 günde 5 kilo vermek için ne yapmalıyım yerine 1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusu bize göre daha anlamlıdır.

1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalıyım?

1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusu için aşağıda adım adım yapılabilecekler sıralanıyor. Bu önerilerin bir kısmını veya tamamını uygulayarak ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı sorusuna cevap bulabilirsiniz.

1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalıyım-1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım-10 günde 5 kilo vermek için ne yapmalıyım-5 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım-ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı-haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım-5 kilo vermek için ne yapmalıyım-1 haftada 5 kilo vermek-1 ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı-1 haftada 5 kilo verdim kadınlar kulübü-1 haftada 5 kilo verdiren spor-1 haftada 5 kilo vermek garanti
1 haftada 5 kilo vermek garanti mi?

Ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı?

İşte 5 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım veya ayda 5 kilo vermek için ne yapmalı sorularına kolay uygulanabilecek cevaplar!

  • Kilo verme planlarının çoğu, günde 1.200 kalorilik diyet ile 1.500 kalori almanızı önerecektir. Bu, genellikle 5 kilo vermek için iyi bir aralıktır.
  • Egzersizi sürdürün. Bu sadece kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha yüksek istirahat metabolik ağırlığı için gerekli olan kas kütlesini korumaya yardımcı olur. Egzersiz yapmakta yeni olanlar için, haftada yaklaşık 1.500 kalorilik kalori yakma ya da günde 215 kalori yakmayı deneyin. Bu, çeşitli şekillerde başarılabilir; bu nedenle, sizin için işe yarayan bir plan bulun: yürüyüş, koşu, halter, yoga…
  • Protein ihtiyacını yağsız besin kaynaklarından karşılayın. Karbonhidrat ve yağa karşı daha fazla enerji sindirici protein harcadığınız için kilo vermede proteinler etkilidir. Tavuk göğsü, beyaz et, balık ve az yağlı süt gibi yağsız protein kaynaklarının pastırma ve burger gibi alternatiflerden daha az kaloriye sahip olmasının nedeni budur. Yoğurt, peynir ve süzme peynir de akıllıca seçimler olarak kabul ediliyor.

1 haftada 5 kilo vermek

  • Hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım diyorsanız metabolizma hızlandırmak gerekir. Metabolizma vücudunuzun gıdaları enerjiye dönüştürmek için kullandığı işlemdir. Kilo kaybınız durmuşsa, metabolizmanızın birazcık artması gerekebilir. Neyse ki, vücudunuzun yağ yakıcı motorlarını ateşlemek için yapabileceğiniz kolay şeyler var.
  • Bazı bitkiler, örneğin kırmızı biber yemekten sonra 3 saat boyunca vücudunuzun enerji harcamasını ikiye katlayan biyolojik olarak aktif olan ‘capsaicin-kapsaisin‘ içerir. Yemeklerinize kırmızı biber, jalapenos, habaneros ve tabasco ekleyebilirsiniz. Kapsaisin, bazı nörotransmiterlerin salınımını artırarak beyindeki iştah merkezlerini bastırmak için de çalışabilir.
  • Zencefil de zayıflatıcı özellikleri bulunan bir başka güzel baharattır. Sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücut ısısını ve metabolik hızları da yemekten sonra % 20 arttırır. Taze zencefil dilimleyin ve enerji canlandırıcı bir yemek için sebzelerle karıştırın.

1 haftada 5 kilo verdiren spor

1 haftada 5 kilo verdiren spor aniden başlanarak yapılmamalıdır. Düzenli egzersizin zayıflatıcı etkisi çok daha yüksektir.

1 haftada 5 kilo verdiren spor için her hafta 300 dakikayı hedefleyin. Orta yoğunluktaki aktivite herkes için farklılık gösterecektir.

Nefes nefese kalmayı ve hafif terlemeyi hedeflemelisiniz. Egzersiz programını en az 20-30 dakika sürdürmelisiniz.

Hızlı yürüyüş, koşu / koşma, yüzme, kick boks veya eliptik bisiklet kullanma gibi egzersizleri dahil edin.

Aşağıdaki videoda 1 haftada 5 kilo verdiren spor için örnek fitness çalışma programını inceleyebilirsiniz. Son derece basit, anlaşılır egzersiz programını kaçırmayın. 22 dakikalık egzersizlerle bir haftada 5 kilo verdiren spor için iyi bir çalışma temposu elde edebilirsiniz.

1 haftada 5 kilo vermek garanti mi?

1 haftada 5 kilo vermek garanti sözünü hiç kimse veremez. Çünkü her bünye hem diyet ve beslenme önerilerine hem de egzersiz programlarına birbirinden çok farklı tepkiler verecektir.

Kilo vermek, özellikle iç organlardaki yağlar veya derin karın yağları o kadar kolay değil ama o kadar da zor değil. Doğru taktik ve stratejilerle, kısa bir süre içinde iyi miktarda kilo verebilirsiniz. Aslında bir haftada 5 kilo verilebileceği iddia ediliyor.

Elbette, bunun için daha hızlı zayıflamanıza yardımcı olacak çok etkili bir kilo verme planı izlemeniz gerekir.

1 haftada 5 kilo verdiren spor gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Bir haftada beş kilo vermek gibi ilginizi çekebilecek, kaçırmamanız gereken, önerdiğimiz makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN