Diyet yapmadan zayıflama

Kategori: Zayıflama - 14.284Yorum Yazın
Diyet yapmadan zayıflama

Diyet yapmadan zayıflamak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Hatta bir de bonus verelim, spor ve diyet yapmadan zayıflama için öneriler, yöntemler sizi bekliyor. Yaşam biçiminizde ve beslenme düzeninizde yapacağınız ufak değişiklikler büyük kilo kayıplarına neden olabilir. Siz de diyet yapmadan zayıflamanın dayanılmaz hafifliğini yaşayın!

Diyetsiz kalıcı zayıflama için neler yapabilirsiniz başlığı altında bu yazıda okuyabileceğiniz konuları dikkatinize sunuyoruz.

 • Zayıflamak için diyet listesi olmadan beslenme önerileri
 • Spor yapmadan zayıflamak
 • Diyetsiz kalıcı zayıflamanın kolay yolları nelerdir?
 • Diyet yapmadan 20 kilo vermek

 

Diyet yapmadan zayıflama

Zayıflamak için hayatınızda bazı değişiklikler yapmanız yeterli olabilir. Kilo vermek veya zayıflamak için ille de diyet listesi veya diyet programı uygulamanız, günlerce aç kalmanıza gerek yok. Diyet yapmadan kilo vermek kadınlar kulübü oluşturup, kalorisi düşük ama tadı rezalet diyet besinleriyle ıstırap çekmenize gerek yok!

İşin özünü kavramak için tarihsel arkeolojik kalıntıları göz önünüze getirin. Siz hiç tombik, şişman, obez bir arkeolojik kalıntı gördünüz mü? Özellikle avcı toplayıcı dönemde insanlar asla obeziteden habersizdi.

Günümüzden örnek verelim. Amazonlardaki veya dünyanın kaldıysa balta girmemiş ormanlardaki ilkel! kabilelerinin görsellerine internetten bir göz atın. Hiç kilolu kimse göremeyeceksiniz.

Demek ki kilolu olmak, şişman hatta obez olmak modern ilkel olmayan dünyanın bir ilkelliği aslında! Modern dünyanın yaşam, çalışma ve beslenme biçimleri kilo almamızı sağlıyor.

Sorunun kaynağını belirledikten sonra sıra geldi çözüme! Diyetsiz kalıcı zayıflamak için pratik bilgiler aşağıda sizi bekliyor!

 

Diyetsiz kalıcı zayıflamak için pratik bilgiler

 • Yavaş yemek yiyin. Diyet yapmadan zayıflamak istiyorum diyorsanız ne yerseniz yiyin yavaş yemelisiniz. Bunun iki nedeni var. Birincisi beyniniz ve sindirim sisteminizin sizin yeme hızınıza ayak uydurabilecek zamanı tanımanız ve besinlerin kana karışmasını yavaşlatmayı sağlamanız.
 • Çok çiğneyin. Çiğnemek sindirim sisteminin işini hafifletir. Aslında dişlerimiz mideden önceki sindirim organıdır! Bu nedenle çok uzun süre çiğnemek kilo almamak için çok önemlidir. Eğer diyet yapmadan zayıflamak mümkün mü diyorsanız uzun süre çiğnemeyi başarabiliyorsanız mümkündür.
 • Diyet yapmadan zayıflamak mümkün mü? Eğer düzenli olarak su içerseniz mümkün! İçme suyu, özellikle yemekten önce içerseniz, daha az yemeye ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Yetişkinlerde yapılan bir çalışma, öğünlerden yaklaşık yarım saat önce yarım litre su içmenin, açlığı azalttığını ve daha az kalori almasına yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Hiç diyet yapmadan zayıflama yöntemleri arasında yemeklerden önce su içmek önemli bir yere sahiptir.

Araştırmaya göre bir öğünden önce su içen katılımcılar, 12 haftalık bir dönemde % 44 daha fazla kilo kaybetti. İnanılmaz ama gerçek! Hiç diyet yapmadan zayıflama için kalorili içecekleri, örneğin gazlı içecekleri suyla değiştirirseniz daha büyük bir etkiyle karşılaşmanız da olasıdır!

 

Diyet yapmadan nasıl zayıflanır?

Protein esaslı beslenmek diyet yapmadan nasıl zayıflanır sorusunun iyi bir cevabı olabilir. Yüksek proteinli beslenme aynı zamanda yiyecekler hakkındaki istekleri ve obsesif düşünceleri % 60 oranında azaltabilir, gece yarısı atıştırma isteğini yarı yarıya azaltabilir ve size otomatik olarak günde 441 daha az kalori almanızı sağlar.

Kilo vermek söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır. En iyi protein kaynakları arasında balık ve deniz ürünleri, kuzu ve sığır eti, sarısıyla birlikte yiyeceğiniz yumurta sıralanabilir.

Düşük karbonhidratlı sebzeler de diyet yapmadan nasıl zayıflanır sorusuna cevap oluşturabilir. Spor ve diyet yapmadan zayıflamak istiyorum diyorsanız hemen düşük karbonhidrat değerlerine sahip beslenme düzenine geçmelisiniz. İşte düşük karbonhidratlı besinlerin listesi!

 • Brokoli
 • Karnabahar
 • Ispanak
 • Domates
 • Süs lahanası
 • Brüksel lahanası
 • Lahana
 • İsviçre pazı
 • Marul
 • Salatalık

 

Diyet yapmadan zayıflama yöntemleri

Diyet yapmadan zayıflama yöntemleri nedir sorusunun cevapları arasında dünyada milyonlarca kişi tarafından denenmiş ve başarıya ulaşmış yöntemler size çare olabilir. İşte diyet yapmadan zayıflama yöntemleri arasında en popüler olanlar!

 • Twerk yap! Twerk nasıl yapılır hemen öğren! Biz yardımcı olalım linki tıklaman yeterlidir!
 • Plank hareketi yap! Diyet yapmadan 20 kilo vermek istiyorum ama spor yapmak için vaktim ve enerjim yok diyorsanız plank hareketi tam size göre! Hemen tıklayın ve diyet yapmadan 20 kilo vermek için saniyeleri saymayı başlayın!
 • Diyet yapmadan zayıflamanın en kolay yollarından biri de yeşil çay içmektir. Yeşil çay veya daha spesifik adıyla oolong çayı içerek kilo verebilirsiniz. Zayıflama çayları veya beşi bir yerde, sekizi bir yerde gibi veya uzmanların formüle ettiği alternatif çaylar da etki gösterebilir.
 • Spor yapmadan zayıflamak mümkün mü? Evet, mümkün! Spor yapmadan zayıflama yöntemleri arasında en başarılı olanlardan biri uykudur. Uyurken, vücudunuz sistemlerinizi düzenler ve aşınma ve yıpranma ile oluşan herhangi bir hasarı iyileştirir. Sindirim sistemi bile, yiyeceklerinizi işlemek, karbonhidratları metabolize etmek ve yağları parçalamak için çok sıkı pompalar. Uyku yoksunluğu hormon düzeylerinde, özellikle kortizol ve insülinde değişikliklere neden olur. Kortizol, şeker, yağ, protein, mineral ve su metabolizmasını düzenler ve insülin kan şekeri ve yağ depolanmasından sorumludur. Uyku yoksunluğu, kortizol üretimini tetikler ve kilo kaybını daha da zorlaştıran daha yüksek insülin seviyelerine yol açar. Böylece, iyi bir gece uykusuna sahip olmak kilo vermede çok yardımcı olabilir.

 

Diyet yapmadan hızlı zayıflama için tarçınlı su!

İdeal olarak, kilo vermek için günde 3 litre su içmelisiniz. Çok egzersiz yapıyorsanız ve terlerseniz, 4-5 litre su içmelisiniz.

Yeterince su içmemeniz sizi daha fazla yemenize ve yorgun ve yorgun hissetmenize neden olabilir. Bu sonuçta, yağ kaybını önleyen metabolizmayı durduracaktır. Yeterli su içmek sağlıklı bir yaşam tarzının anahtarıdır. Diyet yapmadan hızlı zayıflama için günde 3-5 litre su içmelisiniz. Bu nedenle, telefonunuzda hatırlatıcılar ayarlayın veya bir gün içinde içtiğiniz sayıda su bardağı sayısının korunmasına yardımcı olacak bir sağlık uygulaması indirin.

Bu arada içeceğiniz suyu tarçınlı su biçiminde içerseniz diyet yapmadan spor yapmadan zayıflamak konusunda önemli bir adım atmış olursunuz. Çok af edersiniz adım atmış olmak spor sayılabilir cümleyi düzeltiyorum, diyet yapmadan spor yapmadan zayıflamak için uygulamaya geçmiş olursunuz!!

 

Diyet ve spor yapmadan zayıflamak istiyorum

Biz buna güleriz! Yok yok hemen yanlış anlamayın. Diyet ve spor yapmadan zayıflamak istiyorum diyenlere gülmüyoruz, gülerek zayıflamak mümkün demek istiyoruz. Diyet spor yapmadan zayıflamanın en kolay yolları nelerdir diye sorulsa uyku ve gülmek ilk sıralarda gelir!

Yalnızca kahkaha atarak yani spor ve diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü? Kahkaha diyet yapmadan kilo vermenin en iyi yolu olarak kabul edilir. Bir kikirdeme kalp atış hızınızı ve kan dolaşımınızı artırır ve karın kaslarınızı hareket ettirir. Dolayısıyla doğal bir kardiyo egzersizi sağlar. Günde beş kez yürekten, içten gülerek, bir kürek makinesinde 10 dakika kardiyo ile aynı yararları sağlayabilirsiniz. Ve 10-15 dakika katı kahkaha 50 kalori yakabilir, bu da yılda 4,4 kilo verdirebilir.

 

Meditasyonla diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü?

Zayıflamanın doğal ve kolay yolları arasında meditasyonu da sayabiliriz. Stres, vücuttaki yağlanma için önemli bir etkendir. Endişe, stres, depresyon ve diğer olumsuz duygular kortizol (stres hormonu) düzeylerinde artışa neden olur. Bu, yağ birikimini artıran ve vücut fonksiyonlarını yavaşlatan iltihap ve zararlı serbest oksijen radikallerinde artışa neden olur. Bu nedenle, günde en az 10 dakika dinlenmek ve meditasyon yapmak en iyisidir. Tabii ki, başlangıçta zor olacak, ama her gün onu uygulayarak pozitifliği ve iyi hisleri dolduracaktır.

Meditasyon evde zayıflamanın kolay yolları arasında ek yararları da dikkate alındığında öncelikli olarak tercih edilebilir. Kolay zayıflama yolları yorumları arasında da meditasyon önemli bir yer tutuyor.

 

Diyet yapmadan kısa sürede zayıflamanın kolay ve hızlı yolu: Akupunktur

Akupunktur diyet yapmadan kısa sürede zayıflamanın kolay ve hızlı yolu olarak kabul edilebilir. Kilo kaybı karmaşık bir konudur. Akupunktur, iğneler ve enerji hakkında daha az geleneksel bir Çin tıbbı uygulamasıdır.

Diyet yapmadan zayıflamanın kolay yolu nedir diyen ve kilo vermek isteyen birçok kişi yardım için akupunktura yöneliyor. Geleneksel teori, dış kulağın tüm vücudu temsil etmesidir, bu nedenle etrafındaki iğneler ve / veya mıknatıslarla anahtar noktaların uyarılması iştahı azaltır ve metabolizma harekete geçirir.

Yayınlanan bir makalade, beş noktalı kulak akupunkturu geçiren obez hastaların bir puan veya sahte akupunktur alan hastalardan daha fazla kilo kaybettikleri bildirilmiştir. Sağlıklı ve kolay zayıflamanın yollarını arayanlar için akupunktur iyi bir seçenektir.

Diyet yapmadan yürüyüşle zayıflanırmı?

Diyet yapmadan sporla zayıflamak için yürüyüş tercih edilebilir. Diyet yapmadan yürüyüşle zayıflanırmı sorusuna cevap olarak yürüyüş dışındaki ip atlamak gibi aktiviteleri de öneriyoruz.

İster koşu, koşma, bisiklete binme, ister yürüyüş yapmak, isterse yürüyüş yapmak olsun, kalorileri yakmak ve hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı iyileştirmek için harika bir yoldur.

Kardiyo yapmanın kalp hastalığı için birçok risk faktörünü iyileştirdiği gösterilmiştir. Ayrıca vücut ağırlığını azaltmaya ve diyet yapmadan sporla kilo vermek konusunda da yardımcı olabilir.

Kardiyo, organlarınız etrafında biriken ve metabolik hastalığa neden olan tehlikeli karın yağını azaltmada özellikle etkili gibi görünmektedir.

Zayıflamanın kolay yolu merdiven çıkmak egzersizi de olabilir. Merdiven çıkmak çok etkili bir kardiyo çalışmadır. Bu nedenle zayıflamanın kolay yolu merdiven çıkmak seçeneğini her an aklınızda bulundurun ya da daha iyisi hemen harekete geçin!

 

Spor yapmadan zayıflamak!

Spor yapmadan 1 ayda 10 kilo verilebilir mi? Daha masum bir bakış açısıyla sorar isek spor yapmadan zayıflayan varmı?

Çok ilginç bir öneriyle spor yapmadan 1 ayda 10 kilo verilebilir mi sorusuna cevap veriyoruz. Peynir altı suyunu beslenmenize dahil ederek egzersiz yapmadan zayıflamanın yollarından birini uygulamış olursunuz. Bu elbette spor yapmadan 1 ayda 10 kilo verilebilir mi sorusuna olumlu cevap vermemizi sağlamıyor. Çünkü her metabolizma kendi içerisinde karmaşık süreçlere sahiptir.

Çoğu insan sadece diyetten yeterli protein alır. Ancak, yapamayanlar için, bir peynir altı suyu proteini takviyesi almak protein alımını artırmak için etkili bir yoldur.

Bir çalışmada kalorilerinizin bir kısmını peynir altı suyu proteini ile değiştirmenin, aynı zamanda yağsız kas kütlesini de artırırken önemli kilo kaybına neden olabileceğini göstermektedir.

 

Bedenini sev, beden olumlama hareketine katıl, kilo ver!

Kilo ver vücudunu sev anlayışını yıkın! Önce vücudunu sev, beden olumlama yap (body positive movement) sonra kilo ver!

İnsanlar ikisini karıştırır. Vücudunu sev ve kilo ver. Kimse vücudunu sevmek için kilo vermen gerektiğini söylemiyor. Bu bir tuzak! Söylediklerimiz, bedeni seviyorsunuz ve bu yüzden ona dikkat etmelisiniz.

Sağlıklı, formda ve aktif hissediyorsanız, kilo vermenize gerek yoktur. Ancak, fiziksel ve zihinsel sağlığınız etkileniyorsa, herhangi bir olumsuz duyguya “kaybetmek” ten fazla bir şey yapmadan, ekstra kilo kaybetmeyi düşünmelisiniz. Vücuduna senin ilgileneceğin şekilde dikkat etmelisin.

 

Spor yapmadan kilo vermek

Zayıflamanın en kolay 10 yolu gibi bir liste yapıyorsanız adrese teslim diyet yemeklerini deneyebilirsiniz. Çünkü zayıflamanın en kolay 10 yolu veya zayıflamanın en kolay 5 yolu, kolay zayıflamanın 14 yolu gibi sıralamalar içerisinde bu madde kesinlikle yer almalıdır.

Günümüzde damak zevkinize uygun adrese teslim diyet yemek seçenekleri sizin kilo vermenizi destekliyor. Çok profesyonel firmaların uzman diyetisyenlerle size sunacağı hizmetler tahmin ettiğinizden fazla kalori harcamanıza neden olabilir.

 

Zayıflamanın kolay yolu elma sirkesi

Yağ yakan tarifler veya yağ yakan su gibi tarifler arasında zayıflamanın kolay yolu elma sirkesi de bulunuyor.

Elma sirkesinin faydaları ve zayıflamaya etkisi konusunda linki tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

 

spor yapmadan zayıflamak-spor yapmadan 1 ayda 10 kilo-spor yapmadan zayıflamak mümkün mü-spor yapmadan zayıflayan varmı-spor yapmadan zayıflama yöntemleri-diyet ve spor yapmadan zayıflama-diyet spor yapmadan zayıflama-spor yapmadan zayıflamak istiyorum

Diyet yapmadan zayıflama, basit zayıflama yolları nelerdir? Photo:Pexels-Pixabay

 

Diyet yapmadan kilo vermek için 10 ipucu

Diyet yapmadan kilo vermek istiyorum diyenler arasındaysanız kolay zayıflamanın yolları nelerdir arayışındaysanız işte diyet yapmadan kilo vermek için 10 ipucu!

 1. Mutfağı akşamları kilitleyin
 2. Asansör yerine merdivenleri kullanın
 3. Porsiyonlarınızı küçültün
 4. Bir saat fazla uyuyun.
 5. Kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin.
 6. Akşam 18:30’dan sonra bir şey yemeyin. Yalnızca Türk kahvesi ve limonlu su içebilirsiniz.
 7. Dik durun! Oturuş ve duruş şeklinizi düzenlemek oturduğunuz yerden kalori harcamanızı sağlar.
 8. Tuzsuz kavrulmamış çiğ badem yiyin.
 9. Günde üç kez Türk kahvesi için. Yanında lokum yok!
 10. En kolay zayıflama yolları ilaçsız, zayıflama hapı kullanmadan olanıdır. Sakız çiğneyin. Çiğneme, daha fazla havayı yutmaya zorlandığından, sizin kalori harcamanızı, sindirimi hızlandırmanızı etkileyebilir.

 

Spor yapmadan hızlı kilo vermek zayıflamanın en kolay yolları nelerdir?

Uyku apnesi hastası olabilirsiniz. Eğer kilo vermeyi bir türlü başaramıyorsanız, neden kilo veremiyorum diyorsanız uyku apnesi sorununuz olabilir.

Özellikle zayıflamanın kolay yolları erkekler açısından incelenirken uyku apnesi sorunu dikkate alınmalıdır. Uyku apnesi vücutta hormonal bir ortam yaratır, bu da yüksek kortizol seviyelerine yol açarak kilo alımını teşvik eder, bu da abur cubur isteklerine ve insülin direncine yol açar. Uyku apnesi bir CPAP makinesi ile kolayca tedavi edilir. Makine, nefes borunuzu açık tutmak için burnunuza ve ağzınıza hava üfler, böylece gece boyunca sorunsuz bir şekilde uyuyabilirsiniz.

 

zayıflamanın kolay yolları nelerdir-zayıflamanın en kolay yolları-zayıflamanın kolay yolları-zayıflamanın kolay yolları erkek-zayıflamanın doğal ve kolay yolları-zayıflamanın kolay ve hızlı yolu-zayıflamanın kolay yolu nedir-evde zayıflamanın kolay yolları-zayıflamanın en kolay yolları nelerdir-zayıflamanın kolay yolu elma sirkesi-egzersiz yapmadan zayıflamanın yolları-zayıflamanın kolay yolu merdiven çıkmak-zayıflamanın en kolay 10 yolu-zayıflamanın en kolay 5 yolu

Diyet yapmadan zayıflamanın kolay yolları nelerdir? Pohoto:Pexels-Pixabay

Zayıflamanın kolay yolları: Detoks!

Detoks zayıflamanın kolay yolları arasında sayılabilir. Ayrıca hızlı kilo vermek için de kullanılabilir. Vücudun fazla toksinleri depolamak için yağ hücrelerini kullandığı ortaya çıkıyor. Bir detoks programı uygulamadan önce temel olarak, vücudunuzu su, limon suyu veya elma sirkesi, yeşil meyve suları, süper yeşillikler ve birçok salata ve lahanası gibi birçok alkali sıvı ile temizleyin.

Hızlı ve kolay zayıflamanın yolları (hizli ve kolay zayiflamanin yollari) denilince detoks mutlaka aklınıza gelmelidir.

Detoks suyu hazırlayarak hem vücudunuzu toksinlerden arındırın, tazelenin hem de kilolarınıza veda edin.

 

Zayıflamanın kolay yolları erkeklere özel!

Zayıflamanın kolay yolları nelerdir sorusunun cevapları erkekler ve kadınlar için de çoğu konuda ortaktır. Ancak genellikle kadınlar örneğin maydanoz suyu hazırlayıp içerken erkeklerin bu konulara uzak durduğunu onun yerine sporu veya beslenme ile ilgili önlemleri tercih ettiğini görüyoruz.

Zayıflamanın kolay yolları erkekler için nelerdir listesinde olabilecek başlıklar şunlardır:

 • Yüzmek
 • Spa ve sauna keyfi!
 • Makarna, beyaz ekmek ve patates gibi nişasta yüklü besinlerden uzaklaşmak!
 • Dağcılık!
 • Diyet ve spor yapmadan kilo vermek için yemeklerden önce 10 dakika düşünün! Fazla kiloların sizden ve erkekliğinizden neleri eksilttiğini idrak edin!
 • Kırmızı acı biber yiyin!

 

Maydanoz suyu için!

Spor yapmadan kilo vermek isteyenlerin deneyebileceği alternatiflerden biri de maydanoz kaynatıp suyunu içmektir. Maydanoz kürü zayıflama yanında ödem söktürücü ve adet kanamasını artırmak gibi yan faydaları için de tercih edilebilir.

Maydanoz suyu veya maydanoz kürü nasıl hazırlanır, zayıflamaya etkisi nelerdir konuları için buraya tıklamanız yeterlidir.

 

Spor yapmadan diyetle kilo vermek

Diyet en etkili kilo verme yöntemlerinden biridir. Özellikle spor yapmayı sevmeyenler için diyet adeta vazgeçilmezdir. Spor yapmadan diyetle kilo vermek için diyet yapmak istiyorum başlıklı makalemizi okuyarak kendinize özel diyet listesini hazırlayabilirsiniz.

Basit zayıflama yolları arasında olmamakla birlikte obezite cerrahisi, mide küçültme ameliyatları da diyet yapmadan zayıflama yolları arasındadır.

Kolay zayıflama yolları kadınlar kulübü arasında da konuşulan en önemli başlıklar arasında yer alıyor.

Her şeyden önce diyet veya zayıflama bir yaşam biçimidir. Geçici çözümler yerine yaşam biçiminizi dizayn etmeniz kolay zayıflama yerine kilo almadan yaşamanın en doğal yoludur.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN