10 kilo vermek için ne yapmalıyım?

Kategori: Zayıflama - 4.435Yorum Yazın
10 kilo vermek için ne yapmalıyım?

10 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusu zaman dilimi ile farklı bir anlam kazanıyor. Şöyle ki 1 haftada 10 kilo vermek için ne yapmalı sorusu hatalı bir bakış açısını ifade ediyor. Eğer 1 haftada 10 kilo vermek için ne yapmalı diye düşünüyorsanız önce aklınızı başınıza toplamalısınız! Bir haftada 10 kilo vermek sizi hasta edebilir.

Bu yazıda makul sürede örneğin 1 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusunu ele alıyoruz.

On kilo vermek için ne yapmalı gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

10 kilo vermek için ne yapmalıyım?

Ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım veya daha uzun süreli düşünürsek 2 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu maddeler kilo vermek için size yol gösterecektir.

 • Yoğurt yiyin. Yoğurt hem tok tutucu hem de insülin düşürücü etkisiyle yağ yakmaya katkı sağlıyor. Bu nedenle kilo vermek istiyorsanız mutlaka daha çok yoğurt yiyin.
 • Yağsız protein tüketin. Yağsız protein, kas oluşumuna yardımcı olur. Yağsız protein ayrıca bir insanın yedikten sonra daha tok hissetmesine yardımcı olur.
10 kilo vermek için ne yapmalıyım-1 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım-1 haftada 10 kilo vermek için ne yapmalı-10 kilo vermek icin ne yapmaliyim-10 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım-2 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım-ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım-10 kilo vermek istiyorum Kadınlar Kulübü-Soda diyeti ile 10 Günde 10 kilo-1 haftada 10 kilo verdim-1 haftada 10 kilo Verdiren spor-10 günde 15 kilo verdim-3 Günde 15 kilo VERDİREN diyet-1 haftada 10 kilo VERDİREN Diyet listesi-1 ayda 10 kilo VERDİREN Diyet Denenmiş-10 günde 5 kilo vermek için ne yapmalıyım-2 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım-1 haftada 10 kilo vermek için ne yapmalı
10 kilo vermek için ne yapmalıyım?
 • Abur cubur yemekten kaçının. Özellikle yüksek rafine şeker içeren cips, kraker, gofret benzeri yiyecekler çaktırmadan kilo almanıza önemli katkılar sağlıyor.
 • 10 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız mutlaka daha fazla yürüyün. Asansöre veda edin. Arabadan inin. Adım atmaya başlayın. Attığınız her fazla adım size vereceğiniz kilo olarak dönecektir. Düzenli olarak yürüyüş yapmayı da ihmal etmeyin.

On kilo vermek için ne yapmalı gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

1 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım?

İster ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım isterseniz 2 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım diye konumlandırın yapılması gerekenler ortaktır.

En hızlı kilo verme yöntemi nedir?

Kilo vermek için yapmanız veya almanız gereken temel kararlar bulunuyor. Bu kararları alıp istikrarlı bir şekilde uygulamaya başlarsanız kilo vermemeniz mümkün değildir. Eğer metabolik bir rahatsızlığınız yoksa mutlaka kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek için öneriler

 • Yüksek yoğunluklu kardiyoyu deneyin. Yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizi bazı insanlarda kilo vermek için etkilidir. İnsanların yoğun egzersiz dönemlerini dinlenme süreleriyle birleştirdikleri aralıklı bir eğitim yöntemidir.
 • Daha az karbonhidrat yiyin. Ekmekten uzaklaşın. Ekmek gibi karbonhidratlardan kaçınmak, kilo kaybına yardımcı olabilir.
 • Düşük bir karbonhidrat diyeti, bir kişinin kısa sürede birkaç kilo atmasına yardımcı olabilir. Bazı çalışmalar genel karbonhidrat alımını azaltmayı destekler.
 • Ödem söktürücü maydanoz suyu gibi zayıflatıcı kürler uygulayabilirsiniz.
 • Bol su için. Soğuk su içmek, su diyeti daha fazla kalori harcamanızı sağlayabilir. Şekersiz limonlu su yaparak ve soğuk olarak içerseniz daha fazla kalori harcayabilirsiniz.

Bu değişikliklerle hem daha hızlı hem daha çok kilo verebilirsiniz

 1. Uzun vadeli bir plan stratejisi oluşturun. Büyük miktarda kilo vermeye çalışırken, sonsuza dek kullanmayı hayal edebileceğiniz bir kilo verme yaklaşımı bulmak çok önemlidir. Sonuçta, Journal of the American Medical Association‘da yayınlanan bir meta-analiz, en iyi diyetin uzun vadede bağlı kalabileceğiniz bir diyet olduğu sonucuna vardı.
 2. Radikal değişikliklerden çekinmeyin. Kahvenizdeki kremayı değiştirmek gibi şeylerin aksine öğünlerinize daha fazla sebze eklemek ve her gün kahvaltı yapmak gibi genel değişikliklerle başlayın. Büyük şeyleri aşağı indirdikten sonra daha ince noktalar üzerinde çalışabilirsiniz.
 3. Ölçeğe takıntılı olmayın. Haftada kural başına kilo kaybı 1 kg 500 g kaybedecek 2 veya 10 kilo olup olmadığını geçerlidir. Ancak önemli bir miktarı düşürmeye çalışıyorsanız, bu zaman çizelgesi hedef ağırlık memnuniyetinizi ciddi şekilde geciktirebilir. Ölçekte takılıp kalmak yerine, yeni ve iyileştirilmiş yaşam tarzınızla ilgili diğer getirilere odaklanın.
 4. Kilo verme alışkanlıklarını başlatın. Kaybedecek çok şeye sahip olmanın en güzel yanı, genel beslenme alışkanlıklarınızda ve egzersiz rutininde nispeten küçük değişikliklerle sağlıklı bir enerji açığı elde edebilmedir. Ayakta durmanın, süpermarket girişinden daha uzağa park etmenin veya üzerinizde her zaman doldurulabilir bir su şişesi bulundurmanın faydalarını küçümsemeyin. Elbette, katı bir terleme seansı veya her gün salata yemekle aynı şey değil, ancak kalori yakmanıza bir çentik atar.

Hızlı kilo vermek için yaşantınızda yapabileceğiniz bazı değişiklikler

 • Kalorileri aşamalı olarak azaltın. Kilo vermek için günde yaktığından daha az kalori yemelisin. Ancak kilo verdikçe, vücudunuzun yaşaması için daha önce olduğu kadar çok kaloriye ihtiyacı yoktur. Bunun nedeni şudur : Kalori enerji vardır. Vücudunuz ne kadar küçükse, her gün daha az enerji harcarsınız. Artı, zayıflama süreci boyunca, muhtemelen bir miktar kas kaybedeceksiniz, fırın metabolizmanızı besliyor. Son olarak, ne kadar çok kilo verirseniz, vücudunuz tükettiğiniz her kaloriyi tutmak için o kadar çok çalışır ki bu, açlık modu olarak bilinen bir fenomen. Temel olarak, yeni kilonuzu korumak için asla fazla kilolu olmayan aynı kilolu birine göre daha az kaloriye ihtiyacınız var. Bu nedenle, kilo verdikçe kestiğiniz kalori miktarını şaşırtmak, vücudunuzun yeni enerji alımına uyum sağlamasına yardımcı olabilir. İlk başladığınızda günlük yiyecek alımından 500 kalori kesmeyi deneyin.
 • Bedeninizi sevin. Kendinize inmek, kilo verme sonuçlarınızı körüklemek için kesinlikle sıfır yapar. Diğer taraftan araştırmalar, vücudunuzu sevmenin aslında kilo vermenize yardımcı olabileceğini gösteriyor. Kendinize güvenmek, kilo verme arayışınızda motive kalmak için çok önemlidir. Vücudunuzu beslemeye ve yapabileceğiniz tüm güçlü, harika şeyler için kendinize destek vermeye odaklanın. Basitçe aynaya bakıp, “Vücudumu daha sağlıklı bir kiloya seviyorum” demek, başlamak için iyi bir yer.

Kilo vermek istiyorum diyenler ne yapmalı?

10 kilo vermek istiyorum Kadınlar Kulübü platformlarda sıkça ele alınan bir konu. Ziyaretçilerimizin yoğun olarak bize ilettiği konular var: Soda diyeti ile 10 Günde 10 kilo, 1 haftada 10 kilo verdim, 1 haftada 10 kilo Verdiren spor, 10 günde 15 kilo verdim, 3 Günde 15 kilo VERDİREN diyet ilk sıralarda yer alıyor.

Editörlerimiz Soda diyeti ile 10 Günde 10 kilo, 1 haftada 10 kilo verdim, 1 haftada 10 kilo Verdiren spor, 10 günde 15 kilo verdim, 3 Günde 15 kilo VERDİREN diyet ile ilgili bu makaleyi geliştirmek için çalışıyor.

Sitemizi takip ederek kilo verme konusundaki yenilikleri ve trendleri öğrenebilirsiniz.

On kilo vermek için ne yapmalı gibi fit kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

1 ayda 10 kilo vermek için ne yapmalıyım diyenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN