Diyet ve egzersiz

Kategori: Beslenme - 3.070Yorum Yazın
Diyet ve egzersiz

Diyet ve egzersiz kilo vermenin en temel iki kuralıdır. Pek çok diyet denemesinin başarısız olmasının en nemli nedeni egzersiz eksikliğidir. Ruh hali artık diyetkolik diyet listesi uygulamaktan yorulan ama sonuç alamayan insanlar tanıyoruz. Diyet ve egzersiz birlikte ve düzenli olarak yapıldığında hormonal bir bozukluk yoksa kilo vermemek işten bile değildir. Bu yazıda 1 aylık egzersiz programı, yağ yakıcı diyet ve egzersiz önerileri gibi konuları bulabilirsiniz.

 

Diyet ve egzersiz

Diyet kadar egzersiz yapmak da bize zor geliyor. Aslında durum tam da böyle değil. Egzersizi daha neşeli ve keyifli bir hale getirmek mümkün! Önce egzersizin önemine dair bir iki noktaya değinmek istiyoruz.

Hangi aktiviteyi seçerseniz seçin, düzenli olarak yapın. Haftada en az 150 dakika, orta şiddette fiziksel aktiviteyi veya haftada 75 dakika şiddetli aerobik aktiviteyi hedefleyin – tercihen hafta boyunca yayılır. Kilo vermek ve saklamak için daha fazla fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyabileceğinizi unutmayın.

 

Egzersiz ve diyet programı

Haftada en az 150 dakika koşma veya bisiklete binme gibi aerobik (kardiyo) egzersiz yapmayı hedefleyin. Egzersiz ve diyet programı birbiriyle uyumlu olmalıdır. Düzenli egzersiz için en iyi diyet programı nasıl yapılabilir. Birkaç kilo vermek istiyorsun. Ve genç görünmeyi çok seviyorsun. Her iki konuda da size yardımcı olmak için önerileri inceleyebilirsiniz.

 

 • Düzenli su için. Diyet egzersiz programı uygularken elektrolit yüklü atletik spor içecekleri, gereksiz bir kalori kaynağı olabilir! Bu nedenle diyet egzersiz programı uygularken mutlaka kaynak suyu içmeye çalışın!
 • İyi bir fitness arkadaşı edinin. Bu arkadaşlık size çok kalori yaktırabilir. En önemli konu dostunuz düzenli olarak egzersiz yapmak için buluşabilir mi?
 • Diyet egzersiz hareketleri belirleyin. Diyet süresince bu hareketleri düzenli olarak uygulayın.
 • Yürüyüş en iyi sporlardan biridir. Üstelik yaşla bağlantılı olarak orta ve ileri yaşlar için çok çok iyidir. Bu nedenle göbek eriten diyet ve egzersizler uygularken mutlaka yürüyüş yapın.

 

 

1 aylık egzersiz programı

Gördüğümüz çoğu insan, mutfakları ile spor salonlarından çok daha fazla mücadele ediyor. Oysa spora ve egzersize daha fazla zaman ayırmanın yollarını bilmek gerekiyor. Günlük olarak düzenli bir şekilde fiziksel aktivitede bulunmak çok önemlidir. İşte 1 aylık egzersiz programı planlamadan yapabileceğiniz basit önlemler!

 • Her gün 30 dakika yürüyüş yapın.
 • Asansör kullanmayın, merdivenleri kullanın! Hangi katta olursanız olun!
 • Aracınızı park edin, yürüyerek hareket etmeye çalışın.
 • Ofiste bile her yarım saatte bir masanızdan kalkarak 100 adım atmaya gayret gösterin.
 • Bulaşığı elle yıkamaya çalışın.
 • Her gün kaç kalori harcadığınızı belirleyin.
 • Kalori alımınızı % 20’si kadar azaltın. Kalori alımınızı azalttığınız zaman, doymuş kalmak için protein miktarınızı aynı anda arttırmanız yararlı olur. (Protein, aynı zamanda, herhangi bir makrobesin dışında daha yüksek Termik Etkiye sahiptir, bu da vücudunuzun karbonhidrat veya yağlara kıyasla daha fazla enerji harcamasını gerektirmesi anlamına gelir.)
 • Kalori açığında ne kadar protein yemeniz gerekir? Hedef vücut ağırlığınızı belirlemenizi ve bu miktarı gram cinsinden almanızı önerir. Örneğin, 120 kilo almayı isteyen 200 kiloluk bir kadınsanız, günde en az 120 gram protein tüketin.

 

 

Evde diyet ve egzersiz

Evde diyet ve egzersiz fikri size cazip geliyor mu? Aşağıda vereceğimiz basit egzersiz tarifleriyle kalori yakma hızınızı artırabilirsiniz.

Yapmaya çalıştığınız onca diyet programıyla olduğunuz diyetkolik ideal kilo arama durumunuz sonuç vermediyse egzersiz yapmayı ihmal ettiğinizi düşünebiliriz.

İşte hem diyet evim egzersiz üçlüsü hem de örneğin doğum sonrası diyet ve egzersiz gibi özel durumlar için yapabileceğiniz bazı hareketler!

 

2 haftalık diyet ve egzersiz programı

 • Sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi yana paralel olarak vücudunuza yapıştırın. Bacaklarınızı yukarıya kaldırarak karnınıza doğru çekin. Bu hareketi başlangıçta 10 set ikinci haftadan itibaren her gün iki adet artırarak tamamlayın.
 • Yan olarak yere yatın. Diyet ve egzersizle zayıflama için kafanı sol elinizin avucuna koyun ve sağ kolunuzu ve elinizi göğsünüzün önüne koyun. Her iki bacağı da 45 derecelik bir açı oluşturmak için ileriye doğru kaydırın ve ön tarafa bakmayın. Sağ bacağınızı yukarıya kaldır, kalça genişliği ya da 45 derecelik bir açıyla eğin, sonra düzeltin, ayak parmakları sivri olarak kalsın. 10 setle başlayın.
 • Aynı pozisyonda üstteki ayağına öne doğru esneterek uzat. Sonra tekrar vücuduna getir.
 • Sırtüstü yatın ve bacaklarınızı karnınıza çekerken boynunuzu öne doğru sanki bacaklarınıza değecekmiş gibi uzatmaya çalışın. 10 set yapın.
 • Yüzükoyun yatın. Bacaklarınız yerde, kollarınız dirseklere kadar yere yapışık vaziyette iken gövdenizi yukarıya doğru çekmeye çalışın. Bu hareketi 15 tekrar yapın.
 • Diyet ve egzersizle zayıflama için son hareket sırtüstü yatarak bacakları karnına doğru çekmek ve bisiklet sürür gibi pedal çevirme hareketi yapmaktır.

Yukarıdaki hareketler 2 haftalık diyet ve egzersiz programı olarak uygulanabilir. Yağ yakıcı diyet ve egzersiz programı yapmak günlük harcamanız gereken kalori miktarının ötesine sizi götürecektir. Fazla kalori harcamak kilo vermenizi ve metabolizma hızınızın yükselmesini sağlayacaktır.

Kilo vermek için diyet ve egzersiz uyumu önemlidir. Örneğin Her öğünde bol miktarda sebze, en az 2 gr muz / gün, 2 elma, 1 elma, çilek, 1 + 1 narenciye yemelisiniz. Bir seferde çok fazla almayın ama makul ölçülerde tüketin. Fıstık, badem, ceviz veya basit fındık vb. gibi kuru yemişlerden günlük 50 gram yemelisiniz.

 

diyet ve egzersiz-egzersiz-diyetkolik diyet listesi-1 aylık egzersiz programı-diyetkolik indir-diyetkolik ideal kilo-doğum sonrası diyet ve egzersiz-yağ yakıcı diyet ve egzersiz-egzersiz ve diyet programı-diyet egzersiz programı-2 haftalık diyet ve egzersiz programı-diyet egzersiz hareketleri-diyetkolik egzersiz-evde diyet ve egzersiz-göbek eriten diyet ve egzersizler-göbek eritme diyeti ve egzersizleri-kilo vermek için diyet ve egzersiz-göbek eritmek için diyet ve egzersiz-diyet ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir-diyet evim egzersiz-diyet ve egzersiz listesi-göbek eriten diyet ve egzersiz hareketleri-diyet ve egzersizle zayıflama-diyet egzersiz zayıflama-diyet ve egzersiz programı

yağ yakıcı diyet ve egzersiz

Göbek eritme diyeti ve egzersizleri

Özellikle erkekler için göbek çevresindeki yağlanma büyük bir sorundur. Bu sorun yani göbek eritme diyeti ve egzersizleri için pek çok deneme yapılıyor. Oysa düzenli bir program çok işe yarayabilir.

Göbek eriten diyet programını uygulayın. Göbek eritmek için diyet ve egzersiz bütünlüğü adına aşağıda yapabileceğiniz etkili hareketleri uygulayabilirsiniz. İşte göbek eriten diyet ve egzersiz hareketleri!

 • Vücudunuzu, bileklerinizin ve vücudunuzun üzerinde, başınızın üst kısmı ile topuklularınız arasında düz bir çizgi üzerinde yığılmış omuzlarınıza yerleştirin. Kalçalarınızı hizalayın ve sağ dizinizi sağ dirseğinize uzatın. Ardından, sağ bacağınızı vücudunuza uzatın ve sol bacağınızın altından geçirin. Sağ dizini sağ dirseğe geri getirin ve bu bir olarak sayılır.
 • Diyet ve egzersiz listesi iki numaralı hareket! Dirseklerinizin üzerine yığılmış omuzlarınız ve zemine karşı hafifçe bastırılmış avuçlarınızla bir ön kol tahtası yapın. Sağ kolunuzu önünüze doğru çekin, yana doğru açın ve başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Karşı taraftaki ve alternatif kenarları mümkün olduğunca tekrarlayın.
 • Diyet egzersiz zayıflama hareketi üçüncü egzersiz tarifi. Sırtınızın alt kısmına, avuçlarınızla yüzünüze doğru bastırın ve destek için kalçalarınızın altına bastırın ve bacaklarınızı uzatın. Alt sırtınızı yere doğru basılı tuttuğunuzdan emin olun ve ardından her iki bacağı yerden bir ayağa kaldırın. Bacaklarınızı olabildiğince düz tutun ve sol ayak üzerinde sağ ayak bileğini çaprazlayın. Sonra geriye doğru, sol ayak bileğini sağdakinin üzerinden geçirin.
 • Diyet ve egzersiz programı dördüncü hareket! Twist ile yan plank hareketi! Soldaki ön kolun yere bastırılmış olduğu yandaki paspas pozisyonuna ve sol parmak uçlarınız matınızın sağ tarafına bakacak şekilde alın. Omuzlarınızı, kalçalarınızı ve kollarınızı yığılmış halde tutun, ancak egzersizinizi kolaylaştırmak için ayaklarınızı sabit tutabilirsiniz. Kalçalarınızı koruyun ve sağ kolunuzu vücudunuzun sol tarafına doğru uzatın. Ardından, göğsünüzü açın ve sağ kolunuza düz bir şekilde baştan aşağıya ulaşın. Bu bir temsilcisi olarak sayılır.

 

 

Diyet ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir?

Yapabileceğiniz şeyler var. Aşağıda bunları listeledik. Bu müthiş liste diyet ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir sorusunun tam karşılığıdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN