Zayıflatan bitkiler

Kategori: Beslenme - 1.380Yorum Yazın
Zayıflatan bitkiler

Zayıflatan bitkiler nelerdir? Doğanın sunduğu mucize besinler arasında zayıflamaya faydalı bitkiler önemli bir yer tutuyor. Diyet programları ve egzersiz kadar önemli olan zayıflamaya faydalı bitkiler doğru ve düzenli kullanımda etkili oluyor.

Bu makalede gerçekten zayıflatan bitkiler nelerdir, nasıl tüketilmelidir sorularının etkileyici cevaplarını bulabilirsiniz.

Zayıflamaya yardımcı bitkiler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Zayıflatan bitkiler

Gerçekten zayıflatan bitkiler arasında hangileri var? Aşırı kiloyu eritecek sihirli bir hap olmamasına rağmen, işte sağlıklı bir kiloya ulaşmak için arayışınızda size yardımcı olabilecek bazı otlar. Bazıları hafif diüretiklerdir ve su ağırlığını azaltarak çalışırlar, bazıları ise termojenik etkiye sahiptir ve metabolizmayı arttırır. Hatta birkaçı açlık hissinizi bile azaltabilir.

zayıflatan bitkiler- aşırı zayıflatan bitkiler- zayıflamaya yardımcı bitkiler- gerçekten zayıflatan bitkiler-göbek zayıflatan bitkiler-zayıflamaya etkili bitkiler-zayıflamaya faydalı bitkiler
Aşırı zayıflatan bitkiler

İşte zayıflatan şifalı bitkiler ve faydaları!

 • Ginseng. Ginseng özü rahatlamanıza, enerji seviyenizi ve metabolik hızınızı artırmanıza, kolesterolü düşürmenize ve kan şekeri seviyelerini düzenlemenize yardımcı olur. Tarçın ayrıca kötü kolesterol seviyelerini düşürerek ve kan basıncını düşürerek kilo kaybına yardımcı olur. Kireç, bağışıklığı arttırmaya yardımcı olan C vitamini deposudur ve iştahı azaltmaya yardımcı olan lif açısından da zengindir.
 • Karahindiba. Karahindiba, yağ metabolizmasını artıran ve kolesterolü azaltmaya yardımcı olan hafif bir diüretik, müshil ve sindirim yardımcısıdır. Ayrıca, diüretiklerin kullanımıyla tükenen vitamin ve minerallerin birçoğunu içererek, dengesizlik olasılığını en aza indirerek, sindirim sistemi yoluyla yağ asitlerinin yok edilmesini de arttırır. Uzun süreli kullanımın, herhangi bir diüretik türünde olduğu gibi elektrolit tükenmesine neden olabileceğini unutmayın.
 • Avokado. Avokado’da bulunan sağlıklı bir tekli doymamış yağ olan Avokado Oleik asit, vücudunuzu açlığı azaltmak ve tokluğu artırmak için tetikleyebilir.
 • Yaban mersini. Zayıflatan bitki isimleri arasında yaban mersini önemli bir yere sahiptir. Düşük şeker içeriği nedeniyle bardak başına 4 g lif ile beslendiklerinde, diyete mükemmel bir antioksidan katkı maddesidir. Bu küçük güzellikler sizi dolduruyor ve tatmin ediyor. Araştırmacılar, hayvanlara yaban mersini ile zenginleştirilmiş yemekler verildiyse, midelerinden yağ kaybettiklerini bulmuşlardır. Daha fazla yaban mersini yemek için gerçekten harika bir nedene ihtiyacımız var mı?

Aşırı zayıflatan bitkiler

Aşırı zayıflatan bitkiler arasında aşağıdaki sebzelerin önemi yadsınamaz. İşte zayıflatan bitkiler nelerdir sorusunun en temel cevapları! İşte göbek zayıflatan bitkiler!

 • Turp
 • Lahana
 • Brokoli
 • Karnabahar
 • Çin lahanası
 • Roka
 • Su teresi

Zayıflamaya yardımcı bitkiler

 • Biberiye: Zayıflatan bitkiler ve çaylar arasında biberiye adeta bir efsanedir. Özellikle biberiye yağı olarak kullanıldığında kilo vermeyi sağlar. Üstelik biberiye ile bölgesel zayıflamak, bölgesel yağlardan kurtulmak da mümkündür. Sindirim sistemini rahatlatması da büyük fayda sağlar. Bu özelliği ile zayıflatan bitkiler arasındadır.
 • Maydanoz: Zayıflatan bitki kürleri arasında maydanoz suyu veya maydanoz kürü büyük öneme sahiptir. Maydanoz genellikle maydanoz suyu ve maydanoz kürü olarak kullanılır. Sindirim sistemini düzenler, idrar söktürür. Maydanoz kürü gibi zayıflatan bitki kürleri şişkinliklerin ve hazımsızlığın giderilmesine de yardım eder. Bu yüzden düzenli kullanıldığında zayıflama sağlar.
 • Kekik ya da Kekik Yağı: Sindirim sistemini rahatlatır. Hazımsızlığı giderir ve metabolizmayı hızlandırır. Zayıflatan bitkiler arasındadır.
 • Tere Otu: Metabolizmayı hızlandırır. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Bu sayede hazımsızlık giderilerek kilo verilir.
 • Fesleğen: Zayıflatan bir bitkidir. İştah kapatır. Vücuttaki şişkinliğin ve ödemin atılmasına yardım eder.
 • Isırgan Otu: Isırgan otu zayıflamaya etkili bitkiler arasındadır. İdrar söktürücü özelliği sayesinde rahatlama sağlar. Şişkinlik ve ödemin de atılmasına yardım eder. Bu sayede bu bitki ile zayıflamak mümkündür. Zayıflatan bitkiler İbrahim Saraçoğlu tariflerinde de ısırgan otu yer alabiliyor.

Zayıflatan doğal bitkiler

Yukarıda belirttiğimiz zayıflatan doğal bitkiler kilo verdirmek ve zayıflatıcı etkileri yanında aşırı miktarda ya da bilinçsizce kullanımları yarardan çok zarar verebilir. Bu bitkileri kullanırken dikkat etmelisiniz. Ayrıca idrar söktüren bitkilerden bazıları aşırı miktarda kullanımda böbrek rahatsızlığına yol açabilir. Hamile bayanlarında bazı zayıflatan bitkileri kullanması önerilmez. Bu bitkilerin nasıl kullanıldığını öğrenerek belirli ölçülerde kullanmanızda yarar var. Tüm bu zayıflatan bitkileri spor yaparak da desteklemeniz oldukça önemlidir.

Tüm bu zayıflatan bitki karışımları yanında enginar, avokado ve ebegümeci de zayıflatan, zayıflamak için kullanılan bitkiler arasındadır. Zayıflatan yağ yakan bitkiler sindirimi düzenleyici özellikleri vardır. Bu bitkileri yani zayıflatan yağ yakan bitkiler yemeklerde, salatalarda sıkça kullanmanızı tavsiye ederiz.

Zayıflamaya yardımcı bitkiler gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Aşırı zayıflatan bitkiler nedir merak edenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN