Bir ekmek kaç kalori?

Kategori: Diyetisyen - 15.341Yorum Yazın
Bir ekmek kaç kalori?

Bi ekmek kaç kalori günlük kullanım diliyle en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir ekmek kaç kalori sorusu ekmeği bu kadar çok seven bir millet olarak çok ilgimizi çekiyor. Üstelik ekmek tüketimini beslenmesinde önemli bir yere koyduğumuz için kilo problemi de ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle diyete başlarken ilk öneri genellikle “-Ekmeği kesin!” oluyor. O halde bi ekmek kaç kalori bilmek kilo vermek için de önem taşıyor. Bu yazıda ekmekte ne kadar kalori varbi dilim ekmek kaç kalori sorularının ayrıntılı cevaplarını okuyabilirsiniz.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Bi ekmek kaç kalori? Bir ekmek kaç kalori? 

Ekmekte ne kadar kalori var? Rakamla yazarak sorar isek 1 ekmek kaç kalori (Halk diliyle bi ekmek kaç kalori, 1 ekmek kac kalori) sorusunun cevabı 300 gram ağırlığındaki beyaz ekmek için 768 kcal olarak veriliyor. Fırınlarda veya Halk Ekmek marketlerinde 1 ekmek kaç kalori sorusunun cevabı için gerekli parametre bir ekmek kaç gram (Bi ekmek kaç gram) sorusudur. Genellikle bir ekmek 250 gram olarak satılıyor. Bi ekmek kaç gram sorusu ekmeğin türüne göre de büyük değişkenlikler gösterebiliyor. Bir dilim ekmek kaç gram? Beyaz ekmek olarak bir dilim ekmek kaç gram sorusunun karşılığı 28 gramdır.

Bir dilim ekmek kaç kalori? (Bir dilim ekmek kac kalori) 250 gram bir ekmekte kaç kalori var merak ediyorsanız hemen belirtelim. Bir ekmekte kaç kalori var? 640 kaloridir. Beyaz ekmek lif yönünden daha fakir olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle kan şekerinin hemen yükselmesine sebep olabilir. O nedenle dikkatli kullanılmalıdır.

100 gr ekmek kaç kalori? 265 kalori 100 gr ekmek kaç kalori sorusunun cevabıdır. 1 ekmekte kaç kalori var sorusunu kalın dilim şeklinde de sorabiliriz. Örneğin bir dilim 1 ekmekte kaç kalori var diye sorarsak cevap 90 kcal olarak verilebilir.

1 adet ekmek kaç kalori?

Metin içerisinde ekmek kalori değeri ile ilgili benzer ifadelerin tekrarlandığını göreceksiniz. bunun nedeni ekmek kalori değeri sorulurken çok farklı cümle yapılarının kullanılıyor olmasıdır. Tüm sorulara cevap verebilmek için bu nedenle farklı ifade edilen ama aynı şeyi soran cümle yapılarını tekrar yazmak durumunda kalıyoruz. Bu durum için anlayışınıza sığınıyoruz.

1 adet ekmek kaç kalori sorusunu aşağıda okuyabileceğiniz gibi ekmeğin çok farklı türleri için de sorabiliriz. Ekmeğin içerisinde yer alan malzemeler de 1 tane ekmek kaç kalori sorusunun cevabını değiştirebiliyor. Aşağıda tüm çeşitleriyle 1 tane ekmek kaç kalori sorusunun cevaplarını okuyabilirsiniz.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 dilim ekmek kaç kalori? Bi dilim ekmek kaç kalori? Bi ekmek kaç kalori

Ziyaretçilerimiz diyet yaparken ekmeği dilim dilim kalori hesabıyla yiyebildiklerini belirtiyorlar. Bir dilim ekmek kalori değeri bu nedenle diyet yapanlar için büyük önem taşıyor. Bu yüzden 1 dilim ekmek kaç kalori (1 dilim ekmek kac kalori), halk söylemiyle bi dilim ekmek kaç kalori sorusunun dilim dilim cevaplarını bulabilirsiniz. Bir dilim ekmek kalori değeri kalınlığına göre 64-77 kalori arasında değişebiliyor.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Bir dilim ekmek kaç kalori? Bir dilim ekmekte kaç kalori var?

Bir dilim ekmek kaç kaloridir? İşte bi dilim ekmek kalori değeri, bir dilim ekmek kaç kalori listesi! Elbette bir dilimle sınırlı değil, iki dilim ekmek kaç kalori gibi alternatif kalori miktarlarını da bulabilirsiniz.

 • Bir dilim ekmekte kaç kalori var? 1 dilim beyaz ekmekte kaç kalori var? 1 dilim ekmek kaç gr? 30 gram orta kalınlıkta bir dilim beyaz ekmek 77 kalori içeriyor. İnce 1 dilim ekmekte kaç kalori var? 25 gram ince 1 dilim ekmekte kaç kalori var? 64 kcal.
 • Bi dilim beyaz ekmek kaç kalori? 300 gram bir adet beyaz ekmek kalori değeri 768 kcal’dir. Dilim olarak baktığımızda bi dilim beyaz ekmek kaç kalori sorusunun karşılığı 25 gram için 64 kaloridir.
 • 1 ince dilim ekmek kaç kalori? 25 gram 1 ince dilim ekmek kaç kalori sorusunun yanıtı 64 kaloridir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

2 dilim ekmek kaç kalori?

 • 2 dilim ekmek kaç kalori? (İki dilim ekmek kaç kalori) 2 dilim ekmekte kaç kalori var diyorsanız ince dilim için 128 kcal’dir.
 • 3 dilim ekmek kaç kalori? Orta kalınlıkta 3 dilim ekmek kaç kalori? 90 gram olarak hesap ediliyor ve 230 kcal içeriyor.
 • 4 dilim ekmek kaç kalori? Kalın olarak dilimlenmiş 4 dilim ekmek kaç kalori? 140 gram için 358 kcal.
 • 4 dilim çavdar ekmeği kaç kalori? İnce dilimlenmiş 4 dilim çavdar ekmeği kaç kalori? 20 gram için 253 kcal. Dolayısıyla 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği kaç kalori, 64 kaloridir.
bi ekmek kaç kalori-bi dilim ekmek kaç kalori-bi dilim ekmek kalori-bi ekmek kaç gram-tırnaklı ekmek kaç kalori-bi dilim beyaz ekmek kaç kalori-tırnaklı ekmek kalori-bi somun ekmek kaç kalori-1 adet somun ekmek kaç kalori-ekmek kaç kalori
Bi ekmek kaç kalori sorusu kilo vermek isteyenler ve ekmeği sevenler için önem gösteriyor.

1 kepekli ekmek kaç kalori? Bi ekmek kaç kalori? 1 dilim kepekli ekmek kaç kalori? Bir dilim kepekli ekmek kaç kalori?

Bir dilim kepekli ekmek kalori değeri nedir konusuna girmeden önce kepekli ekmeğin faydalarına bir göz atalım.

Buğday kepeği binlerce yıldır insanların beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. Buğday kepeği bir lif kaynağıdır. Bazı insanlar kalın bağırsak hastalıkları (kanser dahil), mide kanseri, meme kanseri, safra kesesi hastalığı, hemoroidler ve diyafram kasından (hiatal herni) midenin ilerlediği bir durumun önlenmesi için ağızdan buğday kepeği alırlar. Ayrıca kabızlık, irritabl bağırsak sendromu (IBS), yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve diyabet tedavisinde kullanılır.

Buğday kepeği, bağırsağı hızlandırarak ve dışkı çıkışını ve bağırsak çalışmasını artırarak kabızlığa yardımcı olur.

Kepekli ekmek yiyerek de buğday kepeği alınabilir. 1 kepekli ekmek kaç kaloriBir kepekli ekmek kaç kalori sorusunun cevabı 50 gram için 108 kcal olarak verilebilir. 50 gr kepekli ekmek kaç kalori 108 kcal’dir.

100 gr kepekli ekmek kaç kalori? 216 kalori 100 gr kepekli ekmek kaç kalori sorusunun karşılığıdır.

Kızarmış kepekli ekmek kaç kalori? Bir dilim kızarmış kepekli ekmek kaç kalori sorusunun karşılığı 28 gram için 60 kaloridir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Bir dilim kepek ekmek kaç kalori? 1 dilim kepek ekmek kaç kalori? 1 dilim kepek ekmeği kaç kalori?

 • 1 dilim kepek ekmeği kaç kalori? 1 dilim kepek ekmek kaç kalori? 1 dilim kepekli ekmek kaç kalori? Yazıyla bir dilim kepekli ekmek kaç kalori?

1 dilim kepekli ekmek kaç kalori, bir dilim kepek ekmek kaç kalori sorusunun karşılığı 25 gram için 53 kaloridir. 1 kepek ekmek kaç kalori?

2 dilim kepek ekmek kaç kalori? 2 dilim kepekli ekmek kaç kalori? İki dilim kepekli ekmek kaç kalori?

 • 2 dilim kepek ekmeği kaç kalori? Başka bir ifadeyle 2 dilim kepekli ekmek kaç kalori? 2 dilim kepek ekmek kaç kalori? (İki dilim kepek ekmek kaç kalori, iki dilim kepekli ekmek kaç kalori) Orta kalınlıkta 2 dilim kepek ekmeği kaç kalori sorusunun cevabı 173 kcal’dir.
 • 3 dilim kepekli ekmek kaç kalori? 3 dilim kepekli ekmek kaç kalori sorusunun karşılığı ise kalın dilim için 324 kalori, ince dilim için ise 162 kaloridir.
 • 4 dilim kepek ekmeği kaç kalori? Çok ince 4 dilim kepek ekmeği kaç kalori sorusuna uzmanlar 173 kcal cevabını veriyor.
 • Uno kepekli ekmek kaç kalori? 1 dilim Uno kepekli ekmek kaç kalori sorusunun cevabı 45 kcal’dir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 somun ekmek kaç kalori? Bi somun ekmek kaç kalori? 1 tane somun ekmek kaç kalori?

1 somun ekmek kalori değeri (1 somun ekmek kac kalori) kaçtır? Özellikle 1 somun ekmek kalori açısından çok yüksek kalori içeriyor algısı bulunuyor. Gerçekten öyle mi? 1 adet somun ekmek kaç kalori1 somun kaç kalori? Küçük somun ekmek kaç kalori1 tam somun ekmek kaç kalori?

Beyaz ekmek olarak ele alırsak 250 gram ağırlığındaki 1 somun ekmek kaç kalori, günlük kullanım diliyle bi somun ekmek kaç kaloribir somun ekmek kaç kalori merak edenler için verilebilecek yanıt 680 kaloridir.

Bazen 1 somun beyaz ekmek kaç kalori, bir somun ekmek kaç kalori biçiminde de sorulabiliyor. 1 somun beyaz ekmek kaç kalori sorusunun karşılığı yine 250 gram için 680 kaloridir. Ekmeğin yapılış ve pişiriliş şekillerine göre kalori değerleri değişebiliyor. Aşağıda hangi ekmek kaç kalori sorusunun karşılıklarını bulabilirsiniz.

1 dilim somun ekmek kaç kalori? 25 gram 1 dilim somun ekmek kaç kalori sorusunun karşılığı 64 kcal’dir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 somun ekmeği kaç kalori? Somun olarak bi ekmek kaç kalori?

 • 1 adet somun ekmek kaç kalori? 250 gram için 680 kalori 1 somun ekmeği kaç kalori sorusunun cevabıdır. 1 tane somun ekmek kaç kalori sorusu 250 gram için en düşük 642 kaloridir.
 • Yuvarlak ekmek kaç kalori? 250 gram yuvarlak ekmek 640 kaloridir.
 • 1 sandviç ekmeği kaç kalori? 1 adet 65 gram 1 sandviç ekmeği kaç kalori? 178 kcal. Kepekli sandviç ekmeği kaç kalori? 171 kalori 70 gram kepekli sandviç ekmeği kaç kaloridir sorusunun yanıtını oluşturuyor.
 • Baget ekmek kaç kalori? Bir adet baget ekmek 360 kcal gelebilir.
 • Roll ekmek kalori değeri nedir? Roll ekmek kaç kalori? 50 gram roll ekmek kaç kalori? 128 kcal.
 • Tombik ekmek kaç kalori? 50 gram için 118 kcal tombik ekmek kaç kalori sorusunun cevabıdır.
 • Pita ekmeği kaç kalori? 60 gram 166 kcal’dir.
 • Tombik ekmek kalori? Bir paket tombik ekmek kalori sorusunun cevabı 168 kcal’dir.
 • Uno chia tohumlu ekmek 25 gram için 61 kcal’dir.
 • Ramazan pidesi kaç kalori? 260 gram Ramazan pidesi kaç kalori sorusunun karşılığı 671 kcal’dir.

Tırnaklı ekmek kaç kalori?

Tırnaklı ekmek kalori değeri veya pide ekmek kalori değeri sıklıkla sorulan sorular arasında bulunuyor. Tırnaklı ekmek kalori değerini aşağıda veriyoruz.

 • Tırnaklı ekmek kaç kalori? Şanlıurfa tırnaklı ekmek kaç kalori sorusu için 400 gramı 940 kaloridir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 pide ekmek kaç kalori? Bir pide ekmek kaç kalori?

 • Pide ekmek kaç kalori? 1 pide ekmek kaç kalori? Susamsız bir pide ekmek kaç kalori 400 gram pide ekmek 940 kaloridir. Özellikle Ramazan ayında pide ekmeğin kalori düzeyine dikkat edilmelidir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Lavaş ekmeği kaç kalori?

Lavaş ekmeği kaç kalori sorusunun karşılığı nedir?

 • 1 lavaş ekmek kaç kalori? 65 gram 1 lavaş ekmek kaç kalori? 185 kcal. 1 tane lavaş ekmek kaç kalori sorusunu ince lavaş ekmek kaç kalori olarak düşünürsek 150 kalori olarak hesaplayabiliriz.
 • Kepekli lavaş kaç kalori? 100 gram kepekli lavaş kaç kalori sorusunun karşılığı 310 kcal’dir.
 • Tam buğday lavaş kaç kalori? 65 gram tam buğday lavaş kaç kalori sorusunun karşılığı 308 kaloridir.
 • İnce lavaş kaç kalori? 40 kalori ince lavaş kaç kalori sorusunun cevabı olarak verilebilir.
 • Kızarmış tam buğday ekmeği kaç kalori? 100 gram kızarmış tam buğday ekmeği kaç kalori sorusunun karşılığı 306 kcal’dir.

Yufka ekmek kaç kalori?

Yufka ekmek kaç kalori? Yufka ekmeği kaç kalori? 200 gram için 628 kcal. Biliyorsunuz yufka ekmeği sac ekmeği olarak da tanınıyor. Sac ekmeği kaç kalori? Bu soru yani sac ekmeği kaç kalori sorusu cevabı yufka ekmekle aynıdır.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Hangi ekmek kaç kalori?

Çeşit çeşit ekmek kalori değeri bakımından kafanızı karıştırabilir. Bi dilim ekmek kalori, hiç kafanız karışmasın, hepsinin kalori değerini hesapladık ve aşağıda listeledik.

 • Cevizli ekmek kaç kalori? İnce dilim cevizli ekmek kaç kalori? 30 gram için 149 kcal.
 • Organik Chia tohumlu ekmek kaç kalori? 25 gram için 61 kcal.
 • Ekşi mayalı ekmek kaç kalori? 60 gram için 193 kcal.
 • Diyet ekmek kaç kalori? 25 gram için 54 kcal.
 • Açık ekmek kaç kalori?
 • Altın ekmek kaç kalori? İHE altın ekmek (altın çörek) 50 gram için 165 kcal.
 • Glutensiz ekmek kaç kalori? 30 gram için 74 kcal.
 • Haşhaşlı ekmek kaç kalori? 126 gram için 318 kcal haşhaşlı ekmek kaç kalori sorusunun karşılığıdır.
 • Eti form kaç kalori? Eti form ekmek kaç kalori? 1 dilim 9 gram Eti Form ekmek kaç kalori? 32 kcal. Eti form kaç kalori?
 • Light ekmek kaç kalori? 25 gram için 47 kcal.
 • 100 gram altın çörek kaç kalori? 1 adet 50 gram altın çörek kaç kalori? 83 kcal. Altın çörek kalori değerini bilmek altın çörek kilo aldırırmı sorusuna daha kolay cevap verebilmeyi sağlıyor.
 • Halk ekmeği kaç kalori? Orta boy kepekli halk ekmeği kaç kalori sorusunun karşılığı 150 kaloridir.

Tam tahıllı ekmek kaç kalori? Bir dilim tam tahıllı ekmek kaç kalori

30 gram 1 dilim tam tahıllı ekmek kaç kalori? 68 kalori 1 dilim tam tahıllı ekmek kaç kalori, bir dilim tam tahıllı ekmek kaç kalori sorusunun cevabıdır.

Çok tahıllı ekmek kaç kalori?

Çok tahıllı ekmek kaç kalori sorusunun cevabı 25 gram için 65 kaloridir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Kızarmış ekmek kalori değeri, kızarmış ekmek kalorisi kaçtır?

Kızarmış ekmek kalori değeri normal ekmeğe göre daha düşüktür. 30 gram ekmek 90 kalori iken 30 gram kızarmış ekmek kalori değeri 70 kaloridir.

 • 1 dilim kızarmış ekmek kaç kalori? 1 dilim kızarmış ekmek kaç kalori (Bir dilim kızarmış ekmek kaç kalori) sorusunun cevabı 37 kcal’dir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Hangi ekmek kaç kalori?

 • Kurutulmuş ekmek kaç kalori? 36 kcal.
 • Mayalı 100 gram ekmek kaç kalori? Mayalı 100 gram ekmek kaç kalori sorusunun karşılığı 302 kaloridir.
 • Mayasız ekmek kaç kalori?
 • 1 dilim esmer ekmek kaç kalori1 dilim esmer ekmek kaç kalori sorusunun cevabı 25 gram için 74 kcal’dir.
 • Tahıllı ekmek kaç kalori? 30 gram için 68 kcal.
 • Yulaflı ekmek kaç kalori? 125 gram için 205 kcal.
 • Tereyağlı ekmek kaç kalori? 28 gram için 100 kcal tereyağlı ekmek kaç kalori sorusunun cevabıdır.
 • Yağlı ekmek kaç kalori? 80 kcal.
 • Zeytinli ekmek kaç kalori? 65 gram için 172 kcal.
 • Fırında kurutulmuş ekmek kaç kalori? 36 kcal.
 • Bayat ekmek kaç kalori? Bayat ekmek içi kaç kalori? 30 gram için 34 kcal.
 • Siyah ekmek kaç kalori? 100 gram esmer ekmek 293 kcal.
 • Normal ekmek kaç kalori? 100 gram normal ekmek 264,6 kcal.

Ekmek kaç kalori?

Ekmekte kaç kalori var (Ekmek de kaç kalori var) yukarıda detaylarıyla vermeye çalıştık. İşte ekmekle ilgili bazı önemli noktalar.

 • Beyaz ekmek, fazla kalori ve az miktarda besin sağlayarak iyiden daha fazla zarar verebilir.
 • Tam öğün ekmeği tam tahılı içerir ve lif, B vitamini ve mineraller sağlar.
 • Glütensiz ekmekler ve buğday olmayan ekmekler alerjisi olanlar için uygundur.
 • Ilımlı tüketilen ekmek, kilo almaya yol açmaz, ancak işlenmiş et ve diğer yüksek yağlı maddelerle doldurulmuş sandviçler bunu yapabilir.

Bi ekmek kaç kalori sorusunun cevabı gibi kilo vermek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN