Zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile 3 haftada zayıflayın!

Kategori: Öneriler - 6.277Yorum Yazın
Zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile 3 haftada zayıflayın!

Zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile 3 haftada kilo vermeniz mümkün olabilir! Zerdeçal zencefil yoğurt kürü kilo verme ve beraberinden pek çok sağlık sorununa destek sağlıyor. Zerdeçalın içinde bulunan serotonin sayesinde kilo verirken stresten uzak ve mutlu mutlu zayıflamak istemez misiniz?

Bu makalede; zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile 3 haftada zayıflama sırları yer alıyor. Ayrıca zerdeçal karabiber yoğurt kürü, zerdeçal yoğurt kürü nasıl yapılır, zerdeçal nasıl tüketilir, zerdeçal çayı nasıl yapılır, zerdeçallı yoğurt faydaları nelerdir başlıkları da kilolarınızı sizden alabilir!

Zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile kilo verenler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zerdeçal zencefil yoğurt kürü nasıl zayıflatır?

Kurkumin olarak bilinen ve bilimsel olarak Curcuma longa olarak bilinen zerdeçal, yemeklerde, ev ilaçlarında, kozmetiklerde, ilaçlarda vb. yaygın olarak kullanılır. Posa, lif, protein, C vitamini, E vitamini ve K vitamini, kalsiyum, bakır, çinko, magnezyum gibi çeşitli besleyici maddeler içeriyor.

Zerdeçal kürü tarifi

Zayıflamak için pek çok zerdeçal kürü tarifi bulunuyor. Aşağıda inanılmaz etkileriyle yoğun tercih edilen bir zerdeçallı kür tarifi veriyoruz.

Zerdeçal kürü malzemeler

Zerdeçal kürü tarifi nasıl yapılır?

Bir tencereye bir bardak su dökün ve tarçın tozunu ekleyin. Suyu yarıya düşene kadar kaynatın. Bir bardağa dökün ve sıcak ya da soğuk olmayan bir sıcaklığa soğumaya bırakın.

Zerdeçal zencefil yoğurt kürü-limon zerdeçal sarımsak kürü-kuru zerdeçal nasıl kullanılır-kuru zerdeçal nasıl tüketilir-zerdeçal karabiber yoğurt kürü-zerdeçal kürü kanser-zerdeçal süt kürü-zerdeçal yoğurt kürü-zerdeçal yoğurt limon kürü-zerdeçal zencefil tarçın kürü-zerdeçal nasıl tüketilir-zerdeçal çayı-zerdeçallı yoğurt faydaları
Zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile 3 haftada kilo verebilirsiniz! Photo: Unsplash

Zerdeçal ve nane macunu ekleyin. İyice karıştırın. Gerekirse, içmeden önce süzün.

Zerdeçal kilo verdirir mi? Zerdeçal nasıl tüketilir?

Zerdeçal çayı, kilo atma anahtarı olan sindirim sistemi için iyi olduğu bilinmektedir. Ayrıca, yağ hücresi proliferasyonunu baskılamaya yardımcı olan antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Zerdeçal çayı kilo vermesine yardımcı olan bir başka yol da, kan şekeri seviyelerini düzenleyerek insülin direncini daha da engellemektir.

Zerdeçal içindeki kurkumin bileşiği, kilo verme yolculuğunuzu hızlandırmak için ihtiyacınız olan yağ yakıcıdır. Zerdeçal çayı günlük diyetinize dahil etmelisiniz ve daha etkili ve daha lezzetli hale getirmek için bu sağlıklı yağ yakıcılarını ve uyarıcıları kilo vermek için çayınıza eklemenizi öneririz.

Zerdeçal kürü kanser için de özellikle destekleyici tedavi amacıyla önerilebiliyor.

Zerdeçallı yoğurt faydaları ile kilo verenler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zerdeçal nasıl tüketilir?

Bu soruyu iki farklı şekilde sormak gerekiyor. Birincisi toz zerdeçal nasıl tüketilir? İkincisi taze zerdeçal nasıl tüketilir?

Toz zerdeçal nasıl tüketilir? Zerdeçal çayı olarak veya yoğurt zerdeçal karışımı biçiminde kullanılabilir. Ayrıca yemeklere baharat olarak eklenebilir. Tatlılarda da yine toz zerdeçal kullanılabiliyor.

Toz zerdeçal nasıl kullanılır sorusunun bir diğer yanıtı ise bal, zencefil ve zerdeçalın bağışıklık destekleyici olarak karışım halinde tüketilmesidir.

Taze zerdeçal nasıl tüketilir? Salatalarda ince dilimler halinde değerlendirilebilir. Pilav, makarna et yemeklerinde kullanılabilir. Ayrıca taze zerdeçal çayı olarak da tüketilebilir.  

Zerdeçal yoğurt kürü, kilo verdiren zerdeçallı yoğurt kürü

Zerdeçal yoğurt kürü yaparak metabolizma hızını artırabilirsiniz. İşte zerdeçal yoğurt kürü için gerekli malzemeler!

Zerdeçal yoğurt kürü malzemeler

Kür için kuru zerdeçal nasıl tüketilir? Kuru zerdeçal nasıl kullanılır?

Tüm malzemeleri yoğurdun içerisine karıştırın. Bu karışımı yemeklerden en az yarım saat önce yemelisiniz. Günde üç öğün tüketilmesi öneriliyor. Pekiyi zencefil zerdeçal tarçın yoğurt karışımı kaç gün yapılır?

Zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile 3 haftada mum gibi eriyin!

Zerdeçallı yoğurt faydaları ile kilo verenler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zencefil zerdeçal tarçın yoğurt karışımı kaç gün yapılır?

Zencefil zerdeçal tarçın yoğurt karışımı kaç gün yapılır? Kilo verdiren zerdeçallı yoğurt kürü 3 hafta içerisinde kilo verdiriyor. Diyetisyenler zerdeçal yoğurt kürü en fazla iki ay uygulanmalıdır uyarısında bulunuyor.

Zerdeçal çayı nasıl yapılır?

Zerdeçal çayı demlemek için iki bardak suyu kaynatın. İçerisine iki çay kaşığı toz zerdeçal ekleyin. 15 dakika demlenmesini bekleyin.

Demlenen zerdeçal çayını süzerek içebilirsiniz. Tatlandırmak için bal, limon ve zencefil ekleyebilirsiniz.

Zerdeçal ile yapılabilecek diğer kürler

Zerdeçallı yoğurt faydaları nelerdir? Zerdeçal zencefil tarçın yoğurt kürü faydaları nelerdir?

Zerdeçallı yoğurt faydaları arasında öne çıkanları maddeler halinde sıralıyoruz. Zerdeçal zencefil tarçın yoğurt kürü faydaları nelerdir?

Zerdeçal zencefil tarçın yoğurt kürü faydaları

  • Detoks etkisiyle vücuttaki toksinlerin atılmasına katkı sağlar.
  • Kabızlık, şişkinlik gibi sindirim sorunlarını düzenlemesi zerdeçallı yoğurt faydaları arasında önemli bir yere sahiptir.
  • Zerdeçallı yoğurt faydaları yağ yakıcı özelliğiyle kilo vermeyi destekler.
  • Karaciğerin yenilenmesinde rol oynar.

Zerdeçallı yoğurt faydaları ile kilo verenler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zerdeçal zencefil yoğurt kürü ile kilo verenler aşağıdaki makalelerle de zayıflamak için ilgileniyor !


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN