Alkali yaşam için ipuçları

Kategori: Alkali Yaşam - 5.156Yorum Yazın
Alkali yaşam için ipuçları

Alkali yaşam aslında doğal ve organik yaşam olarak da adlandırılabilir. Yaşadığımız çağın koşulları vücudumuzu asidik yapmaktadır. Bu öylesine bir kısır döngü halidir ki yoğun tempo ile çalışmayı gerektiren iş ortamları bile asidik bünyenin oluşmasını tetikliyor. Stres, huzursuzluk, endişe hali, geçim sıkıntısı, kronik yorgunluk hep modern dünyanın bize çıkardığı ekstra sorunlardır. Bu sorunlar genetik şifremizi bozdu. Doğada özgür olduğumuz zamanlarda vücudumuz alkali iken doğadan koptuğumuz, plazalara kapandığımız, rezidanslarda yaşadığımız güncel hayatımız artık ne yazık ki asidik skalada yer alıyor. Çare, yeniden alkali yaşama dönmek! Peki ama nasıl?

 

Alkali yaşam

Alkali yaşam bir bütündür İçerisinde yalnızca limonlu su içmek değil detoks, beslenme, çalışma biçimi kısacası alkali yaşam tarzı (alkali yasam tarzi) geliştirmek gerekiyor.

Alkali yaşam tarzı (alkali yasam tarzi) içerisinde neler bulunabilir?

 

Alkali yaşam nedir?

Alkali yaşam nedir sorusu elbette pek çok konuyu içerisinde barındırıyor. Kısaca yediklerinizle, yaşadıklarınızla ve yaptıklarınızla zehirlenmemek, toksik olmamak demektir.

Alkali yaşam için ne yapalım? Her şeyden önce huzurlu olmak gerekiyor. Alkali bir yaşamın birinci önceliği huzurlu, sakin ve neşeli olmaktır. Eğer negatif düşüncelere sahip, sürekli bir yerlere yetişmeye çalışan, gergin bir kişiyseniz içeceğiniz suların PH derecesi ne olursa olsun bünyeniz o suyu asidik hale getirecektir. Huzur alkali bir vücudun ilk anahtarıdır. Neşe, mutluluk, pozitif düşünce, iyi yaşam ise yedek anahtarlarıdır.

Dinlenmeyi asla ihmal etmeyin. Vücudunuzun alkali özellikli olması için dinlenmek çok önemli. Gün içerisinde küçük dinlenme molaları, akşamları sakin bir saat, hafta sonları dingin bir tatil kaçamağı emin olun yeyip içtiğinizden bile daha etkili olacaktır.

 

alkali diyet- alkali beslenme- alkali yiyecekler	- alkali yaşam- alkali yaşam suyla gelen sağlık- alkali beslenme tablosu	- alkali yaşam nedir- beta alkali yaşam- alkali life center- alkali yaşam kitabı- alkali yaşam alkali mutfak- alkali yasam tarzi- alkali yaşam mutfak- alkali yaşam ve mutfak- alkali life damla- alkali life fiyatı-

Alkali yaşamın ana kuralı hayata pozitif bakmak

 

alkali diyet- alkali beslenme- alkali yiyecekler	- alkali yaşam- alkali yaşam suyla gelen sağlık- alkali beslenme tablosu	- alkali yaşam nedir- beta alkali yaşam- alkali life center- alkali yaşam kitabı- alkali yaşam alkali mutfak- alkali yasam tarzi- alkali yaşam mutfak- alkali yaşam ve mutfak- alkali life damla	- alkali life fiyatı-

Doğayı ve kendi doğanızı ihmal etmeyin!

 

alkali diyet- alkali beslenme- alkali yiyecekler	- alkali yaşam- alkali yaşam suyla gelen sağlık- alkali beslenme tablosu	- alkali yaşam nedir- beta alkali yaşam- alkali life center- alkali yaşam kitabı- alkali yaşam alkali mutfak- alkali yasam tarzi- alkali yaşam mutfak- alkali yaşam ve mutfak- alkali life damla	- alkali life fiyatı-

İçten bir gülüş litrelerce alkali suya bedeldir

 

Alkali yaşam suyla gelen sağlık

Her şeyden önce vücudunuz alkali mi kontrol edin! Vücudunuzun alkali mi olduğunu basit biçimde anlayabilirsiniz. Bu konudaki ‘Vücudunuz alkali mi’ başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Gün içerisinde su içerken içerisine bir dilim limon ekleyerek suyu alkali yapabilirsiniz. Alkali yaşam suyla gelen sağlık beraberinde alkali beslenme biçimini getiriyor. Alkali yiyecekler sizi daha sağlıklı ve pozitif yapabilir. Bir de alkali diyet yaptınız mı beta alkali yaşam biçimine geçtiniz demektir.

 

Alkali yaşam alkali mutfak

Affedici olun. İnsanları suçlamayın. Beğenmediğiniz kişiler sizi germesin, hoşgörülü olun. Siyasi parti liderine kızıp her gününü gerilmiş ok gibi geçiren insanlar var. Ne olur böyle konular, dünya meseleleri sizi çok üzmesin.

Televizyon karşısında, elinizden hiçbir şey gelmezken sinirlenip kendinizi harap etmenin vücudumuzu asidik yöne yönelterek yaşlandırıp hasta etmekten başka anlamı yok. Bırakın hayat olağan akışını sürdürsün. Gülüp geçin olanlara. Affedin insanları, siyasileri, tuttuğunuz takımın oyuncularını, kızdığınız akrabalarınızı, sinir olduğunuz patronunuzu, üzüldüğünüz iş arkadaşlarınızı. Hayat kısa, asidik yapacak kadar vaktimiz bile yok aslında. O kadar çok uğraşıyoruz ki doğal PH dengesini bozmak için. Ve maalesef bozmayı başarıyoruz.

“Biraz uzaklaşıp kuş bakışı bakmak lazım hayata etrafa! Derin bir nefes almak lazım sadece soluk almak için değil yaşadığımızı hissedebilmek için. Yeşillerin arsında kaybolmak biraz keyif ama en çok da kendimizi bulmak için.” Bir blog yazarı ne güzel ifade etmiş değil mi alkali yaşamı. Ataol Behramoğlu dizelerinde adeta alkali yaşamı tanımlıyor:

 

Alkali yaşam kitabı

Değerli yazarların alkali yaşam kitapları bulunuyor. Burada Miyase Bülbül tarafından kaleme alınan Alkali Yaşam Alkali Mutfak kitabını hatırlatmak istiyoruz. Alkali yaşam mutfak veya alkali yaşam ve mutfak olarak da sorulan kitap hakkında bilgileri tanıtım bülteninde buluyoruz.

Alkali Yaşam Alkali Mutfak kitabının tanıtım bülteninde şu noktalar yer alıyor: “Yaşam sıvımız olan kanımız ve diğer vücut sıvılarımız doğal halleriyle hafif alkalidir. Vücudumuz bu doğal değeri korumak için metabolik işlemler ve günlük beslenme sonucu vücut sıvılarında oluşan asidi, alkali minerallerle doğru oranlarda birleştirip, onları nötr hale getirerek dengeleme yapar. Alkali beslenme ve alkali yaşam vücudun dengesini doğal halinde korumasına yardımcı olur, metabolizma ve yağ yakma hızını arttırır.

Alkali beslenme vücudun fonksiyonlarını devam ettirmesi üzerine kurulmuş bir beslenme biçimi, başka bir deyişle beslenmenin matematiğidir. Alkali beslenme bir diyet değildir. Vücudun doğal dengesini korumaya yönelik bir beslenme formülüdür. Bu kitap sadece bir beslenme kitabı değil, bir yaşam biçiminin kitabıdır. Denenmiş gerçeklerden, yayınlanmış bilgilerden, söylenmiş doğrulardan, yapılmış araştırmalardan ve alınmış eğitimlerden yola çıkarak oluşturulmuş bir derlemedir. İnsanoğlunu içine girdiği krizden kurtaracak olan doğaya, doğal olana dönmektir. Yaşanan her anı anlamlı kılmak, geliştirmek, varlığımızın dayanılmaz güzelliğini keşfetmek, doğayı, doğal yapıya uygun beslenmeyi ve yaşamayı öğrenmekle mümkündür.”

 

Alkali beslenme tablosu

Alkali yiyecek listelerinden kendinize özel bir alkali beslenme tablosu hazırlayın. Alkali su hazırlamak izin özel sıvı solüsyonlar da satılıyor. Bu solüsyonlarla normal suyu yüksek PH değerine sahip alkali suya çevirebiliyorsunuz. Alkali life damla olarak bilinen bu ürün yani alkali life fiyatı ise 50 TL’dir.

 

Alkali yaşam şiiri!

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var
Yaşadın mı, yoğunluğuna yaşayacaksın bir şeyi
Sevgilin bitkin kalmalı öpülmekten
Sen bitkin düşmelisin koklamaktan bir çiçeği
İnsan saatlerce bakabilir gökyüzüne
Denize saatlerce bakabilir, bir kuşa, bir çocuğa
Yaşamak yeryüzünde, onunla karışmaktır
Kopmaz kökler salmaktır oraya

Kucakladın mı sımsıkı kucaklayacaksın arkadaşını
Kavgaya tüm kaslarınla, gövdenle, tutkunla gireceksin
Ve uzandın mı bir kez sımsıcak kumlara
Bir kum tanesi gibi, bir yaprak gibi, bir taş gibi dinleneceksin

İnsan bütün güzel müzikleri dinlemeli alabildiğine
Hem de tüm benliği seslerle, ezgilerle dolarcasına

İnsan balıklama dalmalı içine hayatın
Bir kayadan zümrüt bir denize dalarcasına

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar
Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın
Değişmemelisin hiç bir şeyle bir bardak su içmenin mutluluğunu
Fakat ne kadar sevinç varsa yaşamak özlemiyle dolmalısın

Ve kederi de yaşamalısın, namusluca, bütün benliğinle
Çünkü acılar da, sevinçler gibi olgunlaştırır insanı
Kanın karışmalı hayatın büyük dolaşımına
Dolaşmalı damarlarında hayatın sonsuz taze kanı

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına
Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN