Yeşil çay detoksu

Kategori: Zayıflama - 1.707Yorum Yazın
Yeşil çay detoksu

Yeşil çay detoksu yaparak hem kilo verebilirsiniz hem de vücudunuzdaki toksik maddelerden kurtulabilirsiniz. Yeşil çay detoksu doğal bir detoks yöntemi olarak dünyada pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Yeşil çay detoksu yapmak harika bir fikir, ancak doğru yapmalısınız yoksa size karşı çalışmaya başlayabilir.

Bu yazıda yeşil çay detoksu nasıl yapılır, yeşil çay maden suyu detoksu, süt ve yeşil çay detoksu tariflerini de okuyabilirsiniz.

Süt ve yeşil çay detoksu gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yeşil çay detoksu nasıl yapılır?

Detoks suyu, meyveler, sebzeler, baharatlar ve diğer tüm gerekli içeriklerle aşılanan sudan başka bir şey değildir. Yeşil çay uzun süredir temizliği, detokslanması ve kilo verme özelliği ile bilinir.

Süt ve yeşil çay detoksu

Yeşil çay detoks suyu, vücudunuza yeşil çayın temel bileşenlerini ve ayrıca çeşitli bileşenlerin diğer detoksifikasyon özelliklerini sağlamak için mükemmel bir yoldur.

Yeşil çay detoksu nasıl yapılır?

1 bardak yeşil çayı 2 bardak sade su ile karıştırın ve bir mason kavanoza veya bardağa dökün. Buna ince dilimlenmiş elma ve tarçın çubuğu veya tarçın tozu ekleyin. 2 saat demlenip gün boyunca yudumlayın. Daha iyi kalite ve daha güvenli olan organik seylan veya “gerçek” tarçın kullanın.

Soğuk yeşil çay detoksu

Yazın sıcak günlerinde yeşil çayı soğuk olarak detoks suyu haline getirebilirsiniz. İşte benzersiz bir tarifi aşağıda veriyoruz.

  • 1 su bardağı karpuz
  • Yarım fincan yeşil çay (demlenmiş olmalıdır)
  • 5-6 buz küpleri
  • 1 limon
  • Sevdiğiniz meyve suyu

Yeşil çaylı detoks suyu tarifi

Tüm malzemeleri karıştırın ve soğuk olarak hemen için!

Süt ve yeşil çay detoksu               (yesil cay ve sut detoksu)

Bu kür için gerekli malzemeler

  • 1 çay kaşığı matcha tozu
  • ⅓ fincan sıcak hindistan cevizi sütü
  • Yarım fincan seçim sütü (süt, ceviz, soya)
  • 2 çay kaşığı bal
  • İsteğe bağlı: tarçın veya kakao tozu serpin

Süt ve yeşil çay detoksu (yesil cay ve sut detoksu) nasıl yapılır?

Yeşil çay süt detoksu yapanlar arasına katılmak için yukarıdaki malzemeleri birleştirin. Bu detoks suyu sıcak veya soğuk olarak içilebiliyor.

Yeşil çay maden suyu detoksu

Yeşil çay maden suyu detoksu yapmak için önce yeşil çayı demleyin. Sonra bir şişe maden suyu ile bir bardak yeşil çayı karıştırın. Bu karışım eşit oranda yapılmalıdır. Günde üç bardak içebilirsiniz.

Yeşil çay limon detoksu

Yeşil çay limon detoksu için İhtiyacınız olan şeyler: Bu yeşil çayın suyunu detoks ettirmek için 2 limon, bir tutam tuz ve bir bardak demlenmiş yeşil çay gerekir.

Yöntem: 1 bardak yeşil çayı 2 bardak sade su veya hindistan cevizi suyuyla karıştırın ve bir mason kavanoza veya bardağa dökün. 2 adet dilimlenmiş limon ekleyin ve üzerine tuz ekleyin. 2 saat demlenip gün boyunca yudumlayın.

Yaseminli yeşil çay detoksu       

Yeşil çay ile detoks suyu tarifleri arasında yaseminli yeşil çay detoksu da dikkat çekiyor. Yasemin çayı ve yeşil çayı ayrı ayrı demleyip birlikte içebilirsiniz.

Bazı tariflerde yeşil çay ile yasemin çayı birlikte demlenebiliyor.

Yeşil çay detoksu nasıl yapılır gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yeşil çay detoksu nasıl yapılır konusunu inceleyenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN