Kışın kilo vermek

Kategori: Zayıflama - 1.773Yorum Yazın
Kışın kilo vermek

Kışın kilo vermek çoğu kişi için neredeyse imkânsız bir çaba gibi geliyor. Oysa doğru beslenme kuralları ve kışın kilo verme yöntemleri ile çok etkili sonuçlar almak mümkündür. Bu yazı kışın kilo verme yöntemleri, kışın kilo vermek için neler yapılabileceği, kışın evde nasıl kilo verilir ve kışın kilo almamak için ne yapmalı konularında size rehberlik edecektir.

Kışın kilo vermek

Kışın kilo vermek neden zordur? Bu sorunun temel bir cevabı var. Atalarımız mevsime göre vücutlarını korudukları ve geliştirdikleri için sonbaharda kışa hazırlık yapıyorlardı. Dolayısıyla daha yağlı besleniyorlardı. Bu durum vücutlarını kışın kıt besin kaynakları ve zorlu koşullarında sağlam tutmayı sağlıyordu. Bir de yan etkisi vardı, kilo almaya sebep oluyordu!

Atalarımız için kışın kilo almak hiç problem oluşturmuyordu. Çünkü hem estetik algıları bugünkü gibi değildi, yani moda endüstrisi gelişmemişti hem de aldıkları kiloları sürekli hareket etmek zorunda oldukları için baharda kolayca verebiliyorlardı.

Günümüz modern toplumda kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine yapılabilecek şeyler elbette daha farklıdır. Kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine sunmak istediğimiz gıdalar, davranışlar ve egzersiz önerileri bulunuyor.

 

Kışın kilo vermek için ne yapmalı?

Modern yaşamda çoğu insan, en iyi niyetlerine rağmen, kilo vermek ve onu uzak tutmak için kış boyunca mücadele ediyor. Çünkü kışın kilo vermek için, yaz aylarında diyet yapmaktan çok farklı yiyecekler ve davranışlar gerektirdiğini bilmiyorlar.

İnsan vücudu, sonbaharda hasat mevsimi boyunca yoğun bir şekilde yemek yemeye ve kışları soğuktan ve yiyecek eksikliğinden korumak için ağırlığını korumak için mevsimlerle birlikte gelişmiştir.

Doğal olarak ısınma çorbaları, pişirilmiş gıdalar ve organlarımızı ve cildimizi kış rüzgârlarından, donma sıcaklığından ve daha az güneş ışığından korumak için yağlarla beslenmeyi isteriz. İyi planlanmış bir kışın kilo vermek için kış diyeti güçlü ve sıcak hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca ekstra kilo vermenize yardımcı olacaktır. İşte kışın kilo vermek için kış diyeti olarak tüketebilecekleriniz!

 

Kışın evde nasıl kilo verilir?

Kışın evde nasıl kilo verilir sorusunun basit ama etkili cevapları bulunuyor. Bu cevaplardan birkaçını sizin için listeliyoruz.

 • Vücudu ısıtacak yiyecekleri tercih edin. Evinizin yakınında yetişen mevsimsel, yerel yiyeceklere odaklanın. Çoğumuz için, bu daha doğal tatlı, yoğun kök sebzeler, doyurucu kış yeşillikleri ve kaliteli hayvansal ürünler yemek anlamına gelir. Isınmak için baharat ve otlar da enerjinizi topraklamak ve korumak için kullanılabilir. Düşük kalorili kış yiyecekleri listesini aşağıda okuyabilirsiniz.
 • Vücudunuzun gıdalardan önemli besinleri almanın yanı sıra kilo vermesine yardımcı olacak doğru yağlara ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz? Sağlıklı yağlar vücudunuzun A, D ve E vitaminlerini emmesine yardımcı olur ve sağlıklı bir sinir sistemi için gereklidir. Kışın evde nasıl kilo verilir sorusunun karşılığı olarak sağlıklı yağları ve vitaminleri alabileceğiniz süper gıdaların bir bölümü: Zeytin, zeytinyağı, badem, avokado, somon, ceviz, hamsi, keten tohumu, kenevir tohumu, organik tereyağı ve rafine edilmemiş hindistancevizi yağı.
 • Rafine şeker ve karbonhidratlardan uzak durun. Özellikle endüstriyel tatlandırıcılardan uzak durun. Enerji vermek için çeşitli doğal, tatlı, yüksek besinli, mevsim sebzeleri yiyin. Pancarları kızartın, tatlı patatesleri pişirin ve kışlık kabakları ve kabaklarını vitaminleri ve yumuşak doğal tatlılık için pişirin.

 

Kışın kilo vermek zor mudur?

Kışın neden kilo veremiyorum diyenler için temel mantık şudur. Havalar soğuduğunda ve gün kısa olduğu zaman, insan metabolizması yavaşlar. Erken yatın erken kalkın. Mümkün olan her güneş ışınını yakalamak için daha erken uyanın.

Erken kalktığınızda ve daha fazla sabah güneşi aldığınızda, uyku döngüsünde olumlu bir etkiye sahiptir. Özellikle kış aylarında gece yarısından önce daha fazla uyku, ruh halinizin sabit kalmasına yardımcı olur, gece yarısı atıştırmanızı engeller ve uykunuzun kalitesini artırır. Dolayısıyla kışın kilo almamak için ne yapmalıyım sorusuna iyi bir karşılık olur.

kışın kilo vermek-kışın kilo vermek için-kışın kilo vermek için kış diyeti-kışın kilo vermek için ne yapmalı-kışın kilo vermek neden zordur-kışın kilo verme yöntemleri-kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine-kışın kilo vermek zor mudur-kışın hızlı kilo vermenin yolları-kışın nasıl hızlı kilo verilir-kışın kilo almamak-kışın kilo almamak için-kışın kilo almamak için ne yapmalı-kışın kilo almamak için ne yapmalıyım-kışın evde nasıl kilo verilir-kışın kilo almak-kışın kilo nasıl verilir-kışın kilo verilirmi-kışın kilo veremiyorum-kışın kilo vermek daha kolay-kışın kilo vermek daha mı kolay-kışın kilo vermenin yolları-kışın kolay kilo verme-kışın nasıl kilo veririm-kışın neden kilo veremiyorum-yazın mı kışın mı kilo verilir

kışın evde nasıl kilo verilir

Kışın kilo almamak için ne yapmalıyım?

Kışın kilo almamak için ne yapmalıyım sorusunun ve kışın kolay kilo verme yöntemleri olarak şu önerileri uygulayabilirsiniz.

 • 20 dakikadan kısa sürede evde kolayca yapabileceğiniz hızlı egzersizler deneyin. Plank hareketi gibi tüm vücudu çalıştıran fitness uygulamalarını da tercih edebilirsiniz.
 • Yazın olduğu gibi kışın da günde 10 bin adım atmaya odaklanın.
 • Protein ağırlıklı beslenebilirsiniz. Protein diyeti kışın kilo nasıl verilir sorusuna da yanıt oluşturabilir.
 • Elinizde daima bir bardak su veya sıcak çay olsun. Vücudun susuz kalması metabolizmanın yavaşlamasına ve alınan kalorinin yakılmadan depolanmasına neden olabilir.

 

Bu yiyeceklerle kışın kilo vermek daha kolay!

Kışın kilo vermek daha mı kolay dediğinizi duyar gibiyim. Evet, gerçekten de kışın kilo vermek daha kolay!

Yazın mı kışın mı kilo verilir sorusu kilo vermek isteyenlerin bir açmazıdır. Her mevsimde kilo verilebilir. Yazın deniz, günlerin uzun olması nedeniyle daha çok hareket etme imkânı, sebze ve meyvenin bol olması sebebiyle daha az kalorili beslenme gibi avantajlar olabilir.

Kışın da balık mevsimi olması, kar ile ilgili etkinliklerin kalori yakmayı artırması, kış sebzelerinin şeker ve karbonhidrat yönünden daha masum olması, erken karanlık nedeniyle yazın olduğu gibi uzun akşam yemekleri ve eğlencelerden mahrum kalınması avantaj olabilir. Düğün mevsimi olmaması da daha az kalori alımına neden olabilir.

 

Kışın hızlı kilo vermenin yolları

Yağış sıcaklıkları, buzlu rüzgarlar ve gün ışığının iş günü bitmeden önce kaybolması, bir egzersiz için dışarı çıkmaya motive edilmesini zorlaştırabilir, ancak son zamanlarda yapılan bir çalışma, daha soğuk havalarda egzersiz yapmanın 50 kcal daha fazla kalori yakılmasına yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Karda yürüyüş yapmak daha fazla çaba gerektirirken, aynı zamanda soğuk havalarda kilo vermenin en hızlı yollarından biridir. Kış aylarında, karda ya da kayakçıların kullandığı yollarda yürüyüş yapabilirsiniz. Karda hareket etmek, yürümek kumda koşmak gibi hatta daha zor, bu yüzden otomatik olarak daha fazla kalori yakıyorsunuz.

Kışın kilo verme yöntemleri arasında kardaki sportif etkinlikleri önemseyin. Karda kayın, kar ayakkabılarıyla koşun, kartopu oynayın, buz pateni yapın. Bu etkinlikler yaz aylarındaki yürüyüşe göre neredeyse iki kat fazla kalori harcatabilir.

Kışın nasıl kilo veririm arayışında olanlar için yine bol su içmeyi ve maydanoz kürü veya zayıflatan çorba gibi geleneksel yöntemleri de ihmal etmemelerini öneriyoruz. Yine limonlu su, tarçınlı su gibi zayıflama kürleri kışın kilo vermenin yolları olarak uygulanabilir.

kışın kilo vermek-kışın kilo vermek için-kışın kilo vermek için kış diyeti-kışın kilo vermek için ne yapmalı-kışın kilo vermek neden zordur-kışın kilo verme yöntemleri-kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine-kışın kilo vermek zor mudur-kışın hızlı kilo vermenin yolları-kışın nasıl hızlı kilo verilir-kışın kilo almamak-kışın kilo almamak için-kışın kilo almamak için ne yapmalı-kışın kilo almamak için ne yapmalıyım-kışın evde nasıl kilo verilir-kışın kilo almak-kışın kilo nasıl verilir-kışın kilo verilirmi-kışın kilo veremiyorum-kışın kilo vermek daha kolay-kışın kilo vermek daha mı kolay-kışın kilo vermenin yolları-kışın kolay kilo verme-kışın nasıl kilo veririm-kışın neden kilo veremiyorum-yazın mı kışın mı kilo verilir

kışın kilo vermek

Kışın kilo veremiyorum ne yemeliyim?

Kışın kilo almak istemiyorsanız doğanın mucizelerine başvurun! Günümüzde süper marketlerde hemen her tür meyveyi her mevsim bulmak olasıdır. Kışın nasıl hızlı kilo verilir sorusuna karşılık gelebilecek yiyecekler listesi gerçekten ilginç meyveleri içeriyor!

 • Limon
 • Mandalina
 • Kan portakalları
 • Guava (Guava, sadece tat bakımından zengin değil, aynı zamanda A ve C vitaminleri, potasyum ve magnezyum içeren tatlı, pembe tropikal bir meyvedir)
 • Kışın kilo verilirmi diye soranlar için mükemmel yağ yakan yiyecekler arasındaki konumuyla iyi bir cevap veriyor.
 • Fındık
 • Ay çekirdeği
 • Kereviz
 • Kimçi (Bir tür Kore turşusu)
 • Kaktüs armut meyvesi
 • Papaya
 • Tatlı patates
 • Elma
 • Tavuk suyu çorba
 • Malanga (patates gibi pişirilebilen ve yenebilen bir Güney Amerika kök sebzesi olan Malanga, glütene karşı duyarlılığı olan insanlar için muhteşem bir besindir ve çoğu ekmek ve unlu mamullerde un olarak kullanılır. Yüksek lif içeriği, açlığın önlenmesine yardımcı olur ve sağlıklı bir sindirim sistemini destekler.
 • Yer elması
 • Sunchokes (Kudüs enginarları olarak da bilinen Sunchokes, kilo vermeyi desteklemek için mükemmeldir. Tok tutan yüksek lif oranı ve düşük kalori miktarı yanında folat, C vitamini, demir ve potasyum dahil olmak üzere besinlerle doludur)
 • Taze hardal
 • Pazı
 • Chia tohumu
 • İstiridye (Yıl boyunca yenilebilen istiridyeler, genellikle kış aylarında en iyi tadı alır. Eğer bir hayranıysanız, bu düşük kalorili, protein dolu yumuşakçalar çinko açısından zengindir, bu da bu kış soğukluğunu savuşturmanıza yardımcı olabilir ve sizi kışın kilo almak riskinden koruyabilir!)

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN