İsveç Diyeti listesi

Kategori: Zayıflama - 6.960Yorum Yazın
İsveç Diyeti listesi

İsveç diyeti listesi ile hızlı kilo vermek mümkün olabilir. İsveç diyeti mantığı kısa sürede kilo verme esasına dayanıyor. Öyle ki İsveç diyeti zayıflama için 13 günlük bir süreyi yeterli görüyor. Bu süre içerisinde 7-20 kilo arasında kilo verilebileceğini iddia ediyor. Dünyada popüler olmasının ‘nedeni İsveç diyeti ile 20 kilo verdim’ biçimindeki yorumlardır. Bu yazıda İsveç diyeti hakkında herşey sizi bekliyor!

İsveç Diyeti listesi

İsveç diyeti listesi 13 günlük vermeden önce İsveç diyeti tarifi verelim. İsveç diyeti kilo kaybı için en etkili bir diyettir. 13 gün süren bir diyettir ve metabolizma hızınıza bağlı olarak en az 6 kilo ve en fazla 20 kilo verebilirsiniz. İsveç diyeti hakkında yorumlar, sadece 13 gün içinde ideal kilonuza ulaşabileceğinizi gösteriyor.

İsveç diyeti nasıl kilo verdirir? İsveç diyeti mantığı az miktarda karbonhidrat ve çok miktarda iyi yağ ve protein içermesidir. Bu diyetin yavaş yavaş metabolizmayı hızlandırdığı, daha iyi sindirim sürecine yardımcı olduğu, iştahı azalttığı ve bunun da kilo vermeye destek olduğu bulunmuştur.

İsveç diyeti 2018

İsveç diyeti 2018 için güncel olarak yenilebilecek ve yasak olan yiyecekler hangileridir? Başka bir ifadeyle İsveç diyeti menüsü nelerden oluşmalıdır? İşte İsveç diyeti menüsü içerisinde olması gerekenler!

İsveç diyeti nasıl uygulanır, neler yenebilir?

Yemek çeşitleriyle İsveç diyeti alternatifleri aşağıda sıralanıyor.

 • Et (tavuk, dana eti, kuzu eti, hindi), balık ve kabuklu deniz ürünleri: Pişirilmeli, pişirilmeli veya fırında pişirilmelidir.
 • Yumurtalar: Organik yumurtalar en iyisi olacak, ancak bunları bulamazsanız o zaman düzenli olanlarla geçin. Onları birkaç damla yağ ile haşlanmış, kızartılmış, karıştırılmış veya omlet yapabilirsiniz.
 • Sebzeler: lahana, karnabahar, mantar, salatalık, soğan, biber, domates, brokoli, Brüksel lahanası, kuşkonmaz, kabak, patlıcan, zeytin, ıspanak, marul, avokado vb. ama yine de haşlanmış, pişirilmiş veya ızgarada pişirilmiş olarak yiyebilirsiniz.
 • Yağ açısından zengin doğal süt ürünleri: Yoğurt, tereyağı, ekşi krema, krem peynir, yüksek yağlı peynirler vb.
 • Ceviz ve tohumlar: Ceviz, badem, ayçiçeği çekirdeği, kabak çekirdeği, fındık, Brezilya fıstığı, Kaju fıstığı (sınırlar dahilinde) vb.
 • İçecekler: Su (en az 2 litre), kahve (tam yağlı kremaya izin verilir) ve çay (tatlandırıcılar olmadan).
 • Yağ: Zeytinyağı gibi bitkisel yağlar için gidin.
 • Diğer ürünler: Yulaf, çavdar ve diğer tahıllar.

İsveç diyeti programı yasaklar listesi

İsveç diyeti programı içerisinde yenilmesi yasak olan yiyeceklerin listesini inceleyebilirsiniz.

 • İçecekler: Sodalar, şekerli meyve suları ve bira.
 • Rafine yağlar ve margarin. Ayrıca, yüksek miktarda süt şekeri içerebildiğinden yağsız ve normal sütlerden kaçının.
 • Tatlılar: Pastalar, şekerler, kekler, çikolatalar, tatlılar, dondurma, kekler, granola barlar, yapay tatlandırıcılar ve şekerli süt ürünleri.
 • Tahıllar, nişastalar ve diğer ürünler: müsli, ekmek, makarna, pirinç, patates, patates kızartması, cips, yulaf lapası, baklagiller, baklagiller ve mercimek.
isveç diyeti listesi-isveç diyeti ara öğün-isveç diyeti listesi 13 günlük-isveç diyet listesi yorumları-isveç diyeti menüsü-isveç diyeti programı-isveç diyeti biftek pişirme-isveç diyeti biftek yerine köfte-isveç diyeti biftek yerine ne yenebilir-isveç diyeti et yerine ne yenebilir-isveç diyeti havuç yerine ne yenir-isveç diyeti haşlanmış ıspanak tarifi-isveç diyeti ne yerine ne yenir-isveç diyeti yorumlar-isveç diyeti yorumları 2018

isveç diyeti 2018

İsveç diyeti bittikten sonra nasıl beslenmeli?

Bu diyeti dünyada popüler yapan etkenlerin başında İsveç diyeti bittikten sonra nasıl beslenmeli sorusuna verilen cevap geliyor. İsveç diyeti sonrası beslenme nasıl olmalıdır? Bu diyetin ardından, ne zaman ve ne kadar isterseniz yiyebilirsiniz. Evet, siz ve karnınız tamamen doyuncaya kadar! Ve şaşırtıcı olan şey, kalori alımı açısından katı olmamasına rağmen, diyet iki haftada 12 kilo vermenize yardımcı olabilir! Şimdi, insanların neden bu diyet için adeta deli olduğunu anlıyor musunuz?

İsveç diyeti 13 günlük program

 • İsveç diyeti 1. gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 dilim şeker

Öğle yemeği: 2 yumurta, 1 parça haşlanmış ıspanak, 1 domates

Akşam: 1 biftek (200 gram), zeytinyağı ve limonlu yeşil salata

 • İsveç diyeti 2.gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 bardak şeker

Öğle yemeği: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt

Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

 • İsveç diyeti 3 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 parça şeker, 1 dilim tost

Öğle Yemeği: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve

Akşam: 2 yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

 • İsveç diyeti 4 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 parça şeker, 1 dilim tost

Öğle yemeği: 1 kat yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 250 gram süzme peynir

Akşam: 2 dilim portakal suyu, 100 gram yoğurt

 • İsveç diyeti 5 gün

Sabah: 1 büyük rendelenmiş havuç (limonlu)

Öğle yemeği: kaynamış yağsız balık (limon ve tereyağı ile 200 gram)

Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

 • İsveç diyeti 6 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 şeker şekeri

Öğle yemeği: 2 yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç

Akşam: Tavuk göğsü (200 gram), salata

 • İsveç diyeti 7 gün

Sabah: Şekersiz Çay

Öğle yemeği: Izgara et (200 gram), taze meyve

Akşam: Hiçbir şey

 • İsveç diyeti 8 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesilmiş şeker

Öğle yemeği: 2 yumurta, 1 parça haşlanmış ıspanak, 1 domates

Akşam: 1 biftek (200 gram), zeytinyağı ve limonlu yeşil salata

 • İsveç diyeti 9 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 bardak şeker

Öğle yemeği: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt

Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

 • İsveç diyeti 10 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 parça şeker, 1 dilim tost

Öğle Yemeği: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve

Akşam: 2 yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

 • İsveç diyeti 11 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 parça şeker, 1 dilim tost

Öğle yemeği: 1 yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 250 gram yalın beyaz peynir

Akşam: 2 dilim portakal suyu, 100 gram yoğurt

 • İsveç diyeti 12 gün

Sabah: 1 büyük rendelenmiş havuç (limonlu)

Öğle yemeği: kaynamış yağsız balık (limon ve tereyağı ile 200 gram)

Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

 • İsveç diyeti 13 gün

Sabah: 1 fincan kahve, 1 bardak şeker

Öğle yemeği: 2 yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç

Akşam: Tavuk göğsü (200 gram), salata.

 

İsveç diyeti kuralları

İsveç diyeti bozulursa diyete ara verin. Normal beslenme düzenine dönerek üç ay sonra tekrar deneyin. Bazı diyetisyenler 3 günlük İsveç diyeti, 6 günlük İsveç diyeti, 7 günlük İsveç diyeti listesi de veriyorlar. Ancak ideal olanı 13 günlük İsveç diyetidir. İsveç diyeti neden 13 gün? İsveç diyeti neden 13 gün sorusunun cevabı vücut metabolizması ile ilgilidir. Vücudun bu beslenme düzenine alışması ve etki etmesi için 13 gün gereklidir, yeterlidir.

 • İlk önce doktorunuza danışmadan bu diyete veya başka bir diyete başlamayın.
 • Diyet döneminde günde en az 10-12 bardak su içirin.
 • Diyetini bitirdikten sonra 3 ay içinde tekrar etmeyin.
 • Aynı gün öğle ve akşam yemeklerini değiştirebilirsiniz.
 • Yüksek kolesterolü olanlar yumurta beyazını yiyebilirler.
 • Bu diyette belirtilen bu yiyecek ve içeceklerin yanı sıra, kalorilerde oldukça az olan, yemeyin, çay içmeyin, kahve içmeyin ya da diğer alkolsüz içecekler
 • Bu diyet, eğer kahve için alerjiniz varsa, bu diyette çok az kalori ve çok kafeinli içecekler bulunduğundan sizin için uygun değildir.

İsveç diyeti kaç kalori?

İsveç diyeti kaç kalori sorusunun cevabı 700-800 kcal olarak verilebilir. Düşük kalorili diyetler arasında yer alıyor. İsveç diyeti günlük kalori miktarıyla vücudun enerjisini ve dinamizmini korurken yağ yakmayı da sağlıyor.

İsveç diyeti yağ yakar mı? Elbette, metabolizma hızını artırarak yağ yakar. Yalnızca düşük kalori alınan bir diyet olmayıp birikmiş yağları eritme etkisiyle de biliniyor. İsveç diyeti erkek uygulayıcılar arasında da yaygındır. Bunun sebebi göbek çevresi eritmesine etkisidir.

İsveç diyeti ara öğün içermez. Ara öğün yerine bol bol su tüketmelisiniz.

İsveç diyeti faydaları

İsveç diyeti ve spor yaparak iki haftada 7-20 kilo vermeyi başarabilirsiniz. Bu konuda İsveç diyet listesi yorumları bir hayli etkili sonuçlara atıfta bulunuyor.

İsveç diyeti faydaları arasında Alzehimer ve bunama konusundaki olumlu etkilerini belirtmek gerekiyor. Ayrıca enerjik ve kas gücünü yükselten menülere sahip olduğuna değinebiliriz.

İsveç diyeti yapanlar

İsveç diyeti yapanlar pek çok beslenme alışkanlığını kazanabilir. İşte İsveç diyeti kuralları olarak ele alabileceğiniz liste!

 • İsveç diyeti uygulayanlar daha fazla sebze ve meyve tüketiyor. Çok fazla meyve, sebze ve meyveler yiyin! İdeal olarak kök sebzeler, lahana, karnabahar, brokoli, fasulye ve soğan gibi yüksek lifli sebzeleri seçin.
 • Daha fazla deniz ürünleri tüketin. Haftada iki veya üç kez balık ve kabuklu deniz ürünleri yiyin. Yağlı ve az yağlı çeşitlerinizin alımını değiştirin ve ekolojik etiketli deniz ürünlerini seçin.
 • Daha fazla egzersiz yapın. Her gün en az 30 dakika egzersiz yapın! Örneğin, tempolu yürüyüşleri yapın ve kısa, aktif molalar vererek oturduğunuz süreyi azaltın. Egzersiz yapmak İsveç diyeti işe yarıyor mu endişelerini de ortadan kaldıracaktır.
 • isveç diyeti kilo verenler kepekli beslenmeye geçiyor. Makarna, ekmek, tahıl ve pirinç yediğinizde tam tahıllı çeşitleri seçin.
 • Daha sağlıklı yağlara geçiş yapın. Hindistancevizi yağı. kanola yağı veya kolza tohumu yağından elde edilen sıvı yağlar gibi sağlıklı yağları ve sağlıklı sandviç yapmalarını seçin. Anahtar deliği sembolünü arayın.
 • Az yağlı süt ürünlerine geçiş İsveç diyeti zayıflatır mı sorusuna evet cevabı yanında sağlık desteği de veriyor. D vitamini ile zenginleştirilmiş düşük yağlı, şekersiz ürünler seçin
 • Az kırmızı ve işlenmiş et – Daha az kırmızı ve işlenmiş et yiyin, haftada en fazla 500 gram. Sadece küçük bir miktar et işlenmelidir.
 • Az tuz kullanın. Daha az tuz içeren yiyecekleri seçin. Pişirdiğinizde daha az tuz kullanın, ancak kullandığınız zaman iyotla tuz seçin.
 • İsveç diyeti yapanlar 2018 ve önceki yıllarda da daha az şeker tüketmeye başlıyor. Tatlılar, hamur işleri, dondurmalar ve bol miktarda şeker içeren diğer ürünlerden tutun. Özellikle tatlı içecekler üzerine kesilir.
 • Dengeyi koruyun. Doğru miktarda yiyerek enerji dengesini korumaya çalışın.

 

İsveç diyeti yorumlar

İsveç diyeti yapanlar kaç kilo verdiniz? İsveç diyeti yorumları 2018 güncel bilgileri incelediğimizde çok etkili sonuçlara vurgu yapılıyor. Düğün öncesi başlayanlar, hızlı kilo verenler, denize gitmeden eriyenler… İsveç diyeti ile 20 kilo verdim diyenlerin sayısı bir hayli fazla.

İsveç diyeti ile 20 kilo verdim demek istiyorsanız 13 güne ihtiyacınız var. Eğer 13 günde ben bu kadar kilo veremem diyorsanız İsveç diyeti ile 10 kilo verdim demek de hiç fena değil!

Sosyal platformlarda İsveç diyeti yapanlar kaç kilo verdiniz sorusuna gelen yorumlarda inanılmaz rakamlar var. 3 kilodan 20 kiloya kadar rakamlar dolaşıyor.

Popüler forum sitelerinden birinde İsveç diyeti yapanlar 2018 araması yaptığınızda belki inanamayacaksınız ama tam 1522 sayfa karşınıza çıkıyor. Bu kadar İsveç diyeti ile kilo verenler yorumu gerçekten şaşırtıcı!

İsveç diyeti kaç kilo verdirir?

Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan bu diyet listesinin etkileri de evrenseldir. Pek çok uluslararası platformda İsveç diyeti kaç kilo verdirir veya İsveç diyeti ile kaç kilo verdiniz sorularının yanıtları arasında en çok 12 kilo karşımıza çıkıyor.

Elbette İsveç diyeti ile kaç kilo verilir sorusu kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Sıkı bir program uygulayan obez kişilerde İsveç diyeti ile kaç kilo verilir sorusuna 20 kiloya kadar rakam görülebiliyor.

İsveç diyeti zayıflayanlar yorumlarında en büyük riskin verilen kiloların tekrar alınması olduğunu belirtiyor. Yukarıda sıraladığımız kurallara uyulduğunda çoğunlukla İsveç diyeti kaç kilo verdiniz sorusunun cevabı kalıcı oluyor.

Siz de çevrenizde İsveç diyeti yapan varmı araştırarak farklı rakamların olduğunu görebilirsiniz.

 

İsveç diyeti zararlı mıdır?

İsveç Diyeti 13 günden fazla sürdürülmemelidir. Çünkü metabolizmanın olumsuz etkilenmesi mümkün olabilir. Bazen yorgunluk, halsizlik gibi etkiler görülebilir.

Vücut metabolizmasının verilen kiloları dengeleyebilmesi ve sistemini yeniden kurabilmesi için dikkat etmek gerekiyor.

İsveç diyeti zararlı mı sorusu kişinin durumuna göre değişkenlik gösterebileceği için doktor kontrolü ve onayı olmadan kesinlikle yapılmamalıdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN