Şalgam suyu zayıflatır mı?

Kategori: Zayıflama - 9.533Yorum Yazın
Şalgam suyu zayıflatır mı?

Şalgam suyu zayıflatır mı? (şalgam suyu zayıflatırmı) sorusu popülerliği son yıllarda artan bu içeceğin tüketim miktarının hızla artmasından kaynaklanıyor. Şalgam suyunun faydaları uzmanlar tarafından da onaylanınca özellikle acılı şalgam suyuna talep patlaması yaşanıyor. Lokantalarda bilhassa balık restoranlarında şalgam suyu hemen her masayı süslüyor. Bu popüler içecek yani şalgam suyu kaç kalori? Şalgam suyu kalori değerleriyle kilo verdirir mi? Hepsi bu makalede sizi bekliyor.

Şalgam suyu zayıflatır mı? (şalgam suyu zayıflatırmı)

Turpgiller ailesinden olan şalgam dünyanın pek çok yöresinde bilinen bir sebzedir. Genellikle turpgiller gibi soğanlı köklere atıfta bulunsak da, filizleri ve yaprakları da yenilebilir ve son derece besleyicidir.

Bu kök sebze metabolizmayı düzenleyerek, kan dolaşımını ve sindirimini iyileştirmeye yardımcı olur. Şalgam aynı zamanda iltihaplanmanın azaltılmasına katkı sağlıyor. Ayrıca kemiklerinizi güçlendirmeye, kalp ve damar sağlığını korumaya, belirli kanser türlerini önlemeye ve hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye önemli destekte bulunuyor.

Şalgam suyu düzenli kullanıldığında zayıflama ile ilgili etkisini gösterebiliyor.

Şalgam suyu zayıflatırmı?

Şalgam suyu zayıflatırmı sorusu için yalnızca, tek başına kullanılması yeterli olmamakla birlikte diyet içerisinde yer verilirse etkili olabilir cevabı veriliyor.

Şalgam suyu zayıflamayı destekler. Çünkü şalgam suyu içerek sindirim sisteminizi hızlandırabilirsiniz. Özellikle bağırsak florası için de faydalı bakteriler barındırması ve probiyotik özellikleri etkilidir.

Şalgam suyu hazmı kolaylaştırır ve sindirimi hızlandırır. Bu etkisi doğal olarak zayıflamaya katkı sağlar.

Şalgam suyunun faydaları arasında şişkinliği azaltması, karaciğer dostu olması da sayılabilir. Bu özelliğiyle de kilo verme dostu bir içecektir.

Şalgam suyu zayıflatır mı forum ve platformlarda tartışılıyor. Örneğin şalgam suyu zayıflatırmı kadınlar kulübü üyelerinin de gündeminde olan konular arasında yer alıyor.

Tüm turpgiller gibi şalgam suyu da bağırsak hareketlerini düzenleyen ve vücudumuz tarafından besinlerin emilimini kolaylaştırmaya yardımcı olan yüksek lif içeriği içeriğine sahiptir. Tokluk hissi verir ve fazla kalori almayı engelleyerek kilo vermeyi sağlayabilir.

Şalgam suyu zayıflatırmı yorumlar incelendiğinde özellikle acılı şalgam suyu zayıflatırmı merak uyandırıyor. Yorumlar gösteriyor ki sade maden suyu, şalgam suyu kombinasyonu ve düzenli içilmesi kilo vermede destekleyici görev yapabiliyor.

Şalgam suyunun faydaları

Turplar vücudumuzun düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olan ve hatta bizi farklı zararlı mikropların zararlı etkilerinden koruyan bir dizi temel besin içerir.

Şalgam düşük kalorili bir sebzedir ancak bol miktarda mineral, anti-oksidan ve diyet lifi içerir. Şalgam suyu içerisinde bulunan temel besin değerleri şunlardır:

 • A vitamini
 • Vitamin C
 • Karotenoidler
 • Ksantin ve lutein gibi antioksidanlar
 • Vitamin K
 • Alfa linolenik asit
 • Omega-3
 • Ayrıca B kompleks vitaminleri
 • Bakır
 • Demir
 • Manganez
 • Magnezyum
 • Kalsiyum
 • Potasyum

Şalgam suyu faydaları nelerdir?

Şalgam suyunun faydaları nelerdir maddeler halinde listeleyelim.

 • Kalp ve damar sağlığı için mükemmel bir besindir. Çünkü şalgam potasyum zengini bir besindir.
 • Kalp krizi ve felç riskinin azaltılmasında önemli rol oynar.
 • Yüksek lifli bir besin olması sindirim sistemi için muhteşem faydaları beraberinde getiriyor. Şalgam suyu içmenin faydaları kabızlık, ishal, şişkinlik ve kramp gibi sorunlardan kurtulmanızı sağlayabilir.
 • Vücudumuzdaki serbest radikallerin zararlı etkilerini önlemeye yardımcı olan Vitamin C, Vitamin E, manganez ve beta-karoten gibi bir dizi antioksidan içerir. Yani genç kalmakla doğrudan ilgili olduğu gibi şalgam suyu içmenin faydaları kanserle savaşta da öne çıkıyor. Melanom ve özofagus, prostat ve pankreas kanserleri gibi farklı kanser tiplerinin önlemek için yardımcı olabilir.
şalgam suyu zayıflatırmı-şalgam suyu zayıflatır mı forum-şalgam suyu zayıflatırmı kadınlar kulübü-acılı şalgam suyu zayıflatırmı-şalgam suyu zayıflatırmı yorumlar-kadın şalgam suyu kilo aldırır mı-şalgam suyu kilo aldırır mı-şalgam suyu kilo yapar mı-şalgam suyunun faydaları ibrahim saraçoğlu-şalgam suyu kaç kalori-şalgam suyu kalori-şalgam suyu kalorisi ne kadar-1 bardak şalgam suyu kaç kalori-acılı şalgam suyu kalori-acılı şalgam suyu kaç kalori-bir bardak şalgam suyu kaç kalori-doğanay şalgam suyu kalorisi-şalgam suyunun cinsel faydaları-şalgam suyu faydaları canan karatay

şalgam suyunun faydaları

Şalgam suyunun faydaları nelerdir?

İster acısız ister acılı şalgam suyunun faydaları nelerdir birlikte değerlendirilmelidir. Bununla birlikte acılı bir içeceğin sindirim sistemine faydasının daha yüksek olduğu otoritelerce de kabul görüyor.

Şalgam suyunun faydaları nelerdir maddeler halinde listelemeye devam edelim.

 • İnflamasyonu engelleyicidir. Şalgam suyu gut, artrit veya kronik ağrıdan muzdarip insanlar için faydalıdır. Bunun nedeni, şalgam yapraklarının omega-3 yağ asitleri ve enflamasyonu azaltmaya yardımcı olan ve kolesterol seviyelerini düşüren K vitamini içermesidir.
 • Şalgam suyu ve faydaları değerlendirilirken kemik sağlığına etkilerinden söz etmemek olmaz. Potasyum ve kalsiyum zengini olması kemiklerin aradığı temel besinleri içeriyor olduğu anlamına geliyor. Hatta osteoporoz ve Romatoid Artriti önleyebilir.
 • Vücudumuzun hormonal ve enzimatik süreçlerini düzenlemeye yardımcı olan ve vücudumuzun düzgün çalışmasını sağlayan B vitamini kompleksini içerir.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN