Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Neler Var?

Kategori: Sağlık - 803Yorum Yazın
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Neler Var?

Özel sağlık sigortasına kıyasla dar kapsamlı olan tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerden sağlık hizmeti almanızı sağlar. Herhangi bir fark ücreti ödemenize gerek kalmadan yüksek kaliteli sağlık desteği sunan bu sigorta türü fiyat olarak da oldukça uygundur. Ayrıca isteğe bağlı olarak poliçenize ilave teminatlar koyma hakkınız vardır.

Geniş ve uygun fiyatlı sağlık güvencesi almanızı mümkün hale getiren tamamlayıcı sigorta belirli sınırlar dahilinde yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızı karşılar. Özel hastanelerde artan sağlık masraflarınızı gidermenizi sağlayan bu hizmetten; poliçede adı geçen kişi ya da kişiler yararlanabilir. Genellikle poliçeye diğer aile üyeleri de dahil edilir. Grup sigortası olarak yapılan sağlık sigortasında kişi sayısının artmasıyla birlikte paket içi indirimler de uygulanır. Aile paketini tercih etmek hem fiyat hem de içerik yönünden daha avantajlıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Özel hastanelerde kullanmak için sağlık güvencesine sahip olmak istediğinizde tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye ve önerilerini incelemenizde fayda vardır. Fiyat değerlendirmesi ve hizmet kalitesi ile ilgili bilgi alarak ilerleyen dönemlerde yaşayacağınız pişmanlıklara engel olabilirsiniz. Sigorta kapsamında yer alan anlaşmalı hastaneleri incelemeniz de yararlı olacaktır. Sigortanın hangi hastanelerde kullanıldığını öğrenerek tedavi masraflarından kurtulmanız mümkündür. Poliçeye onay vermeden önce hastaneleri öğrenebilirsiniz.

Teminat kapsamı ve limitleri sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar arasında yer alır. Ayakta tedavi ve yatarak tedavide hastalık türü ile muayene sayısı gibi sınırlar mevcuttur. Şartları önceden öğrenerek sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Hastanede en az 24 saatlik bir yatış varsa ve yatış süresince tedavi uygulanıyorsa işlemler yatarak tedavi kapsamına girecektir. Bazı durumlar poliçeye göre teminat dışı olabilir. Lens masrafları, gözlük, diş tedavisi vb. uygulamalar bazen sigorta kapsamına girmez. Bunları poliçeyi imzalamadan önce kontrol edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Uygulanan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları yaşanılan şehre, cinsiyete ve yaşa göre farklılık gösterir. Prim tutarı kişiye özel olarak belirlenir. Size sunulan fiyatları öğrenebilmek için online sigorta teklifi alabilirsiniz. Teklif yaparken adınız soyadınız, e-posta adresiniz, cep telefonu numaranız gibi temel bilgilere ihtiyacınız vardır. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz gönderdikten sonra size en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılır. Yapılan fiyat teklifine ve teminat detaylarına onay verip poliçe bedelinizi ödedikten sonra sigortanız aktif hale gelecektir. Dilerseniz sigortanızı avantajlı fiyatlarla Demir Sağlık aracılığıyla yapabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN