Hangi Dondurma Kaç Kalori?

Kategori: Beslenme - 2.786Yorum Yazın
Hangi Dondurma Kaç Kalori?

Dondurma kaç kalori? Dondurma kaç kalori sorusuna basit olarak 100 gr dondurma kaç kalori olarak ele alıp 201,5 Kcal kalori değerini verebiliriz. Dondurmalar yaz günlerinde serinlemek için ideal. Ancak uzmanlar kilo kontrolü açısından günde 100 gramdan fazla tüketilmemesini öneriyor!

Dondurma ile 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Yüz binlerce kişinin kilolarından kurtulmasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler kilo vermek için için, size özel hediye niteliğindeki önerileri, yaz kış demeden, hemen denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo verenlerin tercihi, denenmiş diyet önerilerini de inceliyor ve zayıflıyor!

İçeriğinde yoğun miktarda süt bulunan dondurmalar iyi birer kalsiyum ve fosfor kaynağı. Dondurma ayrıca, B grubu vitaminler ve A vitamini bakımından da çok zengin. Ancak 100 gramı ortalama 200 kalori içeren dondurmaları ölçülü bir şekilde tüketmek gerekiyor, özellikle çocukların büyüme dönemlerinde, kemik gelişimlerine katkıda bulunduğu iddia edilen dondurmayı tüketirken dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Dondurma kaç kalori? Nelere Dikkat Edilmeli?

Porsiyon: Tam yağlı süt ve süt ürünlerinin hatırı sayılır miktarda doymuş yağ içerdiğini hatırlayarak porsiyonlarınızı küçültün.

Ekstralar: Kurabiyeler ya da çikolatalı gevrekler ekstra yağ içerir. Eğer dondurulmuş bir şeyler tüketmek istiyorsanız meyve ilaveli olanları tercih edin.

d2

Şeker ilavesiz mi? Şeker ilave etmeden tatlı bir yiyeceği nasıl elde edersiniz? Elbette yapay tatlandırıcılarla… Bu da, diyabeti olmayanlar için çok da ideal bir tercih değil.

Soslar ve Kaplamalar: Dondurma külahınızı erimiş çikolataya batırdınız, oradan fıstık kutusuna, oradan da renkli şekerciklerin içine… Muhtemelen tonlarca ekstra yağ ve kalori aldınız. Dondurma tüketirken bu tip soslar ve kaplamaların ekstra kalori anlamına geldiğini hatırlamanızda fayda var.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN