Yağ yakan yiyecekler

Kategori: Zayıflama - 5.736Yorum Yazın
Yağ yakan yiyecekler

Yağ yakan yiyecekler hem tok tutup hem de vücutta birikmiş yağları yakmaya yardımcı olan süper besinlerdir. Bu besinleri hayatınıza ve beslenme düzeninize dahil ettiğinizde sonuçları sizi çok şaşırtabilir. Daha hafiflemiş ve daha genç görünmek isteyenler için yağ yakan yiyecekler listesi adeta bulunmaz Hint kumaşı gibidir.

Bu yazıda bulabileceğiniz yağ yakan yiyecekler Gürkan Kubilay, yağ yakıcı yiyecek ve içecekler en etkili liste konularında bilgiler sizi hafifletebilir.

Yağ yakan yiyecekler

Hiçbir yiyecek sihirli bir şekilde kilo verdirmez. Yine de, bazı gıda maddeleri kilo verme yolculuğunuza inanılmaz derecede yardımcı olabilir ve bunlar yağ yakıcı gıdalar olarak kabul edilir! Bazı gıdalar yüksek su içeriği ile yeme isteğini baskılarken, diğerleri metabolizmanızı termojenik bileşiklerle hızlandırır

Ek olarak, lif, protein ve sağlıklı yağlar açısından yüksek olan gıdalar kilo vermenize yardımcı olur. Çünkü bu makrobesinler şekerden ve diğer basit karbonhidratlara göre sindirim sürecinde daha fazla kalori kullandığı anlamına gelir. Vücudunuz bu yiyecekleri parçalamaya çalışırken, kendinizi rahat hissedeceksiniz, üstelik hafifleyeceksiniz!

 

Yağ yakan yiyecekler Gürkan Kubilay

Aşağıda yağ yakan yiyecekler nelerdir sorusuna uzmanların katkılarıyla verilmiş cevapları inceleyebilirsiniz. Yer verdiğimiz videoda ise 1 günde 2 kilo verdiren formül Gürkan Kubilay tarafından anlatılıyor. Çok faydasını göreceğinizi düşünüyoruz!

https://youtu.be/B49MscNtjxg

 

Yağ yakıcı yiyecek ve içecekler

 • Yeşil Çay

Yeşil çay 4.000 yıldan fazladır. Metabolizmayı hızlandıran yetenekleri de dahil olmak üzere sayısız sağlık yararları ile bilinir. Yeşil çay, size enerji veren ve yaktığınız kalori miktarını geçici olarak arttıran kafein içerir. Ayrıca yeşil çayın kolesterolü düşürdüğü ve kardiyovasküler hastalıktan ölüm riskini azalttığı bulunmuştur. Yağ yakıcı bitki çayı denildiğinde aklınıza ilk önce yeşil çay gelebilir.

    • Tavuk Göğsü

Gıdalar yüksek proteinli liflerde yüksek gıdalar gibi benzer bir etkiye sahiptir. Vücut, proteini parçalamak için enerji kullanır. Proteinlerden alınan kalorilerin yaklaşık % 30’unun sadece sindirimde kullanıldığı tahmin edilmektedir. Yağsız tavuk göğsü eti, yağ yakıcı gıdalar listesinde yüksek kılan düşük yağlı bir proteinin mükemmel bir kaynağıdır.

 • Yoğurt

Yağ yakıcı yiyecek ve içecekler arasında özel bir yere sahip olan yoğurdu sofranızdan eksik etmeyin. Ayrıca yoğurt zayıflama kürleri ile de çok başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Yoğurt, limon, pul biber kürü kilo verdirmek için binlerce kişi tarafından uygulanıyor.

Yoğurt diyeti yaparak da yoğurdun faydalarını ve yoğurt zayıflatır mı sorusunun cevabını bizzat test edebilirsiniz.

 • Kahve

Kahve yağ yakmanızı destekleyebilir. Genellikle yağ yakıcı besinler içecekler arasında kahve akla gelmiyor. Oysaki yağ yakıcı besinler içecekler listesinin ilk sıralarını hak ediyor. Çünkü Kahve, metabolizmayı hızlandırmanın yanı sıra zihinsel ve fiziksel performansı iyileştirdiği gösterilen kafein içeriyor.

yağ yakan yiyecekler-yağ yakan yiyecekler gürkan kubilay-yağ yakan yiyecekler listesi-yağ yakan yiyecekler nelerdir-tok tutan ve yağ yakan yiyecekler-tokluk veren ve yağ yakan yiyecekler-yağ yakan yiyecekler saraçoğlu-yağ yakıcı yiyecek ve içecekler-en iyi yağ yakıcı yiyecekler-hızlı yağ yakıcı yiyecekler-kilo vermek için yağ yakıcı yiyecekler-metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı yiyecekler-sabah yağ yakıcı yiyecekler-vücutta yağ yakıcı yiyecekler-yağ yakıcı besinler ibrahim saraçoğlu-yağ yakıcı besinler içecekler-yağ yakıcı besinler listesi-yağ yakıcı besinler ve içecekler-yağ yakıcı besinler ve tavsiyeler-yağ yakıcı bitki çayı-yağ yakıcı bitkiler aktar-yağ yakıcı bitkiler hangileri-yağ yakıcı bitkiler ibrahim saraçoğlu-yağ yakıcı bitkiler nelerdir-yağ yakıcı bitkiler ve meyveler-yağ yakıcı dogal bitkiler-yağ yakıcı yiyecek içecekler-yağ yakıcı yiyecekler nelerdir-yağ yakıcı şifalı bitkiler-zayıflamak için yağ yakıcı yiyecekler-yağ yakıcı besinler diyetisyen

metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı yiyecekler

Metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı yiyecekler

Metabolizma hızı çok önemlidir. Yaş almayla birlikte metabolizma hızında yavaşlamalar görülebilir. Bununla birlikte bazı bünyeler için de metabolizma hızının yavaşlığı kronik bir sorun olabilir. Bu durumda metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı yiyecekler elinizin altındaki sihirli çözümlerdir.

Aşağıda yer alan yağ yakıcı besinler listesi metabolizma hızlandırıcı özelliktedir. Yağ yakıcı besinler ve tavsiyeler isteyen ziyaretçilerimiz için özel bir liste hazırladık. Bu liste hızlı yağ yakıcı yiyeceklerden oluşuyor!

 • Fındık ve fındık yağı

Kuruyemişlerin enerji dolu ve tatmin edici bir şekilde tutması için mükemmel bir kombinasyon olan sağlıklı yağ, lif ve protein içermesinden kaynaklanıyor. Bu nedenle en iyi yağ yakıcı yiyecekler arasında fındık, fındık yağı yer alıyor.

Çeyrek porsiyon fındık veya iki çorba kaşığı fındık yağı, çoğu insan için en iyi yağ yakıcı yiyecekler olabilir.

 • Zeytinyağı

Canan Karatay diyet önerilerini takip edenler hocanın sürekli zeytinyağı yiyin önerilerine aşinadır. Gerçekten de zeytinyağı inanılmaz bir besindir. Tok tutar, sağlıklı bir yağ yakıcıdır.

 • Kefir

Yağ yakıcı besinler diyetisyen önerilerinde çoğunlukla kefir yer alıyor. Kefir yoğurda benzer tadı olan fermente bir sütlü içecektir. Çok az laktoz içerir, çünkü fermantasyon süreci çoğunu bozmuştur. Aynı zamanda çeşitli vitamin ve minerallere sahiptir ve sağlıklı bir doz probiyotik sağlar. Kefirin 100 kalorili bir porsiyonu 6 gram protein içerir. Düzenli kefir tüketmek metabolizma hızının yüksek olmasına katkı sunar.

 • Kinoa

Bir kase kinoa, önerilen günlük lif ihtiyacının % 20’sini karşılıyor. Yağ yakıcı dogal bitkiler arasında bulunan Kinoa ayrıca 8 gram protein içerir. Kinoa ayrıca birçok kadının eksikliği olan sağlıklı bir demir dozuna da sahiptir. Demir eksikliği sizi yavaş, sersem ve yorgun hissetmenize neden olabilir.

Beslenme listenizde kinoaya yer vererek kilolarınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Kinoa vücutta yağ yakıcı yiyecekler için ideal bir besindir.

Yağ yakıcı şifalı bitkiler

Birçok ot ve baharat kilo vermeniz için doğanın size sunduğu mucizelerdir. Eğer bu mucizelerin değerini bilebilsek ve tam olarak beslenmemizde yer verebilsek dünyada obez hatta kilolu kimse kalmaz!

İşte yağ yakıcı şifalı bitkiler listesi ne demek istediğimizi çok daha iyi ifade ediyor.

 • Çemen. Çemen otu, kilo vermeyi desteklemek için iştahı ve gıda alımını azalttığı görülen bir baharattır.
 • Kırmızı biber. Kırmızı biber, Antakya biberi, Meksika biberi gibi isimlerle anılıyor. Bu biberler metabolizmayı hızlandırıyor, açlık ve kalori alımını azalttığı görülen capsaicin içeren bir biber türüdür.
 • Yağ yakıcı bitkiler nelerdir sorusuna ilk verilecek cevaplardan biri zencefildir. Zencefil, halk tıbbında yaygın olarak kullanılan bir baharat, kilo kaybına yardımcı olabilir. Çalışmalar, yağ emilimini ve iştahı azaltmanın yanı sıra metabolizmayı ve yağ yakmayı artırabildiğini gösteriyor. Yağ yakıcı bitkiler hangileri sorusunun organik çözümlerinden biri zencefildir.
 • Kekik, karvakrol içeren bir bitkidir. Bir bilimsel çalışması, karvakrolün vücutta yağ sentezini değiştirerek kilo ve yağ kazanımını azaltmaya yardımcı olabileceğini gösterdi. Kekik ve kilo kaybı konusunda insan odaklı araştırmalar eksiktir. Yağ yakıcı bitkiler aktar ve eczanelerde bulunabilir. Kekik suyu, yemeklerde kekik baharatı, kekik çayı gibi kullanım alanları bu eşsiz besini yağ yakan yiyecekler listesi içerisine aldırıyor.

 

Yağ yakıcı besinler İbrahim Saraçoğlu

Yağ yakıcı besinler İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanlar tarafından televizyon programlarında konu ediliyor. Aşağıdaki videoda yağ yakıcı bitkiler İbrahim Saraçoğlu tarafından kullanılarak bir kür hazırlanıyor. Bu kür ile yağ yakan yiyecekler Saraçoğlu tarifleriyle adeta bir resitale dönüşüyor!

https://youtu.be/YFTH68Lf52Q

 

Yağ yakan yiyecekler ve içecekler

Kilo vermek için yağ yakıcı yiyecekler ve içecekler listesi aslında bir hayli kabarık! Doğanın sunduğu bu zengin sofradan alabileceğimiz o kadar çok fayda var ki inanılmaz! Aslında insan bu listeleri okuduğunda şöyle bir hisse kapılıyor. Bu kadar sağlıklı ve yağ yakıcı yiyecek içecekler varken nasıl oluyor da göbekli, yağlı kişiler haline geliyoruz. Bu nasıl bir vurdumduymazlıktır!

Vücuttaki yağı yakan yiyecek ve içecekler ile ilgili listede bulunması gereken mucizelere değinmek istiyoruz. İşte vücuttaki yağı yakan yiyecek ve içecekler listesi!

 • Geleneksel Çin tıbbında sıklıkla kullanılan Ginseng kilo kaybını hızlandırabilir, yağ emilimini geciktirebilir ve yağ oluşumunu değiştirebilir.
 • Zerdeçal. Yapılan bilimsel çalışmalar zayıflamak için yağ yakıcı yiyecekler arasında zerdeçalı da gösteriyor. Zerdeçal, kilo kaybına ve yağ kaybına yardımcı olduğu gösterilen curcumin içeren bir baharattır.
 • Karabiber, vücut ağırlığını azaltmaya ve yağ hücresi oluşumunu önlemeye yardım ettiği gösterilen piperine sahiptir. Yağ yakıcı yiyecekler nelerdir sorusuna uzmanlar son yıllarda karabiber cevabını vermeye daha çok eğilimliler.
 • Tarçın. Tarçınlı su kilo verme konusunda ülkemizde ve dünyada çokça kullanılan bir yöntemdir. Tarçın özellikle sabah yağ yakıcı yiyecekler arasında yer alıyor. Tarçın kan şekerinin yükselmesini engellediği için de özellikle diyetisyenler tarafından tatlı yerken üzerine mutlaka eklenmesi önerilen bir baharattır.
 • Yeşil Kahve Çekirdeği Ekstresi. Yeşil çay kadar yeşil kahve de yağ yakıcı besinler ve içecekler arasındadır. Ülkemizde sık kullanılmamakla birlikte yeşil kahve son yıllarda popüler olmaya başlamış bir içecektir. Özellikle tok tutan ve yağ yakan yiyecekler arasında önemli bir yer edinmeye çalışmaktadır.

Yağ yakan yiyecekler nelerdir?

Tokluk veren ve yağ yakan yiyecekler içerisinde baharatlar, meyveler, bitkiler bir hayli yer tutuyor. Özellikle Akdeniz diyeti ve beslenme biçiminin Ege otlarının kıymetini bilmeliyiz. Öylesine bir cennette yaşıyoruz ki bu otlar ve sebzeler tam bir sağlık deposudur. Üstelik hemen hiçbiri kilo aldırmaz! Aksine yağ yakıcı bitkiler ve meyveler olarak bile tanımlanabilir.

 • Kimyon, vücut ağırlığını ve vücut yağını etkili bir şekilde azalttığı görülen ortak bir baharattır.
 • Kakule, zencefil ailesindeki bir bitkinin tohumlarından yapılmış, oldukça değerli bir baharattır. Kakule göbek ve vücut yağını azalttığı kanıtlanmış çok değerli bir baharattır.
yağ yakan yiyecekler-yağ yakan yiyecekler gürkan kubilay-yağ yakan yiyecekler listesi-yağ yakan yiyecekler nelerdir-tok tutan ve yağ yakan yiyecekler-tokluk veren ve yağ yakan yiyecekler-yağ yakan yiyecekler saraçoğlu-yağ yakıcı yiyecek ve içecekler-en iyi yağ yakıcı yiyecekler-hızlı yağ yakıcı yiyecekler-kilo vermek için yağ yakıcı yiyecekler-metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı yiyecekler-sabah yağ yakıcı yiyecekler-vücutta yağ yakıcı yiyecekler-yağ yakıcı besinler ibrahim saraçoğlu-yağ yakıcı besinler içecekler-yağ yakıcı besinler listesi-yağ yakıcı besinler ve içecekler-yağ yakıcı besinler ve tavsiyeler-yağ yakıcı bitki çayı-yağ yakıcı bitkiler aktar-yağ yakıcı bitkiler hangileri-yağ yakıcı bitkiler ibrahim saraçoğlu-yağ yakıcı bitkiler nelerdir-yağ yakıcı bitkiler ve meyveler-yağ yakıcı dogal bitkiler-yağ yakıcı yiyecek içecekler-yağ yakıcı yiyecekler nelerdir-yağ yakıcı şifalı bitkiler-zayıflamak için yağ yakıcı yiyecekler-yağ yakıcı besinler diyetisyen-yağ yakan yiyecekler ve içecekler-vücuttaki yağı yakan yiyecek ve içecekler-yağ yakan yiyecekler içecekler

yağ yakıcı yiyecek ve içecekler

Yağ yakan yiyecekler içecekler

O kadar uzun bur liste ki yağ yakan yiyecekler içecekler bazılarına yukarıda değindik. Ancak yağ yakan yiyecekler içecekler içerisinde yer veremediklerimiz arasında yumurta, Hindistan cevizi yağı, peynir altı suyu proteini, elma sirkesi, oolong çayı, avokado, somon, greyfurt, yulaf, balkabağı, brokoli de mutlaka olmalıdır.

Siz de yağ yakan kas yapan yiyecekler listesinden kendinize özel beslenme modelleri oluşturabilirsiniz. Sağlıklı beslenme obezitenin ve gereksiz kilo birikmesinin düşmanıdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN