Kiraz sapı çayı ile çöpe dön!

Kategori: Zayıflama - 11.349Yorum Yazın
Kiraz sapı çayı ile çöpe dön!

Kiraz sapı çayı ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz! Üstelik kiraz sapı çayı faydaları ile de tanışın, kârlı çıkın. Mevsimlerden yaz. Zamanlardan kiraz zamanı! Bu zamanı zayıflamak isteyenler çok iyi değerlendirmeli. Çocukluk çağlarımızda kirazlar dal dal sarkmaya başladığında anne, babımız bize “Arkamdan dut gelmese sizi sapım gibi yaparım!” diyen bir meyveden bahsederlerdi.  Bu meyve kiraz idi.

Bu yazıda sizi zayıflatacak konular

  • Kiraz sapı çayı nasıl yapılır?
  • Kiraz sapı kürü kaç gün içilmeli?
  • Kiraz sapının faydaları ve zararları
  • Kiraz sapı çayı zayıflatırmı?
  • Kiraz sapı çayı ne işe yarar?
  • Kiraz sapı mısır püskülü
Kiraz sapı çayıyla zayıflayın ve ödemden kurtulun

Kiraz sapı çayıyla zayıflayın ve ödemden kurtulun

Kiraz sapı çayı ne işe yarar?

Yazın geldiğinin sembolü kiraz mucize bir meyve. Zayıflamaya katkı sağladığı gibi ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlayarak romatizmal hastalıklar, gut, eklem kireçlenmesi ve damar sertliği tedavilerinde ‘ilaç’ etkisine sahip. İçerdiği kinik asit böbreklerin taş ve kum üretmesini engelliyor ayrıca, safra kesesi taşlarının dökülmesine etki ediyor.

Kiraz sapı da en az meyvesi kadar faydalı. Kiraz sapının faydaları arasında susuzluğu gidermesi, idrar söktürmesi, kanı temizlemesi, kolesterol ve tansiyonun düşürülmesine katkı sağlaması, ödem söktürmesi, kilo verdirmesi, idrar yolu enfeksiyonlarında iyileştirici özelliği sayılabilir.

Ülkemiz sağlık kaynağı bir meyve olarak tam bir kiraz cenneti

Ülkemiz sağlık kaynağı bir meyve olarak tam bir kiraz cenneti

Kiraz sapını çay olarak tüketmek doktorların önerisi. Gölgede kurutulmuş kiraz saplarını bir bardağa koyup üzerine sıcak su dökerek demleyip günde iki kez içebilirsiniz. Alternatif olarak kiraz saplarını suda kaynatıp, süzdürerek bir gün bekletip suyunu içebilirsiniz. Kaynamış suyu soğuduktan sonra mutlaka buzdolabında saklayın. Kiraz sapını içine böğürtlen, kızılcık, vişne koyarak da tatlandırıp kaynatabilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız şurubu sabahları aç karnına içmeniz faydasını artırıyor. Kiraz sapı ile ilgili olarak İbrahim Saraçoğlu verdiği kiraz sapı çayı kürleriyle ilgi çekiyor.

Kiraz sapını kiraz mevsiminde gölgede kendiniz kurutabilirsiniz

Kiraz sapını kiraz mevsiminde gölgede kendiniz kurutabilirsiniz

Uzmanların belirttiğine göre içeriğinde bulunan antosiyanin maddesi E ve c vitaminlerine benzer antioksidan özellikleriyle kirazı bir gençlik iksiri haline getiriyor. Genç kalmak istiyorsanız özellikle kiraz mevsiminde sofranızdan kirazı eksik etmeyin!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN