5’li zayıflama çayı tarifi nasıl demlenir, içindekiler nelerdir?

Kategori: Ürünler - 3.325Yorum Yazın
5’li zayıflama çayı tarifi nasıl demlenir, içindekiler nelerdir?

5’li zayıflama çayı tarifi birikmiş kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Bugüne kadar yaptığınız diyetler veya içtiğiniz zayıflama çayı yeterince etki etmedi ise artık 5’li zayıflama çayı tarifi denemenin zamanı gelmiş olabilir! Bu yazıda 5’li zayıflama çayı tarifi nedir okuyabilirsiniz.

5’li zayıflama çayı tarifi gibi kilo verdiren diyet önerileri arasından on binlerce kişi tarafından takip ediliyor. Siz de diyet yapmak fit ve genç kalmak istiyorum diyorsanız Türkiye’nin en güvenilen diyet platformu hizmetinizdedir.

5’li zayıflama çayı tarifi

5’li zayıflama çayı içindekiler nelerdir? Beşli zayıflama çayı içerisinde hangi zayıflatıcı bitkiler yer alıyor? Genel olarak 5’li zayıflama çayı tarifi olarak yeşil çay, biberiye, mate yaprağı, kekik ve funda yaprağı tercih ediliyor. Bazı karışımlarda nane eklendiği de görülüyor.

5’li zayıflama çayı tarifi, 5’li zayıflama çayı nasıl yapılır?

İki bardak suyu demlikte kaynatın. Kaynamış suyun içerisine olarak yeşil çay, biberiye, mate yaprağı, kekik ve funda yaprağı karışımını ekleyin. Bu bitkileri suyla kaynatmayın.

5 li zayıflama çayı içindekiler-5 li zayıflama çayı ne zaman içilir-5 li zayıflama çayı ile zayıflayan varmı-5 li karışım zayıflama çayı-ender saraç 5 li zayıflama çayı-5’li zayıflama çayı içindekiler-5’li zayıflama çayı ne zaman içilir-5’li zayıflama çayı ile zayıflayan varmı-5’li zayıflama çayı tarifi-ender saraç 5’li zayıflama çayı
5’li zayıflama çayı tarifi

Yaklaşık 7-8 dakika kadar demlenmesini bekleyin ve süzün. Elde ettiğiniz 5’li zayıflama çayı nasıl yapılır sorusunun cevabı karışımı günlük olarak kullanın. Her gün taze olarak yeniden demleyin.

5’li zayıflama çayı içindekiler

  • Yeşil çay: Yeşil çay, kateşinler adı verilen bileşikler bakımından zengindir. Bu bileşikler, doza bağlı bir şekilde yağ oksidasyonu ve ilgili yağ yakma yolları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Yağ kaybı üzerindeki etki yalnızca günde 400-500 mg EGCG eşdeğeri yüksek dozlarda görülmüştür. Yeşil çay da zengin bir kafein kaynağıdır. Kafein, birçok kişi için, iştah azaltıcı etkisiyle birlikte gelişmiş egzersiz ve iş performansı sağlayan bir uyarıcıdır.
  • Biberiye: 5’li zayıflama çayı içindekiler arasında yer alan biberiye bilimsel olarak Rosmarinus officinalis olarak bilinen bir bitkidir. Akdeniz bölgesine aittir. Antik çağda, mutfaklara lezzet katmak popüler olduğu için yüzyıllar boyunca mutfak amaçları için yaygın olarak kullanılmıştır. Bu çay kilo verdirici ve yağ yakıcı özelliğiyle biliniyor.
  • Mate çayı: Mate çayı, yerba mate’den (‘yehr-bah mah-teh’ olarak telaffuz edilir) çay bitkisine benzeyen bir Güney Amerika kutsal ağacından yapılır. Çay bitkisi Camelia Sinensis’ten yapılmadığı için kesinlikle  “bildiğimiz çay” değildir, ancak antioksidanlar bakımından zengin olduğu ve kafein içerdiği için kilo vermeyi destekler.
  • Kekik: Genelde kilo kaybı çayı olarak övülen bu bitkisel ilaç iştahı bastırabilir, ancak yine de enerjiyi artırır ve değerli besinler sağlar, bu da öğünler arasında daha az aşırı yeme ve atıştırmalara yol açar. Kekik çayı içinde bulunan bileşikler ayrıca yağ yakma ve kilo verme çabalarında yardımcı olabilecek metabolizmayı da optimize edebilir.
  • Funda yaprağı: Funda yaprağı düzenli kullanımında vücuttaki yağları eritici özelliğe sahip.

5’li zayıflama çayı ne zaman içilir?

5’li zayıflama çayı ne zaman içilir sorusu için günde en fazla iki bardak aç karnına içilmelidir. Birincisi sabah kahvaltıdan önce aç karnına içilmelidir.

5’li zayıflama çayı ne zaman içilir sorusunun akşam cevabı ise yemekten 4 saat sonra yine karın açken içilmelidir.

5’li zayıflama çayı tarifi gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

5’li zayıflama çayı ile zayıflayan var mı?

5’li zayıflama çayı ile zayıflayan var mı (5 li zayıflama çayı ile zayıflayan varmı) sorusunun karşılığı kişiye göre değişkenlik gösteriyor.

5’li zayıflama çayı ile zayıflayanlar, 5’li zayıflama çayı kullananlar, 5’li zayıflama çayı yorumları

  • Çayın özelliği iştahı kesmesi zaten isteseniz de eskisi kadar çok yiyemiyorsunuz. İlk hafta vücuttaki şişkinliği fazla ödemi atıyor. İkinci hafta yağları atmaya başlıyor. Sadece tavsiyem her zamankinden biraz daha fazla su için, çünkü suyu attığınız için vücudun suya ihtiyacı oluyor çay sıcak içiliyor yazmayı unutmuşum ama süzerek 1 bardak cezvede ısıtıp için otları kaynatmayın sakın. (5’li zayıflama çayı ile zayıflayan var mı, Kadınlar Kulübü)
  • Ben bir hafta kullandım 4 kilo verdim Regl dönemine girdim 1 haftadır 1 gr veremedim vücudum direniyor sanki. (5 li zayıflama çayı ile zayıflayan varmı, 5’li karışım zayıflama çayı içenler, Ender Saraç 5’li zayıflama çayı kullananlar, Kadınlar Kulübü)
  • Ben de içtim 2 hafta 3 kilo verdim ama devam edemedim tekrar içmek istiyorum yanında diyette yapıyorum. Yarın sabahtan itibaren yine içmeye devam etçem. Gerçekten çok sık WC te çıkarttırıyor… (5 li zayıflama çayı ile zayıflayan varmı, 5’li karışım zayıflama çayı içenler, Ender Saraç 5’li zayıflama çayı kullananlar, Kadınlar Kulübü)

5 bitkili zayıflama çayı tarifi gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

5 bitkili zayıflama çayı tarifi gibi ilginizi çekebilecek, kaçırmamanız gereken, önerdiğimiz makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN