Lahana suyu zayıflatırmı?

Kategori: Zayıflama - 7.344Yorum Yazın
Lahana suyu zayıflatırmı?

Lahana suyu zayıflatırmı doğru yazımla lahana suyu zayıflatır mı sorusuna gıdalar içerisinde hemen evet cevabı verilebilecek olduğunu söyleyebiliriz. Lahana suyu içerek kilo verebilirsiniz. Lahana suyunun faydaları yalnızca kilo vermekle sınırlı değildir. Genel sağlığa faydaları yanında lahana suyu diyeti ile sağlıklı kilo vermenin yollarından iyi bir alternatifi tercih etmiş olursunuz.

Lahana suyu zayıflatırmı, lahana suyu zayıflatır mı?

Lahana suyu lifli bir beslenme sağladığı için kilo vermeyi sağlıyor. Lifli besinler daha çok tokluk hissi veriyor ve sindirimi yavaşlatıyor. Bu nedenle vücuda giren kalori miktarı daha az oluyor.

Lahana suyu zayıflatırmı, lahana suyu zayıflatır mı sorularına olumlu cevap vermemizi sağlayan bir diğer neden de lahananın etken maddelerinin yağ yakmayı sağlamasıdır. Lahana suyu içerek vücuttaki yağlardan sağlıklı biçimde kurtulabilirsiniz.

Lahana suyu içmek yalnızca protein alımı değil tüm mineral ve vitaminler yönünden zengin olması nedeniyle sağlıklı kilo vermeyi tetikleyebilir.

Lahana suyu düşük kalorili bir içecektir. Lahana suyu kaç kalori diye baktığımızda şu sonuç ortaya çıkıyor: Yeşil lahana ile yapılan 1 su bardağı lahana suyu 22 kalori ve toplam 0,09 gram toplam yağ içerir.

Lahana suyu kalori değeri bir su bardağı için 16-22 kcal arasında değişebiliyor. Bu nedenle çok düşük kalorili lahana suyu ters orantılı olarak yüksek lif içeriyor. Kilo vermek için mükemmel bir içecektir.

Kırmızı lahana suyu kaç kalori? Kırmızı lahana suyu kalori değeri 28 kalori ve 0.14 gram toplam yağ olarak hesaplanıyor.

Lahana suyu zayıflatırmı Kadınlar Kulübü

Lahana suyu kürü olarak bilinen lahana suyu zayıflatırmı Kadınlar Kulübü üyeleri arasında da konuşuluyor. Burada yer alan lahana suyu zayıflatır mı yorumlarından birindeki tarifi paylaşmak istiyoruz.

Beyaz lahana yapraklarının 7-8 dakika kaynatılarak hazırlanan lahana suyunu aşağıdaki şekilde tüketirseniz lahana suyu zayıflamak için etkili olur yorumunu okuyoruz. İşte lahana suyu zayıflamak için nasıl kullanılır önerisi!

Lahana suyu diyeti nasıl uygulanır?

 • İlk beş gün sabah ve akşam birer bardak lahana suyu
 • İki gün ara vermelisiniz.
 • İkinci hafta her gün sabahları bir su bardağı lahana suyu
 • Üçüncü hafta lahana suyu zayıflayanlar iki günde bir, bir bardak sabahları lahana suyu içilmelidir.
 • Dördüncü hafta üç günde bir su bardağı lahana suyu
 • Beşinci hafta yedi günde bir bardak lahana suyu
 • Altıncı hafta içilmeyecek
 • Yedinci hafta tekrar haftada bir su bardağı lahana suyu içilebilir.

Lahana suyu zayıflama yorumları genellikle düzenli kullanımların çok etkili olduğunu gösteriyor. Lahana suyu zayıflatırmı kullanıcı yorumları aksatmadan her gün veya önerildiği şekliyle uygulamanın kilo verdirmeyi kolaylaştırdığı belirtiliyor.

Elbette tüm diyet planlarında veya zayıflama kürlerinde olduğu gibi tek başına lahana suyu ile zayıflama kısmi olarak olabilir ama yeterli olmayabilir. Mutlaka dengeli beslenme, hareket, fitness gibi uygulamalarla yani bütüncül olarak ele alınmalıdır.

Lahana suyu yağ yakar mı?

Lahana suyunun yağ yakıcı özelliği bulunuyor. Lahana suyu şişkinlik ve hazımsızlık gibi birçok mide sorununu gidermeye yardımcı olur, sindirim sisteminizi temizler ve atıkların daha çabuk ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bu kilo verme sürecinize yardımcı olur.

Lahana suyu yağ yakar mı? Birçok çalışma, artan lif alımının yağla savaşmada yardımcı olabileceğini göstermiştir. “Yüksek lifli sebzeler vücudumuzdaki suyu emer ve sindirim sırasında kütle gibi bir jel oluşturur. Bu süreç yavaşlar ve daha uzun süre tok hissetmenize yardım eder.

lahana suyu diyeti-lahana suyu diyeti ibrahim saraçoğlu-lahana suyu diyeti ile zayıflayanlar-lahana suyu diyeti nasıl uygulanır-lahana suyu diyeti tarifi-lahana suyu diyeti yapanların yorumları-lahana maydanoz suyu diyeti-ibrahim saraçoğlu lahana suyu diyeti-lahana suyu rejimi-lahana suyu ne işe yarar-lahana suyu ender saraç-lahana suyu etkileri-lahana suyu gastrit-lahana suyu gerçekten zayıflatırmı-lahana suyu ibrahim saraçoğlu-lahana suyu ile nasıl zayıflanır-lahana suyu içenler-lahana suyu içmek-lahana suyu varise iyi gelirmi-lahana suyu kaç gün içilmeli-lahana suyu mideye iyi gelirmi-lahana suyu nasıl kullanılır-lahana suyu adet söktürücü-ibrahim gökçek lahana suyu-ibrahim saraçoğlu lahana suyu-ibrahim saraçoğlu lahana suyu tarifi-lahana suyu reflü-lahana cayi faydalari-kırmızı lahana suyu ph-lahana suyu saraçoğlu-lahana suyu sekere iyi gelirmi-lahana suyu selülit-lahana suyu tansiyon yükseltirmi-lahana suyu tansiyonu düşürürmü-lahana suyu yorumları-lahana suyunun cilde faydaları-lahana yaprağı suyu-lahana suyu zayıflatırım-lahana suyu zayıflatır mı yorumlar-lahana suyu ayda kaç kilo verdirir-lahana suyu yağ yakar mı-ibrahim saraçoğlu lahana suyu ile zayıflama-lahana suyu zayıflama yorumları-lahana suyu zayıflamak için-lahana suyu zayıflatırmı kadınlar kulübü-lahana suyu zayıflatırmı kullanıcı yorumları-lahana suyu zayıflayanlar-lahana suyu kürü-lahana suyu kürü faydaları-lahana suyu kürü ibrahim saraçoğlu-lahana suyu maydanoz limon-lahana suyu detoksu-ibrahim saraçoğlu lahana suyu kürü-lahana suyu ve limon-lahana suyunun zararları-lahana suyunun faydaları-ibrahim saraçoğlu lahana suyunun faydaları-lahana suyu nun faydaları-lahana suyu ve faydaları-lahana suyunun faydaları ve zararları-lahana suyunun yararları-lahana suyu tarifi-lahana suyu hazırlanışı-lahana suyu kaç dakika kaynatılır-lahana suyu yapılışı-lahana çayı-lahana çayı ile zayıflama-lahana çayı nasıl yapılır-lahana çayı zayıflatırmı-lahana çayının faydaları

lahana suyu ayda kaç kilo verdirir

Lahana suyu ayda kaç kilo verdirir?

Uzmanlar örneğin İbrahim Saraçoğlu lahana suyu ile zayıflama için önerilerde bulunuyor. Lahana suyu ayda kaç kilo verdirir? Lahana suyu etkileri ile ayda 1-8 kilo arasında zayıflamak mümkün olabiliyor. Çünkü her bünyenin kilo verme konusundaki tepkisi farklı olabiliyor. Lahana suyu etkileri bazı kişilerde fazla ödemi attırdığı için çok daha hızlı kilo vermek sonucunu sağlayabiliyor.

https://youtu.be/kHRCKRSLZtQ

Lahana suyu diyeti

Bazen lahana suyu rejimi olarak da adlandırılan lahana suyu diyeti belirli bir zaman diliminde lahana ve ilave meyve, bitki sularıyla yapılan kürü tanımlıyor.

Evde hazırlayabileceğiniz kolay bir lahana suyu diyeti tarifi veriyoruz.

Lahana suyu diyeti tarifi için gerekli malzemeler

 • 5 bardak organik yeşil veya mor lahana
 • 1 limon, soyulmuş
 • 1 elma

Lahana suyu diyeti nasıl uygulanır? Taze lahana suyu diyeti ile zayıflayanlar bu kürü sabahları aç karnına bir bardak içiyorlar. Lahana suyunu içtikten en az yarım saat sonra kahvaltı ile güne devam edebilirsiniz. Günlük 1200 kalorilik bir beslenme planı ile kilo verebilirsiniz.

Lahana suyu gerçekten zayıflatırmı?

Lahana suyu tatsız gelebilir ama aslında vücudunuzu harikalar dünyası yapıyor. C vitamini, A, B1, B2, B6, E ve K gibi mineraller ve çok önemli vitaminler, potasyum, demir, kalsiyum, iyot, kükürt ve fosfor gibi mineraller içerir.

En önemlisi, lahana çevrede en önemli kanser savaşan kimyasallardan birini içerir. Sulforafan, izotiyosiyanat ve İndol-3-karbinol (I3C) lahanada bulunan anti-kanser bileşikleridir.

Lahana suyu ile nasıl zayıflanır? Vücuttaki detoksifikasyon mekanizmalarını arttırır ve zararlı hormonları detoksifiye etme ve yok etme yeteneğini geliştirir.

Lahana da bağırsaklarınızın üst kısmını temizlemek için harikadır, bu da sindirimi artırır ve 1-2-3 kg ve daha fazlası kadar kolay kilo verir. Bağırsaklarda çok fazla fazla atık madde taşıdığımız zaman, daha büyük mide ve rahatsız edici şişkin hislere yol açıyor. İşte lahana suyu ile nasıl zayıflanır sorusunun cevabı! Bir cevabı da lifli beslenmeyi desteklemesi ve tok tutucu özellikte olmasıdır.

lahana suyu tansiyonu düşürürmü-lahana suyu yorumları-lahana suyunun cilde faydaları-lahana yaprağı suyu-lahana suyu zayıflatırım-lahana suyu zayıflatır mı yorumlar-lahana suyu ayda kaç kilo verdirir-lahana suyu yağ yakar mı-ibrahim saraçoğlu lahana suyu ile zayıflama-lahana suyu zayıflama yorumları-lahana suyu zayıflamak için-lahana suyu zayıflatırmı kadınlar kulübü-lahana suyu zayıflatırmı kullanıcı yorumları-lahana suyu zayıflayanlar-lahana suyu kürü-lahana suyu kürü faydaları-lahana suyu kürü ibrahim saraçoğlu-lahana suyu maydanoz limon-lahana suyu detoksu-ibrahim saraçoğlu lahana suyu kürü-lahana suyu ve limon-lahana suyunun zararları-lahana suyunun faydaları-ibrahim saraçoğlu lahana suyunun faydaları-lahana suyu nun faydaları-lahana suyu ve faydaları-lahana suyunun faydaları ve zararları-lahana suyunun yararları-lahana suyu tarifi-lahana suyu hazırlanışı-lahana suyu kaç dakika kaynatılır-lahana suyu yapılışı-lahana çayı-lahana çayı ile zayıflama-lahana çayı nasıl yapılır-lahana çayı zayıflatırmı-lahana çayının faydaları

lahana suyu kürü

Lahana suyu kürü

Lahana suyu kürü hazırlamak için öncelikle organik lahana yapraklarını seçmek gerekiyor. Daha sonra bir litre kadar su içerisine 8-10 adet lahana yaprağını ekleyin. Tercihen beyaz lahana yaprakları kullanabilirsiniz.

Lahana yapraklarının suyun içerisinde kaynamasını bekleyin. Lahana suyu kaç dakika kaynatılır? Kaynamaya başladıktan sonra 8-10 dakika kadar bekleyerek soğumaya bırakın.

Bu kürde lahana yaprağı suyu yanında maydanoz suyu da faydalarıyla eşlik edebilir. Bunun için bir bağ maydanozu yıkayarak lahana yaprağı suyu içerisine kaynatmadan önce ekleyin. Bu tarifi yapanlar lahana maydanoz suyu diyeti olarak da isimlendiriyor. Lahana maydanoz suyu diyeti yalnızca lahana yaprağı suyuna göre daha fazla yağ yakıcı ve ödem söktürücü olabilir.

Lahana suyu detoksu

Lahana iyi bir detoks bileşenidir. Vücuttaki toksik maddeleri atmak için önemli bir işlev yürütür. Lahana suyu detoksu için gerekli malzemeler şunlardır.

 • 7-8 adet lahana yaprağı
 • Bir litre su
 • Bir bağ maydanoz
 • İki adet limon

Lahana suyu tarifi

Yukarıdaki malzemeleri sirkeli suda iyice yıkayın. Daha sora Lahana suyu tarifi için bir litre su içerisine maydanoz ve lahana yapraklarını ekleyin. Üzerine iki adet limonu iri parçalar halinde doğrayın. Tüm karışımı kaynatın. Lahana suyu kaç dakika kaynatılır? 7-8 dakika kaynaması yeterli olacaktır.

Lahana suyu hazırlanışı kolaydır. Elde ettiğiniz lahana suyunu buzdolabında saklamak koşuluyla bir hafta boyunca sabahları aç karnına bir su bardağı olmak üzere içebilirsiniz.

Lahana suyu yapılışı içerisinde limonu eklemeyip içmeden önce kaynatmadan taze olarak da kullanabilirsiniz. Bu durumda lahana suyu yapılışı sonrası her su bardağına yarım limon sıkabilirsiniz. Lahana suyu ve limon yağ yakıcı muhteşem iki besindir. Hayatınızda kilolu ve obez olmak istemiyorsanız en azından zaman zaman lahana suyu ve limon ikilisine yer açın!

Lahana suyu İbrahim Saraçoğlu

Lahana suyu içmek ülkemizde bu kadar popüler ise İbrahim Saraçoğlu hocamızın bunda büyük katkısı vardır. Çünkü lahana suyu İbrahim Saraçoğlu ile adeta şaha kalktı, itibarını kazandı diyebiliriz.

Televizyonlarda İbrahim Saraçoğlu lahana suyu tarifi vermeye başladıktan sonra sitemize yoğun bir şekilde lahana suyu ne işe yarar bağlamında sorular gelmeye başladı.

Lahana suyu diyeti İbrahim Saraçoğlu tarafından pek çok program ve platformda dile getiriliyor. Bununla birlikte aşağıda bir örnek olarak lahana suyu diyeti İbrahim Saraçoğlu anlatımını yayınlıyoruz.

https://youtu.be/HFQEg92Euho

Videoda lahana suyu kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından varisler için, diyabet için etkileri de dile getiriliyor.

İbrahim Saraçoğlu lahana suyu kürü veya İbrahim Saraçoğlu lahana suyu diyeti yaparak vücudunuza yerleşmiş kilolarınızdan kolay bir yöntemle kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda daha sağlıklı ve daha etkili bir kilo verme yöntemini denemiş olursunuz. Lahana suyunun besin ögeleriyle de vücudunuz adeta bayram yapar.

Siz de İbrahim Saraçoğlu lahana suyunun faydaları ile toksinlerden arının, kilolarınızdan sağlıklı biçimde kurtulun!

Lahana suyunun besin değerleri

Lahana suyunun diyet lifi açısından zengin olup kalori değeri olarak düşük olması mükemmel bir kilo kaybı içeceği olmasını sağlıyor.

Lahana suyunun içeriğinde yer alan vitamin, mineral ve diğer etken maddeler şunlardır!

 • Vitamin C
 • A vitamini
 • B1 vitamini
 • B2 vitamini
 • B6 vitamini
 • E vitamini
 • K vitamini
 • Kalsiyum
 • Demir
 • Potasyum
 • İyot
 • Kükürt
 • Fosfor
 • Sülforafan
 • İzotiyosiyanat
 • İndol-3-karbinol (I3C)

Lahana suyunun faydaları

Lahana suyunun yararları tabiri caiz ise saymakla bitmez. Aşağıda lahana suyunun yararları (lahana suyu nun faydaları) olarak bir liste hazırladık. Bu listenin çok ötesinde de faydaları olduğunu bilmenizi istiyoruz.

 • Lahana suyu, serbest radikallerle savaşmaya yardım eden mükemmel bir K vitamini ve C kaynağıdır. Serbest radikaller, kanser ve kalp sorunları gibi hastalıkların ana nedenidir.
 • Daha parlak ve canlı bir cilt için de lahana suyu kürü faydaları sizi bekliyor. Hem mor hem de yeşil lahanalar silisyum ve kükürt açısından zengindir, güzel mineraller. Kükürt özellikle her hücrede bulunur, çünkü beslenmenin çekilmesi ve atıkların hücrelerinizden alınmasına katkı yapar. Cildi canlandırır, gençleştirir. Lahana suyunun cilde faydaları kısaca, lahana suyu vücuttan toksinleri temizlemeye yardımcı olur. Böylece, detoksifikasyona yardımcı olur, donuk bir cilt görünümü nü bitirip, size parlak bir görünüm verir.
 • Lahana suyu maydanoz limon ile yapacağınız bir kür bağışıklık sistemini çok etkili biçimde güçlendirir.
 • Lahana suyu ve faydaları arasında karaciğer detoksu da çok önemlidir. Lahana suyu, karaciğerinizi detoksifiye etmede rol oynayan ‘Indole-3 karbonil’ antioksidan içerir.
 • Lahanada bulunan sülforafan, hücrelerin kanserojenlerden korunmasına yardımcı olur. Lahana suyu, meme kanseri, akciğer, mide, prostat ve kolon kanseri risklerini önlemeye yardımcı olan izosiyanat içerir.

Lahana suyu ne işe yarar?

Lahana suyu içenler hangi faydaları elde edebilir? İşte Lahana suyu ne işe yarar listesinin devamı!

 • Lahana suyu varise iyi gelirmi? Lahana suyu Saraçoğlu Hocanın da belirttiği gibi varise karşı tedavi edici olarak kür biçiminde kullanılabilir.
 • Lahana suyu tam bir mide dostudur. Lahana suyu gastrit gibi mide yanması ve yemek borusu ile ilgili sıkıntıların giderilmesinde de etkili olabilir! Elbette lahana suyu reflü ve mide için mükemmel bir besindir. Lahana suyu mideye iyi gelirmi? Akut ülser de lahana suyu ile tedavi edilebilir. Daha önce de söylediğim gibi, bağırsaklarınızı ve üst bağırsağınızı, onları detoksifiye ederek büyük bir özen göstermenize yardımcı olur. Aynı zamanda, mide iç tabakasını kuvvetlendirebilen ve ülsere dirençli hale getiren büyük miktarda Vitamin U (yaygın olarak ‘cabbagen’ olarak bilinir) içerir.
 • Lahana suyu selülit için etkili bir damar detoksu içeriğidir.
 • Lahana suyu adet söktürücü olarak kullanılabilir. Ödem gibi şişliklerde etkili olan maydanoz kürü benzeri lahana suyu adet söktürücü bir özelliktedir.
 • Lahana harika bir bağırsak temizleyici olarak çalışır ve bu nedenle, lahana suyu kolit tedavisinde kullanılır. Kalın bağırsak ve kolon iltihabının tedavisinde etkili olan iki temel mineral – klor ve kükürt içerir. Suyu içtikten sonra hoş olmayan, pis bir gazla karşılaşırsınız. Bu, çözümün sizin için çalışmaya başladığını göstermesi açısından önemlidir.
 • Lahana suyu anemi ile savaşır. Folik asit, lahana suyunun en önemli bileşenlerinden biridir. Anemi tedavisi söz konusu olduğunda, folik asit, yeni kan hücreleri oluşturulmasına yardımcı olduğu için önemli bir besin maddesi olarak kabul edilir. Bu nedenle, lahana suyu da anemi iyileştirmek için kullanılır.
 • Lahana suyu tansiyon yükseltirmi? Lahana potasyum yönünden zengin bir besin olarak tansiyonu dengelemeye yardımcı olur.

Lahana suyu yorumları

Lahana suyu Ender Saraç gibi uzmanlar tarafından da önerildiği için hakkında pek çok soru soruluyor. Şöyle ki lahana suyu sekere iyi gelirmi, lahana suyu tansiyonu düşürürmü soruları adeta başı çekiyor.

Bununla birlikte lahana suyu yorumları genç kalanlar ve genç görünmek isteyenler için de lahana suyunun cilde faydalarının inanılmaz etkilerini gösteriyor.

Cilt için lahana suyu nasıl kullanılır?

Cildiniz ne kadar hasar görmüş olursa olsun, doğal ışığını geri kazanmak için her zaman lahana suyuna güvenebilirsiniz. Bu özel sebze suyu size nasıl yardımcı olabilir? Antioksidanlar ve fitokimyasallarla dolu bir sebze olan lahana cildinizi merak edebilir. Bunların ikisi de sivilce, sivilce ve siyah nokta gibi bir dizi cilt rahatsızlığına neden olan zararlı serbest radikallerle savaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca, prosedürü büyük ölçüde hızlandıran C vitamini ile doludur.

Lahana suyunun faydaları ve zararları karşılaştırıldığında cilt için faydaları öne çıkıyor. Lahana suyu erken yaşlanmayı önler. Bu suyun antioksidan içeriği, cildin kuruluğunu azaltmada ve erken yaşlanmayı önlemede çok yardımcıdır. Bu yüzden, düzenli yüz maskesinde lahana suyu kullanın ve kırışıklıklarınızın ne kadar hızlı kaybolduğunu görün.

Lahana suyu kaç gün içilmeli?

İbrahim Gökçek lahana suyu ile ilgili önemli açıklamalar yapıyor. Bitkisel tedavi uzmanı İbrahim Gökçek lahana suyu mucizelerine aşağıdaki videoda ayrıntılı olarak değiniyor.

https://youtu.be/ybRrWdKjC9g

Lahana çayı

Lahana yapraklarını farklı bitkilerle birlikte kaynatarak lahana çayı yapabilirsiniz. lahana çayı kış ayları için mükemmel bir içecektir. Burada lahana çayı ile zayıflama da dahil bağışıklık sistemini güçlendiren bir tarifi vermek istiyoruz.

Lahana çayı nasıl yapılır?

Etkileyici lahana çayının faydaları (lahana cayi faydalari) için lahana çayı nasıl yapılır tarifini veriyoruz. İşte gerekli malzemeler!

 • İki yaprak lahana
 • Bir orta boy soğan
 • Bir orta boy kereviz
 • Dört diş sarımsak
 • Bir parça taze zencefil
 • Kaya tuzu
 • Bir litre su

Tüm malzemeleri suya ekleyerek yarım saat kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakın. Her gün bir su bardağı 21 gün boyunca gün içerisinde içerek devam edin.

Lahana çayı zayıflatırmı sorusu için de tıpkı lahana suyu diyeti yapanların yorumları gibi çok etkili sonuçlar okuyoruz.

Lahana suyunun zararları

Lahana suyu güvenli ve sağlıklı bir içecektir. Bununla birlikte hamileler ve emziren anneler için kullanılması sakıncalar oluşturabilir.

Lahana suyunun zararları veya yan etkileri olarak Lahana, diyabetli kişilerde kan şekeri seviyelerini etkileyebilir. Düşük kan şekeri (hipoglisemi) belirtilerine dikkat edin ve diyabetiniz varsa ve lahana kullanıyorsanız kan şekerinizi dikkatle izleyin.

Aktif olmayan tiroid bezi hastalığında lahanaların bu durumu daha da kötüleştirebileceğine dair bazı endişeler var. Düşük aktif tiroid beziniz varsa lahanadan kurtulmak en iyisidir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN