Fatih Ürek nasıl iki ayda 27 kilo verdi ?

Fatih Ürek nasıl iki ayda 27 kilo verdi ?

Fatih Ürek son haliyle şaşırtıyor! Sanatçı Fatih Ürek mide küçültme ameliyatı ile tam 27 kilo vererek fit bir görünüme kavuştu. İki aydır ortalarda görünmeyen Fatih Ürek son hali ile geçtiğimiz günlerde Dilara Aka’nın doğum günü partisine katıldı.

Fatih Ürek son hali

Fatih Ürek son haliyle şaşırtıyor! 27 kilo vermiş hali Sabah Gazetesi’ne bu fotoğrafla yansıdı

 

Fatih Ürek son hali!

Fazla kilolu ünlülerin yoğun olarak tercih ettiği mide küçültme ameliyatları çok başarılı sonuçlar sağlıyor. Fatih Ürek iki ay kadar önce ‘Tüp Mide’ operasyonu geçirdi. Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Fatih Ürek geçtiğimiz günlerde şu bilgileri vermişti: “ Geçirdiğim ameliyatın komplikasyonlarından biri olan “Mide Kaçağı” durumu maalesef ki bende de yaşandı. Bu kaçağı kontrol etmek ve tamamen kapanması için bir süre tedavi altında kaldım. Tedavim devam etmekte olup ameliyat sonrasında 25 kilo verdim. Şu an maşallah çok iyiyim ve şeker hastalığım yok oldu. Bu süreç elbette ki çok kolay geçmedi ama gazetelerde yazdığı gibi vahim durumlar yaşanmadı. Önümüzdeki haftalarda programlarıma devam edeceğim ve sağlığımda her geçen gün daha iyiye gidiyor.”

Fatih Ürek son haliyle tedavi sürecini tamamlayarak yeniden hayatın içinde görünmeye başladı.
Tüp mide ameliyatında laparoskopik yöntemle midenin önemli bir bölümü alınarak küçültülüyor. Böylelikle gıda alımı kısıtlanıyor. Tüp mide ameliyatı dünyada şişmanlık giderici cerrahi olarak en çok tercih edilen ve başarıyla uygulanan yöntem.

Tüp mide ameliyatında midenin önemli bir bölümü alınıyor

Tüp mide ameliyatında midenin önemli bir bölümü alınıyor

Bu yöntemle midenin kubbesi olarak bilinen fundusun çıkarılmasıyla tamamen iştah engelleniyor. Yeme isteği ortadan kaldırılıyor.

Tüp mide ameliyatları son derece başarılı sonuçlar doğuruyor. Ameliyattan 5 yıl sonra kişiler fazla kilolarının yüzde 55’ini kaybediyor. Yeniden kilo alma ihtimali ise yüzde 20 oranında geçerli. Morbid obez düzeyinde kilo alma sorunu ise son derece düşük ve yüzde 2’ler düzeyinde seyrediyor. Cerrahi ölümcül risk ise yüzde 0,1-0,2 arasında.
Tüp mide ameliyatı ile obeziteden kurtulabilirsiniz. Eğer obez iseniz hemen bir obezite cerrahisi uzmanıyla görüşmenizde fayda var.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN