Alkali su nedir?

Kategori: Alkali Yaşam - 5.643Yorum Yazın
Alkali su nedir?

Alkali su nedir? Bu soru son zamanlarda inanılmaz sıklıkla soruluyor. Böylesine önemli bir konu için alkali su nedir sorusunun tüm detaylarını aşağıda okuyabilirsiniz. Yazıda ayrıca alkali su nasıl yapılır, alkali suyun faydaları, alkali su zayıflatır mı, alkali su diyeti, alkali su ile zayıflayanlar gibi başlıklar da ilginizi çekebilir.

 

Alkali su nedir?

Alkali sudaki “alkalin”, pH seviyesini ifade eder. PH seviyesi, bir maddenin 0 ila 14 arasında bir ölçekte asidik veya alkali olduğunu ölçen bir sayıdır. Örneğin, pH değeri 1 olan bir şey çok asidik olacak ve pH değeri 13 olan bir şey çok alkali olacaktır.

Alkali su nedir? Alkali su, normal içme suyundan daha yüksek bir pH seviyesine sahiptir. Bu nedenle, bazı alkali su savunucuları, vücudunuzdaki asidi nötrleştirebileceğine inanırlar. Normal içme suyu genellikle nötr pH 7’dir. Alkalin su tipik olarak 8 veya 9 pH değerine sahiptir.

Suyun alkali yapılması beraberinde bol oksijenli ve antioksidan özellikli olmasını da getiriyor. Böylelikle alkali su içtiğinizde genç kalmak ve vücudunuzdaki serbest radikallerle daha etkin savaşmak gücü kazanıyorsunuz.  Dünya Sağlık Örgütü de alkali iyonize su içmenin kronik hastalıkların azaltılmasında önemli rol oynayacağını belirtiyor.

 

 

alkali su nasıl yapılır- alkali su nedir- alkali suyun faydaları- alkali su tarifi- alkali su zayıflatır mı- alkali su zararları- alkali su diyeti- alkali su yapımı- alkali su ile zayıflayanlar- alkali su markaları- alkali su faydaları ender saraç- alkali su ne işe yarar- alkali su kullananlar- alkali su arıtma cihazı- alkali su ile 1 ayda kaç kilo verilir- alkali su farmasi- alkali suyu kimler içemez- alkali su fiyatı- alkali su cihazı- alkali su-

Alkali su nedir? Alkali yapılmış hazır suları içerek daha sağlıklı bir yaşamı yudumlayabilirsiniz

Alkali su nasıl yapılır?

Suyu alkali yapmak için basit birkaç yöntem bulunuyor. Alkali su nasıl yapılır? Alkali su cihazı kullanarak suyu alkali hale getirebilirsiniz. Öncelikle evinizdeki su tesisatına bir alkali iyonizeri içeren filtre (alkali su arıtma cihazı) taktırarak kullandığınız veya içtiğiniz tüm suyu alkali yapabilirsiniz. Alkali su nasıl yapılır sorusunun basit bir formülü daha var: Günlük 8 litre suya 2 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı ekleyerek alkali su içebilirsiniz.

 

Alkali su tarifi

Hazır satılmakta olan alkali suları da tercih edebilirsiniz. Ilık bir bardak suya içmeden önce limon sıkarak veya içtiğiniz suyun içerisine limon dilimi atarak da suyu alkali yapabilirsiniz.  Birkaç damla elma sirkesi damlattığınız bir litrelik suyu da alkali su olarak kullanabilirsiniz.

Alkali su içerek daha genç bir görünümde, daha uzun ve daha sağlıklı bir hayatı yudumlayın!

 

Alkali suyun faydaları (alkali su ne işe yarar)

Alkali su ne işe yarar sorusuna ilk verilebilecek cevaplar şunlardır:

 • Yaşlanma karşıtı özellikler (insan vücuduna daha çabuk emilen sıvı antioksidanlar yoluyla)
 • Kolon temizleme özellikleri
 • Bağışıklık sistemi desteği
 • Nemlendirme, cilt sağlığı ve diğer detoksifiye edici özellikler
 • Kilo kaybı da Alkali suyun faydaları arasında sayılıyor
 • Alkali su kullananlar kansere karşı koruyucu bir kalkana sahip olabilir

 

Alkali su zararları

Bazı uzmanlar alkali su zararları konusunda uyarıyor.

Her ne kadar alkali içme suyu güvenli kabul edilirse de, olumsuz yan etkilere neden olabilir.

Negatif yan etkilerin bazı örnekleri, doğal mide asiditesinin düşürülmesini içerir, bu da bakterileri öldürmeye ve diğer istenmeyen patojenlerin kan dolaşımına girmesine yardımcı olur.

İster alkali su arıtma cihazı ile isterseniz diğer metotları kullanarak alkali su yapımı ile elde edin dikkatli kullanmakta fayda var. Ayrıca uzman doktorların yardımı ve önerisi olmadan alkali su kullananlar arasına katılmayın.

 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • El titreme
 • Kas seğirmesi
 • Ekstremitelerde veya yüzlerde karıncalanma
 • Karışıklık

 

Alkali su faydaları Ender Saraç

Aşağıdaki videoda Alkali su faydaları Ender Saraç tarafından anlatılıyor. Siz de alkali suyu kimler içemez, alkali suyun faydaları, alkali su nasıl yapılır gibi soruları Ender Saraç farkıyla öğrenin!

 

 

Alkali su zayıflatır mı?

Alkali su kilo verdirir mi? Alkali su diyeti yaparak kilo verme hızınızı artırabilirsiniz. Alkali suyunun kilo vermenize yardımcı olmasının nedenleri!

 

 • Alkali su metabolizmanızı hızlandırır. Daha da iyisi, eğer soğuk içerseniz, vücudunuz ısınmak için fazladan kalori yakar.
 • Kendinizi tok olarak hissetmenize yardımcı olur – Yemeklerden bir saat önce bir bardak su için.
 • Enerjinizi artırır. Vücuttaki susuzluk yorgun hissetmenizi sağlar. Vücudunuzun suyunun % 1’ini dehidrate olmak için kaybetmeniz gerekir. Alkali su, sade sudan daha iyi nemlendirir. Bağırsaklarda kolayca emilir. Konu olarak profesyonel bisikletçiler kullanılarak yapılan araştırmalar, alkali suyun egzersiz yaptıktan sonra daha hızlı sulanmasına yardımcı olduğunu kanıtlamaktadır.
 • Kas fonksiyonunu iyileştirir. Uygun şekilde alkali su içilen bir vücut, eklemlerini yağlamak için su kullanacaktır. Dehidrasyon, eklemlerde daha fazla aşınma ve yıpranma ile sonuçlanacaktır. Yeterli su içmek da egzersiz yaparken kasların kramplanmasını önlemeye yardımcı olur. Egzersiz yaparken, dayanıklılığınızı korumak istiyorsanız, doğru alkali su listenizin en üstünde olmalıdır.
 • Vücuttaki alkalilik, kaslarda laktik asit birikmesine karşı koyar. Bu yüzden sporcular egzersiz yapmadan önce kendilerini alkalileştirirler. Kaslarda laktik asit birikimine daha uzun süre dayanabilir, daha uzun süre kalori yakabilirsiniz.
 • Alkali su ile zayıflayanlar sindirim sağlığını iyileştirir. Az su içmek bağırsakların kuru kalmasına neden olur ve kabızlığın bir numaralı sebebidir! Alkali su sindirim sağlığına olumlu bir katkıdır. Yağlanmaya devam ederek kolon sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca sindirim sisteminde yaşayan yararlı bakterileri de destekler.

 

Alkali su markaları

Su markalarının PH değerleri ile ilgili internet sitelerinde verilere rastlanıyor. Ancak burada bu markaları yayınlamıyoruz. Alkali su markaları için suların PH bilgilerine bakabilirsiniz. Ahı hassasiyeti alkali su fiyatı için de belirtiyoruz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 • Alkali su diyeti (alkali su ile zayıflayanlar, alkali su ile 1 ayda kaç kilo verilir)

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN