Kereviz ye, zayıfla!

Kategori: Beslenme - 7.736Yorum Yazın
Kereviz ye, zayıfla!

Diyet kereviz yemeği ile sağlıklı zayıflamak ister misiniz? Diyet kereviz yemeği ile 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Milyonlarca kişinin kilolarından kurtulmasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler zayıflamak için için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, fazla vakit kaybetmeden denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo vermeyi başaranların tercihi, denenmiş kilo verme önerilerini de inceliyor ve uygulamaya başlıyor!

Kereviz mevsimindeyiz. Kerevizle kilonuzu azaltın, cinsel gücünüzü ve enerjinizi artırın.
Kereviz A, B ve C vitamini, kalsiyum, demir, potasyum ve kireç içerir. Kanserden yüksek tansiyona, gripten kolestrole kadar her türlü hastalığa karşı tedavi edici etkisi vardır. Onun mucizevi etkileyici gücü geçmişte Yunanlılar ve Romalılar tarafından keşfedilmiş ve onlar kerevizi tıpta ve yemeklerinde kullanmaya başlamışlardı.
2500 yıl önce hekimlerin babası Hipokrat, “Altüst olmuş sinirleriniz için kereviz besininiz ve ilacınız olsun” demiştir. Özellikle erkeklerde cinsel arzuyu kamçılayan ve cinsel gücü arttıran kereviz, zamansız iktidarsızlık için doğal bir çaredir.

Diyet kereviz yemekleri

Kereviz kilo vermede ideal bir besin

Kereviz kilo vermede ideal bir besin

Kereviz salatası sağlık deposu

Kereviz salatası sağlık deposu

Zeytinyağlı kereviz yemeği. Yeme de yanında yat!

Zeytinyağlı kereviz yemeği. Yeme de yanında yat!

Çiğ kereviz salatası:

Kerevizleri soyun, rendeleyin, limon suyu ve zeytin yağıyla iyice karıştırın, kerevizin körpe yapraklarıyla süsleyin. Kırmızı biber ekerek renklendirebilirsiniz. Elma (ekşi elma olursa daha güzel olur) rendesiyle karıştırırsanız, tadı ve kokusu yumuşar.

 

Zeytinyağlı kereviz yemeği:

Tencereye su, zeytin yağı, bir bütün baş soğan ve az tuz koyarak ateşe koyun. Kaynayınca kerevizleri atın. Pişmesine yakın kerevizin körpe yapraklarını üzerine yayın. Pişince limon ilave ederek karıştırın ve soğumaya bırakın. Bu yemeğe patates, havuç ve bezelye de ekleyebilirsiniz.

 

Balıklı kereviz çorbası:

Balığı ( beyaz etli balıkla yaparsanız kokusu daha az olur) az haşlayıp, kılçıklarını çıkararak bir kenara ayırın. Bir tencereye koyduğunuz su kaynayınca küçük, küçük doğranmış kerevizleri içine atın. Kerevizler yumuşayınca un ve limonla yapılmış terbiyeyi balık suyuyla karıştırarak, balıklarla birlikte tencereye ilave edin ve un pişinceye kadar bir kaç taşım kaynatın. Havuç ve patates de ilave edebilirsiniz. Beyaz karabiber de kullanabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN