Kısır kilo aldırır mı?

Kategori: Beslenme - 19.927Yorum Yazın
Kısır kilo aldırır mı?

Kısır kilo aldırır mı özellikle hanımlar tarafından sıklıkla soruluyor. Kısır kilo aldırır mı sorusunun cevabı yenilen miktarla doğru orantılıdır. Kısır besleyici ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Bu özellikleri diyette Kısır kilo aldırır mı sorusunu gündeme getiriyor. Diyette kısır yenir mi? Diyet listelerinde özellikle ara öğün olarak önerilebiliyor. Çünkü diyet kısır tarifi kısır kilo yapar mı (kısır kilo yaparmı) sorusunu geçersiz bırakıyor. Kısır kalori değeri bakımından dengeli tüketildiğinde güvenle yenilebilecek sadece ara öğün değil ana öğün olabilecek müthiş bir besindir.

Kısır kilo aldırır mı? (kisir kilo aldirirmi)

Kısır ince bulgurdan yapılır. İçerisine pek çok yeşillik eklenebilir. Üzerine metabolizma hızını artıran çeşniler ve baharatlar kullanılabilir.

Lif ve protein bakımından yüksek, yağ ve kalorisi düşük olan bulgur, kilo ve kilo vermeden kilo ve besin sağlayan başka bir besindir. Akılda tutulması gereken bir şey, bir bulgur bardağı daha az kaloriye, daha az yağa ve kahverengi pirince göre iki kattan fazla posaya sahiptir.

İnce bulgur ve zengin yeşillik içeren kısır kalori değeri bakamından yüksek fast food risklerini içermez. Örneğin bir kase kısır kaç kalori diye baktığımızda 110 gram orta boy bir kase kısır kalori değeri 178 kcal’dir. Bir ana öğün olarak tüketilirse diyette kısır yenir mi sorusuna kesinlikle evet cevabını verebiliriz.

Bu bilgiler içerisine yüksek kalorili yağ, çeşni ve soslar katılmadığı sürece kısır kilo aldırır mı (kisir kilo aldirirmi) endişesinin yersiz olduğunu gösteriyor.

Kısır kilo aldırır mı Canan Karatay Hocanın lahmacun önerisi gibi oldu.

Diyette kısır yenir mi?

Ara öğün olarak diyette kısır yenir mi? Kısır tok tutucu bir yemektir. Bu nedenle ara öğün olarak tüketilmesi doğru bir tercih olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kısırın içerisine yüksek kalorili yağ ve sosları eklememektir.

Zeytinyağı ile kısır tarifi yaparken içerisine salata sosları, ketçap, çok miktarda nar ekşisi gibi katkılar eklemek ara öğün olarak diyette kısır yenir mi sorusuna olumsuz cevap verdirebilir.

Ara öğün olarak diyette kısır yenir mi? Evet, 3 çorba kaşığı kısır 73 kcal değerine sahiptir. Günde iki kez ara öğün olarak tepeleme kaşık kısır yiyebilirsiniz. Uzun süre tok tutacak bu besin besleyici özellikleriyle de dengeli beslenmeye katkı sağlayacaktır.

Kısırda bulunan yeşillikler örneğin marul, dereotu, nane, soğan, maydanoz, reyhan gibi malzemeleri yemek diyet ve sindirim sistemi için mükemmel katkı sağlayacaktır.

diyette kısır yenir mi-kısır kilo yaparmı-kısır tarifi-kısır kalori-kisir kilo aldirirmi-kısır kaç kalori-3 kaşık kısır kaç kalori-kinoa kısır kaç kalori-karnabahar kısır kaç kalori-diyette kısır yenir mi-kısır kaç kalori-karnabahar kısır kaç kalori-kinoalı kısır kaç kalori-kinoa kısır kaç kalori-diyet kısır kaç kalori-kisir kac kalori vardir-yağsız kısır kaç kalori-3 kaşık kısır kaç kalori-kısır kaç kalori diyetkolik-kısır tarifi-kısır kalori-kısır kilo aldırır mı-kısır kilo aldırır mı canan karatay-kisir kilo aldirirmi-kisir yemek kilo aldırır mı-kısır kilo yaparmı
Kısır kilo yapar mı

Kısır kilo yapar mı? (Kısır kilo yaparmı)

Kısır kilo yapar mı? (Kısır kilo yaparmı) Günlerde, misafir ağırlarken veya ara öğün olarak akşamüzeri çayları yanında yenilen Kısır kilo yapar mı? (Kısır kilo yaparmı)! Hemen cevap verelim endişe etmenize gerek yok! Kısır kilo yapmaz! Elbette günlük tüketilmesi gereken kalori miktarının üzerine çıkılmaması şartıyla!

Kısır kalori bilgileri

Yukarıda kısır yemek kilo aldırır mı (kisir yemek kilo aldırır mı) sorusunun ayrıntılı cevaplarını vermiştik. Bu cevapların dayanağı kısır kalori değerinde saklıdır. Kısır kalori bakımından düşük değerde midir? İşte kısır türlerine ve miktarlarına göre kısır kaç kalori (kisir kac kalori vardir) sorusunun cevapları!  

 • 3 kaşık kısır kaç kalori? 73 kalori 3 kaşık kısır kaç kalori sorusunun karşılığıdır.
 • Yağsız kısır kaç kalori? Bir kase yağsız kısır kaç kalori diyorsanız 100 kcal değerine ulaşıyoruz.
 • Kinoalı kısır kaç kalori? 167 gram bir kase kinoalı kısır kaç kalori sorusunun karşılığı 151 kcal’dir. Bir kaşık kinoa kısır kaç kalori diye soruyu değiştirir isek cevap bu kez 14 kalori oluyor. Bir kaşık kinoa kısır kaç kalori? 14 kcal.
 • Karnabahar kısır kaç kalori? Bulgur ile yapılan diyet kısır tarifi alternatifi olarak kısır kaç kalori diyetkolik ziyaretçilerimiz tarafından merak ediliyor. Karnabahar kısır kaç kalori sorusu kase büyüklüğü ve içerisindeki malzemeleri göre 100-170 kalori arasında değişebiliyor.
 • Diyet kısır kaç kalori? Bir kase yağsız diyet kısır kaç kalori? 100 kaloridir.

Kısır tarifi

Aşağıdaki videodan kısır nasıl yapılır, tane tane enfes kısır tarifini Refika’nın Mutfağından izleyebilirsiniz.

Diyet kısır tarifini ise Dilara Koçak açıklıyor!

Bulgur besin değeri

Aşağıda yarım su bardağı bulgur besin değeri tablosu yer alıyor.

 • Porsiyon Boyutu: 1/2 su bardağı
 • Kalori: 76 kcal
 • Yağ: <1 g
 • Doymuş Yağ: 0 g
 • Kolesterol : 0 mg
 • Karbonhidrat : 17 g
 • Protein: 3 g
 • Diyet Lifi: 4 g
 • Sodyum: 5 mg
 • Demir: 1 mg
 • Magnezyum: 29 mg
 • Manganez: <1 mg

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN