Telafi diyeti

Kategori: Ünlü Diyetler - 32.215Yorum Yazın
Telafi diyeti

Telafi diyeti nedir? Uygulamakta olduğunuz bir diyet programını bir veya birkaç günlüğüne aksatır iseniz ne yapmalısınız? Diyette kaçamak yapmak kilo aldırır mı? Diyeti bozunca ertesi gün diyeti yapmalı mı? Yılbaşı, bayram, tatil gibi diyet molaları kilo almaya neden olabilir mi? Bu soruların sizi çok mutlu edecek cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz. Düşündüğünüzün tam tersi sonuçlar elde etmek mümkün olabilir!

Telafi diyeti ile 3 kilo hatta 5 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Dünya genelinde milyonlarca kişinin fazla kilolara meydan okumasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler zayıflamak için için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, hemen denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo verenlerin tercihi, denenmiş kilo verme önerilerini de okuyor ve uyguluyor!

Telafi diyeti gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Telafi diyeti

Diyeti bozunca hemen kilo alınırmı? Başka bir ifadeyle diyette kaçamak yapmak kilo aldırır mı? Öncelikle hemen belirtelim diyet programına ara vermek kilo almaya neden olmayabilir. Yazının devamında bu konudaki detaylara ulaşabilirsiniz.

Diyeti bozdum nasıl telafi ederim? Diyeti bozdum nasıl telafi ederim sorusunun basit bir cevabı var. Aldığınız kalori miktarından fazla kalori tüketmelisiniz. Eğer spor konusunda sorunlu iseniz diyeti bozdum eti form yesem düşüncesi istediğiniz sonucu doğurmayabilir! Biz telafi diyetini öneriyoruz!

Telafi diyeti nedir? Telafi diyeti birkaç günlük fazla kalori alımı sonucu oluşan rahatsızlığı gidermek amacıyla yapılıyor. Söz konusu rahatsızlık diyet uygulayanların birkaç günlük arada tüm kilo verme planlarının alt üst olduğu korkusuna dayanıyor. Bu durumda bir veya üç günlük detoks ya da diyet yapabilirsiniz. Telafi diyeti ertesi gün diyeti olarak da anılıyor.

Telafi diyeti gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Diyeti bozdum hemen kilo alır mıyım? (diyeti bozdum hemen kilo alirmiyim)

Bir diyeti bozmak için en az üç gün uygulamamak gerekir. Üç gün içerisinde tekrar diyet planına geri dönülürse sorun olmaz. Ama bu arada diyeti bozdum nasıl telafi ederim diyorsanız yapabilecekleriniz var elbette!

Elbette diyeti bozmaktan kastımız ufak tefek kaçamaklar. Yoksa diyeti bozup kalori bombalarına örneğin tatlı ve çok yağlı besinlere saldırmak değil!!

Eğer masum kaçamaklar yapıyorsanız diyeti bozdum hemen kilo alır mıyım endişesi yaşamayın! (Diyeti bozdum hemen kilo alirmiyim) Ya telafi diyeti ya da tekrar ana diyet planına geri dönmek kilo verme hedefinize zarar vermeyecektir. Bu arada en az bir hafta kilonuzu tartmayın!

Diyette kaçamak kilo aldırır mı? (Diyette kaçamak kilo aldırırmı) Düşünülenin aksine alışılan metabolizma hızını şaşırtmak kilo vermeyi hızlandırabilir. Çünkü metabolizma hızı zamanla uygulanan diyete göre şekillenir ve rutin hale gelir. Bu rutinin dışına çıkmak metabolizma hızının yeniden düzenlenmesine yani artmasına katkı sağlayabilir.

Diyette telafi

Pek çok yöntemle diyet kaçamaklarını telafi edebilirsiniz. Aşağıda diyette telafi için yapabileceğiniz basit öneriler yer alıyor.

Diyette kaçamak yapınca ne yapmalı?

Telafi diyeti gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Diyeti bozunca ertesi gün (Diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı?)

Diyeti bozunca ne yapmalı? Diyette kaçamak sonrası maalesef başka kaçamaklar gibi bir ilaçla çözüm sağlanamıyor. Diyette kaçamak sonrası ertesi gün diyet hapı yok! Ama çok yedim nasıl telafi ederim (cok yedim nasil telafi ederim) düşüncesinde iseniz yapabilecekleriniz elbette var.

Diyeti bozunca ne yapmalı sorusunun cevaplarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

Diyeti bozunca ertesi gün

Diyette kaçamak yaptıktan sonra karalar bağlamayın! Diyette 1 günlük kaçamak yapmak her şeyin sonu mu? Diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı? Bu durumda iseniz yani ‘diyet suçlusu’ durumuna düşmüşseniz yapabileceklerinizin listesini veriyoruz. İşte diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı sorusunun yanıtları!

Diyette kaçamak yapıldığında ne yapılmalı? Diyette telafi yolları!

 • Diyette kaçamak yaptıktan sonra panik yapmayın, her şey yolunda!
 • Yataktan kalktıktan en az bir saat sonra kahvaltı yapın.
 • Uyanır uyanmaz ılık limonlu su içerek güne başlayın.
 • Ertesi gün diyeti Ayça Kaya uygulayabilirsiniz.
 • Günlük hareketinizi temponuzu artırın.
 • Proteinli besinlerle tokluk hissi yaşayın.
 • Süt ürünleri hızlı yağ yakmak için tercih edilebilir.
 • Bol yoğurt ve yoğurt suyu yiyin.
 • Siyah kuru üzüm tüketin, çekirdeğiyle beraber.
 • Yeşil çay veya moringa çayı için.

1 gün diyeti bozmak kilo aldırır mı? Bir gün diyeti bozmak kilo aldırır mı

1 gün diyeti bozmak kilo aldırır mı sorusuna kesinlikle aldırmaz cevabını verebiliriz. Bunun temel iki dayanağı var.

 • 1 gün diyeti bozmak kilo aldırır mı, aldırmaz, çünkü bir gün diyeti bozarak vücudunuza alabileceğiniz kalori miktarı çok fazla olmayacaktır.
 • Bir gün diyeti bozmak kilo aldırır mı sorusuna başka bir açıdan bakalım! Aralıklı oruç, aralıklı diyet gibi örneklerde olduğu şekilde metabolizma hızını şaşırtmak işe bile yarayabilir!

Telafi diyeti gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Telafi detoksu tarifi

Diyette kaçamak yaptım nasıl telafi edilir? Diyette kaçamak telafisi için detoks uygulamasına sarılabilirsiniz. Telafi detoks suyu tarifi ile aldığınız fazla kalorilerden kurtulmak mümkün. Bu sağlıklı domates-sebze suyu tarifi, marul, domates, dolmalık biber, kereviz ve havuç gibi sağlıklı bir salataya ait tüm bileşenleri içeriyor.

Telafi detoksu suyu için gerekli malzemeler

 • Marul,
 • Frenk soğanı,
 • Domates,
 • Jalapeno biber
 • Dolmalık biber
 • Kereviz
 • Havuç

Telafi detoksu tarifi

Diyette kaçamak telafisi detoks suyu için tüm malzemeleri bir meyve sıkacağı içerisine koyarak karıştırın. Bir süzgeç veya temiz tülbent kullanarak süzün. İsterseniz 2 bardak buzla doldurun ve suyunu bardaklara dökün. Derhal servis yapın.

Telafi diyeti gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Ertesi gün diyeti

Diyette kaçamak yaptım nasıl telafi edilir sorusunun popüler cevaplarından biri diyetisyen Ayça Kaya tarafından veriliyor. Ertesi gün diyeti ünlü diyetisyen Ayça Kaya tarafından popüler hale getirildi. Ertesi gün diyeti Ayça Kaya listesini aşağıda bulabilirsiniz. Diyette kaçamak sonrası tercih edebileceğiniz ertesi gün diyeti kolay uygulanabilmesiyle de dikkat çekiyor.

Telafi detoksu! Ertesi gün diyeti Ayça Kaya telafi diyeti

Diyeti bozdum pişmanım diyenler! (Diyeti bozdum hemen kilo alirmiyim) Diyeti bozmak kilo verme macerasının sonu değildir.

Diyette kaçamak yapıldığında ne yapılmalı? İşte tam aradığınız çözüm burada. Bu diyeti bir gün boyunca uygulayacaksınız. Eğer diyeti bozdum pişmanım sözünde çok samimi iseniz bozduğunuz gün sayısı kadar ertesi gün diyeti uygulamanız da mümkündür. (Elbette en fazla üç gün yapabilirsiniz)

Bu diyeti yılbaşı sonrası diyeti olarak da uygulayabilirsiniz. Telafi detoksu, ertesi gün detoksu olarak da biliniyor.

Telafi diyeti gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Telafi diyet listesi

Diyetisyen Ayça Kaya tarafından hazırlanan telafi diyet listesi ile kolay biçimde diyette kaçamak nasıl telafi edilir sorusunun cevabını bulabilirsiniz. İşte Ayça Kaya telafi diyeti listesi!

Diyette kaçamak nasıl telafi edilir?

Diyette kaçamak yapıldığında ne yapılmalı? Diyette kaçamak nasıl telafi edilir sorusunun bir cevabı da telafi detoksudur.

İşte örnek telafi detoksu menüsü!

SABAH MENÜSÜ

Müsliyi sütle beraber yiyebilirsiniz. Muzun orta veya küçük boyutta olmasına dikkat edin.

ÖĞLE MENÜSÜ

Diyette kaçamak nasıl telafi edilir diyenler için alternatif telafi diyet listesi örnek öğle menüsü!

AKŞAMÜSTÜ ARA ÖĞÜN MENÜSÜ

Ayça Kaya telafi diyeti ara öğün alternatifleri!

 • Bir orta boy portakal
 • Bir adet tost ekmeği ile yapılmış beyaz peynirli yağsız tost
 • Bir su bardağı yağsız ayran

AKŞAM MENÜSÜ

Diyette kaçamak nasıl telafi edilir diyenler için alternatif telafi diyet listesi örnek akşam menüsü!

Yeşil salatalara kesinlikle yağ ve sos eklemeyin. Zayıflatan çorba tariflerini buradan alabilirsiniz. Uyguladığınız imdat diyeti ile kaç kilo verilir sorusu kafanıza takılmış olabilir. Bu imdat diyeti kilo vermekten daha çok ek kilo almayı engellemek amacını taşıyor.

Ertesi gün diyetini 3 günlük arınma diyeti Ayça Kaya listesiyle devam ettirebilirsiniz.

telafi diyeti-diyeti bozdum hemen kilo alirmiyim-diyette telafi-diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı-diyette kaçamak kilo aldırırmı-telafi detoksu-diyeti bozunca ertesi gün-1 hafta diyeti bozdum-diyeti bozdum nasıl telafi ederim
Telafi diyeti diyette kaçamak sonrası yapılıyor!

Diyette kaçamak yapılır mı?

Diyette kaçamak yapılır mı (Diyette kacamak yapılır mı) sorusu kadar hangi gün yapılmalı merakı da bulunuyor.

Diyette kaçamak yapılır mı sorusuna evet yapılabilir cevabını verdikten sonra hangi gün yapılmalı sorusunun cevabına geçebiliriz.

Diyette kaçamak nasıl olmalı? Pazar günü en riskli gün. Diyette kaçamak nasıl olmalı diyorsanız gün tercihi bakımından Perşembe en ideal gün olarak ortaya çıkıyor.

Ayrıca diyette kaçamak nasıl olmalı sorusunu kalori alımı bakımından en fazla günlük kalori alımını 500 kcal geçmek gerekiyor. Daha yüksek kalorili olarak diyette kaçamak yaptım demek kilo almaya davetiye çıkarabilir.

Telafi diyeti gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

 

Diyeti bozdum ertesi gün ne yapmalıyım?

Diyette kaçamak yaptım itirafında bulunanlar bu bölümü çok dikkatli okumalılar! Diyeti bozdum ertesi gün ne yapmalıyım diye merak ediyorsanız Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe tarafından yapılan önerileri de uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki videoda yemeği fazla kaçırınca ertesi gün diyeti nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Yemeği fazla kaçırınca ertesi gün diyeti ve beslenme önerileri çok işinize yarayacak!

Diyette telafi gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Diyette telafi günü, diyette haftada 1 kaçamak, diyette haftada bir kaçamak

Diyetisyenlerin bir bölümü diyet programını uzun süre sürdürebilmek için diyette telafi günü uygulamasını yapıyor. O gün kaçamak yapmanıza izin veriliyor.

Diyette 1 günlük kaçamak başka bir ifadeyle diyette haftada bir kaçamak diyet programına daha sıkı sarılmayı sağlayabiliyor. Yaptığınız kaçamaklar, diyette bir günlük kaçamak yine diyette telafi günü ertesinde daha az kalori ve daha çok hareket ile nötralize ediliyor.

Diyette telafi gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

Diyette kaçamak kilo aldırırmı?

Diyette 1 gün serbest uygulaması diyetisyenler tarafından öneriliyor. Diyette bir günlük kaçamak sihirli çözüm olabilir! Diyette haftada 1 kaçamak bazı diyet programlarına dahil ediliyor.

Eğer bir günlük kaçamak yaptıysanız veya diyette arada kaçamak yapmak gibi bir alışkanlığınız varsa bunu diyette 1 gün serbest uygulamasına dönüştürün.

Diyetinize bir mola vermek en iyisi olabilir. Kalorisi açığınızı duraklatın ve yağ kaybına yardımcı olmasına izin verin. Ancak endişelenmeyin, siz ve diyet planınız yakında yeniden bir araya gelecek.

Diyette 1 gün serbest molası vermek uzun süreli diyet molası etkisi yapmasa da özellikle psikolojik olarak rahatlatacaktır. Hafta sonu diyeti bozmak endişesi yaşamayı bırakabilirsiniz!

Diyet molası nasıl yapılır?

Bu yöntem yani diyette arada kaçamak yapmak yarışma hazırlığında olmayan ve zaman kısıtlamaları ile sınırlandırılmamış bireyler için en uygun seçenektir. Tam bir diyet molası, biraz daha gevşek izlemenin 10-14 günlük sürelerinden oluşur. Önemli olan normal zamanlarda yemeye devam etmektir.

Diyette bir gün kaçamak çok işe yarayabilir. Bu değişikliklerle birlikte, kardiyo miktarınız % 50 oranında azaltılacaktır. Bu doğru, daha fazla yiyecek ve daha az kardiyo. Huzursuz hissediyor musun?

Bu yaklaşımın sizin için en iyi olup olmadığını görmek için acele etmeyin. Bu diyetle mücadele stratejisi yani diyette bir gün kaçamak, 16-20 hafta boyunca diyet yapan, letarjik hisseden ve halihazırda 3 veya 4 kez kilo vererek durmuş olan kişilerde mükemmel sonuçlar verebilir.

Diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı sorusunun cevabı gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.

1 hafta diyeti bozdum

Bazı kişiler 1 hafta diyeti bozdum diyerek tamamen bırakmaktadırlar. Uluslararası Obezite Dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre iki hafta boyunca diyete ara verenler diyete devam eden kişilerden daha fazla kilo ve yağ kaybetti.

Kilo vermek için daha az yemek yemeniz gerekir, ancak daha az yediğinizde vücudunuz dinlenme sırasındaki iştahınızı azaltır ve kilo kaybını engellediğinde daha az kalori yakar. Vücudunuz zamanın zor olduğunu ve yemek yiyemeyeceğinizi düşündüğünde enerjiyi korumak için tasarlanmış koruyucu bir önlemdir. Tazmanya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Okulu başkanı olan çalışma ortak yazarı Nuala Byrne, bunu “kıtlık tepkisi” olarak düşünüyor. (Kaynak: today)

Sonuç: 1 hafta diyeti bozdum diyerek mola verenler, diğerlerine kıyasla yüzde 50 daha fazla kilo verdi. Ayrıca daha fazla yağ yaktılar. Denemeden altı ay sonra her iki grup da bir miktar kilo aldı ancak diyet molalarını yapanlar sürekli olarak diyet uygulayanlardan ortalama 18 kilo daha hafifti.

Ketojenik diyette kaçamak

Ketojenik diyette kaçamak yani cheat günleri uygulamak bu diyetn doğasında bulunuyor. Burada sevdiğiniz yiyecekleri yemek sınırsız ve kontrolsüz yapmak anlamına gelmiyor.

Ketojenik diyette kaçamak sık sık yapılmamalı bir günle sınırlı tutulmalıdır. Ketojenik beslenme ile hem fit hem de genç kalmak mümkün olabiliyor.

Bitmedi! Telafi diyeti (Diyeti bozdum hemen kilo alirmiyim) gibi kilo vermek için pek çok benzersiz yöntemi buradan keşfedebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN