Hızlı yemek yemek kilo aldırır mı?

Hızlı yemek yemek kilo aldırır mı?

Hızlı yemek yemek modern yaşamın getirdiği bir zorunluluk. Fast food olarak hızlı yemek yeme kültürü bile gelişti. Artık bir restorana gittiğinizde eğer yemek 7-8 dakika içerisinde masaya gelmiyorsa söylenmeye başlıyorsunuz. O kadar sabırsız bir durumdayız. Oysa hızlı yemek yemek uzmanların önermediği bir davranış biçimi. Bu yazıda yavaş yemek yemenin yollarını ve hızlı yemek yemenin kilo aldırıp aldırmadığını ve diğer hızlı yemek yeme zararlarını okuyabilirsiniz.

Hızlı yemek yemek

Hızlı yemek yemek beraberinde pek çok risk barındırabilir. Burada konumuz daha çok diyet ve kilo verme ile ilgili. Bu nedenle asıl sorumuz hızlı yemek mi yavaş yemek mi kilo aldırır?

 

Yavaş yemek yemek zayıflatır mı?

Yavaş yemek yemenin mide ve sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri oluyor. Yapılan bir araştırmada deneklere yavaş yemek yemeleri ve lokmaları tam olarak çiğnemeleri istendi. Deneklere yemek arasında da bir iki yudumu geçmeyecek su içmeleri belirtildi.

Deney sonucu gösterdi ki yavaş yemek yiyenler daha az kalori alıyor. Yapılan hesaplamalara göre hızlı yemek yemeyen yani yavaş yemek yiyenler 100 kalori daha az alıyorlar. Çok etkili bir rakam! Günde üç öğün ve ara atıştırmalıklarla beraber günde üç yüz kalori az almak elinizde. Tek yapmanız gereken yavaş yiyerek zayıflamak.

Yavaş yemek yemek kilo aldırır mı? Elbette yavaş yemek kilo aldırmaz, tam tersine zayıflatıcı etkisi olduğu biliniyor.

Yavaş yiyerek zayıflama için bir katkı da yavaş yemek yiyenlerin daha fazla tokluk hissetmelerinden kaynaklanıyor. Yavaş yemek yemek zayıflatırmı sorusunun olumlu cevaplanması için bir etken de budur.

Yavaş yemek yemenin faydaları

hızlı yemek yemek-yavaş yemek yemek-hızlı yemek yemek kilo aldırır mı-yavaş yemek-yavaş yemek yemek zayıflatırmı-yavaş yemek yemenin faydaları-hızlı yemek yemek zararlımı-hızlı yemek yeme teknikleri-yavaş yiyerek zayıflama-hızlı yemek mi yavaş yemek mi kilo aldırır-yavaş yemek yemek kilo aldırır mı-yavaş yemek yemenin zararları

Yavaş yemek yemek

Yavaş yemek yemenin faydaları yalnızca kilo almakla ilgili değil. Yavaş yemek yemek psikolojik olarak da insanı rahatlatıyor. Hayata daha olumlu bakmayı sağlıyor. Metabolizmanın hızına ve biyolojik saatin işleyişine daha uygun. Bu nedenlerle vücudun daha genç kalmasının anahtarlarından biri de yavaş yavaş yemek yemek!

yavaş yemek yemenin zararları yok. Yalnızca uzun yemek yeme durumunda daha fazla kalori alma riskini barındırıyor.

Hızlı yemek yemek kilo aldırır mı?

Hızlı yemek yemek kilo aldırır mı? Evet, aldırabilir. Hızlı yemek yiyerek daha fazla kalori alıyorsunuz, daha çabuk acıkıyorsunuz ve daha çok şey yediğiniz için metabolizma hızından fazla kalori alarak yağ birikmesine yol açıyorsunuz. Bu kadar etken hızlı yemek yemek zararlımı diye soran ziyaretçilerimizin sorusuna cevap vermiş oluyor.

Hızlı yemek yemek ani kan şekeri yükselmesine de neden olabilir. Hatta kamp krizi riskini artırdığına dair araştırmalar bulunuyor.

Modern yaşam hızlı yemek yeme teknikleri ile sizi zorlayabilir. Bu tür çabalardan uzak kalın. Artık hızlı yemek mi yavaş yemek mi kilo aldırır sorusunun cevabını bildiğinize göre karar sizin!

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN