Menopozda kilo alınırmı?

Menopozda kilo alınırmı?

Menopozda kilo alınırmı? Doğru yazımla menopozda kilo alınır mı sorusunun fizyolojik yani kaçınılmaz olarak evet diyebiliriz. Menopoz kilo alımı yönetilebilir ve alınan kilolar geri verilebilir mi? Evet, menopozda kilo vermek mümkündür. Bunun için neler yapılabileceğini aşağıda okuyacaksınız. Ayrıca menopozda kilo almamak için tüyolar da sizi bekliyor!

Menopozda kilo alınırmı?

Menopoz kilo aldırır mı? Menopoza girerken kilo alınırmı? Menopoz 50’li yaşlarındaki kadınların yaşadıkları ve doğurganlık özelliğinin sona erdiği dönemdir. Bu dönemin en önemli özelliği hormonal değişiklikler ve aniden kilo alımının başlamasıdır. Hiç farkında olmadan hatta yeme düzeni değişmeden kilo aldığınızı fark edebilirsiniz. Hemen panik olmayın!

Öncelikle menopozda neden kilo alınır sorusunun cevaplarına bakalım. Menopoz ve kilo birlikte anılıyorsa bunun temel nedeni insülin direncinin bu dönemde harekete geçmesidir. İnsülin direnci hareketlenmesi kilo artışını beraberinde getiriyor.

Menopozda kilo artışının bir diğer nedeni ise östrojen hormonunda görülen dramatik azalış. Bu azalma beraberinde kas kitlesinin azalmasına ve onun yerini yağ kitlesinin almasına yol açıyor.

Menopoz döneminde metabolizma hızında da yavaşlamalar başlıyor. Yavaşlayan metabolizma hızı yağ kitlesinin daha fazla birikmesine kalça, bel ve göbek bölgesinde toplanmasına neden oluyor.

menopozda kilo verenler-menopozda kilo almamak için tüyolar-menopozda kilo vermek-menopoz kilo aldırır mı-menopoz diyeti gürkan kubilay-menopozda kilo alınırmı-menopozda kilo verme-menopozda kilo kaybı olur mu-menopozda kilo almamak için ne yapmalı-50 yaş üstü zayıflama diyeti-menopoz kilosunu nasil verilir nasıl başlamalı-menopozda kilo-7 günlük menopoz diyeti-ayça kaya menopoz diyeti-52 yaş diyeti

Menopoz diyeti

Menopozda kaç kilo alınır?

Menopoz döneminde kilo alınır mı? Menopoza girince kilo alınırmı? Menopoz ve kilo alma ilişkisi bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Normal süreçte menopoz iki, üç kilo alımıyla sonuçlanır. Ancak yaşla birlikte hareket azalması ve beraberinde hormon değişikliğiyle metabolizma hızının düşmesi menopoz sonrası kilo almayı hızlandırabilir. 10 kiloya kadar artış görülebiliyor. Hatta bazı durumlarda menopozda kilo kontrolü yapılmazsa obez bile olunabiliyor.

Menopozda kilo almamak için ne yapmalı?

Menopozda nasıl kilo veririm sorusundan önce nasıl kilo almam diye sormak gerekiyor. Menopozda kilo almamak için yapabileceklerinizin bir bölümünü aşağıda okuyabilirsiniz.

 • Öncelikle unlu mamullerden kaçınmanız hatta şekeri yüksek unlu mamullerin tadını bile unutmanız gerekebilir.
 • Menopoz ilaçları kilo yaparmı? Yapabilir. Bu konuda doktorunuzla tedavi öncesi konuşmanızda yarar var.
 • Menopozda hormon tedavisi kilo aldırır mı? Aldırabilir. Bu konuda doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmenizi öneriyoruz.
 • Şekerli tatlılardan uzak durun.
 • Şeker oranı yüksek meyveleri dikkatli tüketin.
 • TSH seviyeniz normal değilse tedavi edilmesi menopozda kilo alımı nasıl engellenir sorusunun ilk adımı olabilir.
 • Menopoz ve kilo alımı sürecini rahat atlatabilmek için yürüyüş, fitness gibi fiziksel aktiviteleri artırmak hayati önem taşıyor.
 • Menopozda kilo alma sürecini yönetebilmek için beslenmenizde keten tohumu, yoğurt, süt, ayran, balık, ceviz, badem, fındık gibi besinlerden yararlanın.

 

Menopozda kilo kaybı olur mu?

Menopoz döneminde nasıl kilo verilir? Menopozda kilo verenler arasına girebilmek için bu süreci iyi yönetmek gerekiyor. Menopoz döneminde kilo vermek için neler yapılabilir? Aşağıdaki maddelerin aktif olanlarının üzerine tıklayarak detaylı bilgi ve tariflere ulaşabilirsiniz.

 • 52 yaş diyeti yapabilirsiniz
 • Menopoz diyeti Gürkan Kubilay önerisini uygulayabilirsiniz.
 • Menopozda kilo verme için Ayça Kaya menopoz diyeti diğer bir alternatiftir.
 • Menopoz döneminde diyet menüsü için Gürkan Kubilay menopoz diyeti önerisi
 • Menopoz kilo yaparmı sorusunun cevabının evet olduğunu bilenler 7 günlük menopoz diyeti yapabilir.
 • Menopoz kiloları nasıl verilir sorusunun cevapları arasında alkolden uzak durmak, günde beş fincandan fazla kahve içmemek, sigarayı kesin bırakmak, yağ, un ve şekerden tamamen uzaklaşmak gerekiyor.
 • 50 yaş üstü zayıflama diyeti de alternatif oluşturuyor.
 • Menopoz diyeti önerilerini inceleyin.( menopoz kilosunu nasil verilir nasıl başlamalı?)

 

Menopoz kilolarından kurtulma

Menopoz kilolarından kurtulma sanıldığı kadar zor değildir. Bunun için menopoz sonrası kilo verme sürecini doğru yönetmek, menopoz döneminde kilo alma korkusu yerine hatalı yaşam ve beslenme biçimlerini değiştirmek önem taşıyor.

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN