Mısır püskülü çayı ile zayıfla!

Kategori: Zayıflama - 12.186Yorum Yazın
Mısır püskülü çayı ile zayıfla!

Mısır püskülü çayı zayıflamak için kullanıldığı gibi beraberinde pek çok fayda da sağlıyor. Mısır cenneti olan ülkemizde mısır püskülü çayı değeri bilinirse inanın obez veya fazla kilolu kimse kalmayabilir. Bu sağlık ve kilo vermek için muhteşem doğal besini keşfedin! Mısır püskülü çayı nasıl yapılır, mısır püskülü ile zayıflayanlar, mısır püskülünün faydaları, mısır püskülü nasıl içilir gibi başlıkları da okuyabilirsiniz.

Mısır püskülü çayı

Mısır püskülü nedir? Mısır koçanının ucunda bulunan kadayıf gibi tellere sahip liflere mısır püskülü deniyor. Mısır püskülü taze iken veya kurutularak çay biçiminde kullanılabiliyor. İnanılmaz faydalar sağlıyor.

Mısır püskülü çayıyla kilolara elveda (misir püskülü çayıyla kilolara elveda ) diyebilirsiniz. Mısır püskülü çayı kilo vermenin yanında pek çok fayda da içeriyor. Mısır püskülü çayının faydaları (misir puskulu cayinin faydalari) arasında neler yok ki? Az sonra bu faydalarla tanışacaksınız!

Mısır püskülü nedir? Mısır püskülü mısır koçanında değeri bilinmeyen lifli, ipliksi kısımdır. Mısır püskülü mesane enfeksiyonlarını, idrar sistemindeki iltihapları, prostat bezinin iltihabını, böbrek taşlarını, obeziteyi ve yatak ıslanmasını iyileştirmek için kullanılır.

Ayrıca konjestif kalp yetmezliği, diyabet, yüksek tansiyon, yorgunluk ve yüksek kolesterol seviyelerini tedavi etmek için kullanılır.

Genelde sadece mısır tohumları yeriz ve bu püskülleri atıp, işe yaramaz olduklarını varsayarız.

Ancak proteinler, karbonhidratlar, vitaminler, mineraller ve lif içerir. Ayrıca ödem sökücü haplar (diüretikler) gibi çalışan kimyasallar içerir ve kan şekeri seviyelerini değiştirir ve ayrıca iltihapları azaltmaya yardımcı olur.

Mısır püskülü nedir?

Mısır ipeği, mısır kabuğunun altında bulduğunuz “saç” tır. Tel gibi şeyler taze veya kurutulmuş olarak kullanılabilir. Kurutmaya karar verirseniz, rengini değiştirir ve biraz koyulaşır, ancak uzun bir süre tutacaktır. Mısır püskülü rengi kadayıfa benzer, açık sarıdır. Mısırın cinsine göre mısır püskülü rengi değişkenlik gösterebilir.

Mısır püskülü faydasız gibi görünse de pek çok faydalı mineral ve vitamin içeriyor. Aşağıda 100 gram mısır püskülü besin değeri ile ilgili ayrıntılı bilgileri inceleyebilirsiniz.

 • % 1.27 yağ
 • % 4.15 su
 • % 5.28 kül
 • % 12.96 protein
 • % 27.80 karbonhidrat
 • % 48,50 elyaf

Her 100 g için mısır püskülündeki mineraller

 • 0.41 mg bakır
 • 0.45 mg demir
 • 3.6 mg manganez
 • 3.6 mg çinko
 • 26.7 mg sodyum
 • 36.2 mg magnezyum
 • 70.7 mg kalsiyum
 • 3,567,2 mg potasyum
mısır püskülü ile zayıflayanlar-mısır püskülü diyeti-mısır püskülü ile zayıflayan ünlüler-mısır püskülü ile zayıflayanlar kadınlar kulübü-mısır püskülü ile zayıflayanların yorumları-mısır püskülü kullananlar-mısır püskülü ve kiraz sapı ile zayıflayanlar-mısır püskülü zayıflama-mısır püskülü zayıflatırmı-mısır püskülü zayıflatırmı kadınlar kulübü-mısır püskülü zayıflama yorumları-mısır püskülünün faydaları-mısır püskülü ne işe yarar-mısır püskülü bitkisinin faydaları-mısır püskülü böbrek taşı-mısır püskülü faydaları maranki-mısır püskülü faydaları zararları-mısır püskülü hangi hastalığa iyi gelir-mısır püskülü kiraz sapı faydaları-mısır püskülü kiraz sapı idrar yolu-mısır püskülü kiraz sapı yeşil çay-mısır püskülü otunun faydaları-mısır püskülü prostat-mısır püskülü saraçoğlu-mısır püskülü saç-mısır püskülü ve kiraz sapı neye iyi gelir-mısır püskülü ve kiraz sapının faydaları-mısır püskülü ve maydanoz-mısır püskülü yararları-mısır püskülü çayı saraçoğlu-mısır püskülünün faydaları ve zararları-mısır püskülünün saça faydaları
mısır püskülü çayı nasıl yapılır

Mısır püskülü çayı nasıl yapılır?

Mısır püskülü çayı yapmak zor değildir. Yapmanız gereken tek şey basit malzemeleri hazırlamak ve 20 dakika sabretmektir.

 • Bir çorba kaşığı doğranmış mısır püskülü
 • Bir su bardağı su

Çay olarak mısır püskülü suyu nasıl hazırlanır?

Mısır püskülü suyu veya çayı hazırlamak için bir cezvede veya küçük tencerede mısır püskülünü su içine koyarak kaynatmaktır.  Kaynamaya başladıktan itibaren 7-8 dakika kaynatın. Daha sonra 15 ile 20 dakika boyunca demlenmesini bekleyin.

Mısır püskülü nasıl içilir?

İçmek için yeterince soğuk olduğunda, isterseniz 1 tatlı kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Kalan çayı buzdolabında 2 ile 3 gün saklayabilirsiniz.

Yetişkinler için genel öneri 1 bardak, günde iki ile üç defadır. Uzmanlar uyumadan hemen önce mısır püskülü çayı içmemelerini tavsiye ediyorlar.

Mısır püskülü ve kiraz sapı

Bilindiği gibi kiraz sapının kilo vermeye büyük katkıları bulunuyor. Kiraz sapı mısır püskülü ile birleştiğinde muhteşem bir zayıflama çayı haline geliyor.  Mısır püskülü ve kiraz sapı birlikte kaynatılarak zayıflamak için yemeklerden yarım saat önce birer bardak içiliyor.

Mısır püskülü ile zayıflayanlar

14 günde 8 kilo verilebilir mi? Kilo kaybı için ödem haplarının (diüretikler) kullanılması kısa süreli iyileşmeye neden olabilir, ancak uzun süreli kullanımı aşırı derecede tehlikelidir. Vücut yağını değil, su kaybını ve böbrek yetmezliği potansiyel bir sonuçtur.

Peki ya mısır püskülü farklı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olursa?

2017 yılında yayınlanan bir Çinli ilaç üniversitesi, mısır yağı polisakkaritlerini yüksek yağlı bir diyetle beslenen ve insülin direnci olan (tip 2 diyabet) sıçanlarda test etti. Sonuçlar şaşırtıcıydı! Tedavi vücut ağırlığı kaybını önemli ölçüde azalttı, kan şekeri ve serum insülin seviyelerini düşürdü ve glikoz intoleransını arttırdı.

Mısır püskülü ile zayıflayanlar işlevsel bir yemek olarak hizmet etmek için mısır püskülü çayının iyi bir aday olduğunu söylediler.

Mısır püskülü çayı zayıflatır mı? (misir puskulu cayi zayiflatirmi)

Mısır püskülü, uzun zamandır obezite ilacı olarak kullanılmakta ve önemli bir yan etkisi yoktur. Mısır püskülü, kilo vermek için en güvenilir ve tamamen güvenli bir doğal ilaçtır. Ondan çay, doğal kilo kaybı için en iyi tedavi olarak bilinir.

Çay olarak kullanıldığında mısır püskülü tozlaşma öncesinde mahsulden ayrılmalı / kesilmeli ve demlenmeye hazır olması için açık hava çekirdeğinde hızlıca kurutulmalıdır.

Mısır püskülü adet söktürücü olarak binlerce yıldır kullanılıyor. Mısır püskülü çayı içenler (misir puskulu cayi içenler) ödem atıcı ve idrar söktürücü etkisiyle de kilo verebilirler. Mısır püskülü, tıkalı idrar belirtileri için de kullanılan çok iyi bir diüretiktir. Taze mısır püskülü, kan damarlarını, klorofil, fosforik asit ve çok sayıda potasyum ve manganez sıkılaştırma özelliğine sahip doğal iyi yağlar ve uçucu yağlar, reçine, kauçuk, alkaloid içerir.

Mısır püskülü adet söktürücü özelliktedir. Bu çayı 24 saat içinde üç kez tüketmek, zararlı etki olmadan idrar çıkışının artmasını garanti edecektir.

Mısır püskülü nasıl kullanılır?

Mısır püskülü kürü olarak mısır püskülü nasıl kullanılır? Mısır püskülü kullananlar bir bardak çok sıcak (kaynar değil) suya 5-10 dakika boyunca bir kaşık mısır püskülü kaynatın.

Gün boyunca, düzenli aralıklarla bu çaydan en az 5 bardak içilmelidir.

Mısır püskülü kullananlar bu çayı ne kadar süre kullanabilir? Mısır püskülü çayının zararlı etkileri yoktur ve obezitenin önlenmesinde bile daha uzun süre kullanılabilir.

Mısır püskülü zayıflatırmı, Mısır püskülü zayıflama 

Ülkemizde mısır püskülü zayıflama amacıyla daha çok kullanılıyor. Adeta rüyada mısır püskülü görmek zayıflama emaresi gibi algılanıyor. Pekiyi mısır püskülü zayıflatırmı?

Yapılan araştırmalar mısır püskülünün ödem ve idrar söktürücü özellikleri ile zayıflatıcı etkisi olduğunu gösteriyor. Ayrıca mısır püskülü içeriğindeki bileşenler ile yağ yakıcı özelliğe de sahiptir. Mısır püskülü diyeti yaparak bir ay gibi sürede 4-5 kilo vermek mümkün olabiliyor.

Mısır püskülü ile zayıflayanların yorumları

Mısır püskülü ile zayıflayanların yorumları incelendiğinde hızlı bir etkiden söz ediliyor. Özellikle ilk bir hafta içerisinde hemen hızlı etkisiyle göz dolduruyor.

Mısır püskülü çayı doğadan büyük bir şifa hazinesidir. Siz de mısır püskülü çayı doğadan şifayı hemen kullanmaya başlayın, farkı görün!

Mısır püskülü çayı kadınlar kulübü gibi platformlarda da konuşuluyor. Mısır püskülü ile zayıflayanlar kadınlar kulübü yazışmaları yanında mısır püskülü zayıflatırmı kadınlar kulübü yorumları da olumlu etkilerinden söz ediyor.

Mısır püskülü ile zayıflayan ünlüler arasında Çağatay Ulusoy, Hande Erçel, Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Sarp Levendoğlu ilk sıralarda yer alıyor.

Mısır püskülü ve kiraz sapı ile zayıflayanlar ve yorumları

Mısır püskülü ve kiraz sapı ile zayıflayanların yorumları arasından seçtiklerimizi paylaşıyoruz. İşte mısır püskülü zayıflama yorumları!

Mısır püskülü zayıflama yorumları!

 • Kiraz sapı mısır püskülünü düzenli olarak kullanıyorum ve çok faydasını gördüm. Kilo vermenin yanı sıra tüm ödemlerden kurtuldum. Biz arnavutuz. Benim babaannem yıllardır kiraz sapı içiyor ve 80 yaşında sapasağlam. Herkese kullanmasını öneririm. (Zayıflama Club)
 • Kiraz sapı tansiyon hastalarının tansiyonlarında dengesizliğe neden olabiliyormuş. Annemin doktoru uygun görmediği için içmedi ama ben 45 gündür kullanıyorum. Yediklerime de pek dikkat etmedim ama 7 kilo vermişim. (Zayıflama Club)

Kiraz sapı mısır püskülü ısırgan otu

Vücudu su toplayan kişiler için kiraz sapı mısır püskülü ısırgan otu birlikte veya ayrı ayrı demlenerek gün içerisinde sırayla içilebilir. Kiraz sapı mısır püskülü ısırgan otu ödem ve idrar söktürücü olarak zayıflatıcı etkiye sahiptirler.

Mısır püskülünün faydaları

Mısır püskülü bitkisinin faydaları arasında pek çok sağlık etkisi bulunuyor. Aşağıda maddeler halinde mısır püskülü ne işe yarar sorusunun cevapları yer alıyor.

Mısır püskülü ne işe yarar?

 • Koreli bilim adamları, melanin üreten kültürlü insan melan-A hücrelerini kullanarak mısır püskülünün, hücre toksisitesi belirtileri olmadan melanin üretimini % 37.2 oranında azalttığını buldular.
 • İdrar söktürücü özelliğiyle mısır püskülü böbrek taşı için destekleyicidir.
 • Mısır püskülü hangi hastalığa iyi gelir? Mısır püskülü mesane enfeksiyonlarını, idrar sistemindeki iltihapları, prostat bezinin iltihabını, böbrek taşlarını, obeziteyi ve yatak ıslanmasını iyileştirmek için kullanılır. Mısır püskülü hangi hastalığa iyi gelir? Ayrıca konjestif kalp yetmezliği, diyabet, yüksek tansiyon, yorgunluk ve yüksek kolesterol seviyelerini tedavi etmek için kullanılır.
 • Mısır püskülü prostat tedavisinde de kullanılıyor. Mısır püskülü ana flavonoid olan maysin, androjenden bağımsız insan prostat kanseri hücrelerinde (PC-3) çalışılmıştır. Mısır püskülü prostat büyümesini yavaşlatıp iyi huylu prostat hücrelerinin yenilenmesinde etkili olabilir.
 • Mısır püskülü saç büyümesini teşvik ediyor. Daha güçlü ve hızlı saç uzaması için mısır püskülü saç çayı çok etkili doğal bir çözüm sunuyor.
 • Mısır püskülü yararları arasında çocukların yatak ıslatma problemlerinin önlenmesi de yer alıyor.
 • Mısır püskülü çayı, tansiyonu yüksek insanlar için mükemmeldir. Vücuttaki insülin seviyelerini artırarak kan şekeri seviyesini azaltmada yardımcı olur. Aynı zamanda konjestif kalp yetmezliği, diyabet, yüksek kolesterol, vb. İçin mükemmel bir doğal tedavidir.
 • Genellikle böbreğe yardım ettiği iddia edilen otlar, kereviz, mısır ipeği, karahindiba, ardıç meyveleri, at kuyruğu, hatmi, maydanoz ve ısırgan otu içerir. Bunların hiçbiri insanlarda yeterince çalışılmamıştır ve bazı hayvan çalışmaları tehlikeli advers reaksiyonların mümkün olabileceğini göstermiştir.
 • Mısır püskülü otunun faydaları

Mısır püskülü kiraz sapı faydaları

Mısır püskülü kiraz sapı idrar yolu enfeksiyonlarında etkilidir. Çünkü iltihap giderici etkiye sahiptir. Mesane iltihabı sistit için mısır püskülü kiraz sapı çayı kullanılabilir.

Mısır püskülü çayı, birçok temel besin elde etmek ve çeşitli hastalık ve hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için harika bir yoldur. Günlük beslenmenizin bir bölümünü yapmayı düşünmeniz ve diğer yiyeceklerin size veremeyeceği birçok fayda sağlamanız doğal bir çözümdür.

Mısır püskülü ve kiraz sapı neye iyi gelir? Zayıflatıcı etkisi ile bilinen bu çay aynı zamanda sindirimi hızlandırmada ve sindirim problemlerini tedavi etmede yardımcı olur. Araştırma, mısır ipek çayının safra salgısını karaciğer tarafından salgıladığını göstermiştir. Bu safra, safra kesesinde depolanır ve yiyeceğin uygun şekilde sindirilmesine neden olur.

mısır püskülü çayı-kiraz sapı mısır püskülü ısırgan otu-misir puskulu cayi icenler-misir puskulu cayi zayiflatirmi-mısır püskülü çayı doğadan-misir puskulu cayinin faydalari-misir püskülü çayıyla kilolara elveda-mısır püskülü adet söktürücü-mısır püskülü suyu-mısır püskülü ve kiraz sapı-mısır püskülü çayı nasıl yapılır-mısır püskülü çayı kadınlar kulübü-mısır püskülü fiyatı-mısır püskülü aktar-mısır püskülü nerede satılır-mısır püskülü satın al-mısır püskülü hapı-mısır püskülü nedir-mısır püskülü nasıl içilir-mısır püskülü kürü-mısır püskülü nasıl kullanılır-mısır püskülü rengi-rüyada mısır püskülü görmek-mısır püskülü çayı zararları-mısır püskülünün zararları-mısır püskülünün zararları nelerdir-mısır püskülü ile zayıflayanlar-mısır püskülü diyeti-mısır püskülü ile zayıflayan ünlüler-mısır püskülü ile zayıflayanlar kadınlar kulübü-mısır püskülü ile zayıflayanların yorumları-mısır püskülü kullananlar-mısır püskülü ve kiraz sapı ile zayıflayanlar-mısır püskülü zayıflama-mısır püskülü zayıflatırmı-mısır püskülü zayıflatırmı kadınlar kulübü-mısır püskülü zayıflama yorumları-mısır püskülünün faydaları-mısır püskülü ne işe yarar-mısır püskülü bitkisinin faydaları-mısır püskülü böbrek taşı-mısır püskülü faydaları maranki-mısır püskülü faydaları zararları-mısır püskülü hangi hastalığa iyi gelir-mısır püskülü kiraz sapı faydaları-mısır püskülü kiraz sapı idrar yolu-mısır püskülü kiraz sapı yeşil çay-mısır püskülü otunun faydaları-mısır püskülü prostat-mısır püskülü saraçoğlu-mısır püskülü saç-mısır püskülü ve kiraz sapı neye iyi gelir-mısır püskülü ve kiraz sapının faydaları-mısır püskülü ve maydanoz-mısır püskülü yararları-mısır püskülü çayı saraçoğlu-mısır püskülünün faydaları ve zararları-mısır püskülünün saça faydaları
mısır püskülünün faydaları

Mısır püskülü ve kiraz sapının faydaları böbrek sorunları için harika bir ev çaredir. Ağrılı idrara çıkma, idrar yolu enfeksiyonu, mesane enfeksiyonu, idrar sisteminin iltihabı, böbrek taşları vb. dahil olmak üzere böbreklerle ilgili durumların tedavisinde oldukça etkilidir.

Mısır püskülünün saça faydaları

Mısır püskülünün saça faydaları arasında saç dökülmesini durdurması ve saç büyümesini teşvik etmesi geliyor. Saçın yumuşaklığını artırır, kırıklarını önler.

Daha parlak ve güçlü saçlar mısır püskülünün saça faydaları arasında sayılıyor. Mısır püskülünün saça faydaları için çay olarak tüketebileceğiniz gibi saçınızın durulama suyuna ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Mısır püskülü ile kombine edilebilecek diğer bitkisel çaylar

 • Mısır püskülü kiraz sapı yeşil çay
 • Mısır püskülü ve maydanoz

Mısır püskülünün faydaları ve zararları, mısır püskülü çayı zararları

Mısır püskülü faydaları zararları nelerdir? Mısır püskülü çayı zararları nelerdir? Negatif reaksiyonlar nadir olmakla birlikte, özellikle bu çayı ılımlı olarak tüketirseniz, bu çayın bazı yan etkileri vardır.

Mısır püskülünün zararları nelerdir? Düşük veya yüksek tansiyonunuz veya potasyum seviyenizle ilgili sorunlarınız varsa, bu çay idrar söktürücü niteliği nedeniyle bu sorunları daha da kötüleştirebilir. Ayrıca, aldığınız diğer reçeteli ilaçlar ile negatif olarak etkileşime girebilir, çünkü idrara çıkmayı tetikleyebilir ve ilacı çok hızlı bir şekilde yok edebilir.

Mısır püskülü çayı Saraçoğlu

Mısır püskülü çayı Saraçoğlu hoca tarafından müthiş faydalarıyla anlatılıyor. Aşağıdaki videoda mısır püskülü Saraçoğlu tarafından detaylarıyla anlatılıyor. İşte mısır püskülü Saraçoğlu videosu!

Mısır püskülü fiyatı

Mısır püskülü nerede satılır? Mısır püskülü aktar veya internet kanalından alınabiliyor. Mısır püskülü aktar yanında büyük baharatçılarda da bulunuyor.

Mısır püskülü satın al kararı verdi iseniz aşağıda bazı markaların mısır püskülü fiyatı bilgilerini veriyoruz.  Bu ürünler bazen mısır püskülü hapı olarak da aranılabiliyor.

 • Mısır Püskülü 100 Gr 1. Kalite – 13 TL
 • Arifoğlu Mısır Püskülü 40g – 14,50 TL
 • Prof saracoglu Mısır Püskülü Bitki Çayı – 15 TL

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN