Bitter çikolata kilo aldırır mı?

Kategori: Beslenme - 3.960Yorum Yazın
Bitter çikolata kilo aldırır mı?

Bitter çikolata kilo aldırır mı çok merak ediliyor. Çünkü son yıllarda uzmanlar bitter çikolatayı çok ön plana çıkarıyorlar. Bunun nedeni % 70-80 oranında kakao içeren bitter çikolatanın diğer çikolata içeriklerine göre daha masum olmasıdır. Çünkü bitter çikolata daha az şeker içeriyor, daha az katkı maddesi içerebiliyor. O halde Bitter çikolata kilo aldırır mı, başka bir ifadeyle bitter çikolata kilo yapar mı sorusunun detaylarına inelim.

Bitter çikolata kilo aldırır mı? Bitter çikolata kilo yapar mı?

Bitter çikolata kalori değeri ve içeriğindeki bileşenlerin etken maddeleri ile kilo vermeyi destekleyebilir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla bitter çikolata yemek kilo aldırır mı sorusuna abartılmadığı sürece aldırmaz cevabını verebiliriz.

Bitter çikolata zayıflatırmı?

Bitter bitter çikolata kilo yapar mı sorusuna olumsuz cevap verdikten sonra ikinci kısmına cevap verelim. Bitter çikolata zayıflatırmı?

Haftada üç gün bitter çikolata yemek bazı zayıflatıcı faydaları beraberinde getiriyor.

 • Yiyeceklerin sindirilmesine katkı sağlar
 • İnsülin direncinin azaltılmasını destekler
 • Stres seviyesinin azaltılmasını başarır
 • Kortizol hormonunun sevyesini düşürerek aşaırı yemek yemeyi engeller
 • Kan basıncını düşürür
 • Dolaşımı artırır
 • Mutluluk verir
 • Tokluk hissi verir, iştahı keser
 • Metabolizmayı hızlandırır
bitter çikolata kilo aldırır mı-nestle bitter çikolata kilo aldırır mı-ülker bitter çikolata kilo aldırır mı-bitter çikolata yemek kilo aldırır mı-bitter çikolata zayıflatırmı-bitter çikolata zayıflatıyor mu-bitter çikolata kilo verdirir mi-bitter çikolata yemek zayıflatırmı-1 bitter çikolata kaç kalori-bitter çikolata kalori cetveli-bitter çikolata kalori değeri-bitter çikolatada kaç kalori var-ülker bitter çikolata kalori-bitter çikolata kilo yapar mı-kahve ve bitter çikolata zayıflatırmı-bitter çikolata kahve zayıflatırmı

Bitter çikolata zayıflatırmı

Bitter çikolata zayıflatıyor mu?

Bitter çikolatada üç tür yağ vardır: iyi, tekli doymamış yağ olarak adlandırılan oleik asit ve iki doymuş yağ, palmitik ve sterik asit. İyi haber şu ki, bu yağlar kolesterol seviyenizi etkilemez ve sağlıklı bir yağ olarak kabul edilebilir; Bu, kilo vermeye çalışanlar için şarttır.

Bitter çikolata zayıflatıyor mu sorusuna olumlu cevap vermemizi sağlayan bir etken de içeriğindeki faydalı bileşenlerdir: Magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, bakır, potasyum ve manganez.

Bitter çikolata kilo verdirir mi?

Bitter çikolata yemenin kilo vermeyi hızlandıran bazı mekanizmalar üzerinde etkili olduğu yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya konuyor. Bir araştırmada bitter çikolata tüketen 12 kadında bitter çikolatanın insülin direncini ve ghrelin düzeylerini düşürdüğünü gösterilmiştir. Araştırma bitter çikolata kilo verdirir mi, bitter çikolata yemek zayıflatırmı sorusuna olumlu cevapları içeriyor.

Bitter çikolata tüketen denekler daha az yemek yiyorlar ve daha az kalori alıyorlar. Daha da güzeli zun süre açlık hissetmiyorlar!

Kahve ve bitter çikolata zayıflatırmı?

Kahve yani kafein zayıflamayı teşvik edici bir maddedir. Ancak fazla tüketildiğinde yani günde iki fincandan fazla içildiğinde kahvede bulunan polifenol CGA yani klorojenik asit yağ kaybını durdurabiliyor. Ayrıca insüln direncinin artmasına da neden olabiliyor. Bu nedenle bitter çikolata kahve zayıflatırmı sorusunun olumlu cevabının olması için günde iki fincandan fazla içilmemesi gerekiyor.

Çikolatada bulunan anti-enflamatuar bileşenler, bol miktarda magnezyum ile birleştiğinde vücudunuzun daha az acı hissetmesini sağlayabilir. Vücudunuz iyi hissettiğinde, egzersiz yapmak daha caziptir. Bu dolaylı etki kilo vermeyi sağlayabilir.

Bitter çikolata, vücudun yağ asitlerini sentezleyerek, böylece yağların ve karbonhidratların sindirimini ve emilimini azaltarak iyi bir zayıflatıcı etkiye sahiptir.

Bitter çikolata kalori değeri

1 bitter çikolata kaç kalori değeri nedir? Küçük parça yani 5 gram 1 bitter çikolata kaç kalori sorusnun karşılığı 24 kcal’dir. Burada dikkat edilmesi gereken bitter çikolata kalori değeri kadar içerdiği şeker miktarıdır. Bazı bitter çikolatalar tahmin edilenden daha yüksek şeker içerebilir.

Bitter çikolatada kaç kalori var sorusuna biraz daha ayrıntılı bakalım.

20 gram orta boy bitter çikolatada kaç kalori var? 96 kalori!

Bitter çikolata kalori cetveli markalar ile de merak uyandırıyor. İşte birkaç örnek!

 • Ülker bitter çikolata kalori değeri nedir? % 60 kakao içerikli Ülker bitter çikolata kalori değeri 32 gramlık bir paket için 176,64 kaloridir. Bu değer Ülker bitter çikolata kilo aldırır mı sorusuna da kısmen cevap oluyor.
 • Nestle classic bitter çikolata kaç kalori? 80 gram bir paket Nestle bitter çikolata kaç kalori? 423 kcal. Bu değer Nestle bitter çikolata kilo aldırır mı sorusuna da ışık tutuyor.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN