Kilo verme ilacı, obezite ilacı bulundu!

Kategori: Sağlık - 2.147Yorum Yazın
Kilo verme ilacı, obezite ilacı bulundu!

Kilo verme ilacı başka deyişle obezite ilacı bulundu. New England Journal for Medicine’de yayınlanan araştırmaya göre, daha önce sadece kilo verme ameliyatı ile sağlanabilecek düzeydeki kilo kaybı, ilk kez ilaçla elde edildi.

Kilo vermek, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz gerektirir. Ancak bazı durumlarda reçeteyle satılan zayıflama ilaçları yardımcı olabilir. Kilo verme hapı doktor önerisi ile kullanılabilir.

Bu yazıda; yeni bulunan kilo verme ilacı, obezite ilacı, kilo verme hapı ile ilgili gelişmeleri inceleyebilirsiniz.

Kilo verme hapı gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Kilo verme ilacı (kilo verme ilaci)

Diğer diyet ve egzersiz programları işe yaramadıysa ve aşağıdaki kriterlerden birini karşılıyorsanız, doktorunuz kilo verme ilacı (kilo verme ilaci) önerebilir:

  • Vücut kitle indeksiniz (BMI) 30 veya daha yüksek
  • Sizin BMI 27 daha büyüktür ve ayrıca bu tür diyabet, yüksek tansiyon veya uyku apnesi gibi obeziteye bağlı komplikasyonları var ise.

Obezite ilacı bulundu!

Obezite ilacı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı tıp dünyasında. Çok sayıda üniversitenin katılımıyla 16 ülkede yaklaşık 2 bin kişiyle 68 haftada yapılan araştırma, Semaglutide adlı ilacın, obezite tedavisi için etkili olduğunu gösterdi.

kilo verme hapı-kilo vermek hapları-kilo verme ilaci-obezite ilacı-kilo verme ilacı

Vücudun beynin iştah düzenleyicisi sistemini ele geçirmesini sağlayan ilaç, açlık hissi ve buna bağlı olarak da kalori alımını azaltıyor.

Araştırmanın yazarlarından Londra Üniversitesi Akademisi Obezite Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Rachel Batterham, şöyle konuştu: “2.4 mg Semaglutide alan kişilerin dörtte üçü, vücut ağırlıklarının yüzde 10’undan fazlasını, üçte biri de yüzde 20’den fazlasını kaybetti. Başka hiçbir ilaç bu kadar kilo verdirmeyi başaramadı. Bu gerçekten de oyunun kurallarını değiştirici.” (Kaynak:Diken)

Kilo verme hapı listesi

Reçeteli kilo verme hapı konusunda Mayo Clinic onaylı ilaçları şu şekilde sıralıyor:

Sizin için bir ilaç seçmeden önce doktorunuz sağlık geçmişinizin yanı sıra olası yan etkileri de değerlendirecektir. Bazı zayıflama ilaçları, hamile kadınlar veya belirli ilaçları alan veya kronik sağlık sorunları olan kişiler tarafından kullanılamaz.

Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan anti-obezite ilaçları  ile ilgili listeyi inceleyebilirsiniz.

Onaylı kilo vermek hapları listesi

  • Orlistat (Alli, Xenical)
  • Phentermine ve topiramat (Qsymia)
  • Bupropion ve naltrekson (Contrave)
  • Liraglutide (Saxenda, Victoza)

Reçeteli bir kilo verme hapı alırken yakın tıbbi izlemeye ihtiyacınız olacak. Ayrıca, bir kilo verme hapı herkes için işe yaramayabilir. Üstelik etkilerinin zamanla azalabileceğini unutmayın.

Obezite hapı, zayıflama hapları almayı bıraktığınızda, kaybettiğiniz kilonun çoğunu veya tamamını geri kazanabilirsiniz.

Kilo verme hapı gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Obezite ilacı ile ile kilo verenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN