Çikolata diyeti ile sağlığınıza ve mutluluğunuza!

Kategori: Sağlık - 1.959Yorum Yazın
Çikolata diyeti ile sağlığınıza ve mutluluğunuza!

Çikolata diyeti kelimelerinin bile ağzınızı sulandırabileceğini ve beyninizde mutluluk hormonu salgılayabildiğini hissediyoruz. Gerçekten de çikolata diyeti ile hem kilo verebilir, hem tansiyonunuzu düşürebilir, hem de sağlığınıza ve mutluluğunuza katkı yapabilirsiniz. Daha ne olsun! Elbette bitter olsun! Bitter çikolata diyeti ise daha da etki edebilir!

Çikolata diyeti nedir?

Elbette genellikle çikolatalı diyet önerilerinde bitter çikolata kastediliyor. Çünkü çok şekerli, çok fazla katkı barındıran çikolatalar, çikolatadan beklenen etkiyi göstermeyebilir.

Unutmayın çikolata bir abur cubur değildir. Cips, şekerleme gibi abur cuburlarla aynı kategoride değerlendirmeyin.

Çikolata yemek, beyindeki zevk merkezlerini harekete geçirir ve sizi iyi hissettiren kimyasalların salınmasıyla ilişkilidir. Bu ne anlama geliyor? Stres hormonu seviyenizi düşürdüğü için kilo almanızı engelliyor. Metabolizma hızınızı artırarak kilo vermenizi destekliyor.

Bir bilimsel araştırma verisinden söz etmek istiyoruz. Bu verinin özellikle çikolata diyeti kadınlar kulübü gibi kulüplerde anlatılmasını istiyoruz. Cambridge Üniversitesi araştırmasına göre dengeli bir diyet listesine günlük 30 gram bitter çikolata (siyah çikolata) eklendiğinde bir haftada 3 kilo vermek mümkün olabiliyor. Üstelik göbek çevresi ve karın içi yağlarda erime görülüyor!

Çikolata diyeti nasıl yapılır?

Çikolatalı zayıflama diyeti için iki farklı meni vereceğiz. Birincisinde bir haftalık çikolatalı zayıflama diyeti, ikincisinde bitter çikolata diyeti örnek menü bulabilirsiniz.

çikolata diyeti-çikolata diyeti kadınlar kulübü-çikolata diyeti nasıl yapılır-çikolata diyeti yapanlar-çikolata diyeti yorumları-çikolatalı zayıflama diyeti-diyet çikolata-diyet çikolata satın al-diyet çikolata sosu-diyet çikolata tarifi-diyet çikolata topları-diyet çikolata çeşitleri-diyet çikolatalı muffin-diyet çikolatalı puding-diyet çikolatalı süt yapımı-diyet çikolatalı tatlı tarifleri-diyet çikolata markaları-çikolata diyeti bozar mı-bitter çikolata diyeti-chocolate slim diyeti nedir-diyette çikolata kaçamağı-diyette çikolata ne zaman yenmeli-diyette çikolata tüketimi-diyette çikolata yedim-bitter çikolata diyette yenir mi-çikolatalı diyet tarifler-çikolatalı diyet tatlılar-çikolatalı yulaflı diyet kurabiye

diyet çikolata

1 haftada 3 kilo ver!

Güne elma sirkeli su ile başlamanızı öneriyoruz.

KAHVALTI:

 • Bir dilim kepekli ekmek
 • Bir haşlanmış yumurta (Az zeytinyağı ile yenebilir)
 • Bir dilim beyaz peynir
 • Marul, salatalık, domates gibi mevsim yeşillikleri

ÖĞLE

 • Zayıflatan çorba (İstediğinizi tercih edebilirsiniz)
 • 100 gram yağsız dana eti köfte
 • Kırmızılahana salatası
 • Bir fincan oolong çayı

ARA ÖĞÜN

 • En az yüzde 70 kakao içeren çikolata (30-35 gram)
 • Bir fincan oolong çayı

AKŞAM

 • Zayıflatan çorba (İstediğinizi tercih edebilirsiniz)
 • Zeytinyağlı sebze yemeği (Taze fasulye, bamya, patlıcan, semiz otu, pazı, enginar vb.)
 • Yeşil salata
 • Bir fincan oolong çayı

YATMADAN ÖNCE

Yatağa girmeden bir saat önce bir elma yiyebilirsiniz.

Yukarıda çikolata diyeti nasıl yapılır menüsünü verdik. Çikolatalı zayıflama diyeti 1 haftada 3 kilo vermeyi sağlayabilir! Düzenli ve dikkatli yapılması elbette çok önemli.

Çikolata diyeti yapanlar

Bitter çikolata diyeti yorumları okunduğunda keyifli ve hızlı kilo vermenin çok etkileyici olduğu dile getiriliyor. Çikolata diyeti yorumları arasında en çok günlük miktarın kaçırılmaması uyarısına rastlıyoruz.

Çikolata diyeti yapanlar günde 30-35 gramdan fazla çikolata tüketmemelidir.

Chocolate slim diyeti nedir?

Chocolate slim diyeti nedir sorusuna açıklık getirelim. Bu başlı başına bir diyet olmayıp ticari bir marka olarak zayıflama çayı beslenme desteği kategorisindeki ürünlerle yapılan zayıflama çabasıdır. Benzer markaların da bulunduğunu belirtmek isteriz.

Çikolata diyeti bozar mı?

Bitter çikolata yüksek antioksidan içeriyor. Ayrıca bitter çikolatada bulunan polifenol antioksidanların özellikle karın içi ve bel çevresindeki çöreklenmiş yağların eritilmesinde etkisi biliniyor.

Çikolata diyeti bozar mı veya diyette çikolata yedim paniği yaşayan ziyaretçiler yoğun olarak benzer soruları yöneltiyor. Çikolata diyeti bozar mı? Dengeli ve kısıtlı yenirse bozmaz, aksine kilo vermeye katkı sağlayabilir.

Hemen belirtelim bitter çikolata diyette yenir mi sorusuna günlük miktar aşılmadan afiyetle yenebilir. Çünkü çikolatanın hammaddesi kakaoda bulunan bir flavonol, anti-obezite özelliklerini taşımaktadır. Dolayısıyla yüksek flavonol içeren çikolataları diyette yemeniz faydalıdır.

Diyette çikolata kaçamağı yapacaksanız iki koşul gerekiyor: Birincisi mutlaka kakao oranı yüksek, şeker oranı düşük olacak yani flavonol zengini olmalı, ikincisi ise 35 gramı geçmemelidir.

Diyette çikolata tüketimi içeriğinde yüksek kalori barındıran adeta şekerleme halini almış ürünlerin tercihi biçiminde olmamalıdır. Bunun yerine diyette çikolata tüketimi dengeli ve bitter, koyu, siyah çikolata seçilmelidir.

Diyette çikolata ne zaman yenmeli?

Elbette diyette çikolata ne zaman yenmeli sorusuna diyetisyen ile görüşmenizde en doğru cevabı bulabilirsiniz.

Genel öneri olarak yemeklerden yarım saat sonra, tatlı niyetine, 25- 30 kcal miktarını aşmayacak biçimde tercih edilmelidir.

Sıcak kakao biçiminde de içilebilir.

Bitter çikolata süper yemek nedir? Flavonoidler ve teobromin gibi sağlıklı kimyasallarla dolu kakao veya kakao çekirdeği. Ilımlılık içinde tüketildiğinde, bu lezzetli ikramın bazı güçlü sağlık yararları vardır.

Kolesterolün azaltılmasında yardımcı olur: Kakao tüketiminin, “kötü” kolesterol (LDL) düzeylerini düşürdüğü ve “iyi” kolesterol seviyelerini yükselttiği ve potansiyel olarak kardiyovasküler hastalık riskini azalttığı gösterilmiştir.

Örnek bitter çikolata diyet planı

Kahvaltı

Bir avuç kadar ceviz, yoğurt, taze meyve, bal, 1 çorba kaşığı kakao

Öğle yemeği

Bir veya iki adet büyük boy kakaolu çikolatalı ile başlangıç yapın.

Akdeniz sebze vejetaryen sandviç, havuç dilimleri

Bir veya iki adet büyük boy kakaolu çikolata parçaları

Öğleden sonra

Küçük kahve veya çay

Akşam yemeği

Bir veya iki adet büyük boy kakaolu çikolata

Yavaş Pişmiş ızgara tavuk köftesi

Taze fasulye soğan ve ızgara sebzelerle türlü yağsız haşlama

1 dilimlenmiş portakal

Bir veya iki başparmak büyüklüğünde yüksek kakao çikolatası

Diyet çikolata

Çikolatalı diyet tarifler hazırlarken veya diyet yaparken çikolata tercihinizde diyet çikolata kullanabilirsiniz.

Bitter çikolatanın sütlü çikolatadan daha yüksek oranda flavanol içerdiğini biliyor musun? Kilo vermede gerçekten size yardımcı olabilecek bazı çikolatalar vardır.

Su nedenle diyet çikolata satın al kararı verdiğinizde diyet çikolata çeşitleri hakkında bilgi alın. Marketlerde ve internet sitelerinde diyet çikolata çeşitleri arasında düşük Karbonhidrat Ketojenik diyet çikolata, diyet çikolatalı muffin, diyet çikolata sosu, diyet çikolata topları, diyet çikolatalı puding gibi ürünleri bulabilirsiniz.

Bazen de başka gıdalarla birleştirilen kombin ürünler bulunabiliyor. Örneğin çikolatalı yulaflı diyet kurabiye sayılabilir.

Diyet çikolata markaları bu konuda yeni alternatifler sunuyor. Diyet çikolata markaları ve yeniliklerini takip etmekte fayda var.

Çikolatalı diyet tarifler

Sitemizde diyet yemekleri tarifleri arasında diyet çikolata tarifi, diyet çikolatalı tatlı tarifleri veya çikolatalı diyet tatlılar bulabilirsiniz. Diyet tatlı tarifleri arasındaki çikolatalı diyet tatlılar, diyet çikolatalı süt yapımı da ilginizi çekebilir.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN