Kelle paça kaç kalori?

Kategori: Sağlık - 9.441Yorum Yazın
Kelle paça kaç kalori?

Kelle paça kaç kalori bilmeden tüketenler kilo alma riskiyle karşı karşıyalar. Çünkü kelle paça tam bir kalori bombasıdır! Bununla birlikte kelle paça faydaları inanılmaz düzeydedir. Son zamanlarda Canan Karatay diyet önerilerinde sıklıkla kelle paça çorbası hakkında övgüler dile getiriyor. Bu yazıda Kelle paça kaç kalori,  ayak paça çorbası kaç kalori, kelle paça çorbasının faydalarını okuyabilirsiniz.

Kelle paça kaç kalori?

Kelle Paça çorbası kaynamış koyun başı ve paçalarından yapılan bir tür çorbadır. Besleyici özelliği çok yüksektir. Özellikle bir Türk çorbası değil, Orta Doğu arasında yaygın bir çorba olarak biliniyor. Ancak, Türk halkı bu çorbayı kontrolsüz bir şekilde tüketiyor. Kuzu bacağı veya kafası ile yapılır. Sarımsak, sirke ve limon ile tatlandırılır. Gelelim kelle paça çorbası kaç kalori sorusunun ayrıntılarına!

Kelle paça çorbası kaç kalori?

1 kase kelle paça kaç kalori? 1 kase kelle paça kaç kalori sorusunun karşılığı 330 kcal’dir. 330 kalorilik kelle paça çorbası 1 kase olarak tüketilirse günlük alınması gereken kalori miktarının neredeyse dörtte birini tek başına karşılayabilir. İkinci kase ise kilo alma riskinin başladığını gösterir.

Bir porsiyon kelle paça çorbası kaç kalori? 241 gram bir porsiyon kelle paça çorbası kaç kalori incelediğimizde karşımıza 325 kalori değeri çıkıyor.

Kelle paça çorbası kaç kalori (kelle paca corbasi kac kalori, paca corbasi kac kalori) daha açıklayıcı olması için gram bazında ele alabiliriz. Şöyle ki 100 gram paça çorbası kaç kalori diye sorduğumuzda 135 kcal değerini buluyoruz.

kelle paça kaç kalori-kelle paça çorbası kaç kalori-kelle paca corbasi kac kalori-kuzu paça çorbası kaç kalori-ayak paça çorbası kaç kalori-ayak paça kaç kalori-bir porsiyon kelle paça çorbası kaç kalori-1 kase kelle paça kaç kalori-bir kase kelle paça çorbası kaç kalori-1 porsiyon kelle paça kaç kalori-paça çorbası kaç kalori-paca corbasi kac kalori
Kelle paça çorbası kaç kalori

Kelle paça, paça çorbası ve ayak paça

Paça çorbası kuzu ayak, paça bölgesinden yapılan bir çorbadır. Bu nedenle kalori miktarını merak eden ziyaretçilerimizin bir bölümü kuzu paça çorbası kaç kalori biçiminde soruyorlar ki haklılar! Bu çorbaya kelle etleri de eklendiğinde kelle paça olarak anılıyor. Ayak paça ise yine kuzunun ayak ve paça bölgesi etlerinden yapılır.

Aradaki fark ve faydalarına gelince… Ayak eti yüksek kollajen dokuya sahiptir. Dolayısıyla tüketildiğinde vücuda kollajen desteği verir. Kollajen vücudun eklem kıkırdak dokularında bulunan bir bileşendir. Eklemlerin hareket kabiliyetini artıran, eklemleri koruyan bir kayganlaştırıcı tabakadır.

Bu nedenle kollajen desteği için en etkili çorba ayak paçadır. Kış aylarında vücudun bağışıklık sistemini artırmak için ise kelle paça çorbası idealdir. Kelle paça çorbası şifa kaynağıdır. İçerisine eklenen sirke, limon ve sarımsak sosları da faydasını artırıyor.

Bir kase kelle paça çorbası kaç kalori rakamları verirken bir noktayı belirtmek istiyoruz, Özellikle 1 porsiyon kelle paça kaç kalori ki diye küçümsemeyin. Çünkü restoranların çoğunda kelle paça servis edilirken üzerine kızartılmış tereyağı dökülüyor. Bu kalori miktarını iyice artırıyor.

Ayak paça çorbası kaç kalori?

1 kase ayak paça çorbası kaç kalori? 1 kase ayak paça kaç kalori sorusunun karşılığı 210 kaloridir. Elbette ayak paça kaç kalori hesabında içerisine eklenen soslar ve tereyağı gibi katkılar kalori miktarını değiştirebilir.

Kelle paça çorbası faydaları

Kelle paçanın bilmediğiniz faydaları aşağıdaki videoda Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar tarafından anlatılıyor.

Kelle paça besin değeri

1 kase kelle paça çorbası içeriğindeki besin ögeleri ve miktarları şunlardır!

  • % 47 yağ
  • %14 karbonhidrat
  • %39 protein

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN