Üst bölge zayıflatma diyeti

Kategori: Zayıflama - 11.226Yorum Yazın
Üst bölge zayıflatma diyeti

Üst bölge zayıflatma diyeti ile vücut yağlarında bölgesel olarak kurtulmak mümkün müdür? Bölgesel zayıflama diyeti nasıl yapılır, bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir konuları cevapları ile vücudunuzla barışabilirsiniz!

Üst bölge zayıflatma diyeti

Vücudumuzdaki deri altı yağ tabakaları vücudun belirli bölgelerinde birikebilir. Bunun nedeni sağlıksız beslenme, yaş, hareketsizlik gibi etkenlerdir. Hormonal bozukluklar ve genetik faktörler de bölgesel yağ birikmesinde etkilidir.

Bölgesel yağlanma sağlık açısından ciddi riskler oluşturur. Hormonal ve genetik bozukluklar, örneğin insülin hormonu yüksekliği bel çevresinin kalınlaşmasına neden olur.

Östrojen dengesizliği basen çevresinde yağ depolanmasına neden olur. Kortizol hormonlarının yüksekliği ise göğüs ve ense bölgelerinde yağ birikimine neden olur.

Tüm bu bölgesel yağlanma sorunları hem estetik olarak hem de genel sağlık açısından risk oluşturur. Kötü, yaşlı bir görünüm sergileneme neden olur. O halde bölgesel zayıflama için diyet yaparak sorunların üstesinden gelebilir miyiz?

Bölgesel zayıflama için diyet listeleri bulunuyor. Burada açık olarak belirtmek gerekir ki yalnızca en etkili bölgesel zayıflama diyeti olarak bilinen programı bile uygulasanız sonuç almanız çok olası değildir. Çünkü Türkiye’de kadınların en az yüzde 65’i armut vücut tipine sahiptir. Bel ve basen çevresinde yağ depolamaya yaşam biçimi ve metabolizmaya sahiptir.

Bizim önerimiz size özel en etkili bölgesel zayıflama diyeti yanında spor ve diğer bölgesel zayıflama yöntemleri ile kombine bir mücadele başlatmaktır.

 

Bölgesel zayıflama diyeti nasıl yapılır?

Tek tip bölgesel zayıflama diyeti yoktur. Çünkü bel çevresi zayıflama diyeti, göbek eritme diyeti, basen eritme diyeti, boyun, gıdı, gerdan eritme diyetleri gibi farklı bölgelere farklı diyet listeleri uygulamak gerekebilir.

Bu nedenle bölgesel zayıflama diyet programları için aslında kişisel çözümler sağlaması bekleniyor. Oysa bu çok mümkün değil. Her metabolizma için bölgesel zayıflama diyet programları farklı sonuçlar verebilir.

Ünlü diyetlerin de bölgesel yağları eritmek için çabaları vardır. Siz bir armut tipiyseniz veya erkek okurlarımız için simit biçiminde göbek yağlanması varsa bu bölgenin değil tüm vücudun yağ oranını azaltacak diyet programı uygulamanız gerekir. Örneğin Dukan diyeti bölgesel zayıflama, Karatay diyeti bölgesel zayıflama etkileriyle denenebilir.

 

Göbek eriten diyet listesi detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Bölgesel zayıflama basen diyeti, başka bir ifadeyle basen eritme kürü sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Ayrıca kalça eritmek için neler yapmalı, 1 haftada kalça ve basen eritme diyeti nasıl olur, kalça eritmek için ne yapmalı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 

Bölgesel zayıflama göbek diyeti tarifi

Bölgesel zayıflama göbek diyeti yani göbek eritme diyeti bayan ve göbek eritme diyeti erkek ziyaretçilerimiz tarafından uygulanabilecek bir günlük örnek menüye yer veriyoruz.

 

Bölgesel zayıflama göbek eritme diyeti listesi

KAHVALTI

Bir dilim kepek ekmeği, zeytinyağına banarak ve yeşillikle birlikte tüketilmelidir. Marul, maydanoz tercih edilmelidir.

Kahvaltıda bir bardak moringa çayı içilebilir.

ARA ÖĞÜN

Mevsim meyvelerini bir kâse yağsız köy yoğurdu ile yiyebilirsiniz.

ÖĞLE YEMEĞİ

Mantarlı ıspanak salatası yiyebilirsiniz. Alternatif menü olarak brokoli salatası veya yoğurtlu kereviz salatası da tercih edilebilir.

AKŞAM YEMEĞİ

Taze sebzeleri haşlayarak veya çok az zeytinyağı ile kavurarak yiyebilirsiniz. Portakal ve kayısı ile soslayacağınız yağsız sığır eti ızgara tüketilebilir.

üst bölge zayıflatma diyeti-bölgesel zayıflama diyeti nasıl yapılır-bölgesel zayıflama için diyet-en etkili bölgesel zayıflama diyeti-bölgesel zayıflama diyet listeleri-bölgesel zayıflama diyet listesi-bölgesel zayıflama için diyet listesi-bölgesel zayıflama göbek diyeti-bölgesel zayıflama göbek eritme diyeti-bölgesel zayıflama basen diyeti-bölgesel zayıflama diyet programları-dukan diyeti bölgesel zayıflama-karatay diyeti bölgesel zayıflama-bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir-bölgesel zayıflama yöntemleri 2018-bölgesel zayıflama yöntemleri bacak-bölgesel zayıflama yöntemleri basen-bölgesel zayıflama yöntemleri bitkisel-bölgesel zayıflama yöntemleri doğal-bölgesel zayıflama yöntemleri göbek-bölgesel zayıflama yöntemleri kalça-bölgesel zayıflama yöntemleri kavitasyon

Bölgesel zayıflama göbek eritme diyeti listesi

Bölgesel zayıflama diyet listesi

Bir bölgesel zayıflama diyet listesi yerine genel yağ azaltan kilo verme diyetleri daha başarılı olabilir. Bu doğrultuda yapılabilecek ve bölgesel zayıflama diyet listeleri için kullanılabilecek ip uçlarını veriyoruz.

Aşağıdaki önerileri uygulayarak yapacağınız diyetler bölgesel zayıflama diyet listeleri olarak işlev görecektir.

İşte bölgesel zayıflama için diyet listesi içerisinde yer vermeniz gerekenler!

 • Şekeri özellikle endüstriyel rafine şekeri azaltın!
 • Karbonhidrat tüketimini azaltın!
 • Nişastayı azaltın. Unlu mamuller, patates ve pirinç gibi yiyecekler birer nişasta deposudur. Bunlardan uzak durmak bölgesel zayıflama için diyet listesi oluştururken en önemli konular arasındadır.
 • Özellikle protein zengini diyet listeleri geliştirin. Dana eti, tavuk eti, hindi eti, kuzu eti, balık ve deniz ürünleri, yumurta bölgesel zayıflama diyet programları içinde mutlaka bulunmalıdır.
 • Diğer olması gereken besin maddeleri arasında ıspanak, soğan, turp, karalahana, yeşil fasulye, kereviz, enginar, kabak, mantar, domates, avokado, patlıcan, karnabahar, brokoli sayılabilir.
 • Yağ tüketin. Zeytinyağı, tereyağı, iç yağ, avokado yağı bölgesel kilo vermek için diyet listelerinde olması gereken yağlardır.
 • Haftada üç gün egzersiz uygulayın.

 

Bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri 2019 için güncel teknikler de göz önüne alındığında aşağıdaki liste oluşabiliyor.

 • Vücutta toplanan bölgesel yağların vakum yöntemiyle alınması tekniğidir. Bu teknikle bölgesel zayıflama yöntemleri bacak, bölgesel zayıflama yöntemleri basen için kullanılabilir. Liposuction, kilo verme aracı değil, bölgesel etkili kozmetik bir işlemdir. Genellikle karın, uyluk, kalça, boyun, çene, kolların üst ve arka kısımlarında, baldırlarda ve sırtta kullanılır.
 • Mezoterapi, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak ve ayrıca aşırı yağları gidermek için vitamin, enzim, hormon ve bitki özleri enjeksiyonu kullanan bir tekniktir. Bölgesel zayıflama yöntemleri kalça, bölgesel zayıflama yöntemleri göbek gibi alanlarda kullanılabiliyor.
 • Lazer lipoliz bir çeşit kozmetik cerrahidir. Vücudunuzun şeklini ve görünümünü değiştirmek için lazer enerjisi kullanır. Enjeksiyonları veya radyo dalgası tedavilerini içeren başka lipoliz türleri de vardır, ancak lazer lipoliz en yaygın tekniktir.

Lipoliz, vücudun belirli bölgelerinde daha az yağ birikmesini hedefler. Karın, kalça, kalça veya kalçalarınızda yağ dokusu varsa kurtulmak istediğiniz iyi bir aday olabilirsiniz. Bu prosedür genellikle obez olan insanlar için önerilmiyor.

 

 • Karboksi terapi, selülit, çatlak izleri ve koyu göz altı halkaları için yapılan bir tedavidir. Yağ ve selülit azaltımı için, prosedür genellikle liposuction gibi daha invaziv ve yüksek riskli yöntemlerde tercih edilir. Karboksi terapi yüz, göz kapakları, boyun, mide, kollar, bacaklar ve kalçalarda kullanılabilir.
 • UltraShape vücut şekillendirme ve yağ hücrelerinin azaltılması için kullanılan bir ultrason teknolojisidir. Karın bölgesindeki yağ hücrelerini yok etmek için tasarlanmış bir yağ azaltma tedavisidir, ancak kilo verme çözümü değildir.
 • Bölgesel zayıflama yöntemleri kavitasyon, vücuttaki hedef bölgelerdeki yağ dokusunu parçalamak için ultrason kullanan bir vücut şekillendirme sistemidir. Bölgesel zayıflama yöntemleri kavitasyon prosedürü, Avrupa’da, cerrahiye acısız ve güvenli bir alternatif olarak tasarlandı ve geliştirildi. Zayıflama sonuçları sağlamadaki etkinliği ile kavitasyon popülerlikte önemli bir artış gördü.

 

Bölgesel zayıflama yöntemleri bitkisel

Bölgesel zayıflama yöntemleri doğal olarak bitkilerden yararlanıyor. Bölgesel zayıflama yöntemleri bitkisel çözümler için şu bitkileri kullanabilirsiniz.

 • Kırkkilit otu
 • Karahindiba
 • Isırgan otu
 • Huş ağacı
 • Devedikeni
 • Mısır püskülü
 • Kırmızı çay
 • Enginar

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN