1 porsiyon mantı kaç kalori?

Kategori: Zayıflama - 17.521Yorum Yazın
1 porsiyon mantı kaç kalori?

1 porsiyon mantı kaç kalori, diyette mantı yemek isteyenlerin en çok sorduğu sorudur. Bununla beraber diyette mantı yenir mi demeyin. Uzmanlar diyette mantı yenilebileceğini, önemli olanın dengeli beslenme olduğunu belirtiyorlar. Günlük alınması gereken protein, karbonhidrat gibi besinlerin dengesi içerisinde ekmek de, mantı da diyette kilo almadan tüketilebilir. Bu yazıda 1 porsiyon mantı kaç kalori, kıymalı mantı kaç kalori, sossuz yağsız mantı kaç kalori sorularının cevaplarını okuyabilirsiniz.

 

1 porsiyon mantı kaç kalori?

Orta boy 255 gram yoğurtlu 1 porsiyon mantı kaç kalori sorusunun karşılığı 399 kaloridir. Yine 1 porsiyon kıymalı mantı kaç kalori sorusuna daha az kalori almak için küçük porsiyon tercih edersek 150 gram için kıymalı mantı kaç kalori karşılığı 235 kcal’dir.

 

Kaşık kaşık mantıda kaç kalori var?

Mantıda kaç kalori var sorusunu aldığı kaloriye çok dikkat edenler için kaşık cinsinden birimlerle vermek istiyoruz.

  • 2 kaşık mantı kaç kalori? Çorba kaşığı baz alınarak 2 kaşık mantı kaç kalori? 63 kcal.
  • 3 kaşık mantı kaç kalori? Çorba kaşığı ile 3 kaşık mantı kaç kalori? 94 kaloridir.
  • 1 kaşık etli mantı kaç kalori? Etli mantı kaç kalori sorusunun bir kaşık için cevabı tereyağ kullanıldığı takdirde 21 kaloridir.
  • Kızarmış mantı kaç kalori?
  • 1 porsiyon orta boy Boşnak mantısı kaç kalori? 125 gram için Boşnak mantısı kaç kalori? 432 kaloridir.
1 kaşık mantı kaç kalori-1 porsiyon mantı kaç kalori-2 kaşık mantı kaç kalori-3 kaşık mantı kaç kalori-etli mantı kaç kalori-hazır mantı kaç kalori-kıymalı mantı kaç kalori-kızarmış mantı kaç kalori-mantıda kaç kalori var-yağsız mantı kaç kalori

3 kaşık mantı kaç kalori

Yağsız mantı kaç kalori?

Mantının sosu müthiş kalori içerebilir. Bu nedenle mantıyı yağlamadan yemek daha az kalori almak anlamına gelebilir. Yağsız olarak sadece yoğurt ve nane kullanarak mantıyı tatlandırabilirsiniz. Bu durumda yağsız mantı kaç kalori merak edenler için açıklıyoruz. Bir porsiyon 190 gram yağsız mantı kaç kalori sorusunun karşılığı 322 kaloridir.

 

Hazır mantı kaç kalori?

Hazır ambalajlarda mantı ürünleri de kalori değerleri bakımından merak ediliyor. En bilinen markalardan Superfresh Kayseri Mantısı, hazır mantı kaç kalori sorusuna bir cevap oluşturuyor. Bu ürünün 100 gramı 288 kaloridir.

 

Diyette mantı yenir mi?

Diyette mantı yenebilir. Çünkü mantı besleyici yönü yüksek, kalori yönünden risklidir. Bu nedenle eğer mantı yerseniz aldığınız kalori miktarı kadar diğer besinlerden kesmek gerekir. Bu nedenle örneğin bir porsiyon mantı yerseniz o gün 32,2 gram karbonhidrat içeren diğer bir gıdayı kısıtlamanız gerekiyor.

 

İşte mantı besin değerleri!

  • Bir tabak mantıda 32,2 gram karbonhidrat bulunuyor.
  • Bir tabak mantıda 11, 5 gr. protein yer alıyor.
  • 130 gram bir tabak mantıda 8, 8 gram yağ yer alıyor.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN