Bel çevresi yağları nasıl erir?

Kategori: Zayıflama - 12.094Yorum Yazın
Bel çevresi yağları nasıl erir?

Bel çevresi yağları modern yaşamın bize kötü bir armağanıdır. Çünkü bel çevresi yağları özellikle yüksek kalori içeren hazır yemek ve hızlı yemek alışkanlıklarının bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Hareketsiz yaşam bel çevresi yağları oluşumunu tetikliyor. Bel çevresi yağları beraberinde sağlık sorunlarını da getiriyor. Eğer siz de bel çevresi yağları konusunda şikayetçi iseniz yapabileceklerinizin farkında mısınız? Bu yazıda bel çevresi yağları nasıl eritilir, bel çevresi yağlanma sorunu için neler yapılabilir, bel çevresi eritme diyeti nedir, bel çevresi inceltme egzersizleri nelerdir, bel çevresi ölçümü nasıl yapılır, bel çevresi kaç cm olmalı başlıklarını bulabilirsiniz.

Bel çevresi yağları

Bel çevresi yağları veya bel çevresi yağlanma modern yaşamın en büyük problemlerinden biridir. Çok yaygın olarak görülmekte olup etkili bir diyet tedavisi gerektirmektedir.

Bel çevresi yağlanması neden olur? Bel çevresi yağlanmasının altında yatan nedenler herkeste farklı olabilir. Bununla birlikte bel çevresi yağları erkek ve kadın fark etmeksizin oluşabilmektedir.

 • Dengesiz gıda alımı
 • Yüksek karbonhidratlı ve şekerli beslenme
 • Menopoz dönemi
 • Hareketsiz yaşam
 • Yüksek kalorili yaşam şekli
 • Fazla alkol tüketimi
 • Kronik stres
 • Altta yatan bir sağlık sorunu (Hipotiroidi, insülin direnci, kortizol fazlalığı, Cushing vb)

Bel çevresi yağlanma

Bel çevresi yağlanma sorununuz varsa birkaç adımda kurtulabilirsiniz. Öncelikle karın ve bel çevresi yağlarından nasıl kurtulabilirsiniz sorusuna cevap olarak gerekli testlerin yaptırılması gerekiyor. Eğer hormonal bir bozukluk varsa ilaç tedavisi yapılmalıdır.

Yağlanma bel çevresi obezite öncüsü belirtidir. Özellikle yüksek yağ birikmiş bel ve karın bölgesine sahip olanlar obezite sorunu ile karşı karşıyadır.

Altta yatan bir sağlık problemi yoksa karın ve bel çevresi yağlarından nasıl kurtulabilirsiniz?

 • Bel çevresi inceltme egzersizleri
 • Bel çevresi liposuction, lipofiz, mezoterapi gibi yöntemler
 • Bel çevresi diyeti
 • Dengeli beslenme ve hareketli yaşam
 • Aromatik yağlarla masaj
 • Alkolden uzak durmak
 • Karbonhidrat ve şeker alımını sınırlandırmak
bel çevresi yağlanma-bel çevresi obezite-bel çevresi ölçümü-bel çevresi kaç cm olmalı-bel çevresi kaç cm olmalı erkek-bel çevresi kalınlığı-bel çevresi kaç olmalı-bel çevresi ölçümü nasıl yapılır-bel çevresi ölçüsü-ideal bel çevresi hesaplama-bel ve çevresini inceltme hareketleri-bel çevresi eritme hareketleri resimli-bel çevresi inceltme egzersizleri-bel çevresi için egzersiz-bel çevresi ve göbek eritme egzersizleri-bel çevresi yağları egzersizleri-bel çevresi zayıflama hareketleri-bel çevresini eriten hareketler-bel çevresi yağları-bel çevresi liposuction-bel çevresi yağları erkek-karın ve bel çevresi yağlarından nasıl kurtulabilirsiniz-bel ve çevresini eritmek için-bel çevresi nasıl zayıflar-bel çevresi simit nasıl erir-bel çevresi ve göbek eritme-göbek ve bel çevresi eritme-göbek ve bel çevresi nasıl eritilir-göbek ve bel çevresi yağları nasıl eritilir-bel çevresi diyeti-bel çevresi eritme diyeti-bel çevresi için diyet-bel çevresi kilo verme-bel çevresi inceltme-bel çevresi inceltme diyeti-bel çevresini eriten diyet
bel çevresi eritme diyeti

Bel çevresi eritme diyeti

Bel çevresi yağlanması için etkili bir yöntem bel çevresi eritme diyeti uygulamaktır. Bu konuda bir diyetisyen ile çalışmanızı öneriyoruz.

Bel çevresi için diyet olarak göbek eriten diyet listesi ve 1 haftada göbek eritme yollarını okuyabilirsiniz.

Bel çevresi diyeti olarak bizim önerimiz üst bölge zayıflama diyeti uygulamanızdır. Üst bölge zayıflatma diyeti ile vücut yağlarında bölgesel olarak kurtulmak mümkün olabilir.

Bel çevresi inceltme diyeti, bel çevresini eriten diyet olarak bilinen üst bölge diyetinin nasıl yapıldığını ilgili linki takip ederek inceleyebilirsiniz.

Bel çevresini eriten diyet bel çevresi kilo verme beslenme düzeni gerektiriyor.

Bel çevresini eriten diyet

Bel çevresi inceltme için daha fazla protein ve lif tüketin. Proteinli yemekler yerseniz daha az yiyeceksiniz, çünkü sizi daha tok hissettiriyorlar. Özellikle yüksek proteinli bir kahvaltı yaptığınızdan emin olmalısınız. Kahvaltıyı atlama. Yüksek proteinli bir diyete geçerseniz kilo verme oranınızı yüzde 25 artırabilirsiniz.

Kilo vermenin yüzde 80’inin (bel çevreniz dahil) egzersizden değil, diyetten gelmesi gerektiğini unutmayın.

Yumurtalar, ton balığı, sebzeler, salatalar, bademler, elmalar ve yağsız etler iyi seçeneklerdir. Diyetinizi temizlemenin zor olduğunu düşünüyorsanız, bel yağlanmasının kalp hastalığı, diyabet ve yüksek tansiyon gibi bir dizi hastalık için daha yüksek risk altında olduğunuzu gösterir. Ve sadece düzgün bir diyet olmadan belinizi dramatik şekilde küçültmeyeceksiniz.

Ne kadar süt yediğinizi sınırlamaya çalışın. Diyetinizi doldurmanız gereken yiyecekler arasında derisiz tavuk, kahverengi pirinç ve brokoli sayılabilir. Bunlar bel için iyidir.

Bel ve çevresini inceltme hareketleri

Bel ve çevresini eritmek için yapabilecekleriniz arasında egzersiz, hareketle yaşam ilk sırada geliyor. Günlük en az 10 bin adım atmalısınız. Hayatınızda hareket yoksa pek çok hastalığın pençesinde olabilirsiniz.

Bel ve çevresini inceltme hareketleri, bel çevresi yağları egzersizleri için mutlaka zaman ayırın. Aşağıdaki videoda bel çevresi için egzersiz örneklerini izleyebilirsiniz. Bel çevresi ve göbek eritme egzersizleri her yaşta uygulanabilecek hareketlerdir. Bu nedenle bel çevresi ve göbek eritme egzersizleri için geç kalmış sayılmazsınız.

Yaşla birlikte bel çevresinde adeta bir simit şeklinde yağ depolanıyor. Çünkü vücut harcayamadığı yağları burada depoluyor. Yediğimiz şekerli veya yüksek karbonhidratlı gıdalar ise önce yağa dönüşüyor sonra da depolanıyor.

 Göbek ve bel çevresi eritme için ilk yapılması gereken uygulama hatalı davranış kalıplarından uzaklaşmaktır. Bunlar arasında ilk sırada hareketsiz yaşam geliyor. Göbek ve bel çevresi eritme konusunda kararlı iseniz ilk yapmanız gereken şey bel çevresi zayıflama hareketleri antrenman programı hazırlamaktır.

Bel çevresi zayıflama hareketleri, bel çevresini eriten hareketler beraberinde daha aktif bir yaşamın kapılarını aralayacaktır. Aşağıdaki videoda bel çevresi eritme hareketleri resimli olarak detaylarıyla yer alıyor.

Göbek ve bel çevresi nasıl eritilir?

Medikal estetik uygulamalar ile göbek ve bel çevresi nasıl eritilir? Hangi uygulamalarla bel çevresi simit nasıl erir?

 • Kavitasyon. Ses dalgaları ile bel çevresi ve göbek eritme tekniğidir.
 • Liposuction. Bel çevresi liposuction ile yağlardan kurtulabilirsiniz. Liposuction cilt sıkılaştırma tekniğidir.
 • Lipofiz. Özel ilaçların çok ince iğneler kullanılarak bölgesel zayıflama amacıyla bel çevresi ve göbek eritme için uygulanmasıdır. Amaç metabolizmayı hızlandırmak ve dolaşımı artırmaktır.
 • Mezoterapi. Mezoterapi, tıbbi bir tekniktir, özel olarak hazırlanmış vitamin, amino asit ve ilaç karışımlarının mikro-enjeksiyonunu, problemli bir alandaki mezoderm içine (yani deri altında sadece milimetre ) enjekte edilmesiyle yapılıyor.

Aromatik yağlarla bel çevresi nasıl zayıflar?

Yağ yakıcı aromatik masaj yağları bel çevresi nasıl zayıflar sorusuna doğal bir cevap oluşturabilir. masaj terapisinde kullanıldığında metabolizmayı arttırdığı ve toksinleri çıkardığı gösterildiğinden dolaylı olarak bir dereceye kadar yardımcı olabilirler. Yağ yakma masaj yağının aslında yağ yakmaya yardımcı olmayacağını, bunun yerine vücudunuzun bu kiloları daha hızlı dökmesine yardımcı olabileceğini unutmayın.

Hangi yağlarla göbek ve bel çevresi yağları nasıl eritilir?

Göbek ve bel çevresi yağları nasıl eritilir sorusu kadar masaj tekniğinde hangi yağların kullanılacağı da önem taşıyor. İşte yağ yakan yağlar!

 • Tarçın
 • Zencefil
 • Limon
 • Greyfurt
 • Tatlı portakalı
 • Adaçayı
 • Rezene
 • Nane

Bel çevresi ölçümü nasıl yapılır?

Bel çevresi ölçüsü için kalça kemiğinizin üstünden başlayın, ardından şerit metreyi vücudunuzun her yerine göbek deliğinizle aynı seviyeye getirin.

Çok sıkı olmadığından ve arkada bile düz olduğundan emin olun. Ölçüm yaparken nefesini tutmayın.

Teneffüs ettikten hemen sonra şerit metre üzerindeki rakamı kontrol edin.

 1. Kıyafetleri bel hattından çıkarın.
 2. Ayakların omuz genişliğini birbirinden ayırın (25 – 30 cm veya 10 – 12 inç) ve düz bir şekilde durun.
 3. Kalça kemiğinin üstünü bulun. Bu kalça kemiğinin, vücudun ön tarafında değil, bel tarafındaki kısmıdır. Bel tarafındaki kalça kemiğini hissetmek için başparmak ile işaret parmağı arasındaki alanı kullanın.
 4. Ölçüm bandının alt kenarını kalça kemiğinin üst kısmıyla hizalayın. Mezurayı tamamen bel çevresine sarın. Mezuraların yere paralel olduğundan ve bükülmediğinden emin olun.
 5. İki normal nefes alın ve ikinci nefesin soluk alması, şerit ölçüyü sıkın, böylece rahatça ama cildin içinde kalmayacak şekilde sıkın.
 6. Bel ölçüsünü en yakın 0,5 cm’ye (1/4 inç) kadar alın.

Bel çevresi ölçümü

Yağınızın vücudunuzda olması, devam eden sağlık sorunlarına yakalanma riskinizin önemli bir işareti olabilir. Aşırı miktarda vücut yağının bel ve göbek çevresine taşınması, kalçalarınız ve uyluklarınızdaki ağırlıktan daha fazla bir sağlık riskidir.

Boyunuza veya yapınıza bakılmaksızın, çoğu yetişkin için, erkekler için 94 cm’den büyük ve kadınlar için 80 cm’den büyük bir bel ölçümü, kalbi, böbrekleri, karaciğeri, sindirim organlarını ve pankreasını kaplayan iç yağ birikintilerinin seviyesinin bir göstergesidir. Bu kalp hastalığı ve felç riskini artırabilir.

bel çevresi yağlanma-bel çevresi obezite-bel çevresi ölçümü-bel çevresi kaç cm olmalı-bel çevresi kaç cm olmalı erkek-bel çevresi kalınlığı-bel çevresi kaç olmalı-bel çevresi ölçümü nasıl yapılır-bel çevresi ölçüsü-ideal bel çevresi hesaplama-bel ve çevresini inceltme hareketleri-bel çevresi eritme hareketleri resimli-bel çevresi inceltme egzersizleri-bel çevresi için egzersiz-bel çevresi ve göbek eritme egzersizleri-bel çevresi yağları egzersizleri-bel çevresi zayıflama hareketleri-bel çevresini eriten hareketler-bel çevresi yağları-bel çevresi liposuction-bel çevresi yağları erkek-karın ve bel çevresi yağlarından nasıl kurtulabilirsiniz-bel ve çevresini eritmek için-bel çevresi nasıl zayıflar-bel çevresi simit nasıl erir-bel çevresi ve göbek eritme-göbek ve bel çevresi eritme-göbek ve bel çevresi nasıl eritilir-göbek ve bel çevresi yağları nasıl eritilir-bel çevresi diyeti-bel çevresi eritme diyeti-bel çevresi için diyet-bel çevresi kilo verme-bel çevresi inceltme-bel çevresi inceltme diyeti-bel çevresini eriten diyet
ideal bel çevresi hesaplama

İdeal bel çevresi hesaplama

Bel ölçümü, orta bölgenizde taşınan yağ miktarını ölçerek riski değerlendirmenize yardımcı olur. Vücut kitle indeksi (BMI) ölçmekle birlikte kullanılabilir. Birlikte, bu araçlar aşırı vücut yağına bağlı risklerinizin bir göstergesidir.

Aşağıdaki bel ölçümünüzü kontrol edin ve risk altında olduğunuzu düşünüyorsanız, yapabilecekleriniz hakkında doktorunuz veya diyetisyeninizle konuşun.

Bel çevresi kaç cm olmalı?

Erkeklerde 102 santimetre (40 inç) veya daha fazla veya kadınlarda 88 santimetre (35 inç) veya daha fazla olan bir bel çevresi, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları ile ilişkilidir.

Dolayısıyla bel çevresi kaç cm olmalı sorusu yukarıdaki değerlerden kesinlikle düşük, küçük olmalıdır. Tekrar edersek bel çevresi kaç cm olmalı erkek için en fazla 102 cm, kadın için bel çevresi kalınlığı en fazla 88 cm olmalıdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN