Bir haftada zayıflama

Kategori: Zayıflama - 2.868Yorum Yazın
Bir haftada zayıflama

Bir haftada zayıflama mümkün mü? Bazı durumlarda çok acil kilo vermek ihtiyacı ortaya çıkabilir. Örneğin bir düğün, deniz ve tatil programı, sağlık sorunu, psikolojik rahatsızlık, bir buluşma randevusu gibi nedenler bir haftada zayıflama ihtiyacını tetikleyebilir. Bu yazıda 1 haftada zayıflama için neler yapabilirsiniz öğrenebilirsiniz. Bir haftada zayıflamanın yolları sizi bekliyor, haydi ne duruyorsunuz!

Bir haftada zayıflama

Hızlı kilo vermek için yapılabilecekleri sıralamadan önce bazı uyarılarda bulunmak istiyoruz. Kısa sürede kilo vermek bazı sorunlara neden olabilir. Sağlıklı kilo vermek için uzmanlar haftada 1-2 kilo zayıflamanın yeterli olduğunu belirtiyorlar.

Hızlı kilo vermenin riskleri neler olabilir aşağıdaki listeye bir göz atmanızı öneriyoruz.

 • Safra taşı olasılığının artması
 • Vücutta susuzluk
 • Elektrolit dengesizliği
 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk
 • Sinirlilik
 • Adet döngüsünün bozulması

 

1 haftada zayıflama yolları

Bir haftada zayıflamak istiyorum diyenler için yapılabilecek yöntemlerin bir kısmını sizin için derledik. İşte bir haftada zayıflamak istiyorum düşüncesinde olanların yapabilecekleri!

 • Daha az karbonhidrat yiyin

Ekmek gibi karbonhidratlardan kaçınmak, kilo vermeye yardımcı olabilir. Bir haftalık ekmek veya karbonhidrat orucu etkili bir zayıflama sağlayabilir. Bu konuda 1 haftalık kolay diyet listesi karbonhidrat diyeti uygulayabilirsiniz.

1 haftada kolay zayıflama için düşük karbonhidrat diyeti bir kişinin kısa sürede birkaç kilo vermesine yardımcı olabilir. Bazı çalışmalar genel karbonhidrat alımını azaltmayı desteklemektedir.

Bir çalışmada, örneğin, düşük karbonhidrat diyeti ile 1 haftada kolay zayıflama konusunda insanlara yardım edebileceğini gösterdi.

Düşük karbonhidratlı diyete başlarken, bazı insanlar kilo kaybının yanı sıra uzun süreli kilo kaybını da görebilirler.

Karbonhidratlar vücudun fazla suyu depolamasına neden olur; Bir kişi karbonhidrat alımını azalttığında, depolanan suyun miktarı azalır ve kilo kaybına neden olur.

Düşük karbonhidratlı diyete başlamadan önce, bu tür bir diyet sağlık risklerine neden olabileceğinden, bir doktor veya diyetisyenden tavsiye almak önemlidir.

 • 1 haftada egzersizle zayıflama

1 haftada egzersizle zayıflama için iki tür egzersiz programı uygulayabilirsiniz. Birincisi hayatınıza hareket katmaktır. Önceki haftalara göre hareketinizi % 100 artırmak 1 haftada hızlı zayıflama sonucunu doğurabilir.

Sadece daha fazla hareket etmek kalori yakmanıza yardımcı olabilir ve daha fazla kalori yakmak bir kişinin bir hafta içinde ek kilo vermesine yardımcı olabilir.

Günlük hayatınıza daha fazla hareket eklemek için öneriler:

 • Aracınızı uzağa park etmek
 • 5-15 dakikalık yürüyüş molası vermek
 • Öğle yemeği sırasında yürüyüş yapmak
 • Merdivenleri yürüyerek çıkmak
 • Ofiste pasif jimnastik uygulamak
 • Toplu taşıma araçlarını kullanmak

Ayrıca 1 haftada zayıflama egzersizleri de yapabilirsiniz. Bunun için yüksek yoğunluklu kardiyo deneyin! 1 haftada zayıflama hareketleri yaparak yani yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizi, bazı kişilerde kilo vermek için etkilidir. İnsanların yoğun egzersiz dönemlerini dinlenme dönemleriyle birleştirdiği bir aralık antrenman yöntemidir.

Bir çalışma, haftada üç kez yüksek yoğunlukta kardiyo yapan kişilerin, 15 haftalık bir süre boyunca, sabit durumdaki egzersiz yapanlara kıyasla çok fazla kilo kaybettiğini buldu. Kararlı durum egzersizi, bir kişinin seans boyunca kabaca aynı kalp atış hızını ve kas hareketlerini sürdürdüğü bir faaliyet türüdür.

Yüksek yoğunluklu 1 haftada zayıflama sporu kardiyovasküler egzersize başlamadan önce, insanlar bir doktora başvurmalıdır. Bu yoğun egzersiz herkes için uygun değil.

1 haftada zayıflamam lazım-1 haftada zayıflamanın yolları-1 haftalık diyet listesi zayıflamak için-bir hafta da zayıflama-bir haftada zayıflama egzersizleri-bir haftada zayıflama hareketleri-bir haftada zayıflama yolları-bir haftada zayıflama yöntemleri-bir haftada zayıflamak istiyorum-bir haftada zayıflamanın yolları-1 haftada 5 kilo verdim kadınlar kulübü-1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi-1 haftada 5 kilo verdiren diyet ender saraç-1 haftalık kolay diyet listesi-1 haftalık zayıflama diyeti-1 haftada 7 kilo zayıflama-bir haftada 10 kilo verdiren diyet

1 haftada 3 kilo

Bir haftada zayıflama egzersizleri

1 haftada diyetsiz zayıflama için en etkili yöntemlerden biri spor ile kilo vermektir. Bunun için aşağıdaki videoda evde kendi kendinize yapabileceğiniz hareketler gösteriliyor. Bu videodaki Bir haftada zayıflama egzersizleri ile kalori harcamanızı önemli oranda artırabilirsiniz.

https://youtu.be/k8AMC2HssMw

 

Bir haftada zayıflama hareketleri için çok özel yağ yakıcı ekipmansız çalışabileceğiniz egzersizleri de aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

https://youtu.be/DZ6voLaG9_I

 

Videoda gösterilen 10 dakikalık egzersiz programı bir hafta da zayıflama 3-5 kilo verdirecek özelliktedir. Şarkılar eşliğinde açık havada yapacağınız egzersizler yalnızca 7 dakika sürüyor. Bu egzersizleri yalnızca 1 hafta da zayıflama için değil hayıtınızın bir rutini haline getirmenizi öneriyoruz.

https://youtu.be/mmq5zZfmIws

Fitness ile 1 haftada etkili zayıflama

Spor ile 1 haftada etkili zayıflama için iki fitness önerisinde bulunacağız. Birincisi plank hareketi. Plank hareketi her ortamda yapabileceğiniz ve 10 saniye içerisinde tüm kaslarınızı çalıştırabileceğiniz bir fitness hareketidir.

İkincisi ise CrossFit hareketleri ile zayıflamaktır. 1 haftada zayıflamak istiyorum diyorsanız ilk yapacağınız işlerden biri CrossFit ile tanışmaktır.

CrossFit özel bir bölgeyi veya kası değil birçok eklem ve kası aynı anda çalıştırarak komple bir etki sağlamaktadır. Tekdüze bir spor olmayıp her gün farklı bir spor türünden oluşan antrenman programlarıyla canlı ve renkli bir antrenman türüdür.

1 hafta yemek yemeden zayıflamak

1 haftada etkili zayıflama için boğazımdan keserim ama yine de 1 haftada zayıflamam lazım diyorsanız yapabileceğiniz seçeneklerin sayısı hiç de az değil.

 • Su orucu ile 1 haftada sporsuz zayıflama. Spor yapmaktan hoşlanmayanlar için su orucu mükemmel bir seçenek oluşturabilir. Su orucu doktor onayı sonrası her saat başında su içme esasına dayanıyor. Bu uygulamada vücut enerji kaynağı olan karbonhidratları alamayınca yerine depolanmış yağları yakmaya başlıyor. Su içerek 1 haftada zayıflama 3-5 kilo arasında etki gösterebiliyor. 1 haftada su ile zayıflama vücutta detoks etkisi yapacaktır. Geleneksel tıp uygulamalarında üç günlük su orucuna sıklıkla rastlanıyor.
 • İşlenmiş gıdalardan uzak durun. Bir haftada zayıflama yolları arasında işlenmiş gıdalardan uzak durarak en azından vücudun direncini kırabilirsiniz. Bu konuda Canan Karatay Diyet insülin direnci kırmakla ilgili makaleler yol gösterici olabilir.
 • Kalori azaltmak. Kalori azaltmak da bir haftada zayıflamanın yolları arayanlar için etkili bir yöntemdir. Hatta diyet yapmadan doğrudan kalori kısıtlaması yaparak bir haftada zayıflamanın yolları için önemli bir adım atmış olabilirsiniz. Düşük kalorili yiyecekler ve tok tutan, kilo aldırmayan gıdaları sayfalarımızdan okuyabilirsiniz.

1 haftalık diyet listesi zayıflamak için

Hızlı zayıflamak için 1 haftada 5 kilo verdiren bir diyet listesi uygulayabilirsiniz. 1 haftalık diyet listesi zayıflamak için buradan ulaşabilirsiniz.

1 haftada zayıflama yolları

Basit ama etkili öneriler ile 1 haftada zayıflama yolları neler olabilir göz atalım. Bu maddeleri titizlikle uygulamak büyük fark sağlayabilir.

 • 1 haftada zayıflama yöntemleri içerisinde mutlaka uzak durmanız gereken gıdalar yer alıyor. Bunlar kafein, işlenmiş gıdalar, alkol ve rafine şekerdir.
 • Omega 3 balık yağı desteği alabilirsiniz.
 • Bir haftada zayıflama yöntemleri içerisinden hangisini uygularsanız uygulayın asla kahvaltıyı ihmal etmeyin.
 • Bu öneri aslında 1 haftada zayıflamanın yolları yerine ömür boyu uygulamanız gereken bir kuraldır. Akşam saat sekizden sonra bir şey yemeyin. Mümkünse bir şey içmeyin.
 • Gazlı içeceklerden kesinlikle uzak durun.
 • 1 haftalık kolay diyet listesi uygulayabilirsiniz. 1 haftalık kolay diyet listesi için buradan ulaşabilirsiniz. 1 haftalık zayıflama diyeti önerileri için zayıflatan çorba sitesini de ziyaret edebilirsiniz.
 • Tuzu kesin. Tuz ve bazı baharatlar vücudun su tutmasına dolayısıyla şişkinliğe neden olabilir.

Ender Saraç 1 haftalık zayıflama diyeti

Aşağıdaki videoda Ender Saraç 1 haftalık zayıflama diyeti veriyor. Bu bir haftalık zayıflama diyeti sağlıklı diyet listeleri arasında bir hayli popüler durumda. Siz de sağlıklı diyet listeleri ile zayıflama 1 haftada 5 kilo verme gibi hedeflere sahipseniz mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Özellikle 1 haftada 5 kilo verdim kadınlar kulübü arasında konuştuk, listeleri paylaştık diyen okurlarımıza da teşekkür ediyoruz. Çünkü 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi onlar sayesinde bu kadar popüler hale geldi. İşte 1 haftada 5 kilo verdiren diyet Ender Saraç anlatımıyla karşınızda!

https://youtu.be/PzTNIAqg1vw

 

1 haftada 7 kilo zayıflama

1 haftada 7 kilo zayıflama için organik lifli hububatlar aslında kabızlığı önler ve kahvaltı dahil sıklıkla tercih edilmelidir. Siz de buradan 1 haftada 7 kilo zayıflama diyetine ulaşabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

 • Bir haftada 10 kilo verdiren diyet
 • 1 haftada 3 kilo

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN