Dondurma kilo yapar mı?

Dondurma kilo yapar mı?

Dondurma kilo yapar mı? DiyetForever sıcak gündemi takip etmeye devam ediyor. Bu yazının hazırlandığı günlerde sıcaklık ortalaması ülkemizde 40 dereceye yakın seyrediyor. Memleketimin güzel insanlarının ortak kaygısı ve çabası serinlemek bu günlerde. Tabii serinlerken akla ilk gelen soğuk yiyeceklerden biri dondurma. Dondurma deyince de akla ikinci soru geliyor: Dondurma kilo yapar mı?

Dondurma kilo yapar mı?

Bir yiyeceğin kilo yapması için temel gereklilik yüksek kalori miktarıdır. Hemen dondurma kaç kalori bakalım. 100 gram vanilyalı dondurma 207,5 Kcal geliyor. 100 gram iki top dondurmaya denk geliyor. Demek ki günde iki top dondurma yemek bize 207,5 Kcal kazandırıyor. Ayrıca çikolata sosu, kağıt helva, sarma, baklava vb. yan ürünlerle alacağımız kalori miktarı 500 Kcal’ye yaklaşıyor. Normal bir insanın günlük kalori ihtiyacı ortalama iki bin Kcal olarak hesaplanıyor. Bu da 8 top dondurmaya işaret ediyor.

Bu hesaptan sonra can alıcı soruyu sorabiliriz. Dondurma kilo aldırır mı? Kalori bombası dondurma kontrollü tüketilmezse kilo aldırır. Peki kontrollü tüketilirse dondurma kilo aldırır mı? Hayır aldırmaz.

Dondurma yemek kilo aldırır mı?

dondurma kilo yapar mı - dondurma kilo aldırır mı - light dondurma - magnum dondurma kaç kalori - maraş dondurma kalori - 1 top çikolatalı dondurma kaç kalori - diyette dondurma yenir mi - cornetto dondurma kaç kalori - dondurma ile zayıflama - gebelikte dondurma bebeğe kilo aldırır mı - dondurma kilo yapar mı uzmantv - dondurma kalori algida - sade dondurma kilo yapar mı - dondurma çok kilo aldırır mı - dondurma yemek kilo aldırır mı

Dondurma kilo aldırır mı

Daha doğrusu dondurma yemek kilo aldırır mı diye değil de ne kadar dondurma yersek kilo almayız şeklinde sormak daha yararlı olacaktır. Haftada iki kez iki topu geçmeyen miktarlarda ve yanında sos, kağıt helva. Tatlı gibi kalori bombaları olmadan tüketilen dondurma kilo aldırmaz.

Sade dondurma kilo yapar mı? Dondurmanın tüm çeşitleri kalori yönünden hatırı sayılır düzeyde zengindir. Bu nedenle sade, çikolatalı veya neli olursa olsun dengeli dondurma yenilmesi uzmanların önerisi.

Dondurmayı meyve tabağında küçük bir top olarak da tüketebilirsiniz.

Light dondurma kilo yapar mı?

Light dondurma kilo aldırır mı? Yağlı sütten yapılan dondurmalara göre light özellikli dondurmalar daha az kalori içeriyor. Örneğin Carte D’or light 100 gram dondurma 123 Kcal değerine sahip. İki topu 73 Kcal. Yeterince az kaloriye sahip diyebiliriz! Light dondurma daha az kalori içerdiği için tercih edilebilir.

Dondurma çok kilo aldırır mı? Evet, light veya normal dondurma fazla tüketildiğinde çok kilo aldırabilir. Normal fiziksel aktiviteye sahip iseniz haftada iki kez iki top dondurma tüketmenizde kilo alma açısından engel bulunmuyor.

 

Buz gibi sorular

 

 • Maraş dondurma kaç kalori?

Maraş dondurma kalori miktarı nedir? Saf sütten yapılan Maraş dondurmanın 100 gramı 170 Kcal’dir. Sade dondurmanın bir kâsesi 305 Kcal’dir.

 • Magnum dondurma kaç kalori?

Magnum Klasik dondurmanın bir adedi 240 Kcal, Magnum Mini Badem bir adedi 140 Kcal değerinde.

 • 1 top çikolatalı dondurma kaç kalori?

1 Top Çikolatalı Dondurma 86,5 Kcal

 • Cornetto dondurma kaç kalori?

Cornetto Disc Vanilya-Karamelli dondurmanın bir adedi 300 Kcal, Cornetto Classico Çikolatalı dondurmanın bir adedi 200 Kcal’dir.

 • Algida dondurma kaç kalori? Dondurma kalori algida?

Algida Klasik Vanilya Dondurma (Çubuk) bir adedi 140 Kcal

 

Dondurma ile zayıflama

Dondurma ile zayıflama mümkün mü? Dondurma diyeti var mı? Evet dondurma diyeti uygulayarak kilo verebilirsiniz. Dondurma diyeti yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Diyette dondurma yenir mi? Diyetisyen önerisi dahilinde diyette dondurma yenilebilir. Diyette dondurma yenir mi sorusundan çok ne kadar yenir diye sormak gerekiyor. Diyette diyetisyen önerisi doğrultusunda az miktarda dondurma yenebilir.

 

Dondurma çeşitlerine göre kalori miktarları

 

 • 1 Top Sade Dondurma 103 Kalori
 • 1 Top Limonlu Dondurma 92 Kalori
 • 1 Top Çilekli Dondurma 96 Kalori
 • 1 Top Vanilyalı Dondurma 103 Kalori
 • 1 Top Vişneli Dondurma 105 Kalori
 • 1 Top Fıstıklı Dondurma 120 Kalori
 • 1 Top Sakızlı Dondurma 105 Kalori

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN