Çiğ köfte dürüm kaç kalori

Kategori: Beslenme - 13.084Yorum Yazın
Çiğ köfte dürüm kaç kalori

Çiğ köfte dürüm kaç kalori sorusunun cevabı bizim beslenme düzenimizle doğrudan ilgilidir. Çiğ köfte dürüm kaç kalori bilerek 5 kilo hatta 10 kilo zayıflamak mümkün olabilir mi? Bir mucize yaşamak için doğru yerdesiniz! Ülkemizde binlerce kişinin kilolara meydan okumasını sağlayan çok ünlü diyetisyenler kilo vermek için , size özel hediye niteliğindeki önerileri, bir an önce denemenizi istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i kilo verenlerin tercihi, test edilmiş kilo verme önerilerini de okuyor! Özellikle etsiz çiğköfte zincirlerinin bu kadar yaygınlaşması yoğun tüketimi beraberinde getiriyor. Bu nedenle kilo kontrolü için çiğ köfte dürüm kaç kalori sorusu önem kazanıyor. Bu yazıda etsiz çiğ köfte kaç kalori, çiğ köfte lavaşı kaç kalori ve çiğ köfte kilo aldırır mı sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

 

Çiğ köfte dürüm kaç kalori?

Bir dürüm çiğ köfte kaç kalori (bi dürüm çiğ köfte kaç kalori) diye baktığımızda 150 gram ağırlığındaki çiğ köfte dürümün 361 kcal vücut için enerji değerine sahip olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte etsiz çiğ köfte dürüm kaç kalori diye baktığımızda 125 gram ağırlığındaki bir etsiz çiğ köfte dürüm 226 kcal değerine sahiptir.

Bu cevapları lavaş çiğ köfte kaç kalori sorusu için de düşünebiliriz. Çünkü yukarıda verdiğimiz değerler lavaş çiğ köfte kaç kalori miktarına göre hesaplanıyor.

 

Çiğ köfte kaç kalori?

1 çiğ köfte kaç kalori sorusuna cevap verirken çiğ köfteyi oluşturan malzemelere bakmak gerekiyor. Çünkü bu malzemeler kalori değerini belirliyor. Çiğ köftede kullanılan malzemelerin listesi aşağıda yer alıyor.

 • Çiğköftelik kıyma
 • İsot
 • Domates
 • İnce köftelik bulgur
 • Biber salçası
 • Pul biber (Acı)
 • Karabiber
 • Domates salçası
 • Sarımsak
 • Soğan
 • Yenibahar
 • Maydanoz
 • Yeşil soğan

Etsiz çiğ köfte yaparken kıymayı listeden çıkarmak gerekiyor.

 

Çiğ köfte dürüm kaç kalori-Çiğ köfte kaç kalori-Etsiz çiğ köfte kaç kalori-Çiğ köfte lavaşı kaç kalori-1 dürüm çiğköfte kaç kalori-çiğ köfte kaç kalori dürüm-etsiz çiğ köfte dürüm kaç kalori-bir dürüm çiğ köfte kaç kalori-çiğ köfte kaç kalori etsiz-100 gr çiğ köfte kaç kalori-Bir çiğ köfte kaç kalori-200 gr çiğ köfte kaç kalori-1 dürüm etsiz çiğ köfte kaç kalori-1 çiğ köfte kaç kalori-Lavaş çiğ köfte kaç kalori-1 sıkım çiğ köfte kaç kalori-3 tane çiğ köfte kaç kalori-Bi dürüm çiğ köfte kaç kalori-Çiğ köfte kaç kalori etli-Çift lavaş çiğ köfte kaç kalori-Yumurtalı çiğ köfte kaç kalori-1 adet dürüm çiğ köfte kaç kalori-5 adet çiğ köfte kaç kalori

Çiğ köfte kaç kalori

Etsiz çiğ köfte kaç kalori?

Etsiz çiğ köfte kaç kalori sorusunu adet bazında ele alırsak 1 adet etsiz çiğ köfte (30 gram) 54 kcal değerine sahiptir.

1 dürüm etsiz çiğ köfte kaç kalori? Dürüm içerisine konulacak köfte adedi kalori miktarını değiştirebilir. Bununla birlikte ortalama olarak 1 dürüm etsiz çiğ köfte kaç kalori sorusuna 61-65 kcal cevabı verilebilir.

 

Çiğ köfte lavaşı kaç kalori?

Lavaş ekmeği de millet olarak sevdiğimiz ve dürümlerde kullandığımız ir besindir. Çiğ köfte yerken de genellikle lavaşa sararak tüketiyoruz. O halde kilo kontrolü için gerekli olan sorumuzu soralım. Çiğ köfte lavaşı kaç kalori?

1 adet (65 gram) lavaş ekmeği 185 kcal değerindedir. Çiğ köfte lavaşı kaç kalori sorusunun cevabı ise 114 kcal’dir.

 

1 dürüm çiğköfte kaç kalori? (çiğ köfte kaç kalori dürüm)

Çiğ köfte kaç kalori dürüm olarak merak ediliyor. Yukarıda kalori değerlerini verdik ama tekrarlayalım. 1 dürüm çiğköfte kaç kalori sorusunun cevabı büyük boy dürüm için 347 kcal’dir. Büyük boy dürüm yaklaşık 200 gram ağırlığındadır.

1 adet dürüm çiğ köfte kaç kalori olarak soran ziyaretçilerimiz de bilmeliler ki 1 adet dürüm çiğ köfte kaç kalori sorusunun cevabı 347 kcal’dir. Firma, yapılış şekli veya malzeme özelliklerine göre kalori miktarı değişebiliyor.

 

100 gr çiğ köfte kaç kalori?

100 gr çiğ köfte kaç kalori sorusunun cevabı 173 kcal’dir. 100 gram küçük boy dürüm ağırlığıdır. 200 gr çiğ köfte kaç kalori? 200 gram çiğ köfte büyük boy dürüm ağırlığıdır. 200 gr çiğ köfte kaç kalori sorusuna 347 kcal cevabı veriliyor.

 

Çiğ köfte kaç kalori etsiz?

Çiğ köfte kaç kalori etsiz sorusunu biraz açmak gerekiyor. Şöyle ki 1 gram etsiz çiğ köfte 2 kcal olarak hesaplanıyor. Bu durumda 1 porsiyon 125 gram etsiz çiğ köfte 226 kcal enerji değerine sahip oluyor.

 

1 sıkım çiğ köfte kaç kalori?

Evde çiğ köfte yapıyorsanız elbette kalori hesabını gram üzerinden yapmak mümkün olmuyor. Bu durumda 1 sıkım çiğ köfte kaç kalori bilmek gerekiyor. 30 gram ağırlığında yaklaşık 1 sıkım çiğ köfte kaç kalori sorusunun cevabı etli çiğ köfte için 65 kcal’dir.

Yine etli düşünerek cevaplıyoruz ki bir çiğ köfte kaç kalori? Bir çiğ köfte kaç kalori sorusuna 44 kcal cevabını verebiliriz. Çiğ köfte kaç kalori etli olarak hesaplandığında elbette biraz daha yüksek çıkıyor. Ziyaretçilerimiz 3 tane çiğ köfte kaç kalori sorusunu da merak ediyorlar. 3 tane çiğ köfte kaç kalori? 3 adet çiğ köfte 195 kcal’dir. Devam ediyoruz. 5 adet çiğ köfte kaç kalori? Lütfen dikkat adedi artırıyorsunuz! 5 adet çiğ köfte kaç kalori? 325 kaloridir.

 

Çift lavaş çiğ köfte kaç kalori?

Çift lavaş çiğ köfte kaç kalori sorusunun cevabı kullanılan malzeme ve köfte adedine göre değişmekle birlikte ortalama 450 kaloridir.

 

Yumurtalı çiğ köfte kaç kalori?

1 adet yumurtalı çiğ köfte kaç kalori sorusunun cevabı 33 kcal’dir.

 

Son söz

Çiğ köfte dürüm kaç kalori cevaplarını yukarıda detaylarıyla okuyabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken konu öncelikle çiğ köftenin üretimi ve saklama koşullarının hijyen yönünden önem taşıdığıdır. Çünkü çiğ köfte bakteri üretimine müsait bir yiyecek türüdür. Eğer doğru koşullarda üretilmez ve saklanmaz ise çiğ köfte dürüm kaç kalori sorusunun bir anlamı kalmıyor!

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 • Çiğ köfte kilo yapar mı?

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN