The North Face İle İç Isıtan Kış Günleri

Kategori: Moda - 799Yorum Yazın
The North Face İle İç Isıtan Kış Günleri

The North Face 1966 yılından beri tekstil sektöründe aktif olarak üretim yapan ve özellikle dondurucu kış günlerinin gelmesiyle akıllara tekrar tekrar kazınan bir outdoor giyim/ekipman markasıdır. Markasının ürün gamı ise oldukça çeşitlidir. Kayak gereçlerinden giyime giyimden polarlara uzanan bu geniş ürün yelpazesi aynı zamanda her yaştan bireye hitap eden tasarımlara sahiptir. Bunların yanı sıra, markanın önemsediği en önemli şeylerden biri outdoor spor tutkunu olan kullanıcılarını bu aktiviteleri yaparken olabildiğince rahat ettirebilmektir. Konu outdoor olduğunda kullanıcıların sıkça tercih ettiği kategoriler genellikle The North Face polarlar ve The North Face montlar akla gelir. Peki dondurucu soğuklarda bile dışarıda gezinmeyi cazip hale getiren bu markayı tercih ettiğimizde nelere dikkat etmeliyiz? Cevaplar arasında kaybolduysanız sizi yazımızın devamında karşılıyor olacağız.

The North Face mont ve polarları ile dondurucu soğuklarda bile dışarıya çıkmanın dayanılmaz cazibesini!

Havalar Soğusa da The North Face Montla Dışarıya

Konu kışlık mont olduğunda dikkat edilmesi gereken birincil faktör ürünün içeriğidir. Isı yalıtımı ve konforun aynı anda sağlanması çok önemlidir. Malzemenin hafif olması yapılan aktiviteyi daha konforlu hale getirdiğinden outdoor montların olabildiğince hafif olması gerekir. Hem günlük hayatta hem de outdoor aktivitelerde kullanıma uygun olan The North Face Trevail Jacket’in tüm beklentilerinizi karşılayacağınızdan emin olabilirsiniz. Hafif yapısıyla hem şehirde hem de sporda esneklik sağlarken, kaz tüyü dolgulu içeriği hydrophobic işlemlerden geçtiğinden sugeçirmezdir. Aynı özelliklere sahip olan diğer The North Face mont modelleri de mevcuttur.

The North Face Mont

Hem günlük hayatta hem de outdoor aktivitelerde kullanıma uygun olan The North Face Trevail Jacket’in tüm beklentilerinizi karşılıyor.

Polarsız Asla Diyenlere: The North Face Polarları

Polar kumaş polyester maddeden yapılan ve kış aylarında sıkça tercih edilen bir yalıtım kumaşıdır. Vücut ısısının hapsedilmesini sağladığından zorlu hava koşullarında bile vücudu sıcak tutmayı başarır. Kumaş, yapısı gereği bakteri üretmez ve yıkama sonrası ütü gerektirmediğinden tam anlamıyla bir giy-çık ürünüdür. Kış aylarında bile outdoor aktivitelerinden vazgeçemiyorsanız, karlı havalarda barbekü partileri sizin için olmazsa olmazlardansa ya da en sevdiğiniz kış aktivitesi bisiklete atlayıp şehri turlamaksa, The North Face polarları tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Örneğin, The North Face M Resolve Fleece Fullzip modeli The North Face polarlardan sadece biri. Ultra hafif yapısı ve dolgu kumaş özellikleriyle size tam da istediğiniz esnekliği ve ısı yalıtımını aynı anda sunan bu model aynı zamanda bağlantı bölümlerine sahiptir. Bu bağlantı bölümleri sayesinde markanın montları ile entegreli şekilde kullanılma olanağı sağlamaktadır.

The North Face Botları İle Zeminler Daha Sağlam

Kış aylarında giyilen bot veya ayakkabıların yapısal özellikleri oldukça önemlidir. Özellikle hava şartlarında kar ya da dolu gibi keskin geçişler gözlemlendiğinde ayakkabının buzlanma sırasında kaymaması ve kolay bir yürüyüş sağlaması oldukça önem taşır. Botlar ya da kar ayakkabıları genellikle sürtünmeyi artıracak malzemelerden yapılırlar. Bu yolla karlı ve yağmurlu havalarda hareket halindeyken kayma, düşme, yaralanma vb. problemler ortadan kaldırılır. Sürtünmenin artırılmasının yanı sıra ayağın düzgünce kavranması ve ısının olabildiğince hapsedilmesi de hayli önemlidir. Örneğin bir kar botu plastik vb. bir karışımdan oluşan maddelerden yapıldığında soğuk engellenemediğinden bu tür malzemelerden yapılan kışlık giyim ürünleri tercih edilmemelidir. Bahsi geçen tüm kolaylıkları sağlayan The North Face botları sizler için iyi bir tercih olabilir.

Zorlu hava koşullarına rağmen doğa yürüyüşlerinden vazgeçemiyorsanız The North Face W Hedgehog Fastpack sizin için doğru bir seçim olacaktır. Bu model tüm kötü hava koşullarına dayanacak güçte tasarlanmış olup tabanda kullanılan Cradle Guide teknolojisi sayesinde engebeli yollarda bile rahat bir yürüyüş sunmaktadır. Aynı zamanda OrthoLite iç taban ayaklarınıza yastıklama yaparak maksimum konforu sağlar. Özellikle dik yokuşları düşünülerek tasarlanmış olan bir başka The North Face ayakkabı modeli ise M Activist Futurelight olabilir. Su geçirmez özelliği ile sizlere kupkuru bir yağmur yürüyüşü sunarken tıpkı bir önceki model gibi Ortholite iç tabanla ayaklarınızı yastıklar ve sarar. Böylelikle muhteşem yürüyüş deneyimini kaçınılmaz kılar. Bahsi geçen tüm The North Face sweatshirtler, polarlar, ayakkabılar, montlar ve daha fazlası için  https://www.sportive.com.tr/the-north-face/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN