Salatalık kilo yapar mı?

Kategori: Sağlık - 4.898Yorum Yazın
Salatalık kilo yapar mı?

Salatalık kilo yapar mı yoksa kilo verdirir mi? Genelde bir sebze olduğu düşünülse de, salatalık aslında bir meyvedir. Besleyici özellikleri yüksek olan salatalığın en etkileyici özelliklerinden biri kalorisinin düşük olmasıdır. Ayrıca antioksidanlar yönünden zengin olması genç kalmak isteyenler için de ideal bir besin oluşturuyor. Salatalık kilo yapar mı, 1 salatalık kaç kalori, salatalık besin değeri hakkında şaşırtıcı bilgiler sizi bekliyor!

Salatalık kilo yapar mı?

Kilo kaybını düşündüğünüzde, gerekli olan ilk şey kalori alımınızı azaltır. Salatalık size burada yardımcı olabilir çünkü zaten kaloriler açısından çok düşükler. Bir tabak dilimlenmiş salatalık, günlük ihtiyacınızın % 1’inden az olan sadece 14 kalori içerir. Ve faydaları burada bitmiyor; salatalık yağsız bir meyvedir. Böylece, kilo verme korkusu olmadan istediğiniz kadar salatalık doldurabilirsiniz. Bu nedenle, salatalıklarla zenginleştirilmiş bir diyet kilo vermeyi destekleyecektir.

Salatalık kilo aldırır mı?

Salatalık, birkaç farklı şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir. Her şeyden önce, kalorileri düşüktür.

Her bir kâse (104 gramlık) porsiyon sadece 16 kalori içerirken, 11 gramlık (300 gramlık) bir salatalık sadece 45 kalori içerir.

Bu, kilo almanıza neden olan fazladan kalori düşünmeden bol miktarda salatalık yiyebileceğiniz anlamına gelir.

Salatalık kilo aldırır mı? Salatalık, salata, sandviç ve yemeklere tazelik ve lezzet katabilir ve daha yüksek kalorili alternatiflerin yerini alabilir.

Ayrıca, salatalıkların yüksek su içeriği de kilo kaybına yardımcı olabilir. Bu ayrıntılar gösteriyor ki salatalık kilo aldırır mı sorusuna gönül rahatlığıyla ‘aldırmaz’ cevabını verebiliriz.

Salatalık besin değeri

Bir adet yaklaşık 300 gram soyulmamış, ham salatalık aşağıdakileri içerir:

  • Kalori: 45
  • Toplam yağ: 0 gram
  • Karbonhidrat: 11 gram
  • Protein: 2 gram
  • Fiber: 2 gram
  • C Vitamini: Günlük ihtiyacın % 14’ü
  • K vitamini: Günlük ihtiyacın % 62’si
  • Magnezyum: Günlük ihtiyacın % 10’u
  • Potasyum: Günlük ihtiyacın % 13’ü
  • Manganez: Günlük ihtiyacın % 12’si

Salatalık turşusu kilo aldırır mı?

1 salatalık turşusu kaç kalori? Salatalık gibi salatalık turşusu da düşük kalorili bir alternatiftir. Şöyle örnekleyebiliriz; 1 adet salatalık turşusu yalnızca 5 kcal’dir. Bir porsiyon salatalık turşusu ise yalnızca 25 kalori enerji değerine sahiptir.

Salatalık turşusu Kore’nin meşhur turşusu kimchi gibi probiyotik bir besin olarak sindirim dostudur. Verdiğimiz kalori değerleri de gösteriyor ki salatalık turşusu kilo aldırır mı sorusunun cevabı aldırmaz biçimindedir.

Salatalık hurma kilo aldırır mı?

Salatalık hurma kilo aldırır mı sorusuna hurma kilo aldırır mı diye bakarak cevap verebiliriz. Hurma bilinenin aksine kilo aldırmaktan çok kilo vermeyi destekler. Çünkü hurma, tok tutar, kan şekerini dengeler, lifli yapasıyla sindirimi destekler, kabızlığı önler, trans yağ içermez.

Bu özellikleriyle hurma ile salatalık kilo aldırır mı sorusuna olumlu cevap vermek çok zordur. Hurma ve salatalık kilo aldırır mı sorusuna salatalığın düşük kalorisi yanında hurmanın sülfür ve potasyum zengini olması vücuttaki birikmiş yağların yakılmasında etkilidir. Sabahları kahvaltıda hurma yemek metabolizma hızını artırır. Bu bilgiler hurma ve salatalık kilo aldırır mı sorusuna cevap oluşturmaktadır.

Domates ve salatalık kilo aldırır mı? (Domates salatalik kilo aldırır mı?)

Gerek domates gerekse salatalık kilo aldırmaz. Birlikte yenilmesi de yani domates salatalık kilo aldırır mı (domates salatalik kilo aldırır mı) sorusuna da aynı cevabı verebiliriz. Domates ve salatalık kaç kalori? 1 adet salatalık 14 kcal iken bir büyük domates kaç kalori baktığımızda 33 kalori değerini bulmaktayız.

Gece salatalık yemek kilo aldırır mı? (gece salatalik yemek kilo aldırır mı)

Salatalık kaç kalori kilo aldırır mı sorusunu gece yemek biçiminde inceleyebiliriz. Gece salatalık yemek kilo aldırır mı (gece salatalik yemek kilo aldırır mı) sorusu için de yine aldırmaz diyebiliriz. Gece geç yenebilecek masum yiyecekler arasında salatalık da yer alıyor.

Gece geç yemek için daha iyi besinler hangileridir? Havuç, kereviz veya salatalık gibi bir kaç sebzeli çubuk, gece geç saatlerde atıştırmak için kolay bir yöntem olabilir. Onları kendi başlarına yemeniz daha iyidir, ama eğer bir sos kullanmak istiyorsanız, çok fazla tuz içermeyen birini seçin, çünkü çok fazla tuz sizi şişirebilir ve vücudunuzu susuz bırakabilir.

salatalık kilo yapar mı-salatalık kaç kalori-bir salatalık kaç kalori-1 salatalık kaç kalori-salatalık kaç kalori kilo aldırır mı-1 adet salatalık kaç kalori-1 salatalık kaç kaloridir-1 salatalık turşusu kaç kalori-bir adet salatalık kaç kalori-salatalık kaç kaloridir-bir tane salatalık kaç kalori-domates ve salatalık kaç kalori-hıyar kalori-salatalık besin değeri-salatalık kilo aldırır mı-salatalık turşusu kilo aldırır mı-salatalık hurma kilo aldırır mı-domates salatalik kilo aldırır mı-domates salatalık kilo aldırır mı-domates ve salatalık kilo aldırır mı-gece salatalik yemek kilo aldırır mı-hurma ile salatalık kilo aldırır mı-hurma ve salatalık kilo aldırır mı

1 salatalık kaç kalori

Salatalık kaç kalori?

1 salatalık kaç kalori? 1 adet 120 gram salatalık 14 kcal değerine sahiptir. Küçük 1 adet salatalık kaç kalori? 100 gram küçük 1 adet salatalık kaç kalori sorusunun karşılığı ise 12 kcal’dir.

1 salatalık kaç kaloridir sorusunu uzun 1 salatalık kaç kaloridir biçiminde formüle edebiliriz. Uzun bir salatalık kaç kalori sorusuna 250 gram olarak baktığınızda karşımıza 30 kcal değeri çıkmaktadır.

Salatalık kaç kaloridir sorusu bazı ziyaretçilerimiz tarafından hıyar kalori değeri nedir biçiminde sorulabiliyor. Bu ifadeyle sorarsak hıyar kalori değerine bir kalın dilim olarak (25 gram) bakarsak yalnızca 3 kalori diyebiliriz.

Bir tane salatalık kaç kalori? Bir adet salatalık kaç kalori? 180 gram bir tane salatalık kaç kalori sorusunun cevabı 22 kcal’dir.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN