Bir elma kaç kalori?

Kategori: Beslenme / Zayıflama - 7.050Yorum Yazın
Bir elma kaç kalori?

Bir elma kaç kalori? Elma kaç kalori diyetkolik olanların en çok sorduğu sorulardan biri. Elma, bu soru diyet menülerinde en çok yer alan meyvelerden olduğu için önem kazanıyor. Hemen her diyet menüsünde sağlıklı ve kilo aldırmayan bir meyve olması düşüncesiyle yeşil veya kırmızı elmaya yer verilebiliyor. Ayrıca elma toksinlerden vücudun arınmasına katkıda bulunduğu için detoks özelliğine sahip. Gerçekten öyle mi peki? Bir elma kaç kalori ? Elmanın başka yan kilo aldırıcı etkileri var mı? Okuduklarınıza inanamayacaksınız!

 

Bir elma kaç kalori?

Elmada kaç kalori var hemen açıklayalım. Orta boy bir elma yani yaklaşık 100 gram ağırlığındaki yeşil, sarı veya kırmızı Bir elma kaç kalori tam olarak 52,1 Kcal geliyor. Yuvarlak olarak elmada kaç kalori var sorusunun cevabı 53 kaloridir.

 

Kırmızı elma kaç kalori?

Meyvelerin rengine göre kalori değerleri değişiklik göstermiyor. Dolayısıyla kırmızı elma kaç kalori sorusunun cevabı da değişmiyor: 52,1 Kcal!

 

Sarı elma kaç kalori?

 

Yukarıdaki açıklama sarı renkli elmalar için de geçerlidir. Bir sarı elma yine 52,1 Kcal’dir.

 

Orta boy elma kaç kalori?

 

Orta boy elma kaç kalori sorusu önemlidir. Çünkü diyet listelerinde çoğunlukla orta boy elma tabiri geçiyor. Özellikle ara öğün olarak öneriliyor sık sık. Bir orta boy elma kaç kalori? Orta boy bir elma 100 gr olarak kabul ediliyor. 100 gr orta boy bir elma 52,1 Kcal’dir.

 

Elma suyu kaç kalori?

Elma mucize bir meyve olarak öneriliyor. Ancak bazen çocuklar, gençler veya elmayı kabuğuyla veya dilimleyerek yemekten hoşlanmayanlar için elma suyu tercih edilebiliyor. Pekiyi elma suyu kaç kalori hiç biliyor musunuz? 100 ml elma suyu 49 Kcal olarak hesaplanıyor. Diyette elma yerine elma suyu mu içmeli!

 

Ekşi elma kaç kalori?

 

Gün içerisinde çok elma tüketenler alternatif olarak teşbihte hata olmaz çok sigara içenlerin filtreli ağızlıkla sigara içmelerindeki önlem gibi ekşi elma yiyerek daha az kalori aldıklarına inanıyorlar. Bu görüş doğru olabilir mi?

Bu düşünce kesinlikle yanlıştır. Çünkü ekşi elma da tatlı elmalar gibi kalori değerine sahiptir. Bir orta boy ekşi elma yine 52,1 Kcal’dir. Ekşi elma yerine fırınlanmış elmayı önerebiliriz. Çünkü 100 gr fırınlanmış elma 37 Kcal değerine sahip. Yani elmayı fırınlayarak yemek kalori değerini düşürdüğü için diyet menülerinde önerilebiliyor.

 

Elma kurusu kaç kalori?

 

Elma kurusu da ülkemizde sevilen kaklar arasında yer alıyor. Meyve kakları arasında kayısıdan sonra en çok elma kurusu tüketiliyor. Elma kurusu kaç kalori? 100 gr elma kurusu 307 Kcal. Elma kurusunu diyetlerde ara öğün olarak tercih edenler rakamı bir daha okusun diye tekrar yazıyoruz:307 Kcal! 100 gr kurutulmuş elma ye günlük kalori ihtiyacının neredeyse yarısını karşılıyor!

 

Golden elma kaç kalori?

 

Amasya elması kaç kalori? Golden elma kaç kalori? Gala elma kaç kalori? Hiç fark etmez elmanın cinse ne olursa olsun 100 gramı 52,1 Kcal!

 

Elma şekeri kaç kalori?

 

Bir elma şekeri 215 kcal olarak hesaplanıyor. Aman dikkat elmayı masum meyve olarak görüp üzerindeki azıcık şekerden ne olur demeyin! Bir elma şekeri 215 kcal olarak vücudunuzda yer eder.

 

Elma dilim patates kaç kalori?

 

Elma dilim patates kaç kalori sorusu sıkça soruluyor. Burada hemen cevap vermek istiyoruz bu nedenle. Bir elma dilim patates 123 Kcal.

 

Elma sirkesi kaç kalori?

 

İşte sıra geldi bir diğer zayıflama mucizesine. Elma sirkesi zayıflatırmı nasıl kullanılır ülkemizin popüler merakları arasında yer alıyor. Gerçekten elma sirkesi zayıflatırmı nasıl kullanılır? Bu konuyla ilgili editörlerimizin hazırlamakta olduğu makaleyi inceleyebilirsiniz.

100 gr elma sirkesi 25,1 Kcal değerine sahip. Çok düşük bir kalori miktarı içeriyor. Ayrıca yağ yakıcı özellikleri de elma sirkesini diyet listelerinde öne çıkarıyor. Elma sirkesi zayıflatırmı nasıl içilir? Bu soruların cevabını buradan inceleyebilirsiniz.

 

Elma çayı kaç kalori?

 

Bir fincan elma çayı yaklaşık 3 Kalori olarak hesaplanıyor. Afiyetle kilo alma kaygısı olmadan içebilirsiniz!

 

Elma pekmezi kaç kalori?

 

100 gr elma pekmezi 240 Kcal’dir. Elma pekmezi de diğer pekmezler kadar kalori yoğun bir yiyecektir. Dikkatli tüketilmesi kilo kontrolü açısından önemlidir.

elma şekeri kaç kalori - elma sirkesi kaç kalori - orta boy elma kaç kalori - elma çayı kaç kalori - elma sirkesi zayıflatırmı nasıl içilir - golden elma kaç kalori - elma kaç kalori diyetkolik - elma pekmezi kaç kalori

1 elma kaç kalori

1 elma kaç kalori?

 

Bazı ziyaretçilerimiz rakamla arama yapmayı seviyor. Yazımızın konusunu 1 elma kaç kalori şeklinde arıyor. Bu ziyaretçilerimiz için ve onların akıllarındaki 1 elma kaç kalori sorusunun cevabı için son kez yazıyoruz. 1 elma 52,1 kaloridir.

Elma gerçekten mucize bir meyve mi? Sanıldığı kadar masum mu? Yan etkileri ve zararları olabilir mi? Bu soruların cevaplarını yasak elma isimli makaleden okuyabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN