Ağır Yaşamlar ve Doktor Nowzaradan efsanesi! Doktor Nowzaradan Sivaslı mı? Gerçekte Müslüman mı?

Kategori: Ünlü Diyetler - 2.609Yorum Yazın
Ağır Yaşamlar ve Doktor Nowzaradan efsanesi! Doktor Nowzaradan Sivaslı mı? Gerçekte Müslüman mı?

Ağır yaşamlar TLC televizyon kanalında yayınlanan bir belgesel. Ağır YaşamlarDr. Nowzaradan önderliğinde 270 kilonun üstündeki kişilerin zayıflama yolculuğunu anlatıyor. Her bölümde katılımcıların duygusal, fiziksel mücadelesine ve Dr. Nowzaradan ile birlikte hayalini kurdukları sağlıklı yaşama adım atma serüvenine tanık olacaksınız deniyor tanıtımda!

Gerçekten de öyle! Ağır yaşamların inanılmaz ilgi görüyor. İnsanlar televizyon karşısında ayy! İyi ki bu kadar kilolu değilim, ben çok iyiyim, ya böyle olsaydım diyerek her hafta düşünsel bir zayıflık terapisi yaşıyor. Ağır yaşamlar programı sırasında meyve ve kuruyemiş tüketimi bile azalıyor!

Bu yazıda; Doktor Nowzaradan diyeti, Doktor Nowzaradan nereli açıklıyoruz. Doktor Nowzaradan dini nedir, ağır yaşamlar yeni bölüm (agır yasamlar) örnek videolar izleyebilirsiniz. Doktor Now diyeti ile ilgili çok işinize yarayacak ve şimdiye kadar neden bilmiyordum diyeceğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Öyleyse Doktor Nowzaradan diyeti gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ağır yaşamlar efsanesi!

Youtube videoları bile milyonlarca kez izleniyor. Doktor Now‘un odaya girişi, merhaba deyişi ve elindeki bilgilere bakarak 270 kilonun üzerindeki hastasının yine kilo veremeyişini uzun bir ‘peeeeki!’ sözüyle karşılaması çok seviliyor. Çünkü bu sözün arkasından mutlaka bir fırçalama geliyor! Onların kaçamaklarını ve diyet ihlallerini ölçümlerle hemen yakalıyor! Onun hastaların bahanelerini çürütmesi ve hatta laflarını ağzına tıkaması bile toplumsal belleğimizde olumlu bir imgeleme yapıyor.

ağır yaşamlar-doktor nowzaradan diyeti-doktor nowzaradan nereli-doktor nowzaradan kimdir-doktor nowzaradan dini-doktor nowzaradan öldü mü-doktor nowzaradan kitabı-doktor nowzaradan caps-agır yasamlar-doktor now diyeti-dr nowzaradan diyet-ağır yaşamlar yeni bölüm
Doktor Nowzaradan diyeti

Ayrıca obez kişilerin özel yaşamları da ilgi topluyor. Örneğin aile içi veya toplumsal şiddet veya cinsel istismar mağduru olmaları ve bu konuyla mücadeleleri de merak uyandırıyor. Psikolog desteği toplumda bu tür sorunları yaşayanlar için olumlu bir örnek oluşturuyor.

Ülkemizde bu programın çok sevilmesinin nedeni nedir diye araştırınca karşımıza çok ilginç bir bilgi çıktı. Aslında Doktor Now‘un Sivaslı olduğu, dedelerinin Sivas Zara’dan İran’a göçtüğüne inanılıyor. Bu savı doğrulayan temel argüman ise soyismi! Ayrıca Doktor Nowzaradan fiziksel özellikleriyle bir Amerikalıdan çok babacan Anadolu insanını çağrıştırıyor.

Doktor Nowzaradan nereli? Doktor Nowzaradan kimdir?

Doktor Nowzaradan nereli? Öncelikle Sivas kökenini doğrulayamadık. Bununla birlikte bize çok yakın bir coğrafyadan İran’dan olması fiziksel benzerliği artırıyor. Tam ismi Younan Nowzaradan.

Younan Nowzaradan 1944 İran doğumlu. Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1970 yılında mezun oldu. Şu anda Houstan’da yaşayan Dr.Nowzaradan son dönemde Houstan çevresinde yer alan First Street, Tidwell Doctors Hospital, Renaissance, Surgery Speciality ve University General Hospital’da çalıştığı biliniyor.

Doktor Nowzaradan kimdir biraz daha yakından bakalım. Ağır yaşamlar (agır yasamlar) programının sunucusu Nowzaradan 20 yılın üzerinde laparoskopik cerrahi, 6 yılın üzerinde ise laparoskopik bariatrik cerrahi geçmişine sahip. Dr.Now 1975 yılında Delores ile evlendi. 27 yıllık evliliklerinin ardından 2002 yılında boşandılar. 

Dr. Nowzaradan ve Delores 1975’te evlendi. Sekreterlik işinde çalıştı, ancak evlendikten sonra ev dışında çalışmadı. Çiftin birlikte üç çocuğu oldu. En büyük oğlu Jonathan 6 Şubat 1978’de doğdu, ardından 21 Şubat 1980’de Jennifer ve 1 Mayıs 1983’te Jessica doğdu. Oğlu Jonathan Nowzaradan, babasıyla birlikte çalışıyor. Kendisi efsane haline gelen Ağır Yaşamlar (agır yasamlar) programının yapımcısı.

Çift Teksas’ta yaşıyordu. Ev hanımı olarak Delores, ebeveynlik sorumluluğunun çoğunu üstlendi, çalışmadığı zamanlarda Dr. Nowzaradan çocukların yetiştirilmesinde üzerine düşeni yaptı.

Mükemmel evliliğin bile çalkantılı bir dönemi vardır, belki Dr. Now ve karısı onları kamuoyundan uzak tuttular. Delores, kocasının desteğinden yoksundu. Ayrıca, onun tarafından zalimce muamele gördüğünü iddia etti. Evdeki ilgisizlik sonunda mahkemeye taşındı, Delores 2002’de boşanma davası açtı. Nedenini kocasından destek göremediği idi.

Dr.Nowzaradan boşandıktan sonra tekrar evlendi mi? Dr. Boşanmadan sonra artık uzun bir yol kat etti, profesyonel olarak obeziteden muzdarip insanlar arasında kahraman statüsü kazandı. Çok saygın bir kilo kaybı cerrahıdır. Popülaritesi dünya çapında arttı. 

İlişkisini çıkmazda tutmak için tüm çabalara rağmen, AVM çıkışında birlikte birbirlerinin elini tutarken bir bayanla görüldü ve daha sonra bayan, Dr. Now’ın koluna rahatça elini koyarken görüldü. Bayanın sevgilisi olacağına dair söylentiler olmasına rağmen, Dr. Now konuyla ilgili olarak ne kabul etti ne de yorum yaptı.

Şimdilik bu doktorun dağınık boşanmadan sonra tekrar evlenip evlenmediğini bilmiyoruz. Ayrıca aşkları hakkında bazı rivayetler dışında herhangi bir gerçek bilgiye rastlayamadık. (Kaynak: Thecelebsinfo)

Bu bilgiler Doktor Nowzaradan öldü mü sorusunun şu an için yersiz olduğunu gösteriyor. Emin olun Doktor Nowzaradan öldü mü dünyanın önemli bir rengi eksileceği için hemen haberiniz olacaktır!

Doktor Nowzaradan dini nedir? Doktor Nowzaradan müslüman mı?

Doktor Nowzaradan dini ile ilgili de çok dedikodu yapılıyor. Aslen Müslüman olduğu ama işi gereği bunu söylemediği doktor nowzaradan caps ve tweetlerinde sıkça yer alıyor. Nowzaradan İran’ın Tahran kentinde doğup büyüdü ve bir Süryani.

Bu coğrafyanın kadim dini ve halkı Süryaniler İran içerisinde de önemli bir yere sahipler. Ahmet Kaya’nın Süryani şarkısı ülkemizin önemli değerleri olan Süryanileri (Ne yazık ki artık nüfus olarak çok azlar) şöyle anlatıyor:

Bir o yani bir bu yani
Heyyo şavgan eg bu yani
Mahlemizde hoş Süryani
Öpeydim sol yanağıni.

Doktor Nowzaradan diyeti

Program izleyicilerinin Doktor Nowzaradan diyeti ve Doktor Nowzaradan kitabı edinme konusunda büyük ilgisi var. Burada Doktor Nowzaradan diyeti halk arasındaki söylenişiyle Doktor Now diyeti hakkında bilgiler vereceğiz.

Doktor Now diyeti, kalori alımını azaltarak kişinin kilo vermesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Dr Nowzaradan diyet planı herkes tarafından uygulanabilse de en çok kilo vermek isteyen aşırı kilolu veya obez kişiler için uygundur.

Doktor Nowzaradan diyeti ana konsepti, şeker dışında herhangi bir besin grubunu dışlamadan kalori alımını günde yaklaşık 1200 kaloriye indirmektir. Diyet, hastaları kalori alımını azaltmaya ve sağlıklı ve dengeli bir diyet yemeye teşvik eder. Bu onların sağlıklı bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olur.

Doktor Nowzaradan diyeti en büyük faydalarından biri kilo kaybıdır. Kalori azaltıldığında, vücut düzgün çalışmaya devam etmek için depolanmış yağları yakar. Sonuç olarak, hızlı kilo kaybı var.

Doktor Nowzaradan kitabı doğrultusunda Dr Nowzaradan diyet yapılırken yenilmesi gereken yiyecekler hangileri?

Doktor Now diyeti önerdiği kahvaltıda yenecek yiyecekler arasında yulaf ezmesi, yumurta akı, az yağlı süzme peynir, hindi sosisi, tam buğday ekmeği, fasulye veya yoğurt bulunur.

Öğle yemeği için nişastasız sebzeler, konserve ton balığı, sossuz salatalar, şarküteri veya fırın, ızgara, yağsız et yiyebilirsiniz. 100 gramdan fazla et yemek kesinlikle yasaktır.

Akşam yemeği, öğle yemeğine benzer yiyecekler içerebilir. Atıştırmalıklar, ev veya köy yoğurdu, hindi veya jambon içerebilir.

Diyet bazen takip etmek zor olabilir. Ancak Dr. Now’ın hastalarını görenler, sonunda her şeye değdiğini düşünüyorlar

Doktor Now diyeti yasaklar!

Dr Nowzaradan diyet planı uygularken kesinlikle kaçınılması gereken besinler de vardır. İşte Doktor Now diyeti yasakları!

 • Şeker (Yapay tatlandırıcılardan kaçının)
 • Tatlılar (kurabiyeler, turtalar, kekler, turtalar, donutlar, donmuş yoğurtlar veya dondurmalar)
 • Şeker içeriği yüksek meyveler (mango, karpuz, armut, kiraz, kavun, muz, incir veya kiraz)
 • Nişastalı sebzeler (bezelye, fasulye)
 • Patates (püresi, kızarmış, fırınlanmış, cips, tost vb.)
 • Pirinç (hem beyaz hem de kahverengi)
 • Ekmek (sadece tam tahıl – mümkünse günün erken saatlerinde bir ons)
 • Makarna (hem beyaz hem de kahverengi)
 • Çikolatalar veya şekerler
 • Shake ve Yemek Takviyeleri
 • Reçeller ve jöleler
 • Kraker
 • Kurutulmuş veya Şekerlenmiş meyveler
 • Fındık
 • Patlamış mısır
 • Hububat
 • Bal
 • Soda
 • Meyve suyu
 • Şurup
 • Spor içecekleri
 • Alkol
 • Enerji İçecekleri

Doktor Nowzaradan diyeti örnek menü

Dr. Nowzaradan diyet planının resmi bir örnek menüsü çevrimiçi olarak mevcut olmasa da, diyet felsefesi hakkındaki bilgilerimize ve 270 kilonun üzerindeki hastalarının özel diyet planları hakkında çevrimiçi olarak paylaştıklarına dayanarak varsayımlar yapılabilir. Aşağıda listelenen bu düşük yağlı, yüksek proteinli 1200 kalorilik diyet planının örnek menüsüne bir göz atın.

Doktor Nowzaradan diyeti Kahvaltı

 • 1 yumurta akı artı 1 yumurta (kızartmayın) – 105 kalori
 • 80 gram tavuk sosisi (mikrodalgada veya suda pişirilmiş) – 130 kalori
 • 0,5 az yağlı süzme peynir – 90 kalori
 • 1 dilim tam buğday ekmeği – 90 kalori
 • Sınırsız Siyah kahve, şekersiz çay, su

Toplam Yemek Kalorisi: 405

Doktor Nowzaradan diyeti öğle yemeği

 • 2 kase ıspanak – 40 kalori
 • 1 kutu suda ton balığı – 200 kalori
 • 2 havuç – 60 kalori
 • 1 yemek kaşığı hafif light mayonez – 50 kalori
 • Sınırsız şekersiz çay, su

Toplam yemek kalorisi: 350

Doktor Nowzaradan diyeti öğle yemeği

 • Bir kase buğulanmış brokoli – 100 kalori 
 • Izgara tavuk – 130 kalori
 • Bir dilim çedar peyniri – 50 kalori
 • Sınırsız şekersiz çay, su

Toplam Yemek Kalorisi: 280

Doktor Nowzaradan diyeti atıştırmalık ara öğünler

 • 1 dilim az yağlı peynir — 60 kalori
 • 1 porsiyon hindi göğsü — 75 kalori

Toplam Yemek Kalorisi 135

Toplam Günlük: 1170

Ağır yaşamlar yeni bölüm

Ağır yaşamlar yeni bölüm beklentisi artıyor. Çünkü kanal bazı bölümleri defalarca yayınlayabiliyor. Buradaki linkten Ağır yaşamlar yeni bölüm tüm bölümlere ulaşabilirsiniz. Ağır yaşamlar yeni bölüm veya Ağır Yaşamlar son bölüm linkte yer alıyor.

Aşağıda Ağır yaşamlar yeni bölüm beklerken izleyebileceğiniz ilginç bir bölümü ilginize sunuyoruz. İşte Megan’ın hikayesi!

Ağır yaşamlar yeni bölüm tadında Megan’ın hiikayesi!

Bu arada bir de ağır yaşamlar programının ikizi var: Sıkı dönüşüm. Mide ameliyatlarından, sert diyet ve egzersizlere kadar her yolu denediler ve sonunda fazla kilolarından kurtuldular. Şimdi ise önlerinde ikinci bir mücadele var: Aşırı kilolu zamanlarından kalan fazla deriler…  Sıkı Dönüşüm, aşırı kilolarından kurtulmayı başaran 12 kişinin, geriye kalan onlarca kiloluk fazla deriden kurtulma mücadelesini ekrana getiriyor.

Doktor Nowzaradan diyeti gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Özellikle doktor Nowzaradan nereli merak edenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN