Yumurta diyeti ile 2 haftada 11 kilo!

Kategori: Zayıflama - 4.777Yorum Yazın
Yumurta diyeti ile 2 haftada 11 kilo!

Yumurta diyeti düşük karbonhidrat ve düşük kalori içeren protein ağırlıklı bir zayıflama programıdır. Siz de yumurta diyeti ile 2 haftada 11 kilo vermek istemez misiniz? Yumurtalar bu diyetin büyük bir parçasıdır ve aynı zamanda ana protein kaynağıdır. Diyetin bazı türevlerinde tek yiyecek olarak yumurta bulunuyor. Bu yazıda haşlanmış yumurta diyeti listesi, yumurta diyeti ile zayıflayanlar, yumurta diyeti yorumları başlıklarında etkili bir kilo verme yöntemini keşfedeceksiniz!

Yumurta diyeti

Bir büyük yumurta yaklaşık 78 kalori içerir. 3 adet haşlanmış yumurta ve sebzeden oluşan bir yemek sadece 300 kalori içerir.

Yumurta diyetinin birkaç farklı versiyonu vardır. Aşağıda yumurta ile yapılan bazı diyetleri okuyabilirsiniz. Her birinde yumurtalar ana protein kaynağıdır.

Bu diyette patates, pirinç ve ekmek gibi nişastalı karbonhidratlara izin verilmez. Şeker yönünden yüksek tatlılar ve yiyecekler de diyetten çıkarılır.

Yumurta diyetinin tüm versiyonlarında su ve sıfır kalorili içeceklere izin verilmektedir. Yumurtalı diyetinde önerilen tam kalori miktarı ve porsiyon miktarı, bir kişinin cinsiyetine, boyuna ve aktivite seviyesine göre değişir.

Haşlanmış veya yağda yumurtalara izin verilir, ancak tereyağı ile veya yağsız olarak hazırlanmalıdır.

Yumurta neden zayıflatır?

Yumurta tüm gerekli amino asitleri ve doğru oranlarda içerir. Bu, vücudunuzun bakım ve metabolizma için yumurtadaki proteinleri kolayca kullanabileceği anlamına gelir.

Yüksek proteinli bir diyet yemek yemeğinin, gıdaların termik etkisi denilen bir süreçle, günde 80-100 kalori kadar metabolizmayı hızlandırdığı gösterilmiştir.

Gıdaların termik etkisi, vücudun gıdaları metabolize etmesi için ihtiyaç duyduğu enerjidir ve protein için yağ veya karbonhidrattan daha yüksektir.

Bu, yumurta gibi yüksek proteinli yiyeceklerin daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olduğu anlamına gelir.

Yüksek proteinli bir diyet, gün içinde 80–100 kaloriye kadar metabolizmanızı artırabilir, çünkü proteinlerin gıdalardaki metabolize edilmesine yardımcı olmak için ekstra enerji gerekir.

Haşlanmış yumurta diyeti

Geleneksel yumurta ile yapılan bir protein diyetidir. Geleneksel yumurta diyeti, diğer kaynaklardan protein izin verilir. Geleneksel yumurta diyeti en popüler versiyonudur ve yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı diğer diyetlere benzer.

Yağsız protein ve lahana, brokoli ve ıspanak gibi düşük karbonhidratlı sebzelere izin verilir. Meyveler genellikle günde 1 veya 2 porsiyonla sınırlıdır.

Makarna, ekmek ve pirinç gibi karbonhidratlar sınırsızdır.

Yumurta diyeti listesi

Yumurta diyeti 1 haftada 7 kilo verdirme gibi iddialı hedeflerle tercih edilebiliyor. Bununla birlikte diyetle kilo vermek için her bünye farklı tepkiler verebilir.

Aşağıda örnek bir yumurta diyeti listesi yer alıyor.

 • Kahvaltı: İki yumurta ve düşük karbonhidratlı sebze.
 • Öğle yemeği: Yeşil salata ile yağsız protein.(Örneğin kuzu pirzola, köfte)
 • Akşam yemeği: Yumurta veya yağsız protein ve düşük karbonhidratlı sebzeler.

Yumurta diyeti ile zayıflama için bir günlük, iki günlük, iki haftalık programlar uygulanabiliyor.

2 haftalık yumurta diyeti

2 haftalık yumurta diyeti veya 14 günlük yumurta diyeti nasıl yapılır? Diyet programının bu versiyonunu seçerseniz, her gün üç öğün tüketirsiniz. Herhangi bir atıştırmalık ve kalori içermeyen içecek tüketmeyeceksiniz. Her gün, yumurtalı bir yemek yiyorsunuz, ancak diğer yemekler, tavuk veya balık gibi diğer yağsız protein kaynakları etrafında inşa edilebilir.

Tabağınızdaki proteini takviye etmek için brokoli veya ıspanak gibi düşük karbonhidratlı sebzeler ekleyebilirsiniz. Narenciye meyvesi bazen izin verilir. Bu diyete bazen “ Haşlanmış Yumurta Diyet ” denir ve yumurtalarınızı haşlanmış, karıştırılmış veya kızartılmış yerine sert kaynatılmasını gerektirir.

Yumurta diyeti ile 2 haftada 11 kilo verdirmeyi hedefliyor.

Yumurta diyeti sağlıklı mıdır?

Yumurtalar vücudunuza protein ve yağ sağlar. Ayrıca, vücudunuzun yiyecekleri enerjiye dönüştürmek için ihtiyaç duyduğu vitamin D, fosfor, A vitamini ve iki B kompleksi vitaminleri de sağlarlar. Yumurtalar çok iyi bir riboflavin kaynağı, selenyum ve kolindir.

Ama vücudunuzun düzgün çalışması için yumurtalardaki besin maddelerinden daha fazlasına ihtiyacı var. Örneğin, lif sağlıklı sindirimi artırır ve bu programdayken ihtiyacınız olan fiberi almanız olası değildir. Sadece yumurta yerseniz, vücudunuza gerekli vitamin ve mineralleri de vermezsiniz.

Dahası, bu programda ihtiyaç duyacağınız kalorileri veya karbonhidratları alamayacaksınız – özellikle de yumurta diyetinin mono versiyonu. Tek bir yumurtada yaklaşık 75 kalori, 5 gram yağ, 6 gram protein ve 1 gramdan az karbonhidrat vardır. Kalori ve karbonhidrat tüketimi için tavsiye edilen kılavuzlara ulaşmak için yemeniz gereken yumurta sayısını yemenin rahat olamayacağı olası değildir. Vücudun sonucu olarak acı çekebilir.

Çok düşük kalorili diyetler ve çok düşük karbonhidratlı diyetler aşırı yorgunluk ve halsizlik, kabızlık, baş ağrısı ve diğer mide problemleri gibi diğer semptomlara neden olabilir. Ayrıca kötü nefes alabilir veya mide bulantısı alabilirsiniz.

Son olarak, yumurta diyetinin geri tepme olasılığı vardır ve sonuçta kilo kaybı yerine kilo alımına neden olur. Tekrarlanan denemelerden elde edilen kilo artışı aşırı kiloya veya obeziteye yol açabilir.

Haşlanmış yumurta diyeti yapanlar

Haşlanmış yumurta diyeti yapanlar kaç kilo verebilir. Bu konudaki yorumlar ve uzman görüşleri bize yol gösteriyor. Şöyle ki yumurta diyeti ile zayıflayanlar ne kadar kilo vereceklerini kendileri tayin edebilirler.

Yumurta diyetini mükemmel bir şekilde takip edecekseniz, muhtemelen bir haftada birkaç kilo, iki haftada üç beş kilo verebilirsiniz. Ama kaybedeceğiniz kilo, esas olarak su ağırlığıdır, yağ değil!

Yumurta diyeti yapan varmı? Elbette dünyada ve ülkemizde on binlerce kişi bu diyeti uyguluyor.

Yumurta diyeti zararları

Yumurta ılımlılıkta yendiğinde sağlıklı bir protein kaynağı olabilir, ancak aynı zamanda kolesterolde de yüksektir.

Bazı araştırmalar, yüksek miktarlarda yumurta yemenin bazı tıbbi durumların riskini artırabileceğini göstermiştir.

Yumurta diyeti zararları neler olabilir? Bir çalışmada, haftada altıdan fazla yumurta yemenin, kadınlarda olmasa da, erkeklerde kalp yetmezliği riskini yüzde 30 artırdığı bulundu.

Yumurta diyetinin güvenliği de takip edilen versiyona bağlıdır. Her öğünde sadece yumurta yemek iyi dengelenmiş bir diyet değildir ve beslenme yetersizliği ile sonuçlanabileceği için güvensizdir.

Yumurta diyeti zayıflama için olduğu kadar beslenme için de önemlidir. Ayrıca yumurtalar herhangi bir lif içermez. Sadece yumurta yemek doğru sindirim işlevini bozabilir ve kabızlığa yol açabilir.

Yüksek protein ve düşük karbonhidratlı diyetler ayrıca yorgunluk, baş ağrısı ve mide bulantısı gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Diğerleri kötü nefes, kas krampları ve sindirim problemleri içerebilir.

"yumurta

1 günlük yumurta diyeti Demet Akalın

1 günlük yumurta diyeti Demet Akalın tarafından da uygulandığı için popüler olmuştur. İster 1 günlük yumurta diyeti ister 2 günlük yumurta diyeti yapın bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

 • Doktorunuzun / diyetisyeninizin iznini alın.
 • En iyi sonuç için iki hafta boyunca izleyin.
 • Diyet planına bağlı kalın.
 • Hafif egzersizler yapın.
 • Yaşınıza, boyunuza, mevcut ağırlığa, aktivite seviyesine, mevcut ilaçlara vb. Bağlı olarak günde en az 1200-1500 kalori tüketin.
 • Bu diyet planına başlamak için doğru zihniyete sahip olun.

3 öğün yumurta diyeti olarak da bilinen bu zayıflama listesi 3 yumurta diyeti biçiminde de anılıyor. 3 öğün yumurta diyeti listesi örnek olarak aşağıda veriliyor. Bu liste ile günde bir kilo vermek hedefleniyor.

1 günlük yumurta diyeti Demet Akalın tarafından da uygulanıyor!

 • KAHVALTI: Bir adet haşlanmış yumurta, yağ yakıcı bitki çayı
 • ÖĞLE YEMEĞİ: İki yumurtanın beyazını kullanarak omlet hazırlayın. İçerisine az peynir ekleyin. Yanında şekersiz bitki çayı içebilirsiniz.
 • AKŞAM YEMEĞİ: Yumurta beyazı ile omlet hazırlayıp yiyebilirsiniz.
 • GECE: Sade Türk kahvesi ve bir şişe maden suyu.

Bu diyet seyda coskun yumurta diyeti olarak da biliniyor. Aşağıdaki videoda Demet Akalın yumurta diyeti ile günde 1 kilo vermenin yolunu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/Y1F-jePM8w4

Yumurta diyeti 3 günlük

Hızlı kilo vermek için yumurta diyeti 3 günlük bir program uygulayabilirsiniz.

BİRİNCİ GÜN

 • Kahvaltı: Kahvaltıda iki adet haşlanmış yumurta yanında iki domates eşlik edebilir. İçecek olarak bir fincan zayıflatıcı çay tercih edebilirsiniz.
 • Öğle yemeği: Yumurta akı ile omlet, fırında balık 120 gramı geçmeyecek şekilde tüketilebilir. Bir fincan yeşil çay eşlik edebilir.
 • Ara öğün: Bir yeşil ekşi elma.
 • Akşam yemeği: Haşlanmış sebze garnitür yanında bir fincan yeşil çay içebilirsiniz.

İKİNCİ GÜN

 • Kahvaltı: Kahvaltıda iki adet haşlanmış yumurta yanında bir muz yiyebilirsiniz. İçecek olarak bir fincan zayıflatıcı yeşil çay tercih edebilirsiniz.
 • Öğle yemeği: Tavuk pirzola ve bir adet haşlanmış yumurta.
 • Ara öğün: Bir avuç badem.
 • Akşam yemeği: Peynirli tost ve yağlı süt içebilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ GÜN

 • Kahvaltı: Kahvaltıda iki adet haşlanmış yumurta yanında domates suyu içebilirsiniz.
 • Öğle yemeği: Kuzu pirzola ve iki adet haşlanmış yumurta. Bir fincan yeşil çay içebilirsiniz.
 • Ara öğün: Bir avuç fındık.
 • Akşam yemeği: İki adet orta boy haşlanmış patates, bir büyük boy marul. Yine bir fincan yeşil çay içebilirsiniz.

"yumurta

Yumurta greyfurt diyeti

Yumurta ve greyfurt diyeti nasıl yapılır? Bir yumurta greyfurt diyeti listesi nasıl olur?

 • Kahvaltı: İki yumurta ve yarım greyfurt.
 • Öğle yemeği: Ispanaklı ve yarım greyfurtlu bir yağsız protein porsiyonu.
 • Akşam yemeği: Yarım greyfurt ile balık veya yumurta gibi yağsız proteinlerden bir porsiyon.

Yumurta ve greyfurt diyeti haricinde yumurta ile yapılabilecek diğer diyet listeleri!

 • Yumurta ananas diyeti
 • Yumurta patates diyeti
 • Yumurta peynir diyeti
 • Yumurta sarısı diyeti
 • Yumurta ve ananas diyeti
 • Yumurta ve peynir diyeti
 • Yumurta ve tavuk diyeti
 • Yumurta ve yoğurt diyeti
 • Yumurta yoğurt diyeti

Yumurta diyeti yorumlar

Yumurta diyeti kadınlar kulübü ve benzeri platformlarda yoğun olarak ilgi görüyor. Bu nedenle yumurta diyeti yorumları arasında etkili ve düzenli uygulamanın başarı hikayelerini okuyabiliyoruz.

 


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN